Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kalisi

Antipsihotici i depresija?

Recommended Posts

Ima li neko ko ima dijagnozu depresija a ima antipsihotik u terapiji? Koliko dugo ga pijete i u kojim kolicinama?

I da nema nekog sa dijagnozom f32.3 (teska depresivna epizoda sa simptomima psihoze)?

Ja imam dijagnozu F32, a pored antidepresiva pijem i antipsihotik-Eglonyl. Pijem ga već dugo, i to 1+0+1 ukupno 100 mg.

Antipsihotici se daju uz AD kao dodatni stabilizatori raspoloženja u leÄenju depresije.

Nadam se da će ti se javiti neko ko ima dijagnozu F32.3.

ja imam obrnuto, teska manicna epizoda sa psihozom..

pijem rivotril, galepsin i velahibin

pila sam lekove u zavisnosti koja FAZA je u pitanju, kod mene je bilo manje depresivnih

pila sam rispolept ranije i asentru i joÅ¡ neki... nemam pojma, menjali mi terapije Äesto jer ja imam viÅ¡e, navodno, sumanutih ideja i histeriÄnog ponaÅ¡anja i hiperaktivnost

depresivnu epizodu sam imala , zima 2012. nisam pila lek. ali sam imala isto to Å¡to si navela

dala bi i verovatno rispolept i asentru

lekove pijem od 2004. a pravilno od 2009. sa pauzama tokom trudnoće i dojenja, ali se vratila depr. epizoda kad sam prestala dojiti, nisam se obratila dr dok nisam poÄela da pucam po Å¡avovima

ja pijem najjaÄu dozu antipsihotika- dve vrste , Depixol moram, ali ga ne pijem...

i trebala bih stalno piti. uglavnom uveÄe pijem prvo pola, pa ceo..jedne nedelje pola, pa ceo druge. onda opet smanjim dozu trece nedlje

ali ne pijem ga, samo znam pravilo

velahibin i rivotril dok ne crknem, verovatno

Ja sam imala tu...pila 2 antipsihotika xD ... f32.2 :P

To ti je protiv suicida i tako :D

Ja sam pila risar (rispolept) samo uz mendilex (koji je sprecavao parkinsonizam koji je glavna nuspojava rissara) 8 meseci i dg. mi je bila akutni i prolazni psih. poremecaj, mada istina je da to nisam imala , sad mi je dijagnostifikovana depresija, i pijem flunisan (antidepresiv) i onzapin (olanzapine, zyprexa, antipsihotik, za koji mi je receno da poboljsava koncentraciju) i jos rivotril i sanval po potrebi.

Ja vec 2godine, od kad se i lecim, imam dijagnozu f32.3 (prva i jedina dg) i sve to vreme pijem antipsihotike uz AD i anksiolitik. Prvo rispolept pa leponex. Rispolept 2x 4mg cak, leponex najvecu dozu koja sam pila je 100mg, al uglavnom su to bile manje doze, sad je vec 3,4meseca 37.5mg . Od aprila pijem samo leponex i nista vise. Ne znam, bune me ti AP zasto ih toliko dugo pijem (a da ne pominjem da ih se plasim) .

A volela bih da se javi neko sa f32.3, zanima me kakvi su to psihoticni simptomi kod njega.

Ja sam imala tu...pila 2 antipsihotika xD ... f32.2 :P/>

To ti je protiv suicida i tako :D/>

koliko dugo si ih pila?

Ja vec 2godine, od kad se i lecim, imam dijagnozu f32.3 (prva i jedina dg) i sve to vreme pijem antipsihotike uz AD i anksiolitik. Prvo rispolept pa leponex. Rispolept 2x 4mg cak, leponex najvecu dozu koja sam pila je 100mg, al uglavnom su to bile manje doze, sad je vec 3,4meseca 37.5mg . Od aprila pijem samo leponex i nista vise. Ne znam, bune me ti AP zasto ih toliko dugo pijem (a da ne pominjem da ih se plasim) .

A volela bih da se javi neko sa f32.3, zanima me kakvi su to psihoticni simptomi kod njega.

koliko dugo si ih pila?

