Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Imala sam ja svakojake misli za vrijeme prvih tjedana na Seroxatu.

Bilo me strah svega. Bilo mi je ?ak i gore nego prije.

Za nekih tri tjedna je po?elo popuštati.

Zato Jello, stisni zube i izdrži. Isplati se.

Stisla sam zube i trpim,valjda ce mi pomoci.

Sad mi je trenutno najgore neki strah od same sebe,i kad me uhvati zivcanluk dodje mi da sama sebi izvadim mozak..

Ljudi molim vas pomozite,ja cu da poludim!!!!!

Jeste li imali u pocetku tu neku kao dezorjentisanos,kao da cu da se izgubim tj.gubim,nekako glava uopste ne funkcionise,plasim se poludecu,zaboravljam...

POMOZITE UMIREM!!!!!!!!!

Ljudi molim vas pomozite,ja cu da poludim!!!!!

Jeste li imali u pocetku tu neku kao dezorjentisanos,kao da cu da se izgubim tj.gubim,nekako glava uopste ne funkcionise,plasim se poludecu,zaboravljam...

POMOZITE UMIREM!!!!!!!!!

1. Ne umiresh.

2. Zaboravljenje, tj. smanjena koncetracija je uobichajena nus pojava. Mi smo to iz zezanja zvali Alchajmer :wacko: Procice.

3. Vidim, moracemo put juga da obavimo jedan vaspitni razgovor sa tobom :)

I ja sam ljetos strasno zaboravljala, ostavljala stvari u trgovini, zaboravljala rijeci, dogadjaje, citala i nista ne razumijevala, kao da citam kineski, bilo je svacega.

Onda bih uzela krizaljku i rijesila, pa uvidjela da bas i nisam skroz posandrcala.

Sada sam vec 3 mjeseca na AD, sve je skoro skroz ok, samo mislim da su mi neki dogadjaji iz proslosti posve izbrisani iz sjecanja.

E,ako si po?ela sa cijelom tabletom,onda su radi toga malo poja?ani simtomi :wacko:

Još malo i pro?i ?e,samo probaj sad ovo izdržati :kiss:

Taj Seroxat je ?ista glupost.

Nakon godinu i pol dana pani?nih napadaja kona?no sam otišao psihijatru, koji mi je dao taj Seroxat. Ja sam rekao da ne želim piti lijekove jer to spali mozak ali me nagovarao kao bit ?e ti bolje…reko ajde nek ti bude. Uzimao sam po pola tablete tog Seroxata 5 dana, i svaki dan me boljela glava tako jako da nisam mogao obavljati svoje poslove. Nakon 5 dana bacio sam te tablete u tri p.materine i puno mi je bolje, glava me uop?e ne boli.

Rekao sam ja ve? prije da ti od toga ode mozak.

A da napomenem da je psihijatar bio neki mladi stažist koji je pred menom uzeo knjigu i ?itao o pani?nom poreme?aju!!! A ja mu nisam ni rekao da sam 6.godina medicine, jer mislim da bi tip propal u zemlju od srama, hehe! Ako mi je majmun ve? toliko silno htio dati tablete, trebao je dati anksiolitik a ne antidepresiv, jer ja nisam u nikakvoj depresiji. Nego da je kao dokazano da Seroxat djeluje na pani?ne napade…možeš mislit. Najbolje da mi je onda dao apaurin, jer sam jednom dobio apaurin prije operacije i u sekundi sam zaspao ko top.

Fu?kaš tablete, to je sme?e. Evo jednog lijepog citata sa www.farmakologija.com:

''Jednoj tre?ini pacijenata se ne može pomo?i nikakvim lijekovima! Osim toga, do punog efekta pacijent mora uzimati lijek dosta dugo, ponekad ?ak 6 mjeseci. Za sve to vrijeme pacijetnu strada jetra, a mora podnostiti i brojne nuspojave. Postavlja se pitanje opravdanosti takve terapije.''

E J*BIGA SAD!!!!!!!

Toliko pozitivnog sam procitala iskustva sad me ti uzdrma...ali mi smo takvi svega se plasimo.Mene glava uopste nije bilela....

pre svega koliko ja znam antidepresivi lece anksioznost a ne samo depresiju.Na anksiolitik se samo navuces dragi moj...

Uzmi malo prosetaj po forumu pa ces videti da li leci ili ne leci panicne napade!!!

