Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

mene je vodio dr opste prakse i rekao mi da mi ne treba psihoterapija

vidio sam da je covjek i te kako upucen u ovaj problem..

posle god dana sam posao kod psihijatrice koja je trebala da potpise nesto zbog ljekova pa sam usput i s njom popricao..prvo je skocila i pitala ko ti je dao seroxat...onda smo popricali malo i rekla mi je da je dr op ispravno postupio...i ona mi je rekla da mi psihoterapija ne treba..

prica la mi je malo o seroxatu i rekla ako je antidepresiv ne lijeci samo depresiju kao sto se cini po nazivu..

meni je rekla da pijem cijelu i koliko sam vidjela nije mnogo ni upoznata,mada je i od onih dr koji rado dijele sto vise ljekova,tako da pocinjem od sjutra sa pola kako mi se cini da je pravilnije pa cu uz vasu pomoc gurati dok ne odem kuci jer i kad sam bila u cg kod moje dr ona mi je predlagala saroxat,mozda i nju pozovem ...

to pola tablete ili cijela zavisi od kilaze a posto si ti debela kao i ja najbolje bi bilo da pocnes sa malom dozom:)

to pola tablete ili cijela zavisi od kilaze a posto si ti debela kao i ja najbolje bi bilo da pocnes sa malom dozom:)

Meni je doktorica bila rekla da, zbog kilaze i konstitucije, uzimam 3 tjedna pola doze.

nesto vise vjerujem saroxatu,mozda zato sto i je to predlozila dr prosle god kada sam ja odbila,al to opet nema veze sa postignucem,vidjecemo,tako vas je dobro imati,hvala vam puno!!!!!

Mina, nisi jedina koju je strah pokusati s novim antidepresivom. Evo, ja sam nedavno pocela s Cipralexom i uz sve sto sam do sad naucila, mene je naravno bio strah. Ovi nasi problemi su toliko usko povezani s raznim strahovima, da nas je cak strah i terapije koja bi trebala da nam pomogne. Medjutim, ako ne pokusas, nikada neces ni znati. Seroxat je sasvim drugacijeg hemijskog sastava od Cipralex-a. Samim tim, ako ti Cipralex nije pomogao, velike su sanse da ce upravo Seroxat to uciniti. Naravno, veliki deo je i do tebe. Trebas verovati i dati sansu da ad uopste i pocnu delovati. Ako imas neke nuspojave, trazi neki anksiolitik barem za prvih par nedelja. Najbolje je poceti s pola doze i onda postepeno povecavati. Ali, ne dozvoli sebi da zbog straha ne trazis pomoc i ne pocnes s propisanom terapijom.

KOD MENE SE OPET JAVLJA ONAJ JUTARNJI STRAH PRI BUDJENJU ILI KAKO PROCITAH ZVANI LEBDECI STRAH;koji paralise ostatak dana,ali ovaj put cini mi se da me za nijansu razum slusa vise,od sjutra krecem,ili dfa pocnem veceras,koliko je pametno piti na vece tableticu,i da li je svejedno?

KOD MENE SE OPET JAVLJA ONAJ JUTARNJI STRAH PRI BUDJENJU ILI KAKO PROCITAH ZVANI LEBDECI STRAH;koji paralise ostatak dana,ali ovaj put cini mi se da me za nijansu razum slusa vise,od sjutra krecem,ili dfa pocnem veceras,koliko je pametno piti na vece tableticu,i da li je svejedno?

Pa mozda za pocetak da pocnes navecer da bi izbjegla mozda neke nus pojave.pa kasnije da pocnes ujutro,vrlo jednostavno se prebacis.Ali to je moje iskustvo tako,mozda neko ima drugo iskustvo ili rutinu

Daraga Mina, nadam se da si danas malo bolje. Razgovarao sam sa poznanicima u Becu i pokusavam da ti nadjem neki besplatni tele-apel ili neki nevladin biro gde mozes dobiti besplatne konsultacije sa psihijatrom ili psihologom.

Kazu da ima jako puno toga, samo trazimo nekog na jeziku koji razumes bolje od nemackog, a to moze da potraje jos koji dan. Bilo bi lakse da te muz maltretira, za maltretirane zene ima sve i svasta. Prvi put kad se umorim i sve mi se smuci, ima da se upisem u te maltretirane zene, pa da me posalju na neki odmor. Salim se, naravno, sa tobom, ali cisto da znas da sam pokrenuo sve sitne ili krupnije tockice. Inace, ja ne dolazim u bec sledeceg emseca. Ne vredi, ne mogu da se organizujem, vec dolazim tek 05.03. O5 je ponedeljak, a ja ci doci u nedelju, 04. Mozda uspem i u subotu da dodjem 03.03. Voleo bih da se upoznamo, da mi lepo kazes sta ti smeta - iako meni u Becu sve smeta i uopste nije cudo sto su bas na tom mestu poceli da se bave psihoanalizom, a pokusacu da nesto organizujem da te upoznam sa mojim prijateljima, pa da se lepo druzite i izlazite i da se malo proveselis. Redovno javljaj sta se desava. OK?

