Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

POZDRAV

mene zanima da li smijem koji put i napit se na deprezolu... ono, nista pretjerano...

kakve su interakcije? Jel cugate manje ili necugate uopce? :rolleyes:

ja sam pre pila, više ne, možda ponekad 1dl crnog vina i to je sve.

Ja sam ju?er krenula piti Seroxat. Pošto spavam stvarno svakako, i uglavnom sam po no?i budna, a po danu spavam kako da ga pijem, a treba se piti ujutro?

Ja sam ju?er krenula piti Seroxat. Pošto spavam stvarno svakako, i uglavnom sam po no?i budna, a po danu spavam kako da ga pijem, a treba se piti ujutro?

Mislim da ga je onda najbolje popiti nakon bu?enja, kad god to bilo. Ve?ini nas je to ujutro, ali ako je tebi popodne ili nave?er, onda tada. To pod uvjetom da ti odgovara ritam spavanja kakav sada imaš (po no?i budna, po danu spavaš).

Guest Dzudi

Moja psih. me je savetovala da obavezno jedem pre Seroxata i da ga pijem što ranije-ujutru.

Pijem Seroxat 3 tjedna,prvih tjedan dana po pola, a poslije cijelu tabletu. Totalno sam bezvoljna, nemam koncentracije, ne mogu u?iti, javljaju mi se crne misli, ponekad imam vrtoglavice i drhtavicu, ali najviše me brine nedostatak volje i koncentracije. Bojim se da ?e mi tako biti dok god ga pijem pa razmišljam o tome da ga prestanem piti. Što vi mislite? Da li mi je ovo stanje samo privremeno?

Pomozite molim vas

Pijem Seroxat 3 tjedna,prvih tjedan dana po pola, a poslije cijelu tabletu. Totalno sam bezvoljna, nemam koncentracije, ne mogu u?iti, javljaju mi se crne misli, ponekad imam vrtoglavice i drhtavicu, ali najviše me brine nedostatak volje i koncentracije. Bojim se da ?e mi tako biti dok god ga pijem pa razmišljam o tome da ga prestanem piti. Što vi mislite? Da li mi je ovo stanje samo privremeno?

Pomozite molim vas

sa?ekaj još bar dve-tri nedelje. koliko piješ? 20mg? možda ti je potrebna puna doza(40mg)

kako ti je bilo pre seroxata?

Pijem 20mg. Kod mene je u pitanju anksioznost i socijalna fobija. Prije seroxata sam mogla u?iti, a sada se osje?am blago omamljeno i nemam koncentracije. Možda ipak da sa?ekam još tjedan, dva pa da vidim kako ?e mi biti, možda se još privikavam na lijek.

mogu samo reci da je smor od ljeka barem meni i krivo mi je sto nisam poslusao doca koji mi je dao VELAFAX sada nemogu niti kod njega jer sam zajebao stvar sa tim seroxatom...pun je nus pojava i sad ga rezem na cetvrtine...

mogu samo reci da je smor od ljeka barem meni i krivo mi je sto nisam poslusao doca koji mi je dao VELAFAX sada nemogu niti kod njega jer sam zajebao stvar sa tim seroxatom...pun je nus pojava i sad ga rezem na cetvrtine...

zavisi od osobe do osobe, ne možeš generalizovati stvari, ja nisam imala nuspojava.

ina!!!!

koliko dugo vremenski ga uzimash ili uzimala jer taj period prilagodjavanja je 2/3tjedna ja sam presisao 2 mj pa neznam da li je to vrijeme upoznavanja sa ad proslo da porazgovaram sa docom oko toga mozda mi ljek stvarno ne pase a ja se mucim i drzim ga se kao pijan plota...inace imam hrpu fizickih problema koje se eto i uz malu dozu seroxata uspijevaju malo smiriti...

Ja sam na ovoj kombinaciji godinama ! Pa jos zivim. Seroxsat, 1 dnevno a Xanax 0.5 + 0.25 dnevno. sa Xanaxa se bojim skidati,a znaaaaaam,da ce ici tesko kad odlucim. Nego,postoji li koja zamjena ili cu morati u bolnicu na apstinenciju?

P.S. Svasta nesta sam prosla davno,pocetkom 90-tih. Minus faza je trajala dvije i po god. No ipak, nadam se da cu jos pozivjeti,jer sam tek u kasnim tridesetim.

Guest Dzudi

Meni su pove?ane doze Seroxata, sa 20 na 30 mg i Xanaxa...Xanax pijem ujutru 0, 25, tokom dana još jednom, dva puta 0,25 i uve?e dve tablete...

I ja trebam pocheti da pijem Seroxat... Koliko vidim pomaze. Imam jedno smeshno pitanje: Da li povecava apetit ili smanjuje(tj. da li je moguce ugojiti se od njega)??? Ja ne zelim da me ugoji :)

I ja trebam pocheti da pijem Seroxat... Koliko vidim pomaze. Imam jedno smeshno pitanje: Da li povecava apetit ili smanjuje(tj. da li je moguce ugojiti se od njega)??? Ja ne zelim da me ugoji :)

Ovo je jako teško pitanje na kojeg nema jedinstvenog odgovora.

Jako je individualno.

Meni je u po?etku smanjio apetit, do te mjere da nisam skoro uop?e mogla jesti, a kasnije mi se apetit pove?ao, ali nikada tako da bi rapidno dobivala kile.

Samo što se ja nisam nikada zabrinjavla s time, meni je jedino bilo važno da mi bude bolje.