Idalje xD Godinu dana

imala sam tu "fazu". o kojoj pricas, trajala je 5 meseci

psihoticni simptomi:

evo, prepisujem ti sa izvestaja, pred hospitalizaciju, tad sa imala depr.epizodu sa psihoticnim simptomima, dakle>

-paranoia persecutori

paranoja kojom dominiraju sumanute ideje proganjanja, pri Äemu se progonjeni lako pretvara u progonitelja / umislila sam triler od svoje bivse veze imajuci ideju da me moj tadasnji momak izbegava, i da me u isto vreme proganja, kontrolse mi um

-paranoia querulatoria

oblik paranoje gde bolesnik ima ideje da drugi negiraju njegova prava, zasluge i da uopÅ¡te nepravedno postupaju s njim, te stalnim tužakanjem i parniÄenjem bolesnik pokuÅ¡ava da to ispravi,

-paranoja u vidu hroniÄne interpretativne sumanutosti

Paranoja u kojoj bolesnik sve Å¡to se deÅ¡ava u okolini dovodi u vezu sa sobom. Relativno Äeste su i patoloÅ¡ka ljubomora i druge naprijed navedene sumanutosti.

Razvija vrlo izraženo nepoverenje i sumnjiÄavost prema okolini koju gleda sa potcenjivanjem i od koje se izoluje. Iako se sumanute ideje ne gube, vremenom može da oslabi afektivno reagovanje na njih, te bolesnik monotono i bez odgovarajućeg afekta izlaže svoje bolesne sadržaje miÅ¡ljenja.

Pored hroniÄne paranoje, postoji i akutna paranoiÄna sumanutost kod koje se paranoiÄne ideje javljaju najednom i uz jako afektivno reagovanje. Ove sumanute ideje mogu vremenom da iÅ¡Äeznu. /imala sam ideje da me truju, da su svi protiv mene, da hoce da mledae vide mrtvu, da me svi gledaju u napadaju, i branila sam se, bez razloga (ovo sam imala i 2012. u odnosu sa svekrvom/ tripovala sam da hoce da mi otme dete)

dole ispod sam navela sta se desavalo. i definiciju

to je bilo u depresivnoj epizodi

onako, kao da je sve protiv mene

nisam razlikovala san i javu i stalno sam se bavila nekim idejama o poreklu stvari, sudbini, i samopovredjivala sam se, na kraju sam imala halucinajcije, cula sam glasove

nadam se da sam pomogla, ja imam bipolarni, sa dominantnim manicnim epizodama, depresivne su uvek takve da nemam snage da ustanem i sve smatram da je uvreda na moj racun.

i nemam snage da razgovaram i "nizak mi je pritisak", stalno mi se spavalo i cutalo

Aha, razumem, ali ovo f32.3 je sa psihoticnim simptomima, ne sa psihozom. A i u izvestajima se ne pominju nikakvi psih. Simptomi. Moracu da pitam koji su jer ja stvarno ne znam, i da li su mi AP dati zbog njih ili kao stabilizator uz AD samo.

jaoj sooriii ja se bas iscimala da nadjem i objasnjenja i dam primeere, kod mene ne pise isto u izvestajnu nista, smao gluposti.. ali ja izguglam

tipa>

potiÅ¡teno raspoloženje, inhibicija motorike do stepena stupora, javljaju se depresivne sumanute ideje sa karakterom samooptuživanja i osećanja krivice, uznemirenost praćena panikom, strahom, bojažljivošću, verbigeracijom, ubrzan tok misli, motorni nemir., anksiozno-depresivni sindrom, tremor, sa depresivnim i i hipohondriÄnim nihilistiÄkim sumanutim idejama greÅ¡nosti, propasti sebe i sveta.

