Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

Pa meni su u bolnici davali jedno sigurno 15 tableta dnevno tako da ne znam jesam li ja lud ili oni,sve udrobljeno i anksiol i ap i ad.

gde naÄ‘e amyzol majko draga,tricikliÄki a.d. more nus pojava...

Volio bi da makar spavaÅ¡ 5 sati,mada ja sam 4 sata spavao 2 god i to na lijekovima i to znaÄi vjeÅ¡taÄki san,ako je 3h na mirtazapinu i to je uspjeh il 3h prirodnog sna.

Koliko se ja razumijem a pio sam svaÅ¡ta nažalost amyzol je puno slabiji od remerona,tako da Äisto sumnjam da ćeÅ¡ spavati na amyzolu ako ne spavaÅ¡ na remeronu.

Al probaj...

Ti si bio ocigledno tamo zamorce...ja ne bih pristala da me.kljukaju svacim da sam.se zadesila tamo ne znam ni kako je tamo nedo Bog ni da saznam...pa nesto sam se setila amizola sta znam...neki ga hvale neki ne ako je slabiji od remerona onda nista...cekic i u glavu i ima da spavam...ma samo da imam vremena trcala bih plivala resila bih ja to...ovako sam zarobljena sa decom u kuci od viska energije cu puci...ceo zivot treniram ovo je smrt za mene...ti si bar sam koliko sam skontala mozes kako hoces jbg jedino te posao koci....mene rad spasava...

Veruj da si normalniji od njih...ovde kod nas drzavni psih tikove ima mislim da on treba prvo da se leci mucenik pa tek onda druge...ja privatno idem...i oni se svega naslusaju i oni su nakljukani bar te neke koje znam

Od mog dana nema ništa,druga neprospavana noć,ni sa duplim dozama lijekova...

Osjećam se slabo,iznemoglo,ni u javi ni u snu tako reći.

Da legnem u bolnicu koja svrha,bit ću kljukan tabletama i to je to.

Sutra bi trebao na kontrolu kod svog psihijatra i reći da je sve OK,kako ne bi izgubio posao,ali kako ću mu reći kad nije,kad je NESANICA jaÄa nego ikada.

Pored svega toga još sam prekinuo rivotril naglo i sav ovaj kuršlus je možda i od toga.

Nisam siguran ni da li mi alergija pravi nesanicu.

Ali ovako više ne mogu izdržati,ovo je PATNJA!!!Više nema smisla živjeti ovako...

Popio 15 mg mirtazapina+2.5 mg zalaste,i niÅ¡ta neće san na oÄi...pa ja ne znam onda...

Ja sam sinoc prirodno zaspala i spavala kao top...al na svoju ruku sam zamenula flunisan sa velahibinom i odma sam se osetila bolje...toliko mi je flunisan dr silio a meni bilo sve gore...uzela sam samo neke dve kapsule italijanskog leka za spavanje na prirodnoj bazi...kod mene ocigledno kad se sredi malo psiha dodje i san..a ja frpzen nisam spavala 2.5 meseca zbog bebe samo 2h...leto vruce ona vristi ja se tresem od groznice i nespavanja...i eto posledica posle...mozak mi bio upaljen..dobro pa psihozu nisam zakacila i jos se oporavljam ja sam verujem bila gori slucaj nego ti plus jos jedno dete...i nema spavanja ni danju ni nocu i samo ljuljam ljuljam pa normalan bi odlepio...sama bez icije pomoci

Ja znam sta je meni bio okidac za ove sad nesanice..moras naci uzrok...sreca sto ja imam strah od lekova pa ih nisam tako koristila i miksala..znala sam da ne spavam po 3 cela dana sa sve fizickim nuspojavama...vrtoglavice..mucnina..proliv..znojenje..zesca ankcioznost me tukla

http://www.allergy.org.nz/A-Z+Allergies/Dust+mite+allergy.html

Ne znam.Mislim nedaj Bože da je ovo,jer meni se utvrdila alergija na kućne grinje.

Sad ne znam ko mi može potvrditi ovo,ali šta ako jeste upravo ovo,i ja 3.5 godine pijem lijekove za spavanje a ispade da mi grinje nedaju zaspati.

Na žalost njih se ne može riješiti u stanu...i ako može to je jako skupo ulaganje.

Sta je bio okidac da uzimas tablete pre 3.5 god....mislim da postoje duseci da se kupe bas u te svrhe...antialergijski

Stresna situacija,paniÄni napad(i).

Ma ima i dušeci i posteljina i sve al to je sve 500 eur minimalno.

I Å¡ta ako nije to to?

Stresna situacija,paniÄni napad(i).

Ma ima i dušeci i posteljina i sve al to je sve 500 eur minimalno.

I Å¡ta ako nije to to?

Ne razumem zašto iznova postavljaš jedno te isto pitanje.

Na svim forumima.

Shvati, nismo doktori, Äak mislim da nije u skladu sa pravilima foruma da ti dajemo bilo kakve savete.

Otvori dnevnik pa piši svoja iskustva.

@on topic

Pijem melatonin, nisam primetila da išta pomaže.

Samo Flormidal kada ne mogu da zaspim.

Ja bi na tvome mjestu otiÅ¡ao u bolnicu i uzeo bolovanje.Znam da ćeÅ¡ reći da će te tamo samo kljukati tabletama,ali s vremenom bi naÅ¡li kombinaciju i dobio bi adekvatnu terapiju i dijagnozu.Prosto mi nije jasno kako si uspio doći do svih tih lijekova jer ja brez slova na papiru od psihijatra ne mogu dobiti niÅ¡ta.Druga stvar ,dosadio si već ljudima jer piÅ¡eÅ¡ jedno te isto vjerojatno duže od godinu dana na svim mogućim mjestima i vjerujem da ti nitko nije pomogao niti neće.Ako ti forum koristi kao ispuÅ¡ni ventil, onda otvori dnevnik kao Å¡to ti svi već duže govore,Znam da je nesanica veliki problem,plus jer joÅ¡ moraÅ¡ raditi i da si već isfrustriran,zato je i prisutna odreÄ‘ena doza agresije kod tebe,ali sam nećeÅ¡ rjeÅ¡iti problem.NećeÅ¡ sam naći Äarobnu kombinaciju jer je kroz tvoj organizam proÅ¡lo toliko razliÄitih vrsta lijekova da je to strahota.Ako je to tako sve,kako piÅ¡eÅ¡,onda ti treba struÄna pomoć i iskrenost prema psihijatru koji će dobiti tvoj sluÄaj.

Frozensun, molim te jednom uzmi u obzir da konstantnim traženjem saveta u vezi sa terapijom kršiš pravila foruma.

Sledeća opomena dolazi uz WP.

Pijem melatonin, nisam primetila da išta pomaže.

Samo Flormidal kada ne mogu da zaspim.

Koliko Melatonina imaÅ¡ obiÄaj da popijeÅ¡ pred spavanje,Aruena? Samo da znaÅ¡ da ona jedna tabletica (od 1 mg) baÅ¡ i ne pomaže bog zna kako...Prema tome,nemoj ostajati na toj minimalnoj dozi.

Treba uzeti 3 mg jer od 1 mg nema koristi.Imaš tablete od 3 mg i te je najbolje uzeti.Meni to uglavnom ne pomaže,nikakav melatonin,meni treba prava kemija.

Hehe, baš to.

Meni se od melatonina (i to grdno prekoraÄene doze), samo zjevalo i niÅ¡ta viÅ¡e.

Tablete melatonina su od 500 mg, ja uzimala samo jednu.

Trebalo bi 6 ovih onda, mada ću potražiti te od 3 mg.

Ovi biljni su manje efikasni, ali tri puta skuplji.

Ko zna... Možda sipaju malo Bensedina unutra da deluju. :)

Kao Å¡to su u onaj preparat za mrÅ¡avljenje stavili Prozak i prodavali za 4 500 dinara (Prozak je inaÄe 450 din. kutija).

Å ta "500 mg?" :huh2: ÄŒekaj da vidim od koliko su ove moje...

Evo sad sam pogledala,1 mg,brate :mellow2: Ne znam gde si naÅ¡la te od 500...InaÄe su ove koje ja uzimam skupe popriliÄno,ali zato mi svaki put baÅ¡ dosta potraju.

1 gram su te tvoje, ne 1 mg?

Ove su "Melatonin Pura", melatonin sa valerijanom od 500 mg.

Treba uzeti 3 mg jer od 1 mg nema koristi.Imaš tablete od 3 mg i te je najbolje uzeti.Meni to uglavnom ne pomaže,nikakav melatonin,meni treba prava kemija.

Pa da,moguće...Mada,da se ne lažemo,tebi se je mozak vremenom popriliÄno i navikao na sedative,pa sigurno da ima i do toga.

1 gram su te tvoje, ne 1 mg?

Mg,brate,mg...Evo sad ponovo pogledah. Mg definitivno.

Imaš melatonin od 1 mg i od 3 mg. Aruena valjda ima od pola mg onda.Ove od 3 mg je malo teže nabaviti jer apoteke većinom imaju od 1 mg,barem je tako bilo prije.

E sada sam proÄitala na kutiji:

Melatonin - 1mg

Valerijana - 500 mg.

To je u ovom preparatu pomešano.

Mene 15mg Calixte komira kao i prvog dana.

frozen A da probas npr. ono da iscepas jedno 5-10m drva, neku zescu aktivnost, da ne bude sada da ti ja palamudim o ``vise fizicke aktivnosti``, ali svi psihijatri to savetuju, slusao sam onog cuvenog prof. Dilingenskog ili kako se vec zove, kaze da bi ocuvali mentalno zdravlje sto vise fizicke aktivnosti i da se izbegava okruzenje ljudi koji nas opterecuju u bilo kom smislu.

Melatonin se uzima 3-4 sata pre nego Å¡to se ode na spavanje, to nisam znala.

I ne treba gledati u dnevno svetlo kada se uzme jer svetlo usporava stvaranje našeg prirodnog melatonina.

Ne znam sta je samnom al sad normalno zaspim al od 12 do 6h posle se rostiljam...ja sam ukinula i calixtu i melatonin pijem samo neke italijanske 2kom na prirodnoj bazi nekad dodam i 2 obicna persena i popijem caj od nane...al najradije bih kopala da mogu..motiku u ruke...il onaj dzak za box i udri spavala bih kao beba ovako mi visak energije udari u glavu...samo da mi beba malo poraste i odoh na neki muski sport...trcanje i aerobik to nije za mene imam snage ka konj:) to mi je i prijatelj astrolog rekao da imam viska energije da moram to da kanalisem ako ne mislim da obolim