Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Evo posle dve nedelje na sereupinu (seroxatu) vidim da sam malo bolje ali sam strasno pospana. Bas preterano. Jel imao neko iskustva sa tim, da li je proslo i posle koliko?

Evo posle dve nedelje na sereupinu (seroxatu) vidim da sam malo bolje ali sam strasno pospana. Bas preterano. Jel imao neko iskustva sa tim, da li je proslo i posle koliko?

Pospanost bi trebala pro?i nakon mjesec dana. Ne znam da li uz ad piješ i anksiolitik jer i od njega se to može dešavati.

Pospanost bi trebala pro?i nakon mjesec dana. Ne znam da li uz ad piješ i anksiolitik jer i od njega se to može dešavati.

ja sam isto bila pospana,a onda kad se organizam priviknuo na AD,po?ela sam patiti od nesanice.Kroz par mjeseci sve do?e na svoje :angry: ,samo hrabro naprijed ^_^

Hvala puno na odgovorima! Ovo je drugi ad koji pijem, i kad sam uzimala prvi(citalopram) nisam imala nikakve kontraindikacije. Ne uzimam anksiolitike jer moj psihijatar smatra da mi je dovoljan ovaj ad za sada i da bi od njega trebalo i da sam manje anksiozna. U svakom slucaju, vreme ce pokazati, sacekacu jos par nedelja da vidim kako se odvija situacija.

Poslednja dva dana sam presla iz faze "pospana sam" u fazu "ne spava mi se" :ludilo: ! Neverovatno! Bar je ad poceo da deluje pa mi je bolje! :)

Poslednja dva dana sam presla iz faze "pospana sam" u fazu "ne spava mi se" :ludilo: ! Neverovatno! Bar je ad poceo da deluje pa mi je bolje! :)

sad samo živce na gumelastiku i uživaj u ?arima nespavanja :angry: Rekla sam ti,tj.napisala ;) da je tako bilo i kod mene.A jel su se i nuspojave povukle ili još ne? :kiss:

Moram da iznesem vlastito iskustvo sa Seroxatom.

Pila sam razli?ite AD (Amisol, Risperdal, Zoloft), ali sad ovih 8 mjeseci otkad trošim Seroxat osje?am se super i super funkcionišem. Sobzirom da sam i ranije trošila AD, probleme i simptome oko navikavanja nisam ni imala.

ako pijem coaxal mjesec dana a prije toga pla mjeseca citalon ,ako pre?em na taj seroxat ,ho?u li opet imati simptome navikavanja?

nekako mi se coaxal ?ini slab, da ne pije lexaurine ,nebi mogla..

Pospanost mi je bila jedina nuspojava. Sad je nesanica. Da, da bas sam se tebe i setila medjumurka posle par neispavanih noci ;) . Rekoh sebi ovo je od ad-a, lepo mi zena rece :) ! Nadajmo se da ce proci brzo. Inace se osecam mnogo bolje sa serox. nego sa citalopramom.

ako pre?em na taj seroxat ,ho?u li opet imati simptome navikavanja?

ja sam ih imala ali mi se cini da je to bas individualno.

Medjumurka jel se secas otprilike koliko ti je dugo trajao period nesanice?

Bolje me pitaj da li još uvijek ne traje :haha: :haha: :haha:

Ne znam ni sama.Ima dana kad zaspim ?im osjetim jastuk pod glavom,a ima i dana kad mogu biti cijelu no? budna i funkcionirati kao da sam spavala 12 sati.Baš sam sad u tom periodu :D Od ju?er ujutro nisam spavala,zato danas i jesam opi?ena 100 na sat-na pozitivnu stranu,naravno :angry:

hej mya... ja uglavnom pijem xsanax probala sam i zoloft al mi nije neš...xsanax je sjeban jer stvara ovisnost... barem u mom slu?aju... jedno vrijeme sam ga koristila ?eš?e .jer mi podiže raspoloženje... kasnije sam prestala upravo zbog mogu?nosti ovisnosti... volim eksperimentirat ali do nekih granaica... ne bi se trebao mješat s alkoholom jer te opušta, pa možeš past u nesvjest... koliko ?esto ih uzimaš?

Seroxat (kao ni drugi ad) ne uzaziva ovisnost. S kombinacijom seroxata i xanaxa imam dobra iskustva. malo se previše piše o ovisnosti. U po?etku terapije je najvažnije da se postigne poboljšanje, a onda se misli na druge stvari. Nikakvih problema nikada nisam imala sa skidanjem sa Xanaxa. Kad mi je dobro jednostavno ga prestanem piti.

