Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

Bezbroj istraživanja pokazuju da vežanje ima neverovatne prednosti, ne samo za fiziÄko zdravlje, već i za sve druge oblasti zdravlja, ukljuÄujući mentalno, emotivno, intelektualno, pa Äak i socijalno blagostanje.

redovno aerobno vežbanje povećava nivo dopamina i seratonina u mozgu koji su povezani sa poboljšanjem zadovoljstva

aerobne vežbe povećavanju luÄenje endorfina, hormon koji je zadužen za poboljÅ¡anje raspoloženja i energije

vežbanje poboljšava sposobnost uma da izdrži svakodnevne stresove i nevolje

istraživanja pokazuju da vežbanje može da ublaži simptome predmenstrualnog sindroma i depresije kod žena

vežbanje povećava bolji kvalitet sna (koji štiti mozak i povećava energiju)

dokazano je da trening snage smanjuje napetost u telu i umu

istraživanja dokazuju da vežbanje smanjuje, a može i spreÄiti anksioznost i napade panike

vežbanje povećava mentalnu jasnoću i efikasnost

poboljšava kognitivno funkcionisanje u srednjem i starijem dobu

vežbanje utiÄe na bolje rasuÄ‘ivanje, razmiÅ¡ljanje, uÄenje, kreativnost

vežbanje u velikoj meri povećava samopouzdanje i entuzijazam za životom

istraživanja dokazuju da vežbanje dovodi do kvalitetnijeg seksualnog života

vežbanje povećava društvenu aktivnost i smanjuje osećaj usamljenosti i izolacije

sve u svemu, vežbanje je jedan od najboljih i najzdravijih naÄina da se poboljÅ¡aju sreća i zadovoljstvo

samo mi je calixta pomogla kod nesanice, pijem je pola godine i bez nje ne mogu zaspati... cim imam uvrnute snove losiji mi je san, budim se u hladnom znoju ujutro. Drug moj pij ti remeron 15mg on ti je najbolji za nesanicu. bolje ti je buditi se kao pijan i u magli nego nikako ne spavat. Ismijao sam se tvojim postovima na forumu, sve jedno te isto... Rekao sam ti vec puno puta sta ces, a da ponavljam ko papagaj necu, moja nimfa bi se naljutila.

I kod mene je ludilo odavno uzelo maha, sta cu zivim i dalje i radim na izumu. Ne znam sta bih ti rekao vise...

dzaba sve... ja msilim da je mene Bog obelezio da nemogu da spavam kao normalni ljudi i to je to... nema pomoci...

dzaba sve... ja msilim da je mene Bog obelezio da nemogu da spavam kao normalni ljudi i to je to... nema pomoci...

Ima nas još Roskice!!! Osnovat ćemo klub :D

Ima nas još Roskice!!! Osnovat ćemo klub :D

moze... mozda tako bude lakse :)

Snimio sam ja Kokicu oko 5 samo sto sam taman iz grada dosao pa ne bi li joj takav jos i brak predlozio :D (Ono, ne zazivaj vraga, dodje on i sam. Haha).

Mozda sam napravio gresku sto nista vani nisam pio, pijan bih sigurno zaspao.

Ovako se mogu jedino prosetati u shopping i na kavu negdje. ;)

Ima nas još Roskice!!! Osnovat ćemo klub :D/>

Ma tarapana do jutra, bar cemo znati zast' nismo spavali :P

Odlaskom u Beograd na pregled kod psihijatra u drugom gradu ništa nisam napravio,samo se još lošije osjećam.

ReÄeno mi je da će moja nesanica teÅ¡ko sama od sebe proći ali i da se može rijeÅ¡iti lijekovima Nozinan,Largactil i clozapine Å¡to sam i sam znao.

I da moram prekinuti smjenski rad.

Ja se jako jako loÅ¡e osjećam,proputovao sam toliko daleko samo da bi Äuo ono Å¡to i znam a ovi lijekovi me sutradan komiraju i u malim dozama.

Probaj ti taj Leponex, naravno u saradnji sa dr koji ce te slati na kontrolu krvne slike. To sto te drzi sutradan ce vremenom nestati.

Popio ga sinoc i puls 109 jutros. :(

Zanimljivo da na njemu nemam derealizaciju ali zato je pospanost ogromna.

Sad mi nije jasno djelovanje tog lijeka,zar on nije sliÄan olanzapinu?Mislim djeluje na iste receptore?

Kolika je vjerovatnoca da ta mala doza 37.5 mg pravi probleme sa krvnom slikom?

Mislim Äitao sam niko nije imao probleme s time.

Ali piti leponex za nesanicu zvuÄi suludo.

Problem je naravno što se s vremenon mora povećavati doza i šta sam dobio ništa,samo uvukao se u još veće probleme.

Sve je ovo samo privremeno rješenje nažalost.

Ne mozgaj previse o tome.

Btw, sta bi sa quetiapinom?

pridruzujem se, radim od 4 jutros a sad u provod... idem da mi daju injekciju u oko... to je zivot, uzbudjenjima nikad kraja...

pridruzujem se, radim od 4 jutros a sad u provod... idem da mi daju injekciju u oko... to je zivot, uzbudjenjima nikad kraja...

P.ku materinu!

primljena injekcija

dosla kuci

skuvala deci spanac i isprzila neke ostatke nekog mesa

oprala sudove

na jedno oko prakitvno ne vidim

a onda sam radila do malpre za posao

buljim u laptop

i pitam se dal sam ja normalna

i poslejm im poruku da nemogu da radim, usotalom ja jesam na bolovanju zbog nekog bronhitisa i gusenja

pa majku mu

i napisem da nemogu da radim, evo sta sam uradila pa vi zavrsite

ima ih troje, ao ne zavrse to malo sto je ostalo nek se poubijaju

izvinite nije za ovu temu.

Ja sinoć nisam mogao zaspati ni od zalaste/olazapina 5 mg,od koje sam spavao par mjeseci.

A prepostavljam da znam zaÅ¡to,nisam pio clonazepam 3 veÄeri za redom.

I kad sam ga popio u 4 ujutru sa trazemom zaspao sam ali nekako instant,Å¡to je nemoguÄe da je tako brzo djelovalo

Autosugestija ili ne,ne znam al naprosto je nemoguÄe zaspati u nekih 5 minuta.

InaÄe mi treba nekih 15 min.

Da jebem samo mater leku koji god da je od ova dva koji me budi svaki put u sred noci, u picku. Ne mogu da nadjem onu drugu temu gde sme vise da se psuje.

"izbaci pljuni"

U picku materinu. XD