Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

po mojim saznanjima Seroxat ne pravi nikakvu organsku ovisnost...samo se pazi Xanaxa pij ga umjereno...ja sam postao ovisan i sada se lagano skidam sa njega. ina?e pijem istu kombinaciju kao ti Mya

po mojim saznanjima Seroxat ne pravi nikakvu organsku ovisnost...samo se pazi Xanaxa pij ga umjereno...ja sam postao ovisan i sada se lagano skidam sa njega. ina?e pijem istu kombinaciju kao ti Mya

Jel ide skidanje Saxonac?

Lijepo je vidjeti da si opet me?u nama?

moja psihi?ka je rekla, nakon što smo je upitali prilikom jedne grupne terapije, da u principu se zoloft prepisuje ekstrovertiranim tipovim ali?nosti, a seroxat introvertiranima.

Eto to je jedno od mišljenja.

I ja bih volela da mi opises oba pojma licnosti.MOLIM TE!

Jel ide skidanje Saxonac?

Lijepo je vidjeti da si opet me?u nama?

ej Zeko nisam vidio tvoj post. Evo gura se, nije lako, ali svaki mali korak je veliki uspijeh za nas

Posto sam razgovarala sa dosata ljudi koji koriste ili su koristili seroxat,resih da otvorim ovu temu jer me nesto zanima.U razgovorima sa njima sam zakljucila da oni koji ga piju dosta im je pomogao.Nikome nije izbacen zato sto nije dao zeljene rezultate vec zato sto nisu mogli da izdrze neke nuspojave,koje verovatno dolaze manjim delom od leka a vecim delom iz glava.Zato javite se vi koji ga koristite ili niste mogli da izdrzite te nuspojave.Vazno je vase misljenje o svemu tome,buduci da sam cula od samih doktora da je to jedan najbolji lek,AD, trenutno na trzistu.

HVALA

Posto sam razgovarala sa dosata ljudi koji koriste ili su koristili seroxat,resih da otvorim ovu temu jer me nesto zanima.U razgovorima sa njima sam zakljucila da oni koji ga piju dosta im je pomogao.Nikome nije izbacen zato sto nije dao zeljene rezultate vec zato sto nisu mogli da izdrze neke nuspojave,koje verovatno dolaze manjim delom od leka a vecim delom iz glava.Zato javite se vi koji ga koristite ili niste mogli da izdrzite te nuspojave.Vazno je vase misljenje o svemu tome,buduci da sam cula od samih doktora da je to jedan najbolji lek,AD, trenutno na trzistu.

HVALA

U Europi se seroxat najvise primjenjuje jer valjda ljudi najbolje reagiraju na njega. Meni je osobno puno pomogao. Prvih 2 tjedna sam imala blage nus pojave, podnosljve i sad mi je super. A znam ljude koji jednostavno nisu mogli izdrzat ni 2 tjedna zbog velikih nuspojava.

U Americi se recimo najvise prepisuje prozak.

:cloud9: EVO JELENA JA SAM MISLILA DA ?U SE MO?I IZBORITI SAMA SA SOBOM ALI O?ITO NISAM PA SADA PIJEM SEROXAT NEKIH 14 DANA.MENI JE PREPISAN KAO JEDAN OD NAJBOLJIH I UZ NJEGA LEXILIUM.PRVIH 5 DANA BILO JE MALO NEKE OŠAMU?ENOSTI KOJA JE PRESTALA I SADA NAKON 10 DANA DOZA IDE NA CIJELU TABLETU-JA KAO ZOMBI.JAVLJA SE GA?ENJE NA HRANU, MU?NINE,SUHA USTA,POSPANOST ALI NIŠTA TAKO JEZIVO ŠTO SE NE DA IZDRŽATI.MENI JE TOLIKO LOŠE BILO PRIJE SADA MI NIJE PUNO GORE I IZDRŽAT ?U.NEKI KAŽU TRAJE 15 DANA NEKI MJESEC KAKO KOME,ALI MNOGI KOJI SU GA KORISTILI SE STVARNO HVALE SA NJIM.PUSA :rolleyes:/>

ZAYA.

Meni prija!

U po?etku je bilo doduše bilo grozno, ali sam izdržala.

Nisam mogla jesti, poja?ali su mi se strahovi, imala laganu mu?ninu.

Uz njega sam u po?etku uzimala xanax - on mi je pomogao da izdržim.

Prvo izrazito poboljšanje sam osjetila nakon nekih tri - ?etiri tjedna.

Sad je manje više ok. Do?u krize, ali isto tako i pro?u. Xanax uzmem samo povremeno, više od straha od nesanice, a ne zbog neke prijeke potrebe.

E super je sto vama prija _.::

Samo neverujem da ste samo vas troje na seroxatu od mnogo ljudi na forumu.Ili se plase da pisu ili je nesto drugo posredi.....ne znam

E super je sto vama prija _.::

Samo neverujem da ste samo vas troje na seroxatu od mnogo ljudi na forumu.Ili se plase da pisu ili je nesto drugo posredi.....ne znam

Ja se ne bojim da pisem ali ga nisam pila pa nemam pojma o tome wink.png

Nazalost ja nisam izdrzala na Seroxatu i prsla sam na Celexu (Cipralex) Sad je mnogo bolje. Seroxat mi je izazivao takvu vrtoglavicu da je bilo bas tesko. Sto se tice Celexa jos nisam osjetila neke nus pojave....

Mislim da ne treba odustajati i probati dok se ne nadje pravi "prijatelj"..

Seroxat stvarno zna biti gadan, bilo je je tu jakih nuspojava (znojenja, vrtoglavica, glavobolje, stoma?ne tegobe...), evo mjesec dana kako pijem, ali ve? osje?am neka poboljšanja. Depresija je poprili?no smanjena, pani?nih napada nema, jedino ostala je anksioznost i insomnija...nadam se da ?e se vremenom i to poboljšati

Seroxat stvarno zna biti gadan, bilo je je tu jakih nuspojava (znojenja, vrtoglavica, glavobolje, stoma?ne tegobe...), evo mjesec dana kako pijem, ali ve? osje?am neka poboljšanja. Depresija je poprili?no smanjena, pani?nih napada nema, jedino ostala je anksioznost i insomnija...nadam se da ?e se vremenom i to poboljšati

Eto kad vec osecas poboljsanje nakon mesec dana a sta mislis kako ces se osecati 3-4 meseca.....pa naravno PUNO BOLJE!

Pozdrav svima!!!!!! I ja imam probleme sa vrtoglavicom ali sto je najcudnije ne vrtoglava mi se kad sam kod kuce ili u blizini nego samo kad negdje krenem. Stvarno me vise ubija da nije nesto u redu onda bi mi se vrtoglavalo i kod kuce nego sam kad sam na nepoznatoj teritoriji.Dali ima jos neko sa ovakvim slucajem? Bilo bi mi lakse da mi neko odgovori na ovo sto ima problem kao i ja???????? :meda:/>

Bok, uzima Seroxat evo vec godinu dana, nekad je bolje, nekad lošije. Vidi i meni se javlja vrtoglavica posebno na nekim otvorenim prostorima a jos vise u velikim trgovinama - mozda od tog velikog sarenog prostora ili sto vec. Uglavnom mi se javlja kao nuspojava prijepodne, kasnije kada dodem kuci s posla, malo odspavam toga vise nema (mislim vrtoglavice) :mellow: , a ono drugo ....

Hej ljudi, evo pijem Seroxat vec vise od godinu dana, ne mogu reci da mi nije bolje, prije njega sam se osjecao toliko lose da mi vise nije bilo vazno hocu li vise zivjeti, raditi ...

Ono sto me jako plasi su razliciti podaci koje sam nasao na internetu o stvaranju navike na AD, te da je potrebno postupno skidanje, a neki ljudi imaju takve nuspojave kada prestanu s uzimanjem AD da se ne mogu skinuti - mislim ovo je ono sto sam procitao na interentu, nisam upoznao jos nikoga da je imao takvih problema

Hej ljudi, evo pijem Seroxat vec vise od godinu dana, ne mogu reci da mi nije bolje, prije njega sam se osjecao toliko lose da mi vise nije bilo vazno hocu li vise zivjeti, raditi ...

Ono sto me jako plasi su razliciti podaci koje sam nasao na internetu o stvaranju navike na AD, te da je potrebno postupno skidanje, a neki ljudi imaju takve nuspojave kada prestanu s uzimanjem AD da se ne mogu skinuti - mislim ovo je ono sto sam procitao na interentu, nisam upoznao jos nikoga da je imao takvih problema

Takve podatke sam ?ula i ja.