Dva dana jaka glavobolja nista ne pomaze,odem danas kod dr i ona mi kaze da iako jeste migrena ona ipak zeli da ja pocnem sa terapijom koju sam za ove tri god koristila 6 mjeseci,bio je to cipralex,koji mi nije dao rezultate,tako da sam sama sa sobom resavala nalete ovog ludila,budu par dana pa ne sledecih deset i tako sve u krug,a bilo mi je skoro pa dobro zadnjih par mjeseci,ukljucila mi je saroxat ,sad sam u dilemi da li ga poceti piti,jer meni je zapravo najlosiji pms ili prva dva dana menstruacije,i tako zadnju god,migrene neizbjezne,zanima me da li da racunam da me ona moze voditi kao dr opste prakse,a da napomenem da mi je rekla da ona god uzima ad uvijek kad osjeti da ide nize,sad trenutno pije cipralex i koliko vidim ona mu daje prednost,jos mi je predlagala ad Pram,nikad cula,a saroxat je toliko pominjan ovdje,pa da probam,eto toliko,danas sam i plakala poslije ko zna koliko vremena,kad me moj andjeo ljubio da me manje boli,kako je samo volim,i zelim da postanem zbog njih normalna osoba!!!

Po meni AD nije lijek koji se pije eto tako kada ti ide malo nizbrdo.Mislim,jako neprofesionalno od jedne lije?nice.

Bilo bi bolje da ti lijepo posjetiš specijalistu,odnosno psihijatra koji ?e dati svoj sud,da li ti treba Ad ili ne.

Što se ti?e migrena,i za njih postoji lijek.

Ako možeš izbjegavaj sir,?okoladu,kod ljudi koji su skloni migreni upravo takva hrana izaziva migrenu.

Kada te uhvati,lezi u zamra?enu sobu,popij nešto za glavu i miruj.

Hmm, neobican savet te lekarke koja pije AD kad joj stvari malo krenu nizbrdo. Znas da ja ne volim kad ljudi svako malo uzimaju lekove, ali isto tako, ako nekom pomazu, bolje da ih uzima.

Ako ti Cipralex nije pomogao, mozda neki drugi bi. Ako odes privatnom psihijatru, on ce ti odmah reci da moras na psihoterpaiju, a ja iz iskustva znam da psihoterpaija na jeziku koji ti nije maternji, ne moze imati previse efekta, jer jezik koji si ucila kao odrasla osoba nema ono emotivno znacenje koje ima maternji jezik. Prema tome, idi u drzavnu sluzbu gde ce ti dati lekove bez psihoterapije, jer oni tamo nemaju vremena da se bave tobom, pa onda nemas velike troskove, a dobijes lekove.

i mene je iznenadilo kakve veze ima njen ad sa mnom,jednostavno ja znam da meni treba ada,ali to nije razlog da ona mene ne saslusa racunajuci da je baza u depresiji,koju ja znam da nemam sem onda kad me ankcioznost muci danima,ja bih tako dobro znala iozabrati svoj nacin lijecenja na svojoj teritoriji,kao prvo vjerujem a to je nesto veoma bitno svojoj dr kuci,kao drugo znanje jezika i sredina u kojoj sam gdje se tako olako i prepisuju i mijenjaju ad,divim se ljudima koji to mogu i koji taj vid i gledaju kao vid pomoci,dok ja ipak mislim da ukoliko ne ugrozavamo mnogo toga u nama i oko nas bolje par dana bolje ali pravo osjecati nego sve dane ali nasilno osjecati,to je mozda i greska sto posmatram tako ali tako jeste,Misho a za dr u becu,znas isla sam ja kod dva do sad ,primili su oni mene fino,ali kad ja ne znam da izrazim ono kako osjecam,njima je isto da li ja rekla da imam tremor ili drhtanje,sve je to u isti kos i ista dg,a za nase dr ovdje ja nemam novac,poznajem tj cula sam za tri,jer isto mi je propisao mi at dr tablete ili oni,meni je potrebna psihoterapija ,koja mi je i kuci pomagala bez ad,a opet zivjeti za dane da odem kuci je glupo,ajde recite mi,da li poceti od sjutra!???

Meni su lekovi bili poslednja, poslednja opcija, a poceo sam da pijem AD tek kad sam od napada panike zavrsio u hitnoj, misleci da je srce.

Isto tako, ne mislim ja da je psihoterpaja svemocna. Sve je to samo tvoja prica, dok neko gleda na sat i meri vreme. Ono sto je bitno i sto pomaze je da nadjes osobu koaj te razume, bez obzira na jezik koji govoris; da razume ko si, kakav si covek, sta se mozda desava u tvojoj glavi i sta bi mogli biti razlozi. Prema tome, razumem da si najkomotnija sa tvojom dr kod kuce, ali isto tako, nije dobro, kako se to kaze, staviti sva jaja u jednu korpu.

Te price o osiguranju i koje vazi za kog lekara su mi poznate, ali mislim da bi u Becu sasvim lako nasla nekoga ko govori srpski, hrvatski ili bosnjacki. Mislim, ja kad sam u Becu, spontano cujem razgovor ljudi na ulici na jeziku koji sigurno nije nemacki. Pozovi ti lepo neku bolnicu i pitaj da li imaju lekara - moze i opste prakse - koji govori jezik na kojem ces se najbolje izraziti. Siguran sam da nije nikakav problem da nadjes tako nesto.

