Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

e nije mi frka nego bila bi mi usteda, aj da podelimo, kad nam se vec dzabe daje

Ma nema beda,samo ti uzmi :angry: .Bude Niku više koštala poštarina ako nam bude slala na dvije strane nego mene dvije kutije seroxata.Koliko kod vas u Bg uop?e i koštaju tablete?Ja tu kod nas jednu kutiju pla?am 12 kn,a ako bih imala i dodatno osiguranje,ne bih pla?ala ništa.Na to imam pravo zbog djece,samo si još nisam išla riješiti tu silnu papirologiju :wub:

Ma otvorit cu apoteku :D

Medjimurka, 12 kn :wub: ?

Mikif, ajd posalji adresu.

kod nas je 1750 din, oko 20 evra

jel ima neko slucajno edronax viska, to mi doktor rece da cemo da uvedemo u terapiju od avgusta, a ovde je papreno skup

kod nas je 1750 din, oko 20 evra

Molim??? 20 eura??? :D

Kod nas mu je toliko puna cijena,118 kn,ali ne znam šta to od njega izra?unaju pa ispadne 12 kn. :wub:

Mikif,samo ti uzmi tablete.Ništa,sad budete vi meni slali recepte,a ja budem tu kod nas podizala tablete i slala vam :angry:

ja uopce ne primjecujem neke promjene a seroxat pijem ve? 5 mjeseci. zadnjih mjesec dana sam presla sa 20 na 30 mg, ali i dalje ne primjecujem poboljsanje... jedimno sto sam u tih 5 mjeseci imala 3 tjedna kad sam se stvarno dobro osjecala, ali mislim da to nema veze sa seroxatom nego zivotnim okolnostima u to vrijeme.

Ja pijem Seroxat evo vec drugu godinu, islo je jako sporo, tek unazad par mjeseci mi je krenulo na bolje - no dobro bilo je tu i kojekakvih stresova u zivotu koje nisam mogao izbjeci, sada kad sam se malo smirio ipak je dobro - jedini problem koji jos uvijek imam - a 100% sam uvjeren da nije posljedica depresije nego Seroxata je impotencija :cry: . Mozda bi trebao polako prestati sa Seroxatom ili preci na neki drugi AD ?

Sto mislite o tome ? Hvala unaprijed na savijetu :rolleyes:

jel moze neko da mi pomogne koliko on sme da se pije vremenski. ja sam na njemu vec 3 meseca pa ne znam jel to previse?

Ja ga uzimam vec dvije godine, a u pricipu ako je potrebno, kazem ako je moze se uzimati i cijeli zivot

seroxat pijem god dana..ne zelim ni da se sjecam nuspojava ..pravi uzas...duze sam pio po pola tablete pa mu je trebalo malo duze vremena da pocne da djeluje...i dalje pijem 20mg i nista za smirenje ...

hvala seroxatu..ne znam ni koliko cu ga jos piti niksam bio kod dr-a ko zna od kad..

mnogo hvala Mini, sreo sam se s njom na zeleznickoj stanici, i ne samo da mi je donela seroxat, vec i poklone

Meni je seroxat odlicno delovao, tu i tamo po koja nuspojava, vrlo blaga ,

Meni je bio odli?an, samo sam radila klasi?nu grešku - malo pila, malo ne pila. ?im ponovno krenem s terapijom, tražit ?u da mi ga prepišu.

Za razliku od Fluxilana nema nuspojava. U kombinaciji sa 0.5 Rivotrila nema ni panichnih napada. Svaki dan je sve bolje.

I meni je od njega svaki dan sve bolje.Zna tu i tam do?i koja krizica,ali ode sama od sebe.Mogu se od srca nasmijati,mogu i plakati,a to nisam mogla dosta dugo.Jedino se osje?am užasno nervozno.Fakat nekad puknem tak da me i oko srca po?ne stezati.

MOLIM TE OBJASNI MI STA JE tranxilium???

UNAPRED HVALA!

?URKOVI?, ljekarna, vl. ?urkovi? Ana Zagreb, Pokornoga 7 (01) 2300 587

U ovoj apoteci imaš tranxiliuma prepisao mi ga je moj psihijatar na recept ti košta 50kn.

ja pijem seroxat i xsanax ...i strah me ovisnosti :smrk:

kakva su vasa iskustva s ovisnosti o ljekovima

sa istom kombinacijom sam i ja poceo..pio sam xanax 3-4 mjeseca ..po dva put pa jednom dnevno..

ako uzimas neke manje doze mozes i duze ne boj se...ja sam ga bacio bez problema sa postepenim smanjivanjem..kasnije svaki drugi dan po 0.25 i to je to..mnogi dr preporucuju da se posle ukidanja xanaxa uvede neki blazi kao npr ansilan koji ne mora redovno da se pije..a za seroxat cu ti reci kad prestanem da ga pijem..da ne pricam napamet..

Pozdrav svima koji piju Seroxat i onima koji su prestali. Zanima me iskustvo onih koji su prestali - na koji nacin i kako - kako ste smanjivali dozu ? jeste li imali nuspojava ? Citao sam na netu da od svih AD najteze je skidanje sa Seroxata, da neki ljudi cak nisu ni mogli jer su imali izrazito teske nuspojave.