Uglavnom preporu?a se postepeno "skidanje".

Ali opet ?ula sam i ljude koji nisu imali nikakvih problema.

Sta se dogada ako prelazis s jednog antidepresiva na drugi, npr. kad bi htio preci sa Seroxata na nesto drugo ? Samo jednostavno drugi dan uzmes taj drugi ili ? Kakva su vasa iskustva ?

Poceo sam uzimati Seroxat prije vise od godinu dana, prije toga sam probao Zoloft koji mi je stvarao jake nuspojave,pa Fevarin koji sam trosio 2mj. - u pocetku kao da mi je djelovao ali na kraju sam opet potonuo, zatim mi je prepisam Prozac od kojeg sam imao takve mucnine da nisam mogao gutljaj vode popiti i eto na kraju Seroxat - u pocetku je bilo svega, a najvise bolovi u zelucu i glavobolje, nisam mogao spavati, bojao sam se otici do kioska po cigarete, nisam izlazio iz sobe danima - samo sam visio na internetu da ne mislim na nista drugo. Nakon otprilike mjesec dana nuspojava je nestalo, bolje se osjacam, ali dodu periodi krize, povremeno anksioznost, ali zato uz njega uzimam Apaurin po potrebi i Praxiten navecer obavezno - koji mi mozda i ne treba ali vise iz straha da necu moci spavati, pa kao cu onda drugi dan funkcionirati

Sta se dogada ako prelazis s jednog antidepresiva na drugi, npr. kad bi htio preci sa Seroxata na nesto drugo ? Samo jednostavno drugi dan uzmes taj drugi ili ? Kakva su vasa iskustva ?

Ja sam sa Seroxata presla na Cipralex sto bi kod vas trebala biti Celexa i nikakvih problema. Sljedeci novi, dan, nova pilulica i sve OK. Meni je na Cipralexu sada mnogo bolje jer sam na Seroxatu imala vrtoglavice....

Ja iskreno da ti kazem nevidim razlog zasto bi prelazio sa jednog ad na drugi ako ti ovaj dosadasnji pomaze,e jedino ako se sa njim ne osecas bolje onda je u redu.Bitno je i to da si ga redovno pio bez preskakanja.Znas ono popijem danas ,sutra pa ga ne pijes 2-3 dana pa opet.E to onda nevalja.Mora se piti redovno i svakoga dana da bi se dobio pozitivan efekat.

Hay,Jellena,i ja sam na seroxatu 2 tjedna.Prvih par dana sam imala uzasne vrtoglavice,osjecaj da propadam,strasne glavobolje,malo pojacane napade i nenormalno znojenje-zvala sam dr.,rekla mi je da neka pokusam izgurati te nuspojave i da bude dalje ok.I istina,ok je.Jucer sam pocela sa cijelom tabletom i neke nuspojave su se vratile,ali u puno,puno blazem obliku.Cak je doslo i do napada ali sam ga uspjela sprijeciti na vrijeme.Sve u svemu,osjecam se 90%bolje vec sada nego u prosla dva mjeseca :)/>.Kako si ti?Jel si i ti na seroxatu?

Upravo sam danas razgovarala sa psihijatrom koji je rekao da je Seroxat (Paxil) jedan od najboljih lijekova na trzistu i mnogo je jaci i stoga daje brze rezulatate od Cipralexa (Celexa). Po njemu Cipralex nije dovoljno ucinkovit za jace obilke ali sa obzirom da ja nisam izdrzala nus pjave Seroxata, misli da je sasvim OK sto sam na Cipralexu. Isto tako je tvrdio da bi Seroxat trebao biti primarni lijek za anksioznost a onda za depresiju. Inace covjek je zivi fosil, valjda zna nesto.

.Kako si ti?Jel si i ti na seroxatu?

Ma ja sam onako,moje tablete mi izgleda nedeluju i posle 2 meseca i vise.Kad odem kod dr najverovatnije cu i ja preci na seroxat.

POZDRAV

ma u principu..sve je to jako slicno!bio sam na seroxatu cele prosle godine ali sam ga pio po pola tako da nisam bas kompetentan da pricam previse o njemu osim da na mene i nije ostavio neki utisak....sad sam na zoloftu i zadovoljan sam!

a po mnogim statistikama zoloft je nb.1!