Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

OK, moze i cela tbl, ja uzimam pola uvece.

Largactil moze pola tbl a moze i cela za spavanje, umesto 2, ja sam probao pola tj. 12.5 mg i fino uspavljuje.

Probao sam i Actawell 25mg isto dobar za spavanje.

Te jake AP bih ti preporucio da ne isprobavas.

Nemojte djevojci davati predloge Å¡ta i kako.

Aruena imaÅ¡ valjda psihijatra pa Å¡ta ti preporuÄi.

I ja sam gutao sve i svašta i sad me uspava ali se budim kako i da nisam spavao.

Moj sluÄaj insomnije je misterija niko mi ne može pomoći.

Aruena si razmiÅ¡ljala o rivotrilu,to je najjaÄi benzos,mnoge uspava.

Ali opet problem kao i sa svim benzosima vode povećanju doze tako da nisam pametan ni ja.

Isto je i sa antipsihoticima barem atipiÄnim.

Kako god ne želim biti negativan al nije dobro,ja se evo patim skoro 4 god.

Neka daju predloge jer ionako ne može lek bez recepta ili izveštaja, svejedno mora doktor da napiše.

Sada sam bolje, spavam uz 15 mg Bensedina.

Pa dobro, ništa strašno...a zašto ne piješ remeron u dozi koju si navela,mada to je doza za depresiju?

Meni djeluje kombo rivotril+trazem ali sranje je to što se budim kao i da nisam spavao.a eto mnogi se osjećaju ujutru "normalnim".

NIšta,ovako više ne ide.1 mg rivotrila+7.5 mg trazema spavam ja 6-7 h u komadu ali budim se pregažen,umoran i iscrpljen kao sada.

JuÄer ujutru sam imao suicidalne ideje kao i jutros.

Jutros evo kao da me neko pregazio,ogroman umor.

Ne znam Å¡ta da radim.Moram na posao u drugu smjenu.

Budim se ko navijen u 5 sati.

Ići ću psihijatrici ali ona nema riješenje reći će hospitalizacija a tamo sam bio ukupno 6x.

Ili da dam otkaz s posla,jer ni privremeno bolovanje nije riješenje,vjerovatno se ni tad neću naspavati.

Ako me pošalju na invalidsku tu ostajem invalid rada i posao više nikad neću naći.

OtiÅ¡ao sam kod poznatijeg struÄnjaka ovde u svom gradu.Po profesiji je neurolog/neuropsihijtar.

Pregled je trajao 20-ak minuta.

Na bazi svih silnih nalaza lijekova dijagnoza rekao je da imam nekakvu cirkadijalnu disritmiju,kad sam ga pitao kako se to lijeÄi,nije niÅ¡ta odgovorio.

Napisao je da obavim "nekakvu" pretragu van svog grada i da dođem sa tim nalazom.Terapiju nije ništa mjenjao,samo je u nalazu napisao na šta se žalim.

Gledajući na netu izgleda da se ovo ne može izljeÄiti,niti znam ikoga ko lijeÄi ovo stanje...

Onda sam otiÅ¡ao kod drugog neurologa na predlog prijatelja ovde,on je pregledao sve silne nalaze prepisao dijagnozu F51 i traži da uradim iz krvi serotonin,dopamin i noradrenalin.MeÄ‘utim izgleda ovde nema reagenasa za to,odnosno moram platiti a ovde je to jako skupo,znam samo da je serotonin sam 50 eur.PojaÄao mi je dozu eglonyla i dao neke tablete Neuroforte.

Ne mogu da spavam. Nisam spavala popodne a i ustala sam juÄe u 10 ujutru..znaÄi, logiÄno bi bilo da mi se sada spava.

JoÅ¡ jedan Ksalol od 0,5mg i idem da legnem, da probam da Äitam tu knjigu o Indiji, preobimna je..a Äeka me i njen treći deo-zavrÅ¡ni deo trilogije. Ali, nemam koncentraciju.

InaÄe, nesanicu nisam imala već duže vreme. Možda je tu, jer se i osećam onako, bezveze..

Nesanica... Nisam spavala noćas ni malo ni sad ne mogu da spavam.. Radila sam ludaÄki puno.. Non stop sh dolazili potroÅ¡aÄi..

Nisam stajala.. I dođrm kući tako.. Neumorna.. I eo me.. Čekam da mi se prispava..

A neću da pijem nikakve bensedine lirike.. NiÅ¡ta.. Mada sam juÄe popila..

Veronika, da li je tebi psihijatar prepisao Bensedin i Liriku kao terapiju? Ili je stavio u nalazu da ih piješ po potrebi?

Ako u izveÅ¡taju lekara stoji da treba da pijeÅ¡ taj, taj i taj lek, pokuÅ¡aj da to ispoÅ¡tujeÅ¡. Jedino tako se reÅ¡avaju problemi, ne samo naÅ¡i psihiÄki..ako te boli grlo i upaljeno je, naravno da moraÅ¡ da pijeÅ¡ antibiotik, kapiraÅ¡? Isto je i sa Lirikom, Bromazepamom i ostalim lekovima.

Opet ja..nije ovo nesanica klasiÄna..Spavaću tokom dana, popodne verovatno..a sada se osećam kao da je uveliko dan..

Bolucka me ovaj korenÄić zuba koji treba da se vadi..fleÅ¡bekovi jure kao i te neželjene misli Äim ugasim svetlo..boli me i glava..A ok sam raspoložena i pored svega toga.

Imam elan nešto da radim kao da je podne.

Ulazim u godine kada će ovo sve Äešće da mi se deÅ¡ava :)

Jebala mi majku nesanica, od pre par dana je krenula žestoka faza nesanice.

Mogu noćima da budem budna.

Uspavam se sa 100 mg Serokvela, 2 Flormidala, ne zaspim pre 3-4 ujutru, sva sam off, srokan mi je pritisak, prejadno se osećam.

Idem sutra kod doktora.

Zaspim i od blesavog Lexaurina, i to češče nego bih htela, ili smatram poželjnim. U početku je bilo cool, kad nisam spavala uopšte, sad više nije jer mogu da prespavam po dana.

Ne volim Lexaurin koliko mi je nekada pomagao.

Evo da se pohvalim, ja sa nesanicom baš napredujem.

Sinoć sam popila - 40 mg Bensedina, 1 Flormidal i 10 mg Sanvala.

Da je narkoman to popio, onesvestio bi se.

Izgleda da ću morati po starom receptu: 100 mg Serokvela i 1 Flormidal.

To jedino deluje.

Guest

Odvalio sam se od nespavanja. 

Posle ne znam koliko nemam ovih problema. Napokon spavam i kad treba i kad ne treba. 

Ja,konkretno,dva "Bromaza" od po 3 mg (što nekada daje rezultate,a nekada-u ređim slučajevima-priznaću ti,i ne daje) :unsure:

(P.S. Dobro,da se ne lažemo,nekada na to dodam i 500 mg Eftila,za šta i baš i nisam sigurna da li ima nekog efekta ili nema,ali ja svejedno dodam)...

Edited by blackadder

U vreme najtežeg oblika nesanice pila sam jedan lorazepam od 2.5 mg i jednu remirtu.  Psihijatrica mi je prepisala bila pola remirte ali ja sam sama povećala na 1 celu tbl, pola mi nije delovao. Kada je stanje postalo malo blaže, onda je jedan lorazepam rešavao stvar. 

Popio sam sinoc jedan nipam da bi mogao da zaspem, i sanjao sam neki psiho kosmar, sad se nesecam sta, ali znam da sam pobegao polu svestan kod mame, u drugu sobu, nisam mogao da budem sam u sobi koliko sam se nesto uplasio kad sam se probudio. 

Ponekad jednostavno nista ne pomaze. Onda cekas. Kad bih mogla da budem malo sama, tj da nestane negde ovaj nesrecni covek koji zivi tu, koga izdrzavam i trpim godinama, a da pojma nemam zasto, kad bih bila malo slobodna i da njega nema, mozda bih mogla da se resetujem... Ovako, s negativnom osobom koja me ubija neprekidno, nemogu ni da se umorim ni da se odmorim. Nista od spavanja.