Strashljivi Zeko :),

Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

I meni je doktor tako rekao, ali bila sam bulimicharka, a i dan danas me 1 kg vishe baca u depresiju, tako da razumi me, imaj milosti...heh :) :veca:

A koje su nuspojave od Seroxata????? Zelim znati na shta da budem spremna.... :)

Za sve sadašnje i budu?e "potroša?e" seroxata:

Naravno, u po?etku, sam umrla od straha - sama ?injenica da ?u po?eti piti AD i još k tome seroxat kojeg bije loš glas (iako sve više sumnjam u to - jer svaki AD je sli?an, pa ne vidim zašto bi seroxat bio opasniji od ostalih).

Puno mi je pomogla podrška ekipe s ovog foruma (pogotovo Nenad, kojeg u zadnje vrijeme nešto nema)

Prvih desetak dana uzimanja (za po?etak sam pila - pola doze 10 mg) nije bilo bajno: stalni strahovi, drhtavica, mu?nine, nedostatak apetita, mršavljenje i op?enito gadan osje?aj).

U tim trenucima pomagao je xanax.

Nakon desetak dana sam osjetila prvo blago poboljšanje, a nakon ?etiri tjedna osjetno. Strahovi su se smanjili, postala sam vedrija, komunikativnija. Tada su i svi oko mene primjetili da sam bolje.

Uskoro ?e biti dva mjeseca kako ga trošim: strahova gotovo više i nema(jave se tu i tamo, ali puno rje?e, i intezivniji su onih dana u mjesecu...), jedem normalno, koncentracija super, i puno bolje se osje?am.

Xanax gotovo da i ne koristim. Doza Seroxata mi je nakon dva tjedna uzimanja, pove?ana na 20 mg (psihijatrica mi je rekla da ?e tako najvjerovatnije ostati do kraja) uz minimalne nuspojave.

Pozdrav svima, ako nekog nešto zanima, neka slobodno pita, i ja sam pitala u po?etku. :)

Veliki pozdrav za tebe i sve ostale.

Tek juce sam saznala za ovaj forum i super ste. Imam toliko pitanja da postavim i znam da sam dosadna ali bih tako voljela da i ja ubrzo mogu da vam javim da sam izljecena, napokon.

Htjela bih te pitati da li znas za jos neki lijek za panicne napade i anksioznost osim seroxata. Njega sam pila 2 god. i bio mi je dobar prvih 6 mjeseci i poslije opet sve po starom. Znas li da li pomaze homeopatija?

Hvala vam svima

Bok mushu...postoji dosta lijekova iz skupine AD.

I dosta njih pozitivno djeluje na ljude koji pate od napadaja panike.

Da li postoji neki koji mogu uzimati samo kad me uhvati napad panike?

ina!!!!

koliko dugo vremenski ga uzimash ili uzimala jer taj period prilagodjavanja je 2/3tjedna ja sam presisao 2 mj pa neznam da li je to vrijeme upoznavanja sa ad proslo da porazgovaram sa docom oko toga mozda mi ljek stvarno ne pase a ja se mucim i drzim ga se kao pijan plota...inace imam hrpu fizickih problema koje se eto i uz malu dozu seroxata uspijevaju malo smiriti...

e izvini, ja tek sada pro?itala. seroxat pijem oko ?etiri meseca. porazgovaraj sa doktorom.

a šta je sa ovom zadnjom re?enicom?

e izvini, ja tek sada pro?itala. seroxat pijem oko ?etiri meseca. porazgovaraj sa doktorom.

a šta je sa ovom zadnjom re?enicom?

ma to je ono vise kao psiho fizicki problemi koji su aktivni kroz depru vec dugi niz god.samo sto to nisam znao...razne slabosti mucnine,opca slabost i tako to da ne idem dalje jer ima toga...mislim da u sustini nije los ljek samo sto eto kao da ga organizam ne moze sazvakati u cijelosti a dobio sam ga od psihijatrice koja ga daje svima koji kod nje dodju malo je to neprofesionalno...vec 3ci mjesec pa trebalo bi biti neko sunce na istoku medjutim njega ni... :D a usput bih te pitao kako ide kod zamjene ljeka da li se ceka neki period ili novi dan nova pilula?simple...

Hej ljudi htio sam vas nesto pitati - evo uzimam Seroxat vec 3 godine i uz njega Apaurin i Praxiten, ali meni nikako nije bolje - tj. naidu periodi kad je kao malo bolje, ali onda sve po starom. Jel moze AD nakon nekog vremena prestat djelovati ? Ili taj AD nije ni bio za mene ?

sto je tacno u pitanju kod tebe..sto ti se tacno desava..kakvo je bilo tvoje stanje prije terapije a kako ti je sad..precizno uporedi..

3 god je dugo ako ti nije ni malo bolje mislim da nema svrhe da ga i dalje pijes..sto ti kaze doktor?

sto je tacno u pitanju kod tebe..sto ti se tacno desava..kakvo je bilo tvoje stanje prije terapije a kako ti je sad..precizno uporedi..

3 god je dugo ako ti nije ni malo bolje mislim da nema svrhe da ga i dalje pijes..sto ti kaze doktor?

Pa gle, ovako prije th su to bili pravi simptomi anksiozno depresivnog stanja, nakon uzimanja Seroxata - otprilike nakon 3 mj sam se vratio na posao - i jedino gdje mogu funkcionirati onako kako treba je na poslu, sve ostalo vrijeme sam nekako bezveze - ne svaki dan, ima tu uspona i padova ali niti jednom u te 3 godine nije doslo do potpunog nestanka simptoma - mozda na jedan dan, ali ne dva i duze i onda opet potop u razlicitom intenzitetu - nekad je to samo malo snizeno raspolozenje a nekad osjecam neku bol (ne fizicku) i neku anksioznost veci dio dana