Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

Od danas uputstvo za ukidanje Seroxata...

Nek se goni.
Ne mogu bez Seroxata.

Ipak ću morati bez Seroxata živeti.
Dobio sam aktivacioni sy. odnosno upao u hipomaniju!
Prečistio prozore, usisao sobu, prebrisao svaki milimetar prašine, jedino mi mama nije dala da prebrišem sobu vodom i deterdžentom jer je laminat tanak.
Nemam apetit, samo divljam.
Bio i do apoteke, nova mr ph, prodata apoteka.
Sad neću imati gde da kupujem lekove za testiranje proposed therapy.

Pijem ga od 2017 godine. Trenutno na 20mg svaki dan.

3 minutes ago, Sa1x87 said:

Pijem ga od 2017 godine. Trenutno na 20mg svaki dan.

Ej, kako je, nije te bilo odavno

Pijem 40 mg dnevno, relativno pomaže da ne padnem baš u teške depresivne epizode.

Mesecima 60 mg / dan.

Neprikosnoven.

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se oko 3 godine. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg (koji mi najvise prija) i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i xanax 0.5mg po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje i da i je neko imao slicnu terapju? Unapred hvala.

10 hours ago, Rust said:

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se oko 3 godine. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg (koji mi najvise prija) i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i xanax 0.5mg po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje i da i je neko imao slicnu terapju? Unapred hvala.

Ja sam na Seroxatu i Rivotrilu.
Pijem i Rispolept.
Imam psihozu i depresiju u osnovi, tako da meni Rispolept mnogo mnogo pomaže.

3 hours ago, Apoptosis said:

Ja sam na Seroxatu i Rivotrilu.
Pijem i Rispolept.
Imam psihozu i depresiju u osnovi, tako da meni Rispolept mnogo mnogo pomaže.

Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

22 minutes ago, Rust said:

Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

Olanzapin takođe pijem, pre spavanja. Savršen za san, i lako se budim ujutru od tog leka. Dobar je i protiv anksioznosti, ali pazi - jako goji.

4 minutes ago, Apoptosis said:

Olanzapin takođe pijem, pre spavanja. Savršen za san, i lako se budim ujutru od tog leka. Dobar je i protiv anksioznosti, ali pazi - jako goji.

Hvala ti mnogo na informacijama. Mene je Remirta dok sam je redovno pio strahovito ugojila. Reci mi jos samo ovo, koji je po tvom misljenju bolji za depresiju i anksioznost. Rispolept ili olanzapin. Hvala jos jednom :))

18 minutes ago, Rust said:

Hvala ti mnogo na informacijama. Mene je Remirta dok sam je redovno pio strahovito ugojila. Reci mi jos samo ovo, koji je po tvom misljenju bolji za depresiju i anksioznost. Rispolept ili olanzapin. Hvala jos jednom :))

Suštinski ni jedan.

Postoji preparat Symbiax u USA, što je kombinacija olanzapina i fluoksetina. Znači antidepresiv + olanzapin. Nije nešto zaživeo... Bipodis ( aripiprazol ) u dozi do najviše 10 mg i Seroquel, Actawell ( Quetiapin )oko 300 mg su antipsihotici sa antidepresivnim delovanjem.

1 minute ago, Apoptosis said:

Suštinski ni jedan.

Postoji preparat Symbiax u USA, što je kombinacija olanzapina i fluoksetina. Znači antidepresiv + olanzapin. Nije nešto zaživeo... Bipodis ( aripiprazol ) u dozi do najviše 10 mg i Seroquel, Actawell ( Quetiapin )oko 300 mg su antipsihotici sa antidepresivnim delovanjem.

Meni se ekstremna anksioznost javlja od stalno prisutnih misli o smrti, bolesti, nesrecama, strahovima od visine, panicnih i sl. mislim da zbog toga zeli da mi uvede AP,  pa me interesuje koji od ova dva bi bio ucinkovitiji.

1 hour ago, Rust said:

Meni se ekstremna anksioznost javlja od stalno prisutnih misli o smrti, bolesti, nesrecama, strahovima od visine, panicnih i sl. mislim da zbog toga zeli da mi uvede AP,  pa me interesuje koji od ova dva bi bio ucinkovitiji.

To mogu napisati, ali neću jer ja nisam psihijatar...

2 hours ago, Rust said:

Nemoj ništa da predlažeš, pusti dr da odabere, samo podseti da ste razmatrali AP. Ako ne bude valjao lako će ga promeniti. 

Hvala na svima na odgovorima. Javljam sta mi je dala i kako ide

Zanimaju me iskustva skidanja sa Seroxata, da li ga menju nekim drugim AD, ili neka šema. Ne razmišljam da prestanem da ga uzimam, nego nekako mi izgleda da će posle dve godine da ga ukidaju ili povećavaju dozu pa informativno mada sam na terapiji i rivotrilom, videćemo šta će prvo, umesto rivotrila je pokušano i sa bromazepamom ne deluje, lorazepam takvo znojenje, vrućinu ne mogu da podnesem, ksanaks ne deluje. E sada nisam loše, malo smoreno, bez motivacije, i nekako mislim da je za promenu, mada moj doktor baš i ne menja često lekove.

Posted (edited)

Skidaš po pola tablete (ili četvrtinu ako se mučuš sa polovinom) a razvučeš period da bi bilo što bezbolnije. Mislim da je pametnije skinuti prvo Rivotril pre ukidanja AD. Ako imaš tegobe vrv će ti zameniti, ja tražim sam da mi zameni primera radi. Ako nisi pila iz te grupe posle Seroxata se najčešće daje Elicea, Zoloft i Flunirin su slabiji, a ako si pila najčešće ide Anafranil, on je potentniji, mada da sam na tvom mestu ja bih tražio uz postojeći Seroxat dodatni AD tzv. augmentaciju, tu može da se doda npr. Calixta, ili mala doza AP, recimo Onzapin ili Risar. 

Probao sam sve benzodiazepine(prepisani) i najviše mi odgovara Riv. 

Edited by Koba

On 7/24/2020 at 11:02 PM, Rust said:

Meni je najlakse bilo kad sam pored antidepresiva (neki triciklicni, i neki tetraciklicni, zaboravila sam imena) pila redovno 3 x 1mg ksalola tj xanaxa. Joj sto je dobar taj xanax. Ali kasnije, posle mnogo godina ksalola, jedva sam se skinula tj bilo mi bas neprijatno jedno 7 dana, bas gadno...Tako da najbolje da pitas doktora, da ne uzimas sam... Ali pola mg rivotrila je mala doza, mogao bi da ti poveca tu dozu pre nego sto ti uvodi nove lekove. Oitaj ga slobodno, nemas sta da izgubis :)

Ruzzo meni je Ksalol bio prvi anxiol i isto sam pio 3x1 od 0,5 i tako mi je prijao  pio sam ga oko 4 meseca uz AD, posle su mi se desile neke strasne stvari i vise nije delovao taj drugi put, pa mi je dat Rivotril 

I dalje sam na Seroxatu.
Doktor je rekao da pijem 20 mg, 1 tbl ujutru, ali ja sam iz nekog razloga opet otišao na 60 mg / dan.
Zlo i naopako.
Moralo se intervenisati Haloperidolom.
Sa 1 tbl sam dobro hvala Bogu.

Uključen mi je Eftil, moram sad da se vratim na staru dozu Seroxata - 2 + 1 + 0. 60 mg / dan. Već sam na 30 i dobro mi je tako, i osećam da treba up up up.

Meni je ranije doktorica ispisala seroxat i pio sam 20mg ujutro. Secam se da je u tom periodu kod mene postojala ona "anksiozna depresija" kako je ona zvala. Na poslu mi je bilo jako stresno, katastrofalni medjuljudski odnosi gde su se ljudi medjusobno ogovarali, svadjali - jednom prilikom je bilo na ivici fizickog obracuna jer je jedna stranka nezadovoljna uslugom usla u sluzbene prostorije i htelo da tuce koleginicu. Jedva sam uspeo da smirim situaciju. Secam se da sam na posao isao sa takvim grcem u zelucu, a sa posla se vracao iscrpljen kao krpa a nocu od svog stresa nisam mogao da zaspim. Imao sam problema i sa skokovima pritiska: uvek su vrednosti bile oko 140-150
Elem, doktorica mi je dala Seroxat i on mi je jako mnogo pomogao. Ta nervoza se smirila, nekako me vise nisu doticali medjuljudski odnosi: mogao sam da se usmerim na sopstveni posao, stres vise nisam ni blizu osecao kao ranije. Poceo sam mnogo bolje da spavam i nisam vise imao problema sa usnivanjem. Posle nekoliko meseci sam primetio da mnogo spavam, znao sam da sastavim i po 12 sati sna kada sam slobodan, ali da se i dalje osecam umorno, imao sam osecaj da mi je puno teze da ucim. Kada se vratim sa posla, rucam i odmah idem na popodnevnu dremku... Pritisak se stabilizovao i bio 100-110 stalno...
Seroxat sam pio neke 2 godine nakon cega smo polako poceli da ga ukidamo i na kraju ga zamenili zoloftom. On je definitivno za mene dosta slabiji po pitanju smanjenja nervoze u odnosu na seroxat, ali isto tako nemam i taj izrazeni umor. Vise ne spavam poslepodne kao ranije, cak i kad hocu - ne mogu da zaspim. Nocu spavam normalno ali nekih 6 sati, maksimalno 7.
Svakako, mislim da je seroksat jako dobar lek kod onih koji su jako nervozni a verujem da i nemaju svi toliki umor kao sto sam ga ja imao. Mozda je na mene samo imao jako dejstvo.