Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Ja iskreno da ti kazem nevidim razlog zasto bi prelazio sa jednog ad na drugi ako ti ovaj dosadasnji pomaze,e jedino ako se sa njim ne osecas bolje onda je u redu.Bitno je i to da si ga redovno pio bez preskakanja.Znas ono popijem danas ,sutra pa ga ne pijes 2-3 dana pa opet.E to onda nevalja.Mora se piti redovno i svakoga dana da bi se dobio pozitivan efekat.

Pa uzima Seroxat vec vise od godinu dana, ali kako da kazem, imam vise perioda kad mi nije dobro nego kad mi je dobro. Sta to sad znaci ? Mjenjati AD ili ? Da svi kazu AD je samo staka koja ti pomaze da promjenis nacin zivota sto je ustvari najvaznije - a kako da ga mjenjam kad se osjecam lose, a ono malo dobrih dana ...

Pa uzima Seroxat vec vise od godinu dana, ali kako da kazem, imam vise perioda kad mi nije dobro nego kad mi je dobro. Sta to sad znaci ? Mjenjati AD ili ? Da svi kazu AD je samo staka koja ti pomaze da promjenis nacin zivota sto je ustvari najvaznije - a kako da ga mjenjam kad se osjecam lose, a ono malo dobrih dana ...

]

Verujem da imas svog psihijatra.Moras ga posetiti i videti to sa njim.Nemoj menjati lekove na svoju ruku,to ti ne bi bilo pametno.Idi psihijatu i tamo ces pronaci pravi odgovor.

POZDRAV

Guest Guest

ma u principu..sve je to jako slicno!bio sam na seroxatu cele prosle godine ali sam ga pio po pola tako da nisam bas kompetentan da pricam previse o njemu osim da na mene i nije ostavio neki utisak....sad sam na zoloftu i zadovoljan sam!

a po mnogim statistikama zoloft je nb.1!

koliko dugo on inace sme da se pije?

Pola tablete Seroxat-a daje vrlo male rezultate, ja pijem 30 mg i u drustvu se osecam dosta opusteno, lako mi je da zapocnem razgovor, i nemam vise simptome koji su me ranije kocili.

A kako je bilo na po?etku?

Jesi ga dobro podnosio?

Mislim da bih trebala dva mjeseca bolovanja da mogu preživjeti sa nuspojavama koje sam dobila od ?etvrtine tvoje doze...

Mislim da je to individualno koja doza i koji lijek kome pmaže, kao što je i ireana rekla...

Guest Guest

jel moze neko da mi pomogne koliko on sme da se pije vremenski. ja sam na njemu vec 3 meseca pa ne znam jel to previse?

Ne prestaj ni pod razno ako se osecas bolje od njega.Tri meseca je tek pocetak ako pozitivno deluje na tebe.Napisi koja ti je dijagnoza,a ovde ce ti svi reci da ga ne prestajes piti ako ti je dobro od njega.....

Guest Guest

ma nemam dijagnozu. imam neke nedefinisane napade skopcane sa nekim definisanim fizickim problemima pa je seroxat dat da bi se iskljucila ili potvrdila varijanta da je u pitanju panicni strah.problem u svemu je i taj sto sam istovremeno prebacena na drugu terapiju vezanu za te moje fizicke probleme i sad niko ne moze da raspetlja od cega se sve smanjilo da li od prvih lekova ili od seroxata...

Demilucie, i ja sam proslog leta pio seroxat oko dve nedelje i zbog nuspojava sam morao da ga ostavim. Ovaj put sam odlucio da izdrzim i evo vec ga pije skoro dva meseca i dosta dobro ga podnosim. Sada sam na dozi od 30 mg i nemam nekih ozbiljnijih problema.

Moras biti istrajna, nuspojave su izrazenije u prvih nekoliko dana kasnije su sve slabije i vremenom ces se navici na njih. Seroxat je potrebno piti duze vreme bez prestanka, za SF cak i preko 6 meseci da bi doslo do poboljsanja.

U pocetku sam osecao pospanost, stalno mi se zevalo, ali ipak sve poslove sam obavljao bez problema. Jednom u nedelju dana sam imao potrebu malo duze da odspavam, drugim danima sam funkcionisao sasvim normalno i spavao sam otprilike od 7 do 8 sati dnevno.

Mislim da je resenje u pravilnoj ishrani i praktikovanju bilo kakvih fizickih aktivnosti, setnja, trcanje, plivanje itd. Ponekad malo alkohola nije opasno ali ne treba preterivati.

Iako sam posle iskustva od proslog leta mislio da nikada vise necu probati seroxat, ipak sam snagom volje odlucio da pocnem terapiju ponovo sa seroxat-om. Sada se osecam bolje i nemam nameru da menjam terapiju, jer su lekovi koje sam ranije pio (sulpirid, bromazepan, amizol, ksalol, nitrozepam) bili totalno promasaj i ja sam se cesto od njih osecao jos gore. Iz mog iskustva za moju socijalnu fobiju od svih tih lekova najbolje se pokazao upravo seroxat.

