Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

stvar je u tome što meni taj pritisak u glavi po?ne i onda se odmah slijedi panika, a kad je u pitanju pritisak oko srca- osjetim kako dolazi napad pa ga uspijem kontrolirati nekako.... tak mi se nekako to sve ?ini... al u biti ne mogu bit objektivna jer sam uvijek takvim stanjima izvan sebe. imam dojam kao da mala ja leži unutar mene ali da sasvim druga osoba proživljava taj napad... jako ?udno...

Ja sam mogla skulirat napad i kad sam imala pritisak u glavi :angry: .

Ne smiješ biti izvan sebe u takvim stanjima.Mene je od po?etka napad lovio svugdje-u kafi?u,na ulici,u igri s klincima...bila sam prisiljena nau?iti se kontrolirati.Išla sam si kupuvat hla?e i dobila sam napad a s prodava?icom sam se spominala-i kaj napraviti a da žena ne misli da sam prolupala?Ništa-ignorirala sam napad,skužila sam da ja to mogu i funkcionira i dalje.

I ja bih volela da mi opises oba pojma licnosti.MOLIM TE!

I JA!!! :kiss:

Guest Guest

ekstrovertiran optimistican vedar raspolozen nasmijan duhovit

moja psihi?ka je rekla, nakon što smo je upitali prilikom jedne grupne terapije, da u principu se zoloft prepisuje ekstrovertiranim tipovim ali?nosti, a seroxat introvertiranima.

Eto to je jedno od mišljenja.

E ako je ovo tacno. Drago mi je onda sto sam na Zoloftu. :D

ja sam bila na seroxatu nekih mjesec dana i mala sam jake nuspojave , te se nisam baš osje?ala puno bolje od njega.. sad sam ve? par dana na zoloftu... i .. ODUŠEVLJENA SAM... imam energije, mogu se koncentrirati nemam nikakvih nuspojva.. nadam se da ?e se tako i nastaviti.. tako da.... DAJEM BOD ZOLOFTU :D

cao svima! ja pijem lekove 15 god.zadnju god sam pio cipralex a zadnjih meseci seroxat 1x1 +1/2 i rivotril 1 mg.pocele su ruke da mi se tresu,prsti na rukama,sto mi jako smeta,osecam neku jacu uznemirenost i napetost a depresija se smanjila.zeleo bih da cujem druga iskustva.

ja ne znam da li ima veze sa depresijom,ali meni 15 god zuji u levom uhu.bio sam na sva ispitivanja i sve je ok.uopste ne znam od cega je to.inace poceo sam da trcim,vozim bicikl....da ficickom aktivnoscu "prozivedem"prirodan serotonin.

pozdrav

]

Verujem da imas svog psihijatra.Moras ga posetiti i videti to sa njim.Nemoj menjati lekove na svoju ruku,to ti ne bi bilo pametno.Idi psihijatu i tamo ces pronaci pravi odgovor.

POZDRAV

Hocu, hvala na savjetu

Mogu vam re?i da je i meni po seroxatu ve? sad nakon puna dva mjeseca terapije puno,puno bolje.Osje?am se kao normalan ?ovjek,?ak se mogu i od srca nasmijati,a prije to nisam mogla.E,a najvažnije,mogu i plakati.Prije nisam mogla suzu pustiti,i bilo mi je još gore jer sam to sve držala u sebi.Stvarno treba pisati zahvalnicu seroxatu.A što se ti?e libida,tu je malo kvaka.Hvala Bogu,imam razumnog muža tako da nemamo problema.

I meni je Seroxat jako dobar.

Doveo je u red moju neuravnoteženu kemiju.

Najbolji lijek kojeg sam do sada koristila.

super je i meni ,koristim ga 10 dana i osjecam se tako zadovoljno,nekako cool

mozda koji put me koja kratka utucenost uhvati ali brzo prode

ako vam se slucajno desi da posle nekoliko mjeseci osjetite kao da se vracaju neki simptomi nemojte da pomislite odmah evo ga vratilo se ...samo izadjite i zanemarite to..moze potrajati 2-3 dana ali ne brinite takav je tok lijecenja..samo naprijed tek cete da vidite sto sve mozete..

ako vam se slucajno desi da posle nekoliko mjeseci osjetite kao da se vracaju neki simptomi nemojte da pomislite odmah evo ga vratilo se ...samo izadjite i zanemarite to..moze potrajati 2-3 dana ali ne brinite takav je tok lijecenja..samo naprijed tek cete da vidite sto sve mozete..

Napad panike nisam imala od 1.04.i nadam se da više nikad ni ne?u to ponovno doživjeti(kuc-kuc).

A što se ti?e ostalih simptoma,zna me tu i tam uhvatiti neka ?udna vrtoglavica,ili imam osje?aj da ne?u mo?i do zraka,ali,baš kao što si i rekao,Nenade,odem i zanemarim.Okrenem"plo?u u drugom smjeru"-i pro?e.

Jedino sam malo više nervozna od kad sam na seroxatu.Fakat znam poludjeti radi sitnice,a to mi se prije terapije nije dešavalo.

Meni je Seroxat u kombinaciji sa Xanaxom pomogao, ali ne baš onako kako sam htjela. Uzimala sam ga prvo u kombinaciji sa Xanaxom, a onda sam prešla samo na Seroxat. I onako u dogovoru sa doktoricom op?e prakse uzimala to godinu dana. Nisam primjetila neko pretjerano poboljšanje, i dalje sam bila anksiozna, ali nisam izbjegavala nikakve situacije, sve sam izdržala. I ono što su i moji doma primjetili, jako puno sam spavala. Užasno mi se spavalo od njega. I onda doktorica kaže (ja ju naravno kao poslušam jer je ona ipak bigaje doktorica, zna ona najbolje) da prestanemo s tom terapijom. Da kao nema potrebe više jer sam joj rekla da se malo bolje osje?am. I umjesto da me savjetovala da postupno smanjujem dozu jednostavno je rekla da prestanem uzimati kad sve potrošim. I onda tjedan dana pakla. Nisam mogla jesti, stalno mi se povra?alo, a o vrtoglavicama da ne pri?am..

Drago mi je kaj je vama ljudi seroxati? pomogao, ali nažalost na mene nema takav utjecaj. To je bilo prije dvije-tri godine. Sada ?u ju opet tražit nešto i nadam se da mi ne?e opet seroxat uvalit.. ;)

Takav lijek koji bi meni pomogao još nisu zmislili .. addadadaa

Edited by Faithless

Imam jednu cijelu i jos pola kutije seroxata. Ja sam prestala sa njim, pa ako nekom treba nek se slobodno javi. Saljem besplatno :(

Imam jednu cijelu i jos pola kutije seroxata. Ja sam prestala sa njim, pa ako nekom treba nek se slobodno javi. Saljem besplatno :(

Zašto si prestala? Prešla na druge ili...

Ako ti se nitko ne javi,možeš mi poslati.Da se riješiš :)

Krasan topic,bas jaka ideja,samo ga treba otvoriti pod sta znam recimo PONUDE il usluge,ma lupam nazive,ako se neko sjeti neka kaze,i ja bih mogla slati osim ad koje vise ne koristim i dodatnih ljekova,ko9liko je to humano nemam pojma,ali je svakako bolje nego da im istice rok trajanja i da zavrse u smece,jer ovdje na pr,moj muz ode zbog zeludca i propisu mi nekolika paka raznihmod kojih on popije par komadica,ostalo stoji,slobodno ako nekom treba neka se javi,posto ne placam ljekove,samo ne znam koliko je dozvoljeno,kutijica cipralexa ili saroxata u cg je oko 20 eur,ako neko hoce neka seslobodno javi,koliko mogu pomogla bih,eto sad i kad idem na odmor,kome treba mogu ponijeti,joj sto ne nudim nesto dr:(

Zašto si prestala? Prešla na druge ili...

Ako ti se nitko ne javi,možeš mi poslati.Da se riješiš :)

Prestala sam jer mi je istekla 'terapija'. Na mene ne djeluje vise... Na druge ne znam hocu li preci...cekam sastanak sa shrinkicom pa cu vidjeti. Do tada sam bez ad-a

Ajde posalji mi svoju adresu na pm, pa saljem, jos malo pa nestalo :blink::(

Edited by nikaaa

e treba meni seroxata, ako jos imas ,taman ne moram da placam.

e treba meni seroxata, ako jos imas ,taman ne moram da placam.

Medjimurki sam obecala, ako je kriza saljem ono pola kutije?

Ma pusti mene,ako je njemu kriza,pošalji mu.Uop?e nema problema.Ja sam mislila samo radi tebe da mi pošalješ,da se riješiš ako ih ne koristiš.Ok? :kiss: