Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

Recommended Posts

Ja sam i na pola Ksalola imala paralizu sna i vizuelne haludže buba na zidu. Ne podnosimo svi benzose. Imao je takav isti efekat na mene, kao i Rivotril, a ta dva su najjaÄa.

Nisam imao paralizu sna niti slicno ali me usporavao i jezik mi se saplice dok pricam tako da ga i ne koristim od rivotrila nemam nikakve nuspojave.

Zna, zna Äovijek frfljati od Xanaxa, uf, samo tako.

Ponekad me znala oprati anksioza prije zvanja klijenata, pa "podebljam" dozu, a na kraju ispadne da sam uzeo toliko da nisam sposoban da ih zovem jer bi zvuÄao pijano.

Hebat ga - paradoks. :(

Ja planiram da zamolim psihijatra da poveća dozu Ksalola ili bar AD-a..imam utisak da mi Ksalol skoro da ne deluje zadnjih mesec dana.

Ja sam zamolio psihijatra da mi izbaci xanax bas zbog zamuckivanja i nerazgovetnog govora a dobio sam od 0.25 najslabija doza ali totalno me unisti za naredna 4 sata. Niti jedan benzos nije tako jako delovao na mene kao on ali niti jedan nije bolje pomagao kod panicnih napada.. Sad ili jare ili pare

Za moju nervozu malo je 0,5mg tri puta dnevno..toliko sam ga pila na poÄetku-davno..jer je Ksalol bio prvi ansiolitik koji sam dobila..i sećam se da mi je psih povećala dozu posle mesec dana...

Moram Å¡to pre kod nekog novog psih...samo da nateram sebe da ustanem rano.

meni 3x0.25 jako lepo rade, mada mislim da cu da trazim od dr da mi poveca dozu na 0.5 onda sam 100% siguran od ovih babaroga u glavi

meni je xanax ok ali oprezan sam s njim kao sa vragom, koristim ga iskljucivo za situacije gde cu biti izrazito smoren od ljudi npr sahrane slave dosadni ruckovi, prisilna socijalizacija i slicno, i naravno imam izgovor da sam na lekovima i da ne mogu da pijem alkohol. za razliku od rivotrila manje uspavljuje, ali u tim uslovima prisilne socijalizacije 4 x 0,5 pravilno rasporednjeni cini da vreme prodje nekako i jos ako ne krenem dovoljno rano moze lepo da se zaspi, nus pojave kao i svi benzosi

Evo zove me Xanax iz kutije. Nemam ni razloga ni povoda, par dana za redom sam ga uzeo i sad dobro se osjećam al svako malo ga poželim. Neću. Baš neću.

Koja navlakuša od tablete. Super mi je al se moram kontrolirati.

Osjetim obavezu da vas upozorim. Uz svu moju disciplinu, oprez i iskustvo ipak sam postao fizički i psihički ovisan o Xanaxu.

Žao mi je jer ta mi je tabletica najbolje pasala i pomagala. Sve je bilo ok do pol tabletice svaki ili svaki drugi, treći dan, po potrebi.

Onda mi se objesio drag prijatelj, skinuli su ga živ je ali u lošem stanju  zatim drugi prijatelj se namjerno otrovao pupavkom i umirao u mukama. Išli su Xanax za Xanaxom i otišlo kvragu.

Izdržati da ga ne uzmem, ne mogu jer krene bol u trbuhu, grudima, grčevi, tresem se i znojim, pregadno je.

Nekad davno trošio sam 15 tableta dnevno i smanjio sve na antidepresiv i pola xanaxa po potrebi. Bez problema sam prestao pušiti nakon 40 godina kutije na dan.

Imam snažnu volju i čvrstu odluku.

Odbijam biti ovisan. Ne, ne dolazi u obzir da molim za tableticu.

Na žalost, trenutno je to vražje djelo jače od mene i trebam pomoć. Sutra idem na kontrolu zamoliti doktoricu da mi pomogne.

Oprostite mi ako možete, moje žute minute. Navijajte i pomolite se za mene da izdržim. Hvala vam.

Ne daj se frende!

Sretno ti bilo da dođeš na Xanax po potrebi!

Nikakav problem nije skinuti se ni sa visokih doza, mrvu po mrvu, makar sekli tabletu na ne znam koliko delova. Bolje je i piti benzose nego da stradaju srce, zeludac, creva itd. 

1 hour ago, Koba said:

Bolje je i piti benzose nego da stradaju srce, zeludac, creva itd. 

Tačno tako, samo koliko mozak katastrofalno reaguje na njih dugoročno, E to je jezivo.

Osetim kognitivne deficite kojima me šibaju, i zbog kojih sam invalid rada...

On 11/15/2019 at 3:18 PM, Koba said:

Nikakav problem nije skinuti se ni sa visokih doza, mrvu po mrvu, makar sekli tabletu na ne znam koliko delova. Bolje je i piti benzose nego da stradaju srce, zeludac, creva itd. 

Tako je koba, malo po malo, mrvu po mrvu skinut ću ga. Ne dam da mi to zrno kemije ubija receptore i upravlja samnom.

Psihijatrica je rekla da pozdravlja moju odlučnost da ga smanjim ali predlaže da to radim pod njenom kontrolom u bolnici.

Očekujem ovih dana poziv na hospitalizaciju. Baš mi se i ne ide ali čvrsto sam odlučio. Hoću biti slobodan i svoj. Bez ovisnosti.  Izdržat ću tu hospitalizaciju da se resetiram fizički i psihički.

Čim osjetim da mogu bez njega tjedan dana, sjedam u kamion i pičim na put po EU. 

Ne smijem ovdje napisati. Nije toliko problem doza nego mix sa drugim tvarima. Neću da itko proba.

Ponekad me neki događaji vrate u prošlost, krene flashback, pokrene se PTSP u punoj snazi, bilo mi je valjda preteško to podnositi u čistom stanju.

Imao stalno u džepu spremnu i besplatnu kartu u ugodnije stanje i nije dao vrag mira. Orijentiri i percepcija se pomalo pomiču dok ne krenu krize jer doktor ne da više. 

Neki dan sam bio toliko odvaljen da sam u benzinca nalio dizel a nikad nisam imao dizelaša osim kamiona. Stao na pumpi gdje godinama točim i uhvatio prvo crijevo, još psujem što mi blentavo i smrdi.

Bio sam u svakakvim stanjima ali tako skupe gluposti Nisam nikad u životu radio kao zadnjih mjesec dana.

Navodno već konstantno trošenje 1mg xanaxa dnevno trajno uništava receptore u mozgu.

On 11/17/2019 at 2:01 AM, Macak said:

Navodno već konstantno trošenje 1mg xanaxa dnevno trajno uništava receptore u mozgu.

@Macak ako je tačno meni je dosta receptora uništeno. Ovo je prvi lek koji sam dobila sa AD, mislim da mi je on pojačao paniku, i izazvao panični napad, nakon čega sam dobila rivotril. Kad sam se skidala sa rivotrila dobila xanax ponovo i do pre neki dan, 0,5 1/2+0+1 U jednom trenutku čak sam imala takvo rasterećene u glavi, nestala magla, ošamućenost da bi se kasnije vratilo. Koji su faktori uticali na to ne znam ali posle toga, nisam mogla da povežem misli i govor, koncentracija nikakva, jezik zapliće, imala sam utisak da mi se i glavobolja i mučnina pojačava od njega. Crne rupe, ne znam gde sam ni koji je dan itd