Znas sta, ja sam iduci mesec u Becu. Ne znam tacan dan, ali cu znati sutra kad se dogovorim sa kolegom koji pokriva to podrucje. Eto mene tamo, pa cu dva dana da te slusam na kom god hoces jeziku, i eto ti psihoterpaije! Ja cu cutati i gledati na sat, a ti pricaj!!!

Misho,naravno da imaji dr opste prakse na mom jeziku,kao i meni poznata tri psihijatra sa nasem jeziku,ali ja za te psihijatre i njihove seanse nemam novac,jer je jedna seansa 70 eur,a oni isti rade u bolnicama gdje ne obavljaju psihoterapiju,i u svakom sl voljela bih da nam budes gost,i obecavam necu zloupotrebiti tvoje prisistvo mojim brbljanjem:)))

Ovako cemo da uradimo: ja cu tamo da uradim sto treba u jedno pola sata i da se izgubim u grad. Videcu da dodjem u petak, pa da mogu da ostanem i u subotu. Nadjemo negde gde je tebi zgodno, pa krene psihoterapija: Obidjemo malo rasprodaje, svratimo u jedno mesto gde ja volim da kupim muzicke CD, onda se najedemo onih kobasica na jednom standu u Mariahilferstrasse i instaliramo se negde u neki kafe gde cu ja da improvizujem "intenzivnu negu", a ako bude lepo vreme, setamo po onim lepim parkovima, pa da vidis serotonin kako ce da radi! Ti pricaj, ja cu da slusam, pa koliko izdrzimo :----:

danas sam se probudila sa osjecajem straha,koji nisam imala tako dugo,koji je tako zastrasujuci,da li se jos neko budi sa njim,onaj osjecaj kad gori u ledjima,vratu,kad se ne znam sta sad,kad se pocinje osluskivati naredna misao,kod mene je izgleda krenulo sve ispocetka,tako se bojim,pomoziteeeeeeeeee kazite mi ponovo da ne ludim!!!!!!!

danas sam se probudila sa osjecajem straha,koji nisam imala tako dugo,koji je tako zastrasujuci,da li se jos neko budi sa njim,onaj osjecaj kad gori u ledjima,vratu,kad se ne znam sta sad,kad se pocinje osluskivati naredna misao,kod mene je izgleda krenulo sve ispocetka,tako se bojim,pomoziteeeeeeeeee kazite mi ponovo da ne ludim!!!!!!!

Ako ti ludis, onda sam ja vec poludjela...

Jer mene taj osjecaj straha prati toliko dugo da sam vec navikla na njega...

Draga moja Mina,

ja zaista mislim da ti treba terapija lijekovima i razgovorom. Pokusaj to nekako izorganizovati...Znas kako se ad piju, pisali smo o tome milion puta...Kad krenes, guras....sve dok ti ne bude bolje...ako bas ne ide, ako ok, ali ima ih toliko razlicitih..i jedan mora raditi za tebe...

Raspitaj se, nadji dobrog psihijatra, kreni sa terapijom, kreni sa razgovorima, i cim ti bude malo bolje, radi na tome da probas shvatiti koje te to stvari cine ekstremno napetom, pa ih probaj promijeniti...Znam da je neke stvari nemoguce promijeniti, ali ono sto mozes - radi na tome...I da...ne ludis...ne ludi se tako...ko ludi - taj ne zna da ludi..ti si samo ekstremno napeta i to je sve...I taj strah te potpuno paralizuje..cini ti se da se gubis u njemu...ali neces se izgubiti...hajde molim te pisi nam...Tu smo :srce:

Una,draga moja, znas da sam juce dobila od dr opste prakse saroxat,nije mi ni saslusala o mom problemu zbog kog sam dposla kod nje,vec odmah rekla to je tebi od nelijecene depresije,i da jednostavno svi moraju zavrsiti na tabletama na kraju,a meni je i bez njih bilo ok jedno vrijeme,plasim se poceti ih kao i cipralex i opet da ne bude poboljanja,ali dok ne krenem ne mogu znati,a tako sam se poradovala da je to sve iza mene,a uz to ja znam sta je ono sto moram da potiskujem a sto me sve vise cini mrtvom,ali nista ne mogu preduzeti,jer nemam snage za velika djela a veliko je bilo i to sto sam krenula na kurs njem jezika bila aktivna prvi dan 2 sata od mogucih 5 ,i izgubila se u prostorumsa onom prazninom u glavi koja nastupa tako iznenada,ne mogu ici dalje,ne mogu jednostavno razmisljati,pola sata i nekako ali kad nastane brujanje u glavi i oduzimanje gotovo je,cekacu bolja vremena,ili je mozda ovo jedan od onih mjeseci,tako je sivo i tmurno vani,za spavanje ili plakanje,ne mogu ni jedno ni drugo,cekaju me kucne obaveze a vucem se kao zmija...