Hvala ti puno na ovakoiscrpnom odgovoru..

Ja imam anksiozno epresivni poreme?aj i povremeno pani?ne napade, koji su se pojavili u zadnje vrijeme..Problem je što ipak moram funkcionirati 100 posto na zahtjevnom poslu i imam brojnu obitelj...Ohrabrio si me svojim iskustvom...

Hvala ti puno na ovakoiscrpnom odgovoru..

Ja imam anksiozno epresivni poreme?aj i povremeno pani?ne napade, koji su se pojavili u zadnje vrijeme..Problem je što ipak moram funkcionirati 100 posto na zahtjevnom poslu i imam brojnu obitelj...Ohrabrio si me svojim iskustvom...

Demi znam kojim se poslom baviš i znam kako to može biti nezgodno uz nus pojave seroxata.

Ja sam tako?er te profesije, ali ne radim u struci, svejedno zbog prakse znam što to zna?i.

A o nus pojavama seroxata tako?er znam sve. biggrin.png

Ako ?e ti pomo?i mogu ti re?i da bih ja tvoj posao mogla obavljati nakon jedno tri tjedna na seroxatu, jer recimo da sam tada progovorila.

Ja sam na posao išla cijelo vrijeme, jer radim u uredu, pa tko moje zombi stanje njie previše dolazilo do izražaja, osje?ala sam se grozno, ali sre?om to nije imalo neke posljedice na posao.

Koliko ve? piješ Seroxat i da li imaš prepisan kakav anksiolitik, meni je recimo Xanax jako pomogao kod nus pojava - ina?e bih vjerovatno prošvikala da kraja.

Guest Guest

elem ja nemam zvanicnu dijagnozu. imam nekih problema vezanih za stomak tj. dobijem neke zestoke prolive i padnem u nesvest. generalno gastroenterolozi tvrde da je problem iz njihovog domena ali ne umeju da ga rese. ginekolozi takodje a onda je jedan neuropsihijatar to povezao sa panicnim strahom i dao mi seroxat da probam.ja od seroxata nisam imala nikakve nuspojave dobro reagujem na njega. ali posto pijem i neke gastro lekove paralelno ne znam od cega mi je bolje. ali mi je de facto mnooogo bolje od kad sam na toj ukupnoj terapiji...eto.kako uopste izgleda manifestacija panicnog straha?

Guest Guest

u svakom slucaju se izbezumim kad to krene jer imam uzasne bolove jer imam i endometriozu, creva spustena u malu karlicu i to kad krene stvarno boli. budem na infuziji ceo dan. a iskreno mi se i smucilo ipak sve traje 17 godina

Dragi goste,

potpuno te razumijem što se ti?e trbuha.

Ja godinama imam problema s tim.Od želuca do crijeva.

Obilazila sam najbolje gastroenterologe.......sve je u biti bilo o.k.

Imam gastritis,bakteriju u želucu i neke ranice po sluznici želuca.

Jako slabo probavljam hranu,fali mi enzima.

Ali u biti,sve je to na psih. bazi.

Stres,strah,napada tamo gdje si najslabiji,kod mene je to bio trbuh,kod nekog drugog je to glava....

Pila sam svakojake lijekove za želuda,crijeva....ali najviše mi pomaže nešto za smirenje.

Ako ti je bolje od terapije,super.Nastavi s njom.

sretno

Demi znam kojim se poslom baviš i znam kako to može biti nezgodno uz nus pojave seroxata.

Ja sam tako?er te profesije, ali ne radim u struci, svejedno zbog prakse znam što to zna?i.

A o nus pojavama seroxata tako?er znam sve. biggrin.png

Ako ?e ti pomo?i mogu ti re?i da bih ja tvoj posao mogla obavljati nakon jedno tri tjedna na seroxatu, jer recimo da sam tada progovorila.

Ja sam na posao išla cijelo vrijeme, jer radim u uredu, pa tko moje zombi stanje njie previše dolazilo do izražaja, osje?ala sam se grozno, ali sre?om to nije imalo neke posljedice na posao.

Koliko ve? piješ Seroxat i da li imaš prepisan kakav anksiolitik, meni je recimo Xanax jako pomogao kod nus pojava - ina?e bih vjerovatno prošvikala da kraja.

Pila sam par dana, pa prestala, jer nisam mogla izdržati 1/4 od 30 mg Seroxata..Onda sam dobila preporuku da to još smanjim i sad sam tre?i dan na 1/8 tablete..Muka mi je, u glavi mi je mutno , imam osje?aj da ?e mi se jezik potplesti svaki ?as..Ali, za sada je još izdržljivo i radim..Imam Lexaurin, ali dok je vrhunac nuspojava, ako popijem još i Lexaurin, zrela sam samo za krevet...Nadam se da ?u izdržati..

Nakon koliko vremena su se stišale nuspojave kod tebe?

Zašto ne radiš u struci, ako se smije znati?

Pila sam par dana, pa prestala, jer nisam mogla izdržati 1/4 od 30 mg Seroxata..Onda sam dobila preporuku da to još smanjim i sad sam tre?i dan na 1/8 tablete..Muka mi je, u glavi mi je mutno , imam osje?aj da ?e mi se jezik potplesti svaki ?as..Ali, za sada je još izdržljivo i radim..Imam Lexaurin, ali dok je vrhunac nuspojava, ako popijem još i Lexaurin, zrela sam samo za krevet...Nadam se da ?u izdržati..

Nakon koliko vremena su se stišale nuspojave kod tebe?

Zašto ne radiš u struci, ako se smije znati?

Nuspojave su se po?ele stišavati nakon jedno dva do tri tjedna.

Zašto ne radim u struci?

Ja sam profesor jezika, ali u stvari mi je oduvijek želja bila da se bavim prevo?enjem, nažalost nisam mogla na?i posao.

Što se ti?e predavanja u školi....brrrrr...klanjam ti se do poda, ali bojim se da to nije za mene.

Ja sebe nalazim u razmišljanju nad rje?ima...to mi nekako najviše leži.

Ajme, meni, ho?u li preživjet još dva do tri tjedna..Želudac mi je u grlu... dddrrr5

Meni je ve? pomalo zamorno u školi..Mijenjala bih posao...Ali vjerojatno ne?u..Morati ?u mjenjati sebe, ako želim držati korak sa sve težim problemima koji mladi nose sa sobom u školu... :zz_banghead:

Guest Guest

Pijem seroxat 20 mg vec 9 mjeseci i osjecam se odlicno. nemam nikakvih nus pojava. Preporucam ga svakome.

Sretno

Guest Guest

]

Verujem da imas svog psihijatra.Moras ga posetiti i videti to sa njim.Nemoj menjati lekove na svoju ruku,to ti ne bi bilo pametno.Idi psihijatu i tamo ces pronaci pravi odgovor.

POZDRAV

slažem se..ja imam faze kad ga moram ponovit i vratit terapiju na 20mg ali ljek je izvrstan...meni je spasio život..energija mi je bila tolika samo do wc i nazat u krevet a pomisao na izlazak po stepenicama izazivala je

otkucaje srca 120 i gr?eve u trbuhu od kojih nisam mogao disati..

SEROXAT ZAKONNNNNNNNNNNNNNN

meni su xeroxat prepisali prije godinu dana zbog depresije.. trebala sam pit 20 mg dnevno 6 mjeseci.. me?utim kako je došlo ljeto i ja se malo opustila (kasnije sam saznala da sam se opustila samo zbog lijeka) prestala sam ga pit.... nekih 2 tjedna i je bilo bolje i od tad se situacija po?ela jako pogoršavati.... sad ga ponovno pijem-3 tjedna- (ali i uz helex) i ?ekam rezultate.... ovoga puta kao da mi organizam nekako slabije reagira.. kao da mi je postao slab taj lijek.. ne znam kakve to ima stvarne veze sa prekidom uzimanja na vlastitu ruku ali eto....

ovog puta definiivno guram s terapijom d kraja...

i nikom ne bi preporu?ila da si sam mijenja terapiju ili prestane uzimat jer mu se može dogoditi da misli da je sam o?vrsnio a da su to u biti samo pozitivne promjene koje nosi xeroxat...

Real Thing,i ja sam napravila istu glupost-prekinula sa seroxatom kad je najljepše po?eo djelovati i par tjedni poslije prekida sam dobila takav napad panike da sam mislila da mi je došao kraj.Sad sam opet po?ela sa terapijom,sve kako je dr.rekla-10 mg 10 dana i onda dalje 20 mg,i ne pada mi na pamet prekinuti.Sada sa drugim po?etkom terapije nisam imala apsolutno nikakve nuspojave kao prvi put,jedino se i meni ?ini da ima slabiji efekt nego prije.Još me love napadi panike do kojih na kraju ne do?e jer se uspijem na vrijeme skontrolirati,užasno se znojim i imam blagu drhtavicu.U svakom slu?aju je stanje podnošljivije nego prije.Jedino me mu?i što prije po?etka napada imam užasan pritisak oko srca,kao da ?e me infarkt puknuti.To mi se prije nije dešavalo.Prije mi je samo u glavi bio veliki pritisak.

medjimurka, kako se uspiješ skulirat prije napada panike? men to nikako nie uspjevalo.... što god da radila... možda zato što imam i taj napad anksioznosti (u biti ne znam ako to direktno ima veze s napadom panike al imam jaku anksioznost)?

a što se ti?e pritiska oko srca- imama dojam ponekad kao da mi je netko stavio ogroman uteg na srce (zvu?i smiješno ali...) i meni je taj napad panike kada osjetim pritisak oko srca , nekako, puno lakše proživjet. neznam....

Sama sebi po?nem govoriti-nije to ništa,pro?i ?e,ne može biti ja?i od mene i tako 100 puta ako treba.Na svu sre?u imam i djecu koja uvijek nešto trebaju pa ponekad i zaboravim na svoje probleme. :rolleyes:

Misliš da je lakše proživjeti napad panike kad imaš pritisak oko srca?Meni osobno je prije bilo lakše.