levo iscrpljivi KTR i desno življi miotatski, hipestezija lica desno,tremor, hiperhidroza,anksioznost,disforiÄno depresivni afekat, samnejn frustracioni prag..“ pa idemo tapa tapa tapa Disocijativni poremećaj identiteta, GraniÄniPL,,PaniÄni napadi,Opsesivno-kompulzivni poremećaj, PaniÄni poremećaj, primarna insomnija,hipomanija

ja sve prepisala te izvestaje u word, pravicu strip od toga

ushićena, razdražljiva ,izmjenjivanje stadijuma ushićenosti i razdražljivosti , i nazad i to vrlo brzo - hiperaktivnost , slaba koncentracija i lako rušenje koncentracije , slabije i nikakvo spavanje, , brzo govori, grandiozne ideje

moja dijagnoza je > F30.2 Manija sa psihotiÄnim simptomima, F30.0 Hipomanija,F32.0 Blaga depresivna epizoda

i okp

Ma nisi udavila, nego ja ne znam sta se desava sa mnom 8)

Imam tu dijagnozu. Pio sam do sada Eglonyl, Rispolept duže vreme a trenutno sam na Treani, bez Antidepresiva. Slažem se da se daje protiv suicida, mada nekad ni to ne pomaže :oioi:

I ja mislim da je i meni dato zbog suicidalnih misli

ja imam dijagnozu f32 , f32,3 f42 f41,9 f51 dijagnoze pod znakom pitanja f22 , f41,0 pijem risperidon a 1 mg 3x1 a prepisani su mi lorazepam,diazepam tj bensedin.belbian ,eftil ,od ad sam pio zoloft i anafranlil losa iskustva sa ad,ap mi polje stoje u mozgu.a imo sam 2x pokusaj suicida,ap je bog za pokusaje,prosto ti skine taj teret smozga dok ponovo ne pomislis na probleme.

@angela, ja u narednih nedelju dana saznajem sve kako je i šta kod mene pa javljam. Hvala što si se potrudila pomoći :)

Ono Äega me je strah je da su oni moje priÄe o "nesvesnosti" , o tome koliko Äovek može da bude nesvestan da nije ono Å¡to misli da jeste i da ne vidi stvarnost kakva zaista jeste i sliÄne priÄe shvatili kao psihotiÄne priÄe i zato mi davali antipsihotike, jer realno nisu puno vremena proveili u razgovoru sa mnom a boga pitaj kako je to zvuÄalo kad sam ja to priÄala i možda eto zakljuÄili ova je psihotiÄna, jer reÄi poput "ne znam ko sam" i "Å¡ta ako sam nesvesna" možda mogu i da se protumaÄe psihotiÄno. I nerviram se Å¡to mi ranije nije palo na pamet da je njima moglo to da padne na pamet i da su mi zato davali AP. Ali niÅ¡ta, imam kontrolu za nedelju dana pa ću sve da saznam.

.

Jel se osećate kao da antipsihotici ubijaju život u vama? Ako da, a zašto se koji vrag prepisuju onda za depresiju??? :/ Ko da ona ne ubije dovoljno života u nama!!!

ja pijem najjaÄu dozu antipsihotika- dve vrste , Depixol moram, ali ga ne pijem...

Čekaj bre angela pa jel piješ onda neki AP ili ne onda, ne razumem :)

I nek mi neko kaže please da mi ne može trajno biti ništa od dve godine pijenja AP!!! Koliko se plašim što pijem to s*anje! Jel ok to što ga prepisuju za depresiju ???

Imam tu dijagnozu. Pio sam do sada Eglonyl, Rispolept duže vreme a trenutno sam na Treani, bez Antidepresiva. Slažem se da se daje protiv suicida, mada nekad ni to ne pomaže :oioi:

Pa kakvi su to tvoji psihotiÄni simptomi? I jel tebi pomažu AP? Koliko dugo ih pijeÅ¡? I samo zbog suicida nam prepiÅ¡u AP?

Pa ubijaju svakako, ništa te ne zanima, samo spavaš, ne možeš osetiti euforiju, uzbudjenje itd. Kako stabilizuju raspoloženje, na najgoroj si poziciji, niti tamo niti ovamo. Monotona sredina. Interesantno mi je što si spomenula, nekad se i j a zapitam za koji k mi ih daju sve ove godine.

