Jump to content
Depresija forum
artiste

Nesanica

Recommended Posts

I ja verujem u Boga, anđele i demone, iako nekad možda previše filozofiram. Za bolest mislim da sam imao predispozicije, ali imamo i slobodnu volju, izbore. Imam i te prisilne misli ponekad,mislim da tu molitvamože da pomogne, smiri.

Potajno se divim ljudima koji samo naslone glavu na jastuk i posle par trenutaka upadnu u dubok san, kao najbezriznija bica na svetu. Ponekad mi je to najgadnija njihova osobina, kao da nemaju gram duse.

Ne znam jel spada u nesanicu, ali ne mogu da opisem koliko mi ide na zivce sto se satima ranije probudim nego sto bi trebalo i onda ceo dan budem umoran. Mislim da bar godinu dana tako. Dobio sam 3/4 rivotrila za to pre spavanja, ali za sad nista. Evo jutros sam ustao 3 sata pre budilnika. Ne secam se kad sam uspeo da spojim bar 6 sati sna ukupno. 4-5 sati je moj prosek i to sam srecan ako je u komadu. Mozda predlozim na kontroli da se poveca ta doza rivotrila, mozda jednostavno treba jos neko vreme da pocne da deluje, pijem tek par dana, al moram nekako ovo resiti, nije zdravo, samo ne znam kako.

7 hours ago, Entering The Unknown said:

Ne znam jel spada u nesanicu, ali ne mogu da opisem koliko mi ide na zivce sto se satima ranije probudim nego sto bi trebalo i onda ceo dan budem umoran. Mislim da bar godinu dana tako. Dobio sam 3/4 rivotrila za to pre spavanja, ali za sad nista. Evo jutros sam ustao 3 sata pre budilnika. Ne secam se kad sam uspeo da spojim bar 6 sati sna ukupno. 4-5 sati je moj prosek i to sam srecan ako je u komadu. Mozda predlozim na kontroli da se poveca ta doza rivotrila, mozda jednostavno treba jos neko vreme da pocne da deluje, pijem tek par dana, al moram nekako ovo resiti, nije zdravo, samo ne znam kako.

Da nije od antidepresiva?

Mozda treba nesto drugo za spavanje jer rivotril bas i nije za to.

Meni je onzapin za to sluzio. Nikad bolje nisam spavala. I Nipam ima odlicno dejstvo, bas za nesanice.

@Mirri ne pijem jos uvek, tek 5-6 dana rivotril pre spavanja, ad ce verovatno da mi se uvede ove nedelje i mislim da je najavljen bipodis. 

@NewDawn Fades pojma nemam, jasno sam joj rekao da nemam problem da zaspim uz neku svoju rutinu, vec sto kratko spavam i cesto isprekidano, pa valjda zna sta prepisuje. Pokusacu na tome da zadrzim fokus na terminu ove nedelje, to moram da resim asap. Moram paziti i na drugu krajnost jer necu moci da radim.

13 hours ago, Entering The Unknown said:

Ja sam se budila tako rano jedno mesec dana u periodu kada sam finansijski baš bila loše i kad nisam znala šta ću tog dana za ručak. Bukvalno sam se budila u 4 s mišlju šta danas. Onda je sa promenom situacije to prestalo. Svakako, lekovi za spavanje (nipam je bolji od sanvala) čine da se ne budiš ranije. Još bolje uspavljuje onzapin ili neki drugi AP, kako ti je napisala NDF. 

Ako aludiras na stres, ja sam svestan da je u najmanju ruku jedan od faktora. Makar neki akumulirani. Upamticu nazive lekova koje ste predlozile i pitati na terminu doktorku sta misli o njima. Fora je sto ne smem ni preterati sa spavanjem, jer necu moci da radim, mada zapravo koja je uopste razlika izmedju neispavanosti i pospanosti/osamucenosti, isto sranje. Hvala na savetima, ako ne zaboravim javicu njeno misljenje.

Zajebano je kada se navucete na te lekove za spavanje.Moja keva vise ne moze da zaspi bez bensedina ili bromazepama.A i meni je psihijatar rekao da nece da me navikava na te lekove i hvala mu sada spavam bez problema na bipodisu.

16 hours ago, Entering The Unknown said:

Probudim se oko 3-4, zevam kao kreten ali ne mogu vise da zaspim. Uzas. 

