Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

Šta uspavljuje od lekova a da nisu benzodiazepini?

3 hours ago, Mirri Maz Duur said:

Šta uspavljuje od lekova a da nisu benzodiazepini?

Sedativni antipsihotici,hipnotik zolpidem,anitidepresiv mirtazapin i to je to.Nema ničeg drugog za spavanje.Opčenito nema nekog velikog izbora što se tiče tableta za spavanje,

Posted (edited)
On 5/3/2020 at 6:29 PM, joed said:

Sedativni antipsihotici,hipnotik zolpidem,anitidepresiv mirtazapin i to je to.Nema ničeg drugog za spavanje.Opčenito nema nekog velikog izbora što se tiče tableta za spavanje,

Ima kod nas i hipnotik nitrazepam (nipam). Čini mi se da je malo jači od zolpidema.

Meni nijedan hipnotik nije pomogao. Samo sedativni ap. Da nema onzapina, poludela bih.

Edited by paradis

Kod mene nista ne deluje efikasno. Nemogu da spojim duze od dva sata, mozda ni toliko. Ponekad spavam 3 ili 4 puta po tih sat i po ili dva, sto bude bas dosta. Ali ponekad nemogu, i budim se direktnoiz zivog sna, svaki put. I tako godinama...

14 hours ago, ruzza said:

Kod mene nista ne deluje efikasno. Nemogu da spojim duze od dva sata, mozda ni toliko. Ponekad spavam 3 ili 4 puta po tih sat i po ili dva, sto bude bas dosta. Ali ponekad nemogu, i budim se direktnoiz zivog sna, svaki put. I tako godinama...

Nešto mi tel. zaza sa ovim citiranjem. Probala si, dakle, i so pred spavanje? Koji?

9 minutes ago, paradis said:
14 hours ago, ruzza said:

Nešto mi tel. zaza sa ovim citiranjem. Probala si, dakle, i so pred spavanje? Koji?

Duso, kakvu so?  Sve sam lekove pila, po preporuci psihijatra, triciklicne AD, SSRI, SNRI, tetraciklicne, neke atipicne antipsihotike... Nista. Nista ne pomaze. Jedino mi je pomagao nekakav Maprotilin (sto dize nornadrenali) ali sam od njega dobijala uzasne otoke na nogama i probleme s bubrezima, odmah, drugi dan vec, pa su mi to najstroze zabranili...

Glupa tastatura, otkud SO umesto AP nije mi jasno. Izvini.

Meni olanzapin pomaže da zaspim. Bez njega bih poludela jer me nedostatak sna tera u neko skroz ludo stanje.

3 hours ago, paradis said:

Glupa tastatura, otkud SO umesto AP nije mi jasno. Izvini.

Meni olanzapin pomaže da zaspim. Bez njega bih poludela jer me nedostatak sna tera u neko skroz ludo stanje.

Drago mi je da deluje... Jeste, ovo sa isprekidanim spavanjem i sve te muke, dugogodisnje, nekad mi stvarno dodje da se obesim. Kao da me neko ukleo. Sta sam bre ja Bogu zgresila da nemogu da spavam bar 6 sati nocu, eto moze i 5... Ali nesto sam valjda zgresila, pojma nemam...

15 minutes ago, ruzza said:

Drago mi je da deluje... Jeste, ovo sa isprekidanim spavanjem i sve te muke, dugogodisnje, nekad mi stvarno dodje da se obesim. Kao da me neko ukleo. Sta sam bre ja Bogu zgresila da nemogu da spavam bar 6 sati nocu, eto moze i 5... Ali nesto sam valjda zgresila, pojma nemam...

Slučajno sam lajkovala, nije za lajk...

Što ne uzmeš neki lek, što se mučiš?

Nesanica je forma mučenja u zatvorima recimo, tako mi reče jedan dr.

18 minutes ago, Mirri Maz Duur said:

Slučajno sam lajkovala, nije za lajk...

Što ne uzmeš neki lek, što se mučiš?

Nesanica je forma mučenja u zatvorima recimo, tako mi reče jedan dr.

Draga, davali su mi razne lekove godinama, preko 20 godina idem po psihijatrima. ocigledno imam neki poremecaj u mozgu. nemam pojma... Ne deluje nista. Osim to kad mi skoci noradrenalin, ali to na zalost kod mene ima veoma jake efekte na bubrege...Tako da se mucim ne-dobrovoljno, na zalost. Hvala ti na brizi!