Moj odgovor na to , Å¡to sam psihijatru isto kao i ti priÄao direktno o svemu Å¡ta preživljavam, kao npr. da mi sve oko mene izgleda ne realno, kako

mislim da to nisam ja - sve su to ustvari neki fenomeni Depresije i Anksioznosti al doktor to ne kapira. . . Uzimajući u obzir da trenutno imaš Tešku Depresivnu epizodu, a stanje ne ide na bolje, on zna da je sledeća Psihoza. A to ne mora biti tako.

AP Ne ostavljaju posledice, nemoj da brineš.

al doktor to ne kapira. . . Uzimajući u obzir da trenutno imaš Tešku Depresivnu epizodu, a stanje ne ide na bolje, on zna da je sledeća Psihoza. A to ne mora biti tako.[/size]

ja ludim od kako sam pocela da mislim da me ap usporava i steti kvalitetu zivota i da bi mozda bilo bolje da sam bez njega. Pre nego sto sam pocela da razmisljam o tome klela sam se u njega. Ali od tada, mislim da cu izludeti od svih tih misli, jer nisam pametna sta da radim.

Koliko je to tvoje "dugo"? Ja evo 2god pijem. Prvo rispolept, pa leponex. Cekaj, on tebi otvoreno kaze da misli da si psihotican il ti daje zbog prevencije suicida? Meni je sve bilo ok, dok nisam pocela da "tripujem" da mi bas on ne da da zivim punom snagom. To mozda i nije tacno al trip je gadna stvar.

Ono sto mi se svakako svidja kod antipsihotika (bar ovog mog u ovoj dozi) je taj kao usporen film u tvojoj glavi dok opazas stvari, objektivan, lisen osecanja koja bi ti zamaglila pogled, gde tacno mozes da provalis sebe, svoje dubine i sta se u njima krije, da lovis misao po misao i da je seciras bez osecanja da te ometaju u tome. I tako mi se cini da na taj nacin podizemo svoju svest o sebi i svojim osecanjima na visi nivo i upoznajemo sebe na nacin na koji bez ap nikako ne bi mogli tako lako i brzo...ili mi se cini da je tako, ne znam.

Meni je ap dat zbog prevelikog razmisljanja. Al kad razmislim, mozda bas od njega previse razmisljam, zbog ovih stvari koje sam navela i odsustva osecanja. Jer da su tu osecanja onda ne bih razmisljala, vec osecala. A sad posto sam lisena osecanja, preostaje mi samo razmisljanje. Ili tripujem da me lisava osecanja. Ne znam, toliko je ovo komplikovana stvar.

Pijem ih 2.5 do 3 godine. Evo Å¡ta mi se desilo, odem kod psihijatra Poludeo viÅ¡e od Depresije koja ne popuÅ¡ta deceniju unazad, i poÄnem da se svadjam sa doktorima, ali možda nisam trebao nego stvarno viÅ¡e nisam imao strpljenja. Kažem im da mi ukinu AP jer me nenormalno usporava i uspavljuje(to sam rekao, a da sam ustvari sam ukinuo lek pre pola godine u to vreme. Ne mogu da kažem nemojte to raditi, jer ja sam procvetao kad sam prestao), Naravno Napominjem, neko ko vidi, Äuje, oseća itd stvari koje ne postoje. . .Definitivno ne sme da se zeza sa tim. Ali ovde se radi o depresiji. nikad nisam imao halucinacije.

Pun besa i oÄaja prepirem se sa njima, menjam doktore. . . Jedna od njih mi je rekla sledeće " ti da si Depresivan nebi se svadjao". Nije tajna da je ta dobila

Å¡ut kartu Immediately. Ali isto tako sam i ja dobio svoje kada sam Äuo miÅ¡ljenje drugog doktora koji me je doÄekao na keca sa reÄima" doktorka ti je lepo rekla da ne može da ti se ukine taj lek". Eto nema veze sa ovom priÄom, ali neverovatno sa Äime se oni bave. Od tada viÅ¡e ne menjam doktore u istoj instituciji, jedna pouka.

• Create New...