Jump to content
Depresija Forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

Šta uspavljuje od lekova a da nisu benzodiazepini?

3 hours ago, Mirri Maz Duur said:

Šta uspavljuje od lekova a da nisu benzodiazepini?

Sedativni antipsihotici,hipnotik zolpidem,anitidepresiv mirtazapin i to je to.Nema ničeg drugog za spavanje.Opčenito nema nekog velikog izbora što se tiče tableta za spavanje,

Posted (edited)
On 5/3/2020 at 6:29 PM, joed said:

Sedativni antipsihotici,hipnotik zolpidem,anitidepresiv mirtazapin i to je to.Nema ničeg drugog za spavanje.Opčenito nema nekog velikog izbora što se tiče tableta za spavanje,

Ima kod nas i hipnotik nitrazepam (nipam). Čini mi se da je malo jači od zolpidema.

Meni nijedan hipnotik nije pomogao. Samo sedativni ap. Da nema onzapina, poludela bih.

Edited by paradis

Kod mene nista ne deluje efikasno. Nemogu da spojim duze od dva sata, mozda ni toliko. Ponekad spavam 3 ili 4 puta po tih sat i po ili dva, sto bude bas dosta. Ali ponekad nemogu, i budim se direktnoiz zivog sna, svaki put. I tako godinama...

14 hours ago, ruzza said:

Kod mene nista ne deluje efikasno. Nemogu da spojim duze od dva sata, mozda ni toliko. Ponekad spavam 3 ili 4 puta po tih sat i po ili dva, sto bude bas dosta. Ali ponekad nemogu, i budim se direktnoiz zivog sna, svaki put. I tako godinama...

Nešto mi tel. zaza sa ovim citiranjem. Probala si, dakle, i so pred spavanje? Koji?

9 minutes ago, paradis said:
14 hours ago, ruzza said:

Nešto mi tel. zaza sa ovim citiranjem. Probala si, dakle, i so pred spavanje? Koji?

Duso, kakvu so?  Sve sam lekove pila, po preporuci psihijatra, triciklicne AD, SSRI, SNRI, tetraciklicne, neke atipicne antipsihotike... Nista. Nista ne pomaze. Jedino mi je pomagao nekakav Maprotilin (sto dize nornadrenali) ali sam od njega dobijala uzasne otoke na nogama i probleme s bubrezima, odmah, drugi dan vec, pa su mi to najstroze zabranili...

Glupa tastatura, otkud SO umesto AP nije mi jasno. Izvini.

Meni olanzapin pomaže da zaspim. Bez njega bih poludela jer me nedostatak sna tera u neko skroz ludo stanje.

3 hours ago, paradis said:

Glupa tastatura, otkud SO umesto AP nije mi jasno. Izvini.

Meni olanzapin pomaže da zaspim. Bez njega bih poludela jer me nedostatak sna tera u neko skroz ludo stanje.

Drago mi je da deluje... Jeste, ovo sa isprekidanim spavanjem i sve te muke, dugogodisnje, nekad mi stvarno dodje da se obesim. Kao da me neko ukleo. Sta sam bre ja Bogu zgresila da nemogu da spavam bar 6 sati nocu, eto moze i 5... Ali nesto sam valjda zgresila, pojma nemam...

15 minutes ago, ruzza said:

Drago mi je da deluje... Jeste, ovo sa isprekidanim spavanjem i sve te muke, dugogodisnje, nekad mi stvarno dodje da se obesim. Kao da me neko ukleo. Sta sam bre ja Bogu zgresila da nemogu da spavam bar 6 sati nocu, eto moze i 5... Ali nesto sam valjda zgresila, pojma nemam...

Slučajno sam lajkovala, nije za lajk...

Što ne uzmeš neki lek, što se mučiš?

Nesanica je forma mučenja u zatvorima recimo, tako mi reče jedan dr.

18 minutes ago, Mirri Maz Duur said:

Slučajno sam lajkovala, nije za lajk...

Što ne uzmeš neki lek, što se mučiš?

Nesanica je forma mučenja u zatvorima recimo, tako mi reče jedan dr.

Draga, davali su mi razne lekove godinama, preko 20 godina idem po psihijatrima. ocigledno imam neki poremecaj u mozgu. nemam pojma... Ne deluje nista. Osim to kad mi skoci noradrenalin, ali to na zalost kod mene ima veoma jake efekte na bubrege...Tako da se mucim ne-dobrovoljno, na zalost. Hvala ti na brizi!

Ne znam zasto. Ali u toku nesanice toliko prdim da me komsije cuju

9 hours ago, SPARTACUS said:

Ne znam zasto. Ali u toku nesanice toliko prdim da me komsije cuju

Prdiš i dok spavaš ali ne "čuješ" :giggle:

To zapravo znači da su ti večere preobilne, pune vlakana ili laktoze.

Kaže se "kuna manje doktoru".

Istina je da kad se jede 3-4 sata pre spavanja, lagana hrana, onako mediteranska, onda se jakse spava. Ali treba biti uporan. Znam ja sve te trikove, ali ih ne primenjujem jer kao da me vise bas briga za sebe...

Ali zato sam htela da otvorim neki taj blog (hvala Macak na linkovima) pa da pisem to sto sam saznala i proverula da ima naucnu osnovu, a prirodno je... Ko zna...

Nozinan ali pitanje je dal mozes da ustanes. Drzi dugo i obara, me mozes na noge. 

nozinan je ap

Juce sam popio pred spavanje pola tablete Mirtazapin 30mg i danas sam kao mamuran. Mislim da je Bensedin 5mg puno bolji makar za mene a i lakse me uspava.

13 minutes ago, Mirri said:

DAjte predloge protiv nesanice, lekovi?

Remirta 15 mg

Onzapin 5 - 15 mg

Actawell 25 - 100 mg

Melatonin 1 - 3 mg

Ja pijem: Onzapin 20 mg, Actawell 100 mg i Melatonin 3 mg.

Uz to što mi je stalna th, pijem i 4 mg Rispolepta, 1 mg Rivotrila, 400 mg Tegretola CR, i 10 mg Bensedina.