Ne mozes o necemu pisati a da uopste ne znas i najosnovnije.Bar da si uzeo papiric iz kutije sa tabletama i procitao saznao bi nesto vise!!!!

Nakon godinu i pol dana pani?nih napadaja kona?no sam otišao psihijatru, koji mi je dao taj Seroxat. Ja sam rekao da ne želim piti lijekove jer to spali mozak ali me nagovarao kao bit ?e ti bolje…reko ajde nek ti bude. Uzimao sam po pola tablete tog Seroxata 5 dana, i svaki dan me boljela glava tako jako da nisam mogao obavljati svoje poslove. Nakon 5 dana bacio sam te tablete u tri p.materine i puno mi je bolje, glava me uop?e ne boli.

A da napomenem da je psihijatar bio neki mladi stažist koji je pred menom uzeo knjigu i ?itao o pani?nom poreme?aju!!! A ja mu nisam ni rekao da sam 6.godina medicine, jer mislim da bi tip propal u zemlju od srama, hehe! Ako mi je majmun ve? toliko silno htio dati tablete, trebao je dati anksiolitik a ne antidepresiv, jer ja nisam u nikakvoj depresiji. Nego da je kao dokazano da Seroxat djeluje na pani?ne napade…možeš mislit. Najbolje da mi je onda dao apaurin, jer sam jednom dobio apaurin prije operacije i u sekundi sam zaspao ko top.

Fu?kaš tablete, to je sme?e. Evo jednog lijepog citata sa www.farmakologija.com:

''Jednoj tre?ini pacijenata se ne može pomo?i nikakvim lijekovima! Osim toga, do punog efekta pacijent mora uzimati lijek dosta dugo, ponekad ?ak 6 mjeseci. Za sve to vrijeme pacijetnu strada jetra, a mora podnostiti i brojne nuspojave. Postavlja se pitanje opravdanosti takve terapije.''

ne bih se bas slozio s tobom ...ti kao buduci dr treba da znas da se antidepresivi ne koriste samo za lijecenje depresije iako im stoji u nazivu...lijece panicni poremecaj socijalnu fobiju itd..

drugo ja ne bih rekao mora se uzimati cak 6 mjeseci nego samo 6mjeseci ..

6 mjeseci moze da bude vrlo uspjesno ako se pacijent odmah javi doktoru kod prvih simptoma i prihvati terapiju..ko izbjegava da se lijeci epizode se kad tad vrate i onda je potrebno mnogo duze od 6 mjeseci..

depresija je bolest a anksioznost je stanje i jedno i drugo se lijece antidepresivima uz anksiolitike ..

posle dva mjeseca prestaje se sa anksioliticima i nastavlja se sa ad-om...

ako nema potpunog poboljsanja doza se moze dizati do 40-50mg dnevno i sasvim je uspjesno..

sto se tice samog seroxata bilo mi je mnogo gore na pocetku terapije od same glavobolje

ali zato je kasnije bilo dobro i mogu ti reci da ima vise od god dana da ne pijem nikakve anksiolitike i drago mi je zbog toga..

trebao si da izdrzis jos par dana i ako ne prodju glavobolje da se javis doktoru da ti mijenja lijek..

kod mene nije bilo depresije samo anksioznost sa panicnim napadima..haha rekao sam samo..

neko je ovdje rekao vec jednom ovo se mora lijeciti kao sto se zub lijeci kod zubara

U nekim tvoji iznesenim ?injenicama se slažem,u nekim ne.

Kao prvo,AD,ne služi samo za ljude koji imaju depresiju,ve? i za one koji imaju anksioznost,pani?ne napadaje,jer se ne zna da li je anksioznost nastala kao uzrok depresije ili obrnuto.

I ja moram re?i da sam od Seroxata imala glavobolje,to?nije migrene i zbog toga mi je dr. ukinula taj AD.

Kao drugo,slažem se da u nekom postotku AD ne djeluje na neke ljude(i ja spadam u njih),ali je ?injenica da se smanjuje intezitet pani?nog i vremenski razmaci izme?u njih.

Kao tre?e,Helex,Apaurin....djeluju na kratke staze i njihovom dugotrajnom uporabom dolazi do ovisnosti.

Oni su tu kada nastupi kriza,kada se ?ovjek ne može sam umiriti ili smanjiti pani?ni....

Kao ?etvrto,smatram da su AD-i samo tu,da nam olakšaju,da nam smire misli,fiz. simptome da bi uop?e mogli i?i na terapije i suvislo pri?ati o svojim problemima,ne govore?i stalno o fizi?kim simptomima.