Draga Mina..ja ti mogu re?i samo rje?i hvale za seroxat,,isto tako ti savjetujem da po?neš sa samo polovicom za prvi tjedan ili koji dan duže..i iz iskustva ti preporu?am da ga po?neš piti ujutro..

Mogu?e su lagane nuspojave ali one su nebitne jer ?eš se u kona?nici osje?at puno boje,,a to je i svrha svega..držim ti fige...pozdrav :srce:

Misha, jako lijepo od tebe sto pokusavas pomoci Mini, nadam se da ces uspjeti...

Volim nas Forum :srce:

ps. Mina, zovi kad god zelis...

Misha ,hvala ti puno na tolikoj humanosti,znam sve sto se tice psihoterapije na maternjem jeziku,jednostavno ne postojim,sem pri jednoj bolnici organizacijapod nazivom FMS i sluzi kao pomoc licima iz rtaznih govornih podrucja,tu sam bila par puta,ali su grupne seanse koje mi se ne dopadaju,jer sve dijagnoze i ljudi koji ih nose su istoj prostoriji;nadam se da cemo da se upoznamo i jako bih voljela da se to desi

Una,naravno da cu da te pozovem,i tad ces zazaliti sto si mi dala broj:))

Ako osecash da ti ne pravi smetnje, nije greshka. Ja ga uglavnom pijem poslepodne.

NEBI TREBALA BIT GREŠKA,,IAKO JE MENI MOJ PSIHIJATAR REKAO DA GA PIJEM ISKLJU?IVO UJUTRO,,U 10 SATI...

ON JE ?AK KONKRETIZIRAO I URU..

ETO.. :(

E..sad i u koliko sati!! Malo je preterao. Josh fali samo da kaze josh i sa koliko gutljaja vode ^_^

ja ga popijem nekad ujutro u 8 nekad u 12 a nekad i u 15h

jedna dnevno i kraj

ja ga popijem nekad ujutro u 8 nekad u 12 a nekad i u 15h

jedna dnevno i kraj

tako sam i ja.Nikad nisam imala odr?enu uru,a prakticirala sam odmah ujutro ?im smo ustali.

Ima doktora koji vele da je bolje tablete uzeti nave?er,tako da se izbjegnu mogu?e nuspojave

tako sam i ja.Nikad nisam imala odr?enu uru,a prakticirala sam odmah ujutro ?im smo ustali.

Ima doktora koji vele da je bolje tablete uzeti nave?er,tako da se izbjegnu mogu?e nuspojave

Ja pijem isklju?ivo nave?er, a i doktor mi je rekao da tako uzbegavam nus pojave.

Ja pijem isklju?ivo nave?er, a i doktor mi je rekao da tako uzbegavam nus pojave.

Kad pijes u koje vreme otprilike i koju dozu??/

Posto ja jos pijem po pola seroxata ovo je cetvrta nedelja da li vam se desavalo da imate kao neke trzavice..nesto kao da me tera da panicim a ja se odupirem,znate ono dodje mi da trcim po kuci da histerisem,vicem ali necu,i nesto me davi,gusi,trzam se nocu...???

Ma vise mi dodje da popizdim,ne mogu smireno da sedim stalno nesto cupkam,mrdam,ne smem nigde da odem jer imam utisak da cu pobeci...

Posto ja jos pijem po pola seroxata ovo je cetvrta nedelja da li vam se desavalo da imate kao neke trzavice..nesto kao da me tera da panicim a ja se odupirem,znate ono dodje mi da trcim po kuci da histerisem,vicem ali necu,i nesto me davi,gusi,trzam se nocu...???

Ma vise mi dodje da popizdim,ne mogu smireno da sedim stalno nesto cupkam,mrdam,ne smem nigde da odem jer imam utisak da cu pobeci...

A zašto si još na polovici?

Strpi se još malo,kad po?ne djelovati,sve ?e ti to biti samo ružna uspomena.... :angry:

A zašto si još na polovici?

Strpi se još malo,kad po?ne djelovati,sve ?e ti to biti samo ružna uspomena.... :angry:

Uopste nije greska piti prije spavanja. Ja sam ga pila veoma kratko jer nisam duze izdrzala radi nus pojava....vrtoglavica, mucnina...Inace Seroxat je jedan od jacih AD tako i ako pijes pola tablete od predpostavljam 20 mg trebalo bi biti sasvim u redu u periodu privikavanja. No, najbolje se savjetovati sa strucnim licem, svako ima svoja iskustva koja su neprimjenjiva na tebe kao jednu posebnu individuu.

Nesto se cudno desava samnom.Imam kao crne misli,plasim se sebe ,sve kao da mi nema smisla....da li je to izazvao seroxat???PLASIM SE!!!!!!! :huh: