Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Api ti pijes 2+1+0. Taj popodne i to sto spavas preko dana ometaju nocni san. Barem je meni tako kad spavam popodne, jos kad bi u toku dana popio neki ssri. Zaspao bi djoku.

Ja bih ujutru samo. Naravno ako iscimam Dr da me prebaci na njega. Kontrola za 2 dana pa cu videti.

Da, tako pijem.

ALI i Onzapin 10 mg uveče, koji je izrazito jakog sedativnog dejstva.

Ranije me je i Flunisan 60 mg / dan, činio uspavanim, a on je najaktivirajući SSRI.

Ovog puta mi Seroxat drugačije deluje...

Ne sedira me dovoljno.

I noću ne mogu da spavam, tj budim se 100 puta. 

Meni je Flunisan bio kosmar. Mozda zato sto mi je bio prvi AD

Seroxat mi dobro zvuci sto sedira malo. Trenutno depru skoro da i nemam. Ali me sije aksioznost

Da li na Seroxatu isto pada libido kao na ostalim ssri ?

Znam da je to individualno. Recimo na Flunisanu sam bio napaljenko kao pubertetlija, elicea ubila libido skroz.

Na Seroxatu pada... na Flunirinu ne jer isti pojacava cirkulaciju i ne snizava dopamin.Atipican Ad

13 minutes ago, Dreamcatcher said:

Na Seroxatu pada... na Flunirinu ne jer isti pojacava cirkulaciju i ne snizava dopamin.Atipican Ad

Wellbutrin mi je vratio libido, uz njega pijem i eliceu koja mi je nesto slaba. Depru nemam, ali me puca aksioznost. A ne bih da pijem velike kolicine ksalola.

Koliko sam citao po ovoj temi Seroxat je dobar i za aksioznos i ima blago sedativno dejstvo. Sutra mi je kontrola. Pa nesto razmisljam da pitam Dr da me prebaci na Seroxat. A i negde sam procitao da najbolje ide uz wellbutrin.

Evo i mene na seroxatu. Sinoc na kontroli na moj predlog Dr mi eliceu zamenio seroxatom 20 mg/dan. Ali mi je tricito zamenio sanvalom. Jedva da sam spavao. Isprekidano skroz. Ali se nisam probudio umoran. Razlog izbacivanja tricita i prelazak na sanval. Je da ne pijem 3 AD. Ali ovaj sanval od 5 mg mi po iskustvu od sinoc, ne obecava dobar san.

Pazi, ako ti je na početku malo loše od Seroxata kad piješ celu tbl, ti jedno nedelju dana pij po pola pa posle pređi na celu. 

Meni ga je dr jako postepeno uvodio sa povećanjem od 10mg u višenedeljnim intervalima. 

Meni nista nije rekao za to da pijem prvo pola. Valda zato sto sam bio na elicei 15 mg. Pomislio sam ja na to, ali sam jutros zveknuo celu 20 mg. Pa cu videti kako ce biti.

Znam da me je anafranil posle flunisana proradio odma posle par dana.

Ako me opici manija nije problem. Ali ne bi voleo da opali depra i aksioza.

Samo strpljivo, i pij svako jutro u isto vreme, ja navijam sat i pijem u pola 8. Trebace mu vremena malo da proradi, a mozda i povećavanje doze, ja sam na 50mg dnevno u dve doze. 

Ja ga pijem uz wellbutrin 150 mg kao sto znas, pa mi mozda nece trebati veca doza seraxata. Pre bi wellbutrin da povecam. Ma videcu kako se bude uklapalo ovako. Voleo bih da sa manjim dozama dodjem do cilja, posto se zentam skidanja.

Ne pijem bas u isto vreme. Pijem u periodu od 8 do 10 h. Nisam imao problem do sada

Dan pre uzimanja seroxata sam osetio prazninu. Evo treci dan ga pijem i izgleda da pocinju nuspojave. Aksioznost, praznina, nemir, jaka mrzovolja, slabost. 

Nista, klasika. Cekic dve nedelje do mesec dana.

Ako Bog da, od sutra svakih 7 dana povećavati za po 1/2 do doze 2 + 1 + 0.

Počeo sam da pijem jedan dan 20mg jedan 15mg. Da li to može da se oseti?

Just now, kicavac said:

Počeo sam da pijem jedan dan 20mg jedan 15mg. Da li to može da se oseti?

Ne znam zasto ti je tako prepisano. Meni samo 20 mg na dan

Ćuti,bitno je da te ne ubija depra...A anksioznost se već da nekako istrpeti.

Imaš li kakav "benzos" tu,pri ruci? 

Ma aksioznost me baci  u tesku mrzovolju, zalepim se za krevet, i ako imam posao i obaveze.

Imam ksalol i rivotril. Ali me ne radi to. Cak sam probao i sa vecom dozom. Samo me osamuti, a aksioznos me i dalje dere. Jedino mi lorazepam moze srediri aksioznost

9 hours ago, SPARTACUS said:

Ne znam zasto ti je tako prepisano. Meni samo 20 mg na dan

I meni, nego je ovo neko smanjenje što ja radim, postepeno.

Meni je danas doktor rekao da ne pijem Seroxat više, nego da pređem na Flunisan 2 + 1 + 0 - 60 mg / dan.
Ovo mi je rekao kada sam ga zvao da zakažem termin...
Zašto?
Zato što Olanzapin ekstremno goji, a i Seroxat, pa me je prešaltao na Flunisan koji je poznat po tome da čini da se gubi na kilaži ubrzavanjem metabolizma, i anorektičnom dejstvu.

Meni je flunisan bio prvi AD. Taj period mi je bio pakao. Toliko lose da sam se navukao na Lorazepam. Nadam se da ce tebi prijati. Jedino sto je bilo dobro od drugih AD sto mi nije pao libido. Cak se i povecao. Ali sam bio napaljenko zesci.

A za Seroxat sto goji. To mi i treba, posto mi je opao apetit i izgubio sam kilograme.

Just now, kicavac said:

I meni, nego je ovo neko smanjenje što ja radim, postepeno.

Obicno se uvodi postepeno. Manja doza pa do cele tablete. Mada je moj DR rekao odma celu tab. Posto sam presao sa drugog SSRI na seroxat.

A ti se skidas ? Koliko si ga dugo pio ?

Edited by SPARTACUS

2 hours ago, SPARTACUS said:

Meni je flunisan bio prvi AD. Taj period mi je bio pakao. Toliko lose da sam se navukao na Lorazepam. Nadam se da ce tebi prijati. Jedino sto je bilo dobro od drugih AD sto mi nije pao libido. Cak se i povecao. Ali sam bio napaljenko zesci.

A za Seroxat sto goji. To mi i treba, posto mi je opao apetit i izgubio sam kilograme.

Obicno se uvodi postepeno. Manja doza pa do cele tablete. Mada je moj DR rekao odma celu tab. Posto sam presao sa drugog SSRI na seroxat.

A ti se skidas ? Koliko si ga dugo pio ?

Oko 9 god. 

10 hours ago, SPARTACUS said:

Hahahaahaha, pio sam ja Flunisan više godina.... Ništa od libida.

Ja, mislio sam da je to urođeno Asex, ali je kod mene produkt F21, kako mi je dr objasnio putem e maila.

Mi sa F21 Disordo schizotypicus, imamo veliku averziju prema intimnosti.

Edited by Apoptosis

Ma meni bilo ludilo. Kad izadjem napolje, samo gledam guzice i dojke  :laugh4:

Interesuje me koliko vam je najduže trajala terapija seroxatom. Da li je neko imao pojavu pojačanog znojenja posle godinu nekog vremena seroxatom? Kako to izgleda? Već nekoliko meseci imam znojenje ali poslednjih par nedelja je konstantno, neizdrživo, pojavio se i nizak pristisak, nizak puls i temperatura ispod 36. Možda nije od seroxata ali imam utisak da se problemi razvijaju sat vremena nakon što popijem lek.