I na kraju,mogu re?i da od svega,na duge staze....najbolja je psihoterapija.

Mijenjanje obrazaca svog ponašanja,razmišljanja i pogleda na život.

Jer,na kraju,kad-tad se treba "skinuti" s AD-a i sam prohodati.Psihoterapija, mislim,jedino može pomo?i u tome.

I na kraju,mogu re?i da od svega,na duge staze....najbolja je psihoterapija.

Mijenjanje obrazaca svog ponašanja,razmišljanja i pogleda na život.

Jer,na kraju,kad-tad se treba "skinuti" s AD-a i sam prohodati.Psihoterapija, mislim,jedino može pomo?i u tome.

Da, ovo je apsolutno to?no.

Ali razmisli malo, da li je glavobolja stvarno bezazlena? Kao što boli ruka kad se udariš u nju, lice kad ti netko opali šamar, koljeno kad padneš na njega, dupe kad predugo sjediš itd.tako isto i glava boli s nekim razlogom. Kad uzmeš bilo koji lijek za živce fiziologija tvog mozga se mijenja, mijenja se koncentracija neurotransmitera, sinapse, podražaji, sve ti se to lijepo pošemeri. I onda se, naravno, javi glavobolja. I sad možeš birati, nastaviti uništavati mozak ili prestati s terapijom.

Meni anksioznost nije nastala od depresije nego od toga što sam godinama i godinama tražio curu a nijedna me nije htjela. Ali je kona?no prije dva mjeseca tome došao kraj! Prvi poljubac u životu, ali nažalost vidjeli smo se samo tri puta jer joj se ne da baš izlaziti iz ku?e. I mislio sam da ?e pani?ni napadaji prestati, ali ipak nisu. Siguran sam da bi prestali da smo mi cura i de?ko, ali ona ima nekoliko de?kiju s kojima ?esto zabrije tako da ja do?em na red samo ako njih nema ili im se neda.

Zašto da to pijem ak me od toga boli glava? Zašto? Nema razloga! A da ne govorim da mi nije ništa pomoglo a popio sam u 5 dana dvije i pol tablete.

Tebi coveve ne treba seroxat niti bilo koji drugi antidepresiv.Tebi treba ZENSKO!!!!!!I nju nemozes da nadjes kod psihijatra!!!Izadji i promuvaj se malo valjda ce neka pasti :wacko:

Tebi coveve ne treba seroxat niti bilo koji drugi antidepresiv.Tebi treba ZENSKO!!!!!!I nju nemozes da nadjes kod psihijatra!!!Izadji i promuvaj se malo valjda ce neka pasti :wacko:

Ma ne?e pasti, vjeruj mi, koliko sam ružan ne kužim ni sam kak se ova htjela poljubit samnom :)

Vjerojatno zato kaj smo zdrmali litru rakije prije poljupca, hehe! :whistling:

Al gle...žensku mogu na? kod psihijatra, ima dosta ženskih psihijatara! :beljbelj:

A kakve sam sre?e naravno da sam došao kod muškog...

Tebi coveve ne treba seroxat niti bilo koji drugi antidepresiv.

Ustvari moja dijagnoza obuhva?a opsesivno-kompulzivni poreme?aj, grani?ni porema?aj i inhibirani poreme?aj. Imam žestoke simptome svih tri. :jeei:

mene oce da zaboli glava ali ne od seroxata nego kad apstiniram:))

inace kako je seroxat poceo da djeluje tako su nestale i glavobolje..

Amiens,potpisujem se ispod Tonke-u jednom dijelu se slažem s tobom,u jednom ne.Pila sam seroxat punih 9 mj.upravo zbog pani?nih napada i pomogao mi je,po?eo je djelovati nakon tre?eg tjedna.

Kod mene nije bilo ni traga anksioznosti.Napade panike dobila sam od šokova koji su se pojavljivali jedan za drugim,nažalost :)

Imala sam i ja glavobolje,i drhtavicu,i suha usta,i patila od nesanice,od manjka apetita......ali isplatilo mi se prebroditi nuspojave jer sam danas sretna žena i sretna majka,spremna seroxatu pisati zahvalnicu :beljbelj:

Prestala sam ga piti naglo,zna?i,sa cijele tablete najednom na ništa,nisam imala ni jednu jedinu nuspojavu.Ovime ne želim dati podršku ostalima koji misle tako napraviti,ja sam sama tako odlu?ila jer sam zbog bebe imala grižnju savjesti postepeno se skidati.

I usput-imamo na forumu još jednog studenta medicine koji o svemu ima malo druga?ije mišljenje :angry:

@jelllena,ti se i dalje drži svoje terapije,bez obzira na ostale komentare.Svako je individuala za sebe.

Moraš biti svjesna toga da je seroxat(ili bilo koji drugi AD) samo "štaka" koja ti pomogne da kreneš dalje,zna?i,samo oslonac da po?neš situaciju razmatrati sa druge,"zdrave" strane.

@nenade,ajde ti meni reci kojeg muškarca ne boli glava od apstinencije? :curica: (imam takvog doma :beljbelj: )

ali isplatilo mi se prebroditi nuspojave jer sam danas sretna žena i sretna majka,spremna seroxatu pisati zahvalnicu :beljbelj:

I usput-imamo na forumu još jednog studenta medicine koji o svemu ima malo druga?ije mišljenje :angry:

Ma nije ti Seroxat u tome pomogao nego ti sama...zabriješ si da ti tableta pomaže a to ti je ustvari placebo efekt...to ti je isto ko da ti daju kravlji kola? i vele da je to najnoviji lijek koji lije?i depresiju tebi ?e bit dobro ali ne od kola?a nego zato jer vjeruješ u to, kužiš???

A koji je to :beljbelj:

:zz_banghead: :zz_banghead: :zz_banghead: :zz_banghead: :zz_banghead: :zz_banghead: :zz_banghead:

Amiens nemoj da se ljutis ali ja sam pocela od tebe da se jezim...polako pocinjes da me nerviras :mellow:

MA DAJTE SEROXAT JE SUPER TREBAL KOME DEPROZEL IMAM TRI KUTIJE POKLANJAM

A TO ZA GLAVOBOLJE MA MORAS IMAT NUSPOJAVE JA SAM IH IMALA PRVIH DESET DANA PREŽIVLJAVALA SAM NESTO ŠTO NE BIH POŽELJELA NI NAJVECEM NEPRIJATELJU A KAD SAM NAKON OSAM MJESECI PRESLA NA OXETIN OPET NUSPOJAVE AL TAKVE DA NEKAD IMAM OSJECAJ DA NE ZNAM KO SAM GUBIM SE LEBDIM ODOOO :njam:

Ma nije ti Seroxat u tome pomogao nego ti sama...zabriješ si da ti tableta pomaže a to ti je ustvari placebo efekt...to ti je isto ko da ti daju kravlji kola? i vele da je to najnoviji lijek koji lije?i depresiju tebi ?e bit dobro ali ne od kola?a nego zato jer vjeruješ u to, kužiš???

A koji je to student medicine? Taj je sigurno neki kaj je kod Petanjeka položil anatomiju, hehehe... :beljbelj:

?uj,dragi moj,možeš ti biti student i 16.god.medicine,ali ja se s tobom ne slažem.Onda po tvojem razmišljanju svi lijekovi imaju placebo efekt?

Znam kakva sam bila prije seroxata,znam kakva sam sad.U biti,zakaj se ja tebi uop?e i pravdam? Tebi lijek nije pomogao i naravno da ti ne valja.Ni meni ne valja kafetin protiv glavobolje,nego lupocet-ili...ne,drugi put ?u probati uzeti kravlji kola?,možda mi prije pomogne :curica: :haha:

I da budem brutalno iskrena-na kiki mi idu takvi koji misle da su pojeli pamet cijeloga svijet i onda idu ostalima ispirat mozak.Vjeruj mi da o tabletama imam više znanja nego ti i znam dobro o ?emu pri?am :angry:

Vjeruj mi da o tabletama imam više znanja nego ti i znam dobro o ?emu pri?am :angry:

Pa to vjerujem. Nakon toliko vremena koliko se truješ tim sranjem bilo bi pravo ?udo da nemaš pojma o tabletama...

Samo nastavi pa da vidimo di bu ti bila jetra za godinu dana!!!

E stvarno si poceo da mi se penjes na zivac.Ako ti neces da pijes lekove ne moras niko te ne tera,mi koji hocemo pusti nas covece ne miru.Kakva nam je jetra to je nasa briga.Aman covece stvarno si dosadan.Izneo si svoje misljenje i u redu a nama kavo je misljenje to se tebe netice i smanji malo dozivljaj.