Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

Da jebem samo mater leku koji god da je od ova dva koji me budi svaki put u sred noci, u picku. Ne mogu da nadjem onu drugu temu gde sme vise da se psuje.

Mene je tako budio antidepresiv escitalopram 2 godine,ni jedan psihijatar nije znao od Äega se budim oko pola 3 ujutru.

Kažu depresija a ono lijek.

3 noći zaredom pokuÅ¡avam zaspati bez iÄega i trpim do 2 ujutru i ne ide.A pijem antidepresiv.

ZnaÄi depresija nije razlog mojoj nesanici ili mi ne gode SSRI.

Ne spavam. Nisam depresivna. Nisam nervozna. Nemam flešbekove.

Samo sam žena koja ima 40+ godina i razlog nesanice mi je odliÄno poznat.

Svaku drugu noć prirodno zaspim ali svega 4 sata što je malo.Uvijek kad prirodno zaspim oko 4 ujutru se probudim i više ne mogu zaspati.

Da li od antidepresiva ne znam,tj dal se ponavlja isto kao i na Elicei.

Zasad sam još na bolovanju do N.G. pripisali su mi baš neku nezgodnu dijagnozu koja je izgleda ubodena tek nakon 3 godine.

Trošim Elicea Q-Tab 10mg oko godinu dana, nisam je povezao sa nesanicom. Nesanice jednako s njom il bez nje.

taÄno da je....m mater viÅ¡e lijeku koji me budi nakon 3-4 h sna maksimalno.

POludit ću,ne mogu viÅ¡e izdržati psihiÄki.

Legnem ranije,ranije se i probudim,opet me izgleda budi antidepresiv.

Nmg spavati duže od 4 sata naprosto ne znam zašto,"nešto" me samo probudi.

Bez antidepresiva ne mogu nikako usniti,a s njima drugi problem,da je...m mater više i lijekovima i nesanici pa ne mogu više,'ebem se 3.5 godine sa insomnijom niko ne može pomoći...

Da li znate kako da se regulise spavanje, pijem rispolept, lamictal, seroxat, nipan, budim se 4 ujutru pa bdijem i onda zaspem kad svice,

voleo bi da mogu spavati u cugu, da li to moze biti od kombinacije lekova?

Da li znate kako da se regulise spavanje, pijem rispolept, lamictal, seroxat, nipan, budim se 4 ujutru pa bdijem i onda zaspem kad svice,

voleo bi da mogu spavati u cugu, da li to moze biti od kombinacije lekova?

Trazi ako moze umesto nipama da ti da remeron, od njega ima da spavas ko top.

Mene Kventiax uspava.Smanjio sam dozu na pola i jako lose spavam.Da ga prekinem potpuno ko zna da li bi uopšte zaspao.

pa to ti je antipsihotik, pitaj i ti dr da ti da remeron a iskljuci taj, mala doza bas uspavljuje a moze da se kombinuje sa raznim drugim antidepresivima

Isto joj je ili mala doza mirtazapina 7.5-15 mg ili kvetiapin 25-50 mg oba lijeka u tim dozama djeluju na histaminske receptore.

Ja sastavim 3-4 h u 3 noći i ovo je pakao.

Ja sam siguran da me SSRI bude usred noći i nedaju zaspati,ali ne, psihijatrica to neda reći,od danas mi je podijelila po pola tbl ujutru i uveÄer.

SSRI uveÄer!!WTF!!

pošto ja njih ne slušam sad ovaj put ću je poslušati ali sam siguran da će onda stanje biti gore,jer vidim da mene SSRI dižu toliko da ja uopšte nmg zaspati.

Onda nema drugog lijeka,sva 3 mi djeluju tako.

Opet je krenulo sranje od nesanice.

Osećam jako stezanje i vratnim mišićima, izgleda da me baš drma stres i budim se kao vampir oko tri ujutru.

Pijem flormidal, drugo ne mpomaže ništa.

Ima li Å¡ta efikasnije, da nije flormidal, sanval?

Mislim da nema,jedino antipsihotik ,a to tebi ne treba. Meni je lorazepam pomagao, ali je izazvao veliku ovisnost. Imaš još mirtazapin,ali mislim da si ga pila,jedini antidepresiv za spavanje.

Remeron razmatram kao opciju bar na neko vreme, jer se meni ova faza nesanice javlja periodiÄno pa proÄ‘e.

Jedino Å¡to onda trpim glad ceo dan, ali valjda bolje glad, nego da padam od manjka sna.

Antipsihotik - pila sam Largaktil 50 mg i samo što nisam pala u nesvest, Serokvel me ne uspava, morala bi veća doza.

Radi mi samo Flormidal, ali mi smeta jer je ipak jak lek i tako...

Lorazepam me ne usava, smao ako popijem 4 tablete. :(

1/4 Nozinana, ima li ko iskustva?

Naravno, neću na svoju ruku, nego da imam neku ideju kada odem kod dr.

Ako mi olanzapin prestane djelovati,ja ću tražiti nozinan, nisam ga nikad pio ali ima jaka sedativna svojstva.I ja imam problema sa spavanjem i ne tražim ukidanje antipsihotika samo iz tog razloga.

Remeron razmatram kao opciju bar na neko vreme, jer se meni ova faza nesanice javlja periodiÄno pa proÄ‘e.

Jedino Å¡to onda trpim glad ceo dan, ali valjda bolje glad, nego da padam od manjka sna.

Antipsihotik - pila sam Largaktil 50 mg i samo što nisam pala u nesvest, Serokvel me ne uspava, morala bi veća doza.

Radi mi samo Flormidal, ali mi smeta jer je ipak jak lek i tako...

Nipam? jesi probala 5 ili 10 mg

Remirta pola tablete od 30 ce te uspavati sigurno, ima drugacije dejstvo od benzosa koji deluju na GABA, dok Largactil deluje antagonisticki na serotoninske receptore i tako ostvaruje sedativni efekat, a Remirta deluje na H1 histaminske

Nipam možda probam ponovo, a Remeron meni na spavanje deluje samo ako popijem celu, od 30 mg, 15 mg ništa.

Largaktil mi dala jednom doktorka, baš zbog ovakve faze nesanice, samo što na sred ulice nisam pala.

Toliko mi oborio pritisak.