A da popiješ nešto tada da zaspiš opet?

Tako sam ja radila, i to mi je doktor prepisao kada sam imala gadne nesanice.

9 hours ago, Mirri said:

A da popiješ nešto tada da zaspiš opet?

Tako sam ja radila, i to mi je doktor prepisao kada sam imala gadne nesanice.

Popio sam pola rivotrila tada pa sam uspeo mozda jos max sat vremena nakon nekog vremena, do 5. Ali posto moram da radim bas je problem. Od sinoc uzimam 2 tablete rivotrila umesto jedne, ali opet sam se u 6 probudio, sto je opet barem malo bolje. Uzimam u isto vreme (sat pre spavanja) i AP, koji me dodatno osamuti, tako da mi nije jasno zasto se ovo desava. Jeste da prolazim kroz stresove ali ovo je cini mi se previse ekstremno. Termin mi je u pon pa cu se konsultovati. Veoma lako zaspim sada ali se jebeno budim, a i dalje mi se jako spava i onda ceo dan jedva izdrzim i posao i kasnije.

Nemam problema s neasanicom,mozda  zato sto navece popijem 2-3 pive(0,5l)Al`kako cujem od ljudi koji ponekad ne mogu utonuti u san,mnogi od njih mi hvale melatonin.Cak uzimjau i oni koji zele da imaju neisprekidan san u potpunosti.Ja ga mozda jednom i probam cisto da odlomim vikendom sto duze mogu:)

14 minutes ago, Go-Ahead said:

Nemam problema s neasanicom,mozda  zato sto navece popijem 2-3 pive(0,5l)Al`kako cujem od ljudi koji ponekad ne mogu utonuti u san,mnogi od njih mi hvale melatonin.Cak uzimjau i oni koji zele da imaju neisprekidan san u potpunosti.Ja ga mozda jednom i probam cisto da odlomim vikendom sto duze mogu:)

Pio sam ga, kao tik-tak da sam progutao otprilike :) ali nekome sa manjim problemom od mog sigurno da moze da pomogne. Pogotovo sto valjda ne izaziva nikakvu zavisnost.

7 hours ago, Entering The Unknown said:

Popio sam pola rivotrila tada pa sam uspeo mozda jos max sat vremena nakon nekog vremena, do 5. Ali posto moram da radim bas je problem. Od sinoc uzimam 2 tablete rivotrila umesto jedne, ali opet sam se u 6 probudio, sto je opet barem malo bolje. Uzimam u isto vreme (sat pre spavanja) i AP, koji me dodatno osamuti, tako da mi nije jasno zasto se ovo desava. Jeste da prolazim kroz stresove ali ovo je cini mi se previse ekstremno. Termin mi je u pon pa cu se konsultovati. Veoma lako zaspim sada ali se jebeno budim, a i dalje mi se jako spava i onda ceo dan jedva izdrzim i posao i kasnije.

2 tbl od 2 mg + još pola? 

19 minutes ago, Koba said:

Nakon 16 godina antipsihotika,mene ni kutija melatonina ne bi uspavala.Olanzapin dobro odrađuje posao,a ako baš ne mogu zaspati,uzmem još misar,ali to je rijetko.A sa nesanicom sam se počeo boriti od 19- te godine.

Izgleda da svi sa malo tezim problemima imamo te nesanice duzi niz godina. Mene je vise sramota sto ne spavam normalno. Stanje je bolje nego nekad kada bih olako uletela u tezak plus nakon neprospavane noci valjda jer znam sta sledi pa pokusavam da uspostavim koliku toliku kontrolu.

3 hours ago, Koba said:

Jos je mali uzorak dana, ali bilo je 1 tableta, plus u sred noci jos pola, a sinoc sam 2 x 2mg, malko je bilo bolje, zadrzacu se na tome do ponedeljka kada imam zakazano sa dr. Ne spavam previse dobro ni bez lekova, ali ovo je bas hardcore.

Mene Trittico uspavljuje..ali deluje tek posle 45 minuta. Kriva sam sto ga kasno pijem.  Ali, kad imam obaveze ujutru, popijem ga kako mi je psih rekla.

Evo, tek sada pocinje da deluje, popila sam lekove pre 45-50 minuta..