Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Znojenje je autonomni simptom anksioznosti, pritisak mi je nizak od Seroxata tako da nemam potrebu da pijem Vivace više, puls takođe snižen, zenice raširene ko da sam stondiran. Ne verujem da se znojiš od njega, ipak on ima relativno izražena antimuskarinska svojstva. 

2 hours ago, Koba said:

Znojenje je autonomni simptom anksioznosti, pritisak mi je nizak od Seroxata tako da nemam potrebu da pijem Vivace više, puls takođe snižen, zenice raširene ko da sam stondiran. Ne verujem da se znojiš od njega, ipak on ima relativno izražena antimuskarinska svojstva. 

Meni zenice tako raširene od kad znam za sebe... A ne znojim se jedino kad sam kod kuće. :blink:

8 hours ago, Mia said:

Interesuje me koliko vam je najduže trajala terapija seroxatom. Da li je neko imao pojavu pojačanog znojenja posle godinu nekog vremena seroxatom? Kako to izgleda? Već nekoliko meseci imam znojenje ali poslednjih par nedelja je konstantno, neizdrživo, pojavio se i nizak pristisak, nizak puls i temperatura ispod 36. Možda nije od seroxata ali imam utisak da se problemi razvijaju sat vremena nakon što popijem lek.

Ja sam imala nizak pritisak od seroksata ranije. Sad je normalan. A znijom se od anksioze oduvek.

Ja evo usao u trecu nedelju. Zadnuh nedelju dana me bole kosti od lezanja. Mrzovolja me ubi, zalepljen sam za krevet.

13 hours ago, Koba said:

Cek, kazes spusta pritisak. Ja inace imam nizi pritisak. Mozda mi se bas zbog toga spava i manjak energije

On 2/13/2020 at 7:59 PM, Koba said:

Eto a dr se uvek iznenadi zašto mi je pritisak 90/60-55 a puls oko 60, a on mi dao Seroxat. 

18-ti dan i uzasno mi je. Mozda nisam sa elicee da prelazim na seroxat

Ja sam prestao sa seroxatom.Nista nije pomogao.Mucio se 4 tj sa nuspojavama i na kraju ništa.RAZOCARAVAJUCE!!

Ja nemam neke nuspojave. Ali ne ustajem iz kreveta dve nedelje. Mrzi me da odradim najslozeniju radnju. Recimo da stavim telefon na punjac.

Ili totalni promasaj, ili moram da cekam jos. Ali imam obaveze, ne mogu jos dugo biti ovako skucan.

I opet se kljukam sedativia da bi mi bilo bar malo bolje. A u zivoti samo maler za malerom, svaki dan neko sranje. Juce cale pao u nesvest, sinoc probusim gumu a ostao sam bez para, posla nigde, duznici zajebavaju. 

Pocinjem da razmisljam da se ubijem cigaretama i alkoholom. Jer ne vidim svrhu zivota u Srbiji.

Pao sam skroz, na dno

Edited by SPARTACUS

5 hours ago, SPARTACUS said:

Ja nemam neke nuspojave. Ali ne ustajem iz kreveta dve nedelje. Mrzi me da odradim najslozeniju radnju. Recimo da stavim telefon na punjac.

Ili totalni promasaj, ili moram da cekam jos. Ali imam obaveze, ne mogu jos dugo biti ovako skucan.

I opet se kljukam sedativia da bi mi bilo bar malo bolje. A u zivoti samo maler za malerom, svaki dan neko sranje. Juce cale pao u nesvest, sinoc probusim gumu a ostao sam bez para, posla nigde, duznici zajebavaju. 

Pocinjem da razmisljam da se ubijem cigaretama i alkoholom. Jer ne vidim svrhu zivota u Srbiji.

Pao sam skroz, na dno

Mozda ti proradi seroxat,nekome je pomogao.meni ne pomaze niti jedan lijek,a provao sam ih dosta.Sve mi je jasno,al znaj barem nisi jedini kojem je tako.Mislim da nama sa ovakvim bolestima nebi bilo bolje ni da zivimo neznam di.

1 hour ago, Chicano said:

Mozda ti proradi seroxat,nekome je pomogao.meni ne pomaze niti jedan lijek,a provao sam ih dosta.Sve mi je jasno,al znaj barem nisi jedini kojem je tako.Mislim da nama sa ovakvim bolestima nebi bilo bolje ni da zivimo neznam di.

I ja sam od tih kojem ne pomaze ni jedan lek. Ne racunam to ako mi par dana bude dobro. Kljukam se lekovima za par dana srece. Cak mislim da mi je bilo bolje bez lekova. Vec sam pisao da sam u fazonu da se totalno skinem i budem svoj, tuzan, nekad sreca, ljut... prirodan

A ovo sto sad prozivljavam je uzas, slabiji sam nego ikad, plus nervozan.

I u najtezim deprama sam se izboio sa sobom i ustao, izasao, funkcionisao. Ovo me zalepilo za krevet. Smeta i sunce, spustam roletne.

Edited by SPARTACUS

Isto kao i kod mene samo sta ja ne idem van kuce osim ako moram,al onda me odere takva anksioznost da neznam ni kako bi se ponasao i na trenutke neznam sta bi rekao,glas drhti ma uzas jedan.Prokleta bolestina!!Ha mozda i bolje se skinut nego da se trujes kad ti ne pomazu,barem sam ja tako napravio.Sad sam u fazi kako naci nesto za duhovnu obnovu,meditacije i tome sl.kad ljekovi ne pomazu mozda je kljuc u tome.

Evo nešto nevezano za naše bolesti.

Ako je netko več čuo ili je kao i ja dio ove super kompanije INFACE INVEST GROUP-e ili je zainteresiran da se pridruži može mi poslati poruku u inbox za link preporuke i sl.

Evo jedan link pa DOBRO prostudirajte moglo bi nam se dobro isplatiti da se umrežimo i imamo financijsku stabilnost.Vjerujem da smo ovdje većina na modu preživljavanja.SAMO ODGLEDAJTE na youtubeu VIŠE puta prezentacije, i shvatit ce te koliko je ustvari močno i da se može naprijed.

Minimalni ulog 30$ uz zagarantirani povratak novca u roku od 3 mj.ukoliko niste zadovoljni.

27 minutes ago, Chicano said:

Evo nešto nevezano za naše bolesti.

Ako je netko več čuo ili je kao i ja dio ove super kompanije INFACE INVEST GROUP-e ili je zainteresiran da se pridruži može mi poslati poruku u inbox za link preporuke i sl.

Evo jedan link pa DOBRO prostudirajte moglo bi nam se dobro isplatiti da se umrežimo i imamo financijsku stabilnost.Vjerujem da smo ovdje većina na modu preživljavanja.SAMO ODGLEDAJTE na youtubeu VIŠE puta prezentacije, i shvatit ce te koliko je ustvari močno i da se može naprijed.

Minimalni ulog 30$ uz zagarantirani povratak novca u roku od 3 mj.ukoliko niste zadovoljni.

Da se ne poremeti slijed naših tema  pišite u inbox.

3 hours ago, Chicano said:

Isto kao i kod mene samo sta ja ne idem van kuce osim ako moram,al onda me odere takva anksioznost da neznam ni kako bi se ponasao i na trenutke neznam sta bi rekao,glas drhti ma uzas jedan.Prokleta bolestina!!Ha mozda i bolje se skinut nego da se trujes kad ti ne pomazu,barem sam ja tako napravio.Sad sam u fazi kako naci nesto za duhovnu obnovu,meditacije i tome sl.kad ljekovi ne pomazu mozda je kljuc u tome.

Ja nemam te aksioznosti kad izadjem i zavrsavam nesto. Ali umem da budem agresivan. Uleteo sam u trip da mrzim svoju drzavu i sve u njoj, pa i ljude. iZadjem kad bas moram. Sinoc izasao na kratko i izbusio gumu. Popizdeo na beogradske puteve psujem na sam glas, jebem mater predsedniku itd. 

Sacekacu ovu kutiju od 30 kom, ako ne bude bolje. Definitivno se skidam, napravicu sranje neko. Moji u kuci cute ko bubice. Moram pito ogromnu sedaciju da bi se smirio malo. 

Flunisan mi je bio najgori lek koji sam probao, najgore nesto sto sam u zivotu doziveo. Ali ovaj mi je definitivno 2x gori. Da mi nije wellbutrina, verujem dabi odlepio nacisto.

Spremam se da palim preko. Pa cu polako da se skidam sa ovih govana jebo im ja mater.

Edited by SPARTACUS

Slusaj i kod mene je to isto mrzi me biti među ljudima ,i nekako najbolje biti sam.Welbutrin ti je kao nadopuna pretpostavljam. Koliko sam uspio zakljucit da ti seroxat ne pase nikako,odnosno nebi smio imat tako jake izlive bijesa.Trebao bi se posavjetovat kod doktora.Ja žderem xanaxe 3x dnevno al i to mi je preslabo postalo.

Malo šale, predsjednicima i treba jebavat majku jer od ovakve kvalitete zivota nije ni cudo da imamo ovakve probleme.Jeben nam je stil života na brdovitom Balkanu.

Seroxat je poslednji SSRI koji sam pio.
Ranije mi je bio spas, a sad besan pas...
Flunisan mi je isto bio genijalan, sad fuj...
Ne znam šta mi se dogodilo sa mozgom, ali možda je do moje bipolarnosti...
Jako bih voleo piti SSRI bilo koji, ali ne smem, ne mogu izdržati neželjene efekte...
Inače je Seroxat najveće zlo za ukidanje, veoma jak apstinencijalni sy.
Kao što on utiče i na norepinefrinski sistem, tako i Zoloft na dopaminski.
Ta dva leka su unikatni u SSRI porodici, baš zato što ne deluju isključivo na 5 - HT, iliti serotonin.

22 hours ago, Chicano said:

Slusaj i kod mene je to isto mrzi me biti među ljudima ,i nekako najbolje biti sam.Welbutrin ti je kao nadopuna pretpostavljam. Koliko sam uspio zakljucit da ti seroxat ne pase nikako,odnosno nebi smio imat tako jake izlive bijesa.Trebao bi se posavjetovat kod doktora.Ja žderem xanaxe 3x dnevno al i to mi je preslabo postalo.

Malo šale, predsjednicima i treba jebavat majku jer od ovakve kvalitete zivota nije ni cudo da imamo ovakve probleme.Jeben nam je stil života na brdovitom Balkanu.

Balkan supak sveta. 

Danas mi je bolje, cak sam i minimum sedacije pio. Mozda nisi pratio. Seroxat tek uvodim 20-i dan. Nadam se da je to samo pocetak, pa nuspojave. Kontrola krajem meseca, pa ce mi Dr najbolje reci.

Od svih ljekova Seroxat i Zoloft su mi bili najgori za prilagodbu.Isao sam sa Seroxatom do 40 mg i nakon 4.5 mjeseca reko zbogom!Da najbolje ce ti doktor reci sta i kako,ovdje smo da se utjesimo,covjeku nekako lakse bude.Jesi provao psihoterapije ili meditacije?

Mozda odem samo na hipnozu. Inace skidam se sa svega. Nista ovo ne deluje. Sta treba 10 godina da istrazujem odgovarajuci lek. Ma pali. Prihvatam sebe i gorovo, lenj, mrzovoljan, nedruzeljubiv, svadljiv, po nekad i srecan par minuta, i to sam ja pravi ja. A ne da me tu neki lek leluja po mozgu. 

Kad hocu da se opustim uzmem pocastim se sa lobe i cao. Au picku materinu vise. Truju nas bezveze, ali stvarno bezveze. Nema pozitivnih komentara na lek. Desi se neki "e sad mi je super" pa za 10 dana post "jojjjjj sta cu, ubicu se". I mislim da ovi lekovi mogu da naprave ozbiljno ostecenje mozga koje te moze odvesti u jos vecu bolest. Samo citam teme gde se pise "dadao mi dr jos F ovaj i F onaj" . Pa kad razara mozak.

Extezi je prvo bio antidepresiv. Pa su ga ukinuli kad su videli sta izaziva sve. Tako ce biti i sa ovim lekovima koje sad koristimo. Za 50 godina ce reci da su danasnji lekovi otrov.

Sta ce meni to da imam misli da idem u rat, da zelim neku veliku agresiju. Da toliko mrzim svoju zemlju. Mislim uvek sam je mrzeo. Ali sad bi je zapalio celu, ali nemam kinte za toliko benzina.

Toliko od mene. 

Da svakako da nas truju i tko zna sta ce biti za 5 ili 10 god.Nekako sam i ja tog misljenja da treba prihvatit sebe i siguran sam samo da bi meditacija pomogla,a za hipnozu bas i neznam,mislim nisam bas siguran koliko to pomaze,mozda od osobe do osobe.Imas kod vas bogom dani Zlatibor iako ga ja nisam nikad dozivio uzivo,ali sigurno na takvo misto bi se ja zatvorio mj.dana i samo picio meditaciju.Nekako spoznajem da je priroda mila MAJKA za oporavak od ovih sranja.Ha zemlju mrziti,a sta ces svi smo mi nekako nezadovoljni tu di jesmo,a u biti cjeli je Balkan pravo bogatstvo i siguran sam da svi ti nasi problemi proizlaze bas od tog nezadovoljstva zivotom tu  di jesmo.Ja zivim na moru(provincija) i mrzi me ta priprost ljudi i to zabijanje noseva u tuđe zivote i moj zivot naravno.Poslao bi sve u 3 pm.

Ma kakvih 5 ili 10 god. Danas se koriste lekovi i iz 70' - 80' godina. Uzecu za primer Prozak ili ti flunisan, flurun, kako ga gde zovu. Lek je izbacen pre skoro 40 godina, i dalje se masovno koristi. Medicina ne radi mnogo na ovim lekovima. Zamisli da izbace AD koji sigurno resava problem. Resi ti problem i skidas se, a samim tim oni uzimaju manje para. To je ono sto se zove  "Mediciska mafija". I njima odgovara da ima sto vise tabletomana, od kojih ce sa tim tabletama napraviti jos po koji F i pacijent ce kupovati jos lekova.

To sto kazes Zlatibor. Ja ako ove godine ne odem preko. Idem da zivim u neku prirodu poput zlatibora. Ne mesec dana, nego ceo zivot. Sta te tamo moze iznervirati, recimo sto pada kisa a ti si planirao da setas sumom, smesno. A u gradu si pod konstantnim stresim, svaki dan je borba, i ako nam je to postala svakodnevnoca pa i ne primecujemo. 

Ovo je moje misljenje. nekom lekovi mozda i pomazu, ili su umislili da im pomazu, meni ne. Recimo bude mi kao malo bolje. I onda razmislim, pa meni je isto ovakvo stnje bilo i bez lekova. Lek me prvo baci u depru, pa me izvuce na to nulto stanje kakv sam inace bez lekova, i sta kao super mi je. Mislio sam da ce me lekovi pokrenuti, dati motivaciju, promeniti i mene i zivot. A globalno gledano, propao sam i fizicki i psihicni, 10 kg manje, skoro pa mrsav. Na lekvima sam godinu i 3 meseca. I za sve to vreme cekam da mi bude bolje, to mi je zivotni prioritet. Sve ostalo mi je ostavljeno sa strane. Svake godine trebas napredovati, a ja sam za ovu godinu propao kao sto rekoh fizicki, psihicki i finansijski, kao da sam se drogirao. Bar da sam se drogirao, bilo bi mi lepo. 

Idem na kontrolu za 10-ak dana i skidam se.

Edited by SPARTACUS

neki psihijatrijski lekovi ne moraju da se uzimaju to je istina pogotovo tako te neke neuroze

šizofrenija i manična stanja ipak moraju terapiju nadam se da se tu slažemo

dakle pogrešno je reći - svi lekovi su mafijaški

depresije umesto kljukanja lekovima bi daleko više koristi imale od fizičke aktivnosti i zdrave ishrane

teško je naterati se na takvo što međutim nije nemoguće

a pritom  - da se vratimo lekovima  - koliko vas je dobio želju da bude fizički aktivan nakon par nedelja antidepresiva?

u čemu uopšte pomažu lekovi kada se uzimaju za depresiju?

bio sam mislim dva puta u depresiji ili tri

jednom sam se samo-izlečio vremenom i prostim suplementima poput omega3 i slično

a drugi put su mi dali konjske doze venlafaksina i mirtazapina 

mislim da sam se brže ratosiljao depresije taj prvi put nego kada sam pio ova dva leka

doduše prvi put je bilo jako jako bolno jer sam pao u krevet i umal da završim kao klošar

drugi put nije bilo te opasnosti i nije bolelo skoro uopšte ali je čini mi s i duže trajalo

nekako je tinjalo mesecima

izuzimajući visoke doze ap da se zaustavi psihoza najviše sam uspeha imao sa umerenim dozama onih lekova koje ja nazivam čistim

znači koji ne gađaju milion receptora i transmitera nego su vrlo konkretni u svom dejstvu

a i tada mislim da treba te lekove piti podeljene u više doza tokom dana čak i kada kažu da za to nema potrebe

možda nema potrebe zbog dejstva ali čini mi se da ima potrebe kada je reč o nuspojavama

na primer duloksetin 30x2 umesto 60x1

ili aripiprazol... kada sam počeo sa podeljenom dozom 5x2 umesto 10x1 to me je otkočilo skroz

ali da naglasim kako je ovo samo moje iskustvo

možda nekom trebaju "prljavi" ad zbog nečega ne znam zbog čega

raspisah se bzvz

ako ne morate lekove nemojte a ako baš morate onda u što podnošljivijim dozama

i što manje lekova jer je te neke glomazne terapije gotovo nemoguće kontrolisati

izgubi se iz vida šta koji lek radi i kako deluje i koje su nuspojave vezane za koji lek

Edited by baronesa desinhronesa
nooobody knows how this medicine works

3 hours ago, SPARTACUS said:

Ma kakvih 5 ili 10 god. Danas se koriste lekovi i iz 70' - 80' godina. Uzecu za primer Prozak ili ti flunisan, flurun, kako ga gde zovu. Lek je izbacen pre skoro 40 godina, i dalje se masovno koristi. Medicina ne radi mnogo na ovim lekovima. Zamisli da izbace AD koji sigurno resava problem. Resi ti problem i skidas se, a samim tim oni uzimaju manje para. To je ono sto se zove  "Mediciska mafija". I njima odgovara da ima sto vise tabletomana, od kojih ce sa tim tabletama napraviti jos po koji F i pacijent ce kupovati jos lekova.

To sto kazes Zlatibor. Ja ako ove godine ne odem preko. Idem da zivim u neku prirodu poput zlatibora. Ne mesec dana, nego ceo zivot. Sta te tamo moze iznervirati, recimo sto pada kisa a ti si planirao da setas sumom, smesno. A u gradu si pod konstantnim stresim, svaki dan je borba, i ako nam je to postala svakodnevnoca pa i ne primecujemo. 

Ovo je moje misljenje. nekom lekovi mozda i pomazu, ili su umislili da im pomazu, meni ne. Recimo bude mi kao malo bolje. I onda razmislim, pa meni je isto ovakvo stnje bilo i bez lekova. Lek me prvo baci u depru, pa me izvuce na to nulto stanje kakv sam inace bez lekova, i sta kao super mi je. Mislio sam da ce me lekovi pokrenuti, dati motivaciju, promeniti i mene i zivot. A globalno gledano, propao sam i fizicki i psihicni, 10 kg manje, skoro pa mrsav. Na lekvima sam godinu i 3 meseca. I za sve to vreme cekam da mi bude bolje, to mi je zivotni prioritet. Sve ostalo mi je ostavljeno sa strane. Svake godine trebas napredovati, a ja sam za ovu godinu propao kao sto rekoh fizicki, psihicki i finansijski, kao da sam se drogirao. Bar da sam se drogirao, bilo bi mi lepo. 

Idem na kontrolu za 10-ak dana i skidam se.

Moramo se trgnuti kako god se umije,jebeno je tesko to znam i te ljekove bacit u 3pm.Ovo sto si rekao za prirodu to podrzavam maksimalno jel i sam razmisljam o tome.Treba bizat ca iz tog BABILONA kako kaze poznati putopisac Bađun ako slucajno znas njegov kanal sa youtube-a. ili Bilanovića.Zive zivot tamo u Latino Americi u miru bozjem Peru,Kolumbija itd.Spoj covika sa prirodom je najaci tek tad spoznas ono pravo i svrhu zivota.Cim si uprihodim pare ja odo jebo ja sve svoje ako necu.Da farmacija nas cini jos bolesnijima jer profit njima bitan.Ne bi htio ljude koji pretrazuju ove teme odvracati od toga da ne piju ljekove jer je to moj licni stav.Ja sam sigurno rekao zbogom farmaciji u tom smislu.

23 hours ago, SPARTACUS said:

Prihvatam sebe i gorovo, lenj, mrzovoljan, nedruzeljubiv, svadljiv, po nekad i srecan par minuta, i to sam ja pravi ja. A ne da me tu neki lek leluja po mozgu. 

I ja razmišljam o ovome. Počeo sam da smanjujem seroxat. Samo da mogu da funkcionišem. Udebljao sam se, 10 god. ga pijem. Ne znam da li mi treba još uopšte. Pomaže kod stresa ali ovako samo zombira.

Edited by kicavac
Dodatak

12 hours ago, kicavac said:

I ja razmišljam o ovome. Počeo sam da smanjujem seroxat. Samo da mogu da funkcionišem. Udebljao sam se, 10 god. ga pijem. Ne znam da li mi treba još uopšte. Pomaže kod stresa ali ovako samo zombira.

Auu 10 god,meni ga je bilo dosta nakon 4.5 mj.

Ej sve ste dobo napisali, drugim recima podrzaliste me sto mi laska.

Trenutno sam bolje, mislim nisam onako lud. Ali se osecam kao ja bez lekova. Da li ja to mozda pijem tik-tak bombonice. 

Uskori je kontrola. Ne znam ni ja sta da predlozim. Da li da se skidam ili da dam jos malo vremena. Popricacu detaljno sa dr pa cemo mozda naci neko resenje. Koji ce mi to da me za 3 meseca kao proradi na par dana i opet spusti. Necu to.

Zelim samo moj mir, ciste glave i uma. Sa nekom odgovarajucom devojkom koja nece decu. Jer decu u srbiji da pravim ne pada mi na pamet. Nisu ovde uslovi za decu.

I dalje jurcam da palim preko. Ako do kraja godine ne uspem. Moram da odradim dug koji nije bas mali, i kredi, ili nanogica. I onda sam slobodan covek. I odoh u prirodu sa psom, da setam sumama, brdima, odmaram se pored potoka.

Ako budem morao da ostanem u gradu. Moracu da koristim blage doze anfetamina. Jedino me to cini jakim i bistrim. 

Vise opcija, vise puteva. Pa koji mi bude bio najblizi.

Edited by SPARTACUS