Ne znam zasto. Ali u toku nesanice toliko prdim da me komsije cuju

9 hours ago, SPARTACUS said:

Ne znam zasto. Ali u toku nesanice toliko prdim da me komsije cuju

Prdiš i dok spavaš ali ne "čuješ" :giggle:

To zapravo znači da su ti večere preobilne, pune vlakana ili laktoze.

Kaže se "kuna manje doktoru".

Istina je da kad se jede 3-4 sata pre spavanja, lagana hrana, onako mediteranska, onda se jakse spava. Ali treba biti uporan. Znam ja sve te trikove, ali ih ne primenjujem jer kao da me vise bas briga za sebe...

Ali zato sam htela da otvorim neki taj blog (hvala Macak na linkovima) pa da pisem to sto sam saznala i proverula da ima naucnu osnovu, a prirodno je... Ko zna...

Nozinan ali pitanje je dal mozes da ustanes. Drzi dugo i obara, me mozes na noge. 

nozinan je ap

Juce sam popio pred spavanje pola tablete Mirtazapin 30mg i danas sam kao mamuran. Mislim da je Bensedin 5mg puno bolji makar za mene a i lakse me uspava.

DAjte predloge protiv nesanice, lekovi?

13 minutes ago, Mirri said:

DAjte predloge protiv nesanice, lekovi?

Remirta 15 mg

Onzapin 5 - 15 mg

Actawell 25 - 100 mg

Melatonin 1 - 3 mg

Ja pijem: Onzapin 20 mg, Actawell 100 mg i Melatonin 3 mg.

Uz to što mi je stalna th, pijem i 4 mg Rispolepta, 1 mg Rivotrila, 400 mg Tegretola CR, i 10 mg Bensedina.

Dali su mi neki Trimipramin da pijem uvece, i to me onako malo osamuti pa zaspim ali se opet budim na svakih sat, samo sam osamucena.. A i ujutru sam ko drogirana... Kaze neki svestenik na youtubeu da je nesanica rezultat napada demona na nas. Joj sto bi to bilo dobro, tj da je to stvarno tako i da postoje ti demoni, jer onda nismo mi krivi nego demoni...

Svestenici mnogo palamude, iskreno, muka mi je od tih savremenih duhovnika koji su procitali dobrotoljublje ili neke stare monaske knjige i sad mi mudruju, a zive ko bubrezi u loju bez imalo empatije prema svojoj pastvi.

6 hours ago, Erik said:

Svestenici mnogo palamude, iskreno, muka mi je od tih savremenih duhovnika koji su procitali dobrotoljublje ili neke stare monaske knjige i sad mi mudruju, a zive ko bubrezi u loju bez imalo empatije prema svojoj pastvi.

Moram da priznam da si u pravu. Ja verujem u Boga i znam da postoje demoni i njihov vođa Đavo, ali ne mislim da su mi oni izazvali bolest. Terali su me na suicid, to je tačno, ali samo razboljevanje nije bilo od njih. Mene je moj duhovni otac napustio i šutnuo k'o kantu, kada sam opravdavao narod koji ne ide u hramove za Vaskrs jer je tada bio pik Corona virusa, koji se posebno dobro transferuje Pričešćem i celivanjem ikona. Opravdao sam Papu koji je izdao dekret da svi Rimokatolički hramovi budu zatvoreni za Katolički Uskrs. Od tad mi se nije javljao na Viber niti na SMS, brate pali. Od tada sam bio jedanput u hramu, kad on nije tamo, u shoppingu a pre neki dan u mom gradu. Zvanično nemam duhovnog oca više. Njega znam 14 godina a on meni tako... Neka, ja sam kriv što sam pravdao Biskupa Rimskog, ali ja smatram da smo svi deca Božija i da smo pred Bogom isti. A @ruzza , depresija iz tebe progovara, kako to misliš da ako bi demoni postojali, ne bi ti bila kriva??? Zar ti misliš da si ti kriva što si bolesna!? Nemoj to da sam te čuo više! Niko nije kriv zbog svoje bolesti, niko.

Posted (edited)
1 hour ago, Apoptosis said:

Moram da priznam da si u pravu. Ja verujem u Boga i znam da postoje demoni i njihov vođa Đavo, ali ne mislim da su mi oni izazvali bolest. Terali su me na suicid, to je tačno, ali samo razboljevanje nije bilo od njih. Mene je moj duhovni otac napustio i šutnuo k'o kantu, kada sam opravdavao narod koji ne ide u hramove za Vaskrs jer je tada bio pik Corona virusa, koji se posebno dobro transferuje Pričešćem i celivanjem ikona. Opravdao sam Papu koji je izdao dekret da svi Rimokatolički hramovi budu zatvoreni za Katolički Uskrs. Od tad mi se nije javljao na Viber niti na SMS, brate pali. Od tada sam bio jedanput u hramu, kad on nije tamo, u shoppingu a pre neki dan u mom gradu. Zvanično nemam duhovnog oca više. Njega znam 14 godina a on meni tako... Neka, ja sam kriv što sam pravdao Biskupa Rimskog, ali ja smatram da smo svi deca Božija i da smo pred Bogom isti. A @ruzza , depresija iz tebe progovara, kako to misliš da ako bi demoni postojali, ne bi ti bila kriva??? Zar ti misliš da si ti kriva što si bolesna!? Nemoj to da sam te čuo više! Niko nije kriv zbog svoje bolesti, niko.

Dragi moj Apoptosis, ja mislim bas tako, da sam ili kriva ja, ili nekakva druga sila koja je van mene. ali tesko mogu da verujem u postojanje demona, jer ne razumem u cemu bi bio smisao njihovog postojanja. Ako ja verujem u Boga, pa sta ce mi demoni da me iskusavaju? Ali mozda je bas to sustina, da zlo postoji da bi nas podsecalo da verujemo u Boga.

Za mi je sto te je duhovnik odbacio, to nije nikako u skladu sa Bogom i pravoslavljem, ili bilo kojom drugom religijom. Bas je tada, kad si izrazio svoje sumnje, trebao da te najjace zagrli i prihvati. Ali vazno je da ti znas istinu, i da ti ne prestajes da verujes. A kako se zove religija, to je manje vazno. Znam da uz molitve uvek nestaje strah, nervoza, teska osecanja se smire... To sam probala mnogo puta i to funkcionise. I ne mogu da kazem da Bog ne postoji.

Najdivniji primer vere u Coveku i Boga u Coveku sam videla u jednom intervjuu sa CG Jungom, koji pred kraj zivota, na pitanje da li veruje u Boga, odgovara "Ne treba da verujem. Ja znam."

Uh ta njegova recenica mi prosto gori u dusi.

Evo ga cika Jung, pogledajte molim vas, fantasticno...

Edited by ruzza

Ja ne znam dali su to demoni ili dizbalans hormona u telu ali vec sam pisao da dok sam bio pod psihozom konstantno je neka tama i bes iz mene izbijala.Ja zelim da verujem ali sta znam uvek trazim neki dokaz da bi se licno uverio.

@ruzza Hvala ti puno na ovom kratkom videu o Carl Gustav Jung u. Kosa mi se podigla na glavi kad sam čuo ono - I know. Ne znam mnogo o tvom životu, ali... Kriva li si ti, ili ja ili neko treći što smo intrauterno bili izloženi štetnim uticajima, koji programiraju dendrite i aksone, sinapse, pogrešno? Da li smo mi krivi što smo odrastali u disfunkcionalnim porodicama, bili ismejavani od strane vršnjaka? Da li je tamo neki pradeda imao shizofreniju pa sam ja kriv što sam nasledio njegov gen? Nismo mi krivi što smo bolesni. Bolest ne bira. A što se tiče Boga, u Starom zavetu piše kako đavo pita Gospoda koga i čime da muči, iskušava, na Bogu je šta će dozvoliti. Uglavnom, nikad ta opterećenja nisu veća nego što možemo podneti. To se najbolje vidi iz Knjiga o Jovu... Iskušenjima koje prebrodimo smo jači i bolji, viši u očima Božijim.

29 minutes ago, Apoptosis said:

@ruzza Hvala ti puno na ovom kratkom videu o Carl Gustav Jung u. Kosa mi se podigla na glavi kad sam čuo ono - I know. Ne znam mnogo o tvom životu, ali... Kriva li si ti, ili ja ili neko treći što smo intrauterno bili izloženi štetnim uticajima, koji programiraju dendrite i aksone, sinapse, pogrešno? Da li smo mi krivi što smo odrastali u disfunkcionalnim porodicama, bili ismejavani od strane vršnjaka? Da li je tamo neki pradeda imao shizofreniju pa sam ja kriv što sam nasledio njegov gen? Nismo mi krivi što smo bolesni. Bolest ne bira. A što se tiče Boga, u Starom zavetu piše kako đavo pita Gospoda koga i čime da muči, iskušava, na Bogu je šta će dozvoliti. Uglavnom, nikad ta opterećenja nisu veća nego što možemo podneti. To se najbolje vidi iz Knjiga o Jovu... Iskušenjima koje prebrodimo smo jači i bolji, viši u očima Božijim.

Hvala ti dragi moj Apoptosis!