Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

On 2/21/2020 at 4:28 PM, SPARTACUS said:

Ej sve ste dobo napisali, drugim recima podrzaliste me sto mi laska.

Trenutno sam bolje, mislim nisam onako lud. Ali se osecam kao ja bez lekova. Da li ja to mozda pijem tik-tak bombonice. 

Uskori je kontrola. Ne znam ni ja sta da predlozim. Da li da se skidam ili da dam jos malo vremena. Popricacu detaljno sa dr pa cemo mozda naci neko resenje. Koji ce mi to da me za 3 meseca kao proradi na par dana i opet spusti. Necu to.

Zelim samo moj mir, ciste glave i uma. Sa nekom odgovarajucom devojkom koja nece decu. Jer decu u srbiji da pravim ne pada mi na pamet. Nisu ovde uslovi za decu.

I dalje jurcam da palim preko. Ako do kraja godine ne uspem. Moram da odradim dug koji nije bas mali, i kredi, ili nanogica. I onda sam slobodan covek. I odoh u prirodu sa psom, da setam sumama, brdima, odmaram se pored potoka.

Ako budem morao da ostanem u gradu. Moracu da koristim blage doze anfetamina. Jedino me to cini jakim i bistrim. 

Vise opcija, vise puteva. Pa koji mi bude bio najblizi.

https://youtu.be/8kQZHYbZkLs

Ovo ja prakticiram,slusalice Beats by dre i uživancija za um.

3 hours ago, Chicano said:

https://youtu.be/8kQZHYbZkLs

Ovo ja prakticiram,slusalice Beats by dre i uživancija za um.

Da, da. Sluam taj fazon cesto, i ono jiga muiku, muzika za spavanje.

Ali to je opet samoca i trenutak uzivanja, a zivot krs  :laugh4:

Meni je to vrh,al nije da slusam svaki dan,jedino kad su krizna stanja.

11 hours ago, SPARTACUS said:

Ja pustim kad dremkam, ko meditacija

:dance3:

Sta je ovo. Nikad mi nije gore bilo. Evo sad ce mesec dana 20 mg seroxata. Imam posla a ne mogu da radim, sve cu zakasniti. Ne znam sta je u pitanju. Da li mi ne odgoara seroxat ili mu vellbutrin smeta. Cak su i moji primetili da sa mnom nesto nije uredu. Za sat se cujem sa DR pa da vidim sta cu. Ovo je pakao. Morao sam da se nakljukam ksalola da ne bi osecao tu unutrasnju patnju. Planovi i ideje mi se menjaju svakog dana. Izgubljen sam skroz. Ne mogu ni da pricam kako treba.

I mrzim kad sam ovako slab, kad kukam. Uvek sam znao da se izbacim iz teskog stanja (bez lekova)

Edited by SPARTACUS

Uopšte ne mora automatski da znači da ti ne odgovara Seroxat (ili Wellbutrin) kao takav,ali nije ni najmanje isključeno da ti ne odgovara doza/raspored uzimanja pomenutih lekova u toku dana...

Kao što je možda već moglo da se pročita u nekim mojim ranijim postovima,ja sam imala veliku krizu sa Seroxatom u jednom periodu,a onda je doktor-umesto da potpuno promeni lek,samo promenio raspored uzimanja leka u toku dana...Ne mogu ni da opišem koliko se je stanje u veoma kratkom vremenskom roku popravilo.

Edited by blackadder

Cuo sam se sa DR. Kaze da izbacim i serox i wellbutrin, i vratim se na eliceu. Ne mogu ovo vise da izdrzim, moram da funkcionisem.

Elicea mi je bila ok ali blaga malo. Ali reseno je da se skidam sa svega, samo da me elicea malo digne.

Doktor rešio stvar onako kako je njemu najlakše... :dry:

(just my opinion)

Ne mogu. Moram da radim, ne mogu ovako. Nemam vremena da eksperientisem. A i na sledecoj kontroli se skidam. Za god ipo na lekovima sam propao u svim segmentima

10 hours ago, SPARTACUS said:

Ne mogu. Moram da radim, ne mogu ovako. Nemam vremena da eksperientisem. A i na sledecoj kontroli se skidam. Za god ipo na lekovima sam propao u svim segmentima

Jesi se bavio kakvim sportom?provaj se osnažit sa sportskim aktivnostima,naravno ne da se pokidaš,onako lagano barem trčkaranje. Meni pomogne malo basketa i vec se osjecas onako fit,samo me jeb..duhan i to moram bacit u 3pm.

6 minutes ago, Chicano said:

Jesi se bavio kakvim sportom?provaj se osnažit sa sportskim aktivnostima,naravno ne da se pokidaš,onako lagano barem trčkaranje. Meni pomogne malo basketa i vec se osjecas onako fit,samo me jeb..duhan i to moram bacit u 3pm.

Bavio sam se sportom, imao hobi, posao odradjivao.Jedino sto mi je falili malo samopouzdanja.

Od kad pijem lekove, sve ovo sto sam radio sam prestao. ne mogu ni da radim. Vraticu se. Samo da se skinem sa lekova. Jebi ga. Zajebao sam se sto sam uopste poseo sa lekovima. Nazadovao sam dosta za to vreme

Kad se skines sa toga,pokušaj,prisili se nekako barem 2 x sedmicno pa barem 20 min.bit ce ti bolje sigurno.

Ako mislis na trening. Pre lekova sam trenirao svaki dan po sat vremena dnevno, 3 godine. Sad je sav taj trud otisao 10 kg manje. Tako da kad se skinem, bicu bolji za 100 %.

Nema veze sto sam propao u svim sverama zivota sa lekovima. Jos jedno iskustvo. Barem sam sad siguran da je ovo tesko zlo koje mi moze nakaciti jos neke psiholoske probleme.

A šta ako nije zbog lekova? 

Pa kako da propadnem u svemu bas u periodu od kad pijem AD-ove ?

Sutra mi je dan D za posao. Probao sam sad ali kao da imam dve leve ruke. Razmisljam da u radnji za suplemente uzmem kofein. On me je dizao dok sam trenirao. Pa sutra da preskocim AD i cepim kofein, posto moram raditi prekovremeno ?

jebo me serox

A sto rec ekipa moja borba i samo borba.Jako zajebano i mene pere anksioznost,a depra mi nikad nije bila velika,uvik sam imao motivaciju ,al anksioznost me odere bas brutalno.Po mojem skromnom misljenju treba se bavit sportom,i svaki psihijatar ti sugerira to,a ja se uljenio zadnje vrime u pm.Dobro sto evo prolica pa se treba pokrenut.

Drugi dan bez seroxata, i MNOOOGOOOO bolje. Danas sam posteno radio, kao nekad. Drugi covek skroz. Iz pakla u realnost. 

Povećana mi je terapija seroxatom na 20mg jednom dnevno, 10 tak dana, a zatim 1/2 i 1 naizmenično, koji osećaj u želucu, težina, mučnina. Prispava mi se nakon što ga popijem. A lice puno akni, nisam ih imala nikad, peku, bole, ostaju ožiljci, ali dobro proći će, sada mi je bolje, pre povećane terapije čini mi se gubio dejstvo. Ono što je najvažnije nemam strahove, napade panike, fobije. Nekako mi je svejedno, dajem sve od sebe pa kako bude. Ne muči me osećaj krivice, bila sam jedno vreme depresivna i to se sredilo. Neobično mi je što ne mogu da plačem, nikako. Nekako  teže rasuđujem, nikako da povežem tu liniju stara ja i nova ja. Različiti lekovi, problemi i ljudi, ne deluje uvek isto kod svih, koliko vidim i kod iste osobe lek ne mora da delje na isti način.

Ja pijem Seroxat ponovo, po ko zna koji put... On mi je do sada bio uvek najefikasniji... Target je na 60 mg / dan. Sutra sam na 40 mg, i tako 7 dana do 60 mg. Uvodi se ovako duplo brže jer sam pokušao suicid nedavno i i danas sam suicidalan...

8 hours ago, Apoptosis said:

Ja pijem Seroxat ponovo, po ko zna koji put... On mi je do sada bio uvek najefikasniji... Target je na 60 mg / dan. Sutra sam na 40 mg, i tako 7 dana do 60 mg. Uvodi se ovako duplo brže jer sam pokušao suicid nedavno i i danas sam suicidalan...

Meni je on izazvao katastrofa suicidalne misli, pa proveri da i tebi to ne pravi lek.

Tako jake misli da je to bilo nepodnošljivo.

Kako moze da se razlikuje povratak bolesti od apstinencijalnih simptoma kod smanjenja, jel zna neko?

8 hours ago, kicavac said:

Kako moze da se razlikuje povratak bolesti od apstinencijalnih simptoma kod smanjenja, jel zna neko?

Ovisi, kako kome i kako koje tabletice. Apstinencijske simptome koje sam imao na odvikavanju od Xanaxa pratio je jako čudan osjećaj u glavi (kao da imam neko strano tijelo unutra koje zadržava polozaj kad zdrmam glavu), ukočenost ramena i gornjeg dijela leđa, blaga bol u grudima i kratak fitilj, nervoza.

Za antidepresive, skroz blaga mučnina, nestabilnost, zanošenje, nesigurnost u pokretu, ponekad blago zamućen vid, "tulavost".

Kod naglog prekida simptomi su puno teži. Ne želim ih nikome, ni neprijatelju.

Povratak bolesti je isto kako kome, kako koja bolest. Nemoguće je reći generalno.

Posted (edited)
18 minutes ago, Macak said:

Ovisi, kako kome i kako koje tabletice. Apstinencijske simptome koje sam imao na odvikavanju od Xanaxa pratio je jako čudan osjećaj u glavi (kao da imam neko strano tijelo unutra koje zadržava polozaj kad zdrmam glavu), ukočenost ramena i gornjeg dijela leđa, blaga bol u grudima i kratak fitilj, nervoza.

Za antidepresive, skroz blaga mučnina, nestabilnost, zanošenje, nesigurnost u pokretu, ponekad blago zamućen vid, "tulavost".

Kod naglog prekida simptomi su puno teži. Ne želim ih nikome, ni neprijatelju.

Povratak bolesti je isto kako kome, kako koja bolest. Nemoguće je reći generalno.

Seroxat je lek. Počelo je sve da mi bude teško i neraspoloženje. Postepeno sam smanjivao i kad sam došao sa 20 na 15mg, što je trajalo oko 6 meseci počelo je da se pogoršava. Čim sam se vratio dva tri dana na 20mg postalo je bolje. Sad ne znam šta je u pitanju. Fizički nisam imao ništa osim možda umor i glavobolja malo.

Edited by kicavac

Ja pijem Seroxat jedan dan 1x20, drugi dan 1/2 i tako redom. Nisam primetila neka pogoršanja, nekad i zaboravim da uzmem lek, ali kada popijem ovaj od 20 stomak me boli, tako da sam ga podelila na 2x1/2. Ne znam zašto ali želudac krene da se grči iako vodim računa posle jela. Videću neku kontrolu uskoro, da li će krenuti smanjivanje ili zameniti uglavnom za ovo zašta je uključen F400 uspešan za sada