Hvala na odgovorima

Ja pijem seroxat ali se još ne skidam s njega :D

Ali pitala sam svoju doktoricu kako bude išlo skidanje i rekla je postepeno-prvo sa cijele na pol,zatim na svaki drugi dan po pol...Ali sad ne znam kako dugo moraš piti prvo po polovicu.Valjda ti bude netko napisao tko ima iskustva s tim.

Nego,daj ti meni reci kako si dugo bio na seroxatu i da li su ti se za vrijeme terapije znali još tu i tam pojaviti neki simptomi bolesti(ne znam zbog ?ega si ga pio,nisam baš bila aktivna ovih dana)?

Ja ga sad pijem pet mjeseci i drugi mjesec bi htjela polako po?eti prekidati jer mi je dobro,pa me zato interesira. :kiss:

Da vas pitam nešto...Moj suprug je ovih dana pio po pola doze zna?i 10 mg i bilo mu je ok sa nekim malim vrtoglavicama a sino? je po?eo da uzima celu tj 20 mg i komirao se...Evo ga i sad sedi na terasi i ne mrda.

Da li je mogu?e da ostane na 10 mg kad mu to ve? prija?

ja sam imao gadne nuspojave prosle su posle par dana...meni je dr povecao na cijelu posle dva mjeseca i nije mi prijalo ni malo...vratio me na pola ..opet smo probali posle cetiri mjeseca kad mi je bilo malo bolje ..nisam osjetio nista...konsultuj se s doktorom mozda to tako mora...jedno je sigurno proci ce..

Ja pijem seroxat ali se još ne skidam s njega :D

Ali pitala sam svoju doktoricu kako bude išlo skidanje i rekla je postepeno-prvo sa cijele na pol,zatim na svaki drugi dan po pol...Ali sad ne znam kako dugo moraš piti prvo po polovicu.Valjda ti bude netko napisao tko ima iskustva s tim.

Nego,daj ti meni reci kako si dugo bio na seroxatu i da li su ti se za vrijeme terapije znali još tu i tam pojaviti neki simptomi bolesti(ne znam zbog ?ega si ga pio,nisam baš bila aktivna ovih dana)?

Ja ga sad pijem pet mjeseci i drugi mjesec bi htjela polako po?eti prekidati jer mi je dobro,pa me zato interesira. :kiss:

A vidi ja sam ga trosio zbog depresije (i jos uvijek uzimam) 2 godine, osjecam se puno, puno bolje iako mislim da to jos nije bas 100% - ali neke stvari treba u zivotu napraviti i vlastitom snagom, AD je samo staka koja tu pomaze, razmisljao sam da se skinem sa Seroxata pa da vidim kako ce biti. Naravno tijekom te dvije godine su mi se izmjenjivale faze kad sam bio dobro i lose, u tim losim fazama sam uz Seroxat znao uzimati i Sulpirid po preporuci doktorice. Istina i zadnjih mjeseci je znalo biti po koji dan da sam potonuo ali je to bilo u puno blazem obliku nego prije. Znas kad ti se dogodi tako mali pad onda to nekako puno vise uzimas k srcu i pomislis evo ga opet - ali to ipak nije tako, nekada sam se znao tjednima osjecati lose, sad zna samo naletiti po koji dan, koji me istina dobrano uplasi...

Ja sam nakon dva tjedan po?ela sa cijelom dozom.

Ispo?etka još na pola sam imala nus pojave - najžeš?e su trajale nekih tjedan dana. Nakon što sam pove?ala na cijelu nije se desilo ništa posebno.

Ali koliko sam shvatila sve je to vrlo individualno, najbolje bi bilo da se posavjetuje s lije?nikom.

Ja seroxat pijem 11 mjeseci,i postupno se skidam.Pila sam 3 tablete dnevno,znaci 60 mg,da bi mi dr.smanjila postupno na 2 dnevno,i to sam pila par mjeseci,a zadnji mjesec pijem 1 tabletu dnevno,ujutro i uvece po jednu polovicu.Nije mi bilo narocito tesko skidanje s najvece doze,a uskoro se skidam potpuno.Mislim da nece biti problema,jedva cekam taj dan i ne bojim se vise koliko sam se bojala kako ce to biti bez tableta.Ucinile su cudo,hvala Bogu sto postoje,ali sad je vrijeme da konacno ja sama uzmem uzde svog zivota u ruke i uz Bozju pomoc krenem bez stake,uspravna...Uspjet cemo...svi mi...

Ja seroxat pijem 11 mjeseci,i postupno se skidam.Pila sam 3 tablete dnevno,znaci 60 mg,da bi mi dr.smanjila postupno na 2 dnevno,i to sam pila par mjeseci,a zadnji mjesec pijem 1 tabletu dnevno,ujutro i uvece po jednu polovicu.Nije mi bilo narocito tesko skidanje s najvece doze,a uskoro se skidam potpuno.Mislim da nece biti problema,jedva cekam taj dan i ne bojim se vise koliko sam se bojala kako ce to biti bez tableta.Ucinile su cudo,hvala Bogu sto postoje,ali sad je vrijeme da konacno ja sama uzmem uzde svog zivota u ruke i uz Bozju pomoc krenem bez stake,uspravna...Uspjet cemo...svi mi...

Ho?emo Maskice!

Ja sam skinula na polovicu dnevno (prije dva mjeseca) , a dr. je rekla da ga pijem još neko vrijeme do po?etka jeseni. Vjerovatno ?u krajem osmog mjeseca i tu polovicu prepoloviti..

Juuuupiiiii,tri puta ura za seroxat(i za nas,naravno). ^_^