Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Pa to vjerujem. Nakon toliko vremena koliko se truješ tim sranjem bilo bi pravo ?udo da nemaš pojma o tabletama...

Samo nastavi pa da vidimo di bu ti bila jetra za godinu dana!!!

evo ja pijem godinu ipo pa mi je jetra kao u novorodjenceta ..sad ti kazida sam imaosrece i da sam jedan od rijetkih..

Pa to vjerujem. Nakon toliko vremena koliko se truješ tim sranjem bilo bi pravo ?udo da nemaš pojma o tabletama...

Samo nastavi pa da vidimo di bu ti bila jetra za godinu dana!!!

Više mi škodi to što mi dižeš tlak svojim glupostima nego da sam za to vrijeme popila kutiju tableta.I daj,molim te,odi tamo odakle si se i vratio,tj.,skini nam se s ku..a

Samo za informaciju,ja ne pijem tablete a o njima znam puno toga jer smo sli?ne struke.

Guest početak

?ao seroxat-ekipa!!

Moram vam priznati da je taj lijek najviše zaslužan za to što sam živa uopšte!!!

Prije njega,pila sam zoloft i nije bilo poboljšanja,ali seroxat mi je pomogao da ponovo vidim svijet oko sebe!

Pijem ga ve? 3 godine i ne znam do kada još,dok god sam dobro,nije ni bitno!

Želim re?i svima koji se omišljaju op?enito o tome da po?nu piti AD,PRESTANITE!!

I ja sam se bojala,ali vjerujte,možete biti samo bolje!

Nuspojave u po?etnom stadijumu mogu biti mu?ne,ali nijednog trenutka ne zaboravite da poslije toga osje?a?e te se mnogo bolje.

Puno sre?e svima,uz vas sam :angry:

Taj Seroxat je ?ista glupost.

Nakon godinu i pol dana pani?nih napadaja kona?no sam otišao psihijatru, koji mi je dao taj Seroxat. Ja sam rekao da ne želim piti lijekove jer to spali mozak ali me nagovarao kao bit ?e ti bolje…reko ajde nek ti bude. Uzimao sam po pola tablete tog Seroxata 5 dana, i svaki dan me boljela glava tako jako da nisam mogao obavljati svoje poslove. Nakon 5 dana bacio sam te tablete u tri p.materine i puno mi je bolje, glava me uop?e ne boli.

Rekao sam ja ve? prije da ti od toga ode mozak.

A da napomenem da je psihijatar bio neki mladi stažist koji je pred menom uzeo knjigu i ?itao o pani?nom poreme?aju!!! A ja mu nisam ni rekao da sam 6.godina medicine, jer mislim da bi tip propal u zemlju od srama, hehe! Ako mi je majmun ve? toliko silno htio dati tablete, trebao je dati anksiolitik a ne antidepresiv, jer ja nisam u nikakvoj depresiji. Nego da je kao dokazano da Seroxat djeluje na pani?ne napade…možeš mislit. Najbolje da mi je onda dao apaurin, jer sam jednom dobio apaurin prije operacije i u sekundi sam zaspao ko top.

Fu?kaš tablete, to je sme?e. Evo jednog lijepog citata sa www.farmakologija.com:

''Jednoj tre?ini pacijenata se ne može pomo?i nikakvim lijekovima! Osim toga, do punog efekta pacijent mora uzimati lijek dosta dugo, ponekad ?ak 6 mjeseci. Za sve to vrijeme pacijetnu strada jetra, a mora podnostiti i brojne nuspojave. Postavlja se pitanje opravdanosti takve terapije.''

U ime svih nas koji osim na forumu i profesionalno pomažemo ljudima sramim se što ?e netko s takvim stavovima uop?e postati lije?nik. Za sve nas koji nešto znamo o medicini usudim se re?i da se ne radi samo o stavovima, nego o elementarnom neznanju. Svaki forumaš se potrudio o svom stanju, poreme?aju ili bolesti pro?itati osnovne stvari, a ti se ne sramiš re?i da si student zadnje godine medicine, a nemaš blage veze o pani?nom poreme?aju. Pitam se samo ?ime ?eš ti lije?iti pacijente, ako ne lijekovima možda lijepom rje?ju, empatijom, podrškom. Pa tebi sve to nedostaje, a uz to i osnovna kultura komuniciranja pa i na forumu. Znaš za uspostavljanje kontakta s ljudima, pa i curama nije najbitniji fizi?ki izgled ako postoji unutarnja ljepota ili ljepota duše, ili možda barem duhovitost.

U ime svih nas uvrnutih panichara,

za zakletvu Seroxatu ja spev'o sam stih..

Ne pominjem terapeute ni redove analitchara,

jer oziveo sam tek posle njih..

Seroxat je lek..

Osim mozga sve nam je jako i zdravo k'o hrid

al neki se plashe za jetru i zuch..

kroz vene nam protiche paroksetin hidrahlorid..

A mi znamo gde je kljuch..

Seroxat je to..

Sumnjaju neki da sprzice nam sinapse sve..

neurotransmitere i djavo ce ga znati shta sve josh ne

al sada mi zivimo bez panike te..

i vichemo na sav glas..

Seroxat je spas...

U ime svih nas uvrnutih panichara,

za zakletvu Seroxatu ja spev'o sam stih..

Ne pominjem terapeute ni redove analitchara,

jer oziveo sam tek posle njih..

Seroxat je lek..

Osim mozga sve nam je jako i zdravo k'o hrid

al neki se plashe za jetru i zuch..

kroz vene nam protiche paroksetin hidrahlorid..

A mi znamo gde je kljuch..

Seroxat je to..

Sumnjaju neki da sprzice nam sinapse sve..

neurotransmitere i djavo ce ga znati shta sve josh ne

al sada mi zivimo bez panike te..

i vichemo na sav glas..

Seroxat je spas...

Pa ti si pravi Dobriša Cesari? ! :P

Ajde ispjevaj nama Zoloftašima jednu..ho?eš?

hahahaha kako ste ludi ..sto bih ja bez vas..razvalih se od smijeha..hahha

Shadow kralju

pa jos imamo i pjesmicu seroxatu..

ZIVIO SEROXAT

od sjutra na cetvrtinu i kraj

ako mi kad u zivotu ne daj boze zatreba tu je uvijek SEROXAT moj jedini spas..

Shadow,kako ti je ovo palo na pamet? :haha: :haha:

BRAVO!!!

Bila sam danas kod svoje dr i ona mi je rekla da umesto sto pijem seroxat ujutru i uvece da to promenim i spicim obadve odmah ujutru.Malo sam se usrala kako cu reagovati ako odmah popijem obadve.Nadam se da ce sve biti u redu!!!

Bila sam danas kod svoje dr i ona mi je rekla da umesto sto pijem seroxat ujutru i uvece da to promenim i spicim obadve odmah ujutru.Malo sam se usrala kako cu reagovati ako odmah popijem obadve.Nadam se da ce sve biti u redu!!!

jelo narkomanu stari ..hahahaha...

ta tvoja doktora se zainatila da izbrise svaki trag anksioznosti iz tebe a i ti zajedno s njom ...je li vec bolje..

hahaha pokazace tebi narkoman :blink: hahaha :beljbelj:

malo je bolje ne mogu da kazem da nije ali ima tu jos dosta da se radi :blink:

e sad ces da vidis kad pocnes da sebudis ujutro i sva u cudu primijetis da ti je dobro:))

meni ovaj razmak ponekad ne radi ili ga previse mazim..

Bok svima.

Nova sam ovdje ali vas ve? dugo ?itam.

Po?ela sam ju?er s uzimanjem seroxata + misar ( lije?im anksioznost naravno )

Užasno se osje?am, ništa ne mogu jesti, želudac mi stalno u grlu, drhtavica, probudila sam se znojna kao da sam izašla ispod tuša, nemir, vrtoglavica...

Bila sam spremna na to da ne?e biti lako jel sam ?itala s kakvim ste se simptomima svi vi borili ali ovo je baš grozno, gore nego prije.

Nekako mi je baš teško vjerovati da je to lijek koji ?e mi kasnije pomo?i i vratiti me u normalu. Svi ga ovdje hvalite da je super pa je onda valjda tako.

Ovaj glupi Misar pomaže vrlo malo ali izdržavam nekako.

Kad se sjetim da ?e vjerojatno biti ovako 2-3 tjedna do?e mi da sve bacim u sme?e ali znam da time ne bi ništa postigla, u tom slu?aju vratila bi se na po?etak i bojala se svakog ulaska u neki trgova?ki centar, izbjegavala izlaske s prijateljima i sl. A to ne želim!

Pozdrav svima :)

sve je to normalno

malo strpljenja i proci ce

zamisli mene sa takvim nuspojavama a brinem se o troje djece i proslo a sad mi je bolje

prema tome izdrži i vidjet ces vec nakon 5 6 dana prva poboljsanja

pozdrav

Ja pijem SEROXAT vec pola godine,navodno je dobar za socijalne fobije...bojim se ovisnosti ali ne mogu da funkcionisem bez njih.Primetio sam da ako ne popijem Seroxat dva dana padam u tesko stanje,sto nije bio slucaj sa Flunirinom koji sam ranije pio...Zasto,Boze? :huh: :huh:

Ja pijem SEROXAT vec pola godine,navodno je dobar za socijalne fobije...bojim se ovisnosti ali ne mogu da funkcionisem bez njih.Primetio sam da ako ne popijem Seroxat dva dana padam u tesko stanje,sto nije bio slucaj sa Flunirinom koji sam ranije pio...Zasto,Boze? :huh: :huh:

:smash: AD ne smeš preskakati...dva dana :batine:

AD se pije redovite za razliku od anksiliotika . Nisu to bomboni.

zašto ja nisam imala nikakva neželjena dejstva :batine:

spava mi se, ali spavalo mi se i pre njega....ponekad mi je malo muka, ali maaalooo...i ništa više. na punoj dozi sam oko ?etiri nedelje. znam da deluje na okp ali sam ?itala da treba da pro?e par meseci da bi na njega delovao dddrrr5 ...što se depresije ti?e deluje ve? posle par nedelja.

Pozdrav!

Ja drugi dan na Deprozel. 20 mg, i prvi dan bila lagana mucnina, danas bome dosta. od ostalih nuspojava jako slabo spavam vec 2 dana, tj. samo par sati i neki šum me probudi.

inace mi je ok..

recite mi nes........ ajde :D sta mogu ocekivat?

Trebam uciti cijele dane aaaaaa, nadam se da cu moc

pozdrav svim forumasima i molim par savijeta...

dugo vremena lutam ne snalayeci se u situaciji u kojoj jesam...meteoropatija i fiziccke slabosti...imam i dva propisana ljeka od dva psihica da sam otisao kod treceg vjerojatno bi dobio i treci.naime radi se o seroxatu koji sam vec poceo uzimati i velafaxu koji zelim zaobici. o nus pojavama ne razmisljam osim sto se javlja mucnina koja ce NADAM se povuci ili je to prvi znak ne podnosenja ljeka.Molio bih vas da mi kayete nesto o tome koji koristite i jedan i dr ljek.Ne bih volio ako sam se odlucio na put ka ad/u da u pocetku vec zeznem stvar...greeting

POZDRAV

mene zanima da li smijem koji put i napit se na deprezolu... ono, nista pretjerano...

kakve su interakcije? Jel cugate manje ili necugate uopce? :D

Ju?e sam prvi put bila kod psihijatra i propisan mi je ova seroxat i trazem....

Hajd mi molim vas recite smijem li ja kad pijem ovo piti i leksilijum po potrebi. to sam zaboracila pitati doktoricu... a danas mi se ?ini da ?u izludjeti

?????

Ju?e sam prvi put bila kod psihijatra i propisan mi je ova seroxat i trazem....

Hajd mi molim vas recite smijem li ja kad pijem ovo piti i leksilijum po potrebi. to sam zaboracila pitati doktoricu... a danas mi se ?ini da ?u izludjeti

?????

ne?eš izludjeti

xanax se i preporu?a na po?etku terapije sa bilo kojim ad da se lakše podnesu nuspojave.Samo ne smiješ piti predugo(vele da ne duže od tri mj.) jer se lako navu?eš na njega a teško skidaš(ja sam dobila helex i pila sam stvarno samo po potrebi,nisam potošila ni cijelu kutiju :rolleyes: )

Ništa ne brini i ne boj se,za koji mj.bit ?eš super :kiss: