Jump to content
Depresija forum
Angel Heart

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

Recommended Posts

4 minutes ago, blackadder said:

Interesantni su veoma ovi tvoji simptomi,baš ćeš nam u ponedeljak javiti šta ti je doktorica rekla za njih...

To sa mučninom i bolovima u stomaku ti je,nažalost,uobičajeno kod velikog broja antidepresiva (barem u početku).

P.S. Patiš li možda i od nesanice u poslednje vreme?

da probudim se noću i ne mogu da zaspim, pijem i rivotril ali ništa ne pomaže oko spavanja. Znam da su bolovi u početku ali sada ih nisam očekivala. 

Pa eto,ja to zbog bolova u mišićima...Oni su znak blagog fizičkog umora usled nespavanja,pa eto-čisto da znaš...Ništa to nije strašno,samo nemoj propustiti tu kontrolu kod doktorice u ponedeljak. Jer ono...Zašto da se mučiš bez potrebe pored toliko lekova i svih mogućnosti koje su danas dostupne.

On 11/27/2020 at 12:36 AM, blackadder said:

Pa eto,ja to zbog bolova u mišićima...Oni su znak blagog fizičkog umora usled nespavanja,pa eto-čisto da znaš...Ništa to nije strašno,samo nemoj propustiti tu kontrolu kod doktorice u ponedeljak. Jer ono...Zašto da se mučiš bez potrebe pored toliko lekova i svih mogućnosti koje su danas dostupne.

Bolovi u mišićima su "normalan proces" pri smanjivanju lekova i javljaju se zbog spazma mišića, vraćena mi je doza seroxata na 1/2 svaki dan uz objašnjenje da to nije strašno i da nije vreme da se mučim, sve mi se čini da ne znaju kako da me skinu sa ovog

Meni baš teško da smanjim, za 2mg da smanjim loše mi je. Verovatno zato što ga pijem 10 god. Doktor je hteo 2 puta da mi ga smanji, tako po pola, i nije uspelo. Posle mi je rekao da sa njega ne može da se skine direktno, nego mora na drugi da se predje, pa onda.

@Mia,

Ta doza ti je vraćena verovatno iz prostog razloga što su doktori uvideli da je ono prvobitno skidanje išlo isuviše brzo i naglo...Ipak je 10 mg na dva dana isuviše drastično smanjenje u odnosu na 2 godine kontinuiranog uzimanja ovog leka (a koje su podrazumevale dozu od 20 mg dnevno,pretpostavljam)? Sve u svemu-ništa se ne boj,to što su ti opet malo povećali dozu samo znači da su shvatili da se tvoj organizam malo sporije adaptira na ceo taj proces skidanja i da malo,što bi se reklo,"you need to take it slow."

Smanjen danas na 2 + 1 + 0

Posted (edited)

Ja sam opet na seroxatu, bilo mi je bolje ali usled nekih stresova vratila mi se bas velika anx i agorafobija. Sad sam cetvrti dan na celoj tableti. Uzas jedan koliko mi je bilo muka prva dva dana, cak sam i povracala. Juce i danas sam samo na supici. Rivotril za sad dva puta dnevno od 0.5mg. 

Ima li neko od vas kome je bilo muka, bukvalno cim osetim da mi je prazan zeludac krecu mucnine? 

Edited by mala plava

Posted (edited)

Danas sam malo pospana ali mnooogo bolje psihicki. 5 dan na seroxatu. Ljudi ne igrajte sa kao ja sa ad-om. Znam par ljudi koji su potpuno resili paniku, anx , agoru i depresiju. Kako? Tako sto su par god pili stalno seroxat. Def mora na duze staze da se pije. 

Edited by mala plava

11 hours ago, mala plava said:

Danas sam malo pospana ali mnooogo bolje psihicki. 5 dan na seroxatu. Ljudi ne igrajte sa kao ja sa ad-om. Znam par ljudi koji su potpuno resili paniku, anx , agoru i depresiju. Kako? Tako sto su par god pili stalno seroxat. Def mora na duze staze da se pije. 

Treba min 5 god da se izadje iz prvobitne neuroze uz terapije...Fora je ne prekidati lekove u trenutku kada ti je bas najbolji period.

Seroxat je kao izmišljen samo za mene!!!
To je bomba protiv depresije i anksioznnog spektra.
Najpotentije blokira serotoninsku pumpu, odnosno ostavlja vrlo mnogo serotonina u sinaptičkim među prostorima.
Dokazano je da isto radi sa norefrinom, noradrenalinom, samo u dosta slabijoj meri.
Meni je delotvoran tek na 60 mg.

Posted (edited)

Koliko dugo ga pijes? Meni je odlican i od 20mg, tj jedna tableta. 

Edited by mala plava

Osmi dan na seroxatu, imam mnogo vise volje. Bila u gradu, zavrsila obaveze i sad se bacam na trazenje posla. 

7 hours ago, mala plava said:

Dve nedelje na seroxatu, mucnine nema uopste, panika na minimumu. 

Odlično. Samo napred. :heart:

Probala da ga smanjim jer gojim se bas na njemu. I odmah pojacana anx. Sve bilo super, zaposlila se cak na poslu gde ima tenzije. I sve ok, cim sam smanjila krece haos. 

Evo sad sam na pola tablete i glavobolja. 

2 hours ago, mala plava said:

Da li se nekom povecao holesterol zbog seroxata?

Ne niti sam igde procitao na  netu da je uzrok bio neki ad

4 hours ago, Dreamcatcher said:

Ne niti sam igde procitao na  netu da je uzrok bio neki ad

Slažem se.

6 hours ago, mala plava said:

Da li se nekom povecao holesterol zbog seroxata?

Antipsihotici izazivaju disbalanse u krvnoj slici. Paroxetin ( Seroxat ) je metabolizovan u jetri, pa ako piješ tipa Eftil, Karbapin, i pojedine antipsihotika, onda računaj na holesterol jer se on stvara u jetri. 

Pijem rivotril.

U upustvu za seroxat medju cestim nus pojavama pise da moze doci do povecanja holesterola. 

Edited by mala plava

1 hour ago, mala plava said:

Pijem rivotril.

U upustvu za seroxat medju cestim nus pojavama pise da moze doci do povecanja holesterola. 

Paroxetin može izazvati i iznenadnu smrt. 
Siguro i to piše na uputstvu pod odeljkom neželjenih dejstava.
Ja imam epilepsiju, pijem kršinu prokonvulzivnih lekova, znači onih koji izazivaju epi napade, pa epi napade nemam od 12. maja 2019.
Holesteroli su mi uredni.
Jetreni i žučni parametri takođe.
A Seroxat je dobar lek. 
U svakom slučaju NE opterećuj se tim što je napisano jer nas je 7 milijardi na svetu, i ni na koga ne deluje isti spektar neželjenih dejstava, ili čak nema uopšte bilo kakvog neželjenog dejstva.

Sad mi je malo povisen, a nisam gojazna.

Da se razumemo, seroxat je odlucan lek! Koji mi uvek pomogne. Samo me je zanimalo da li se i drugima to desavalo.

Zbog strašne depresije i suicidnih misli povećala sam nekih nedelju dana seroksat na 3 tablete (60mg), jer mi je dr rekao da smem ako zagusti. Međutim, posle nekoliko dana uhvatio me užasan nemir, a suicidne misli su bile gore nego ikad pre. Nisam želela da umrem, ali sam želela da bol prestane. Majka nije htela da me vodi u hitnu da primim bensedin (to ume da me smiri kad me uhvati ludilo) i ja popijem 3 rivotrila i sva sreća nekako zaspim. U subotu na kontrolu. Samo da izdržim dotle.