Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Simptomi koji vas najvise muce ili su vas mucili

Recommended Posts

Da svako, svaki prolaznik, svaki gost, svi od reda vide ludaka u meni, da se to ne moze sakriti. Da me sazaljevaju, da mi se dusmani raduju, da me gledaju iz ponizenja...

VidiÅ¡ zato ja nekako u stvarnom životu... Kad i tko god me sretne - Kako si? Vjeruj mi da je moj odgovor uvijek - Nikada bolje! (ili neka sliÄna verzija "Super mi je, bolje sam nego prije"). Jednostavno, Å¡to? Znam da ako poÄnem sa kuknjavom, onima kojima sam drag, njima će biti teÅ¡ko zbog mene a oni kojima sam ionako iritanatan ali samo glume da su ok sa mnom, oni će se lijepo naslaÄ‘ivati. Zato sam ja uvijek super. Mogu ja razvući osmjeh od uha do uha u svakoj prilici i za svakoga. Ono kako se ja stvarno osjećam to Äuvam za svoja 4 zida.

VidiÅ¡ zato ja nekako u stvarnom životu... Kad i tko god me sretne - Kako si? Vjeruj mi da je moj odgovor uvijek - Nikada bolje! (ili neka sliÄna verzija "Super mi je, bolje sam nego prije"). Jednostavno, Å¡to? Znam da ako poÄnem sa kuknjavom, onima kojima sam drag, njima će biti teÅ¡ko zbog mene a oni kojima sam ionako iritanatan ali samo glume da su ok sa mnom, oni će se lijepo naslaÄ‘ivati. Zato sam ja uvijek super. Mogu ja razvući osmjeh od uha do uha u svakoj prilici i za svakoga. Ono kako se ja stvarno osjećam to Äuvam za svoja 4 zida.

To i ja radim. Jedino ako naidje neka budala kojoj je cilj da me ponizi pa kaze kao fol "jbg, nije ni tebi lako" - glume zabrinost za mene, a u stvari hoce da me ponize. Tu reagujem drugacije, zavisno od situacije. Ima jedna zanimljiva prica na tu temu, ali necu da idem u oftopic.

Ćao svima, ja sam iskulirao (ne kompletno) sa hipohondrijom, a trenutno na liÄnom primeru vidim koliko je podsvest zapravo moćna,

jer iako mi je nivo anksioznosti vrlo niži nego ranije, pre 15 dana je krenula Äudna muÄnina koja je naglo prestala nakon 10 dana.

Ne lezi vraže, eto novog simptoma, već 6 dana me boli svaka koÅ¡Äica i miÅ¡ić (iako funkcioniÅ¡em normalno, jako je iritantno i malo zabrinjavajuće jer je

slabost prisutna po celom telu).

Pošto se simptomi obrću u krug, dolaze novi i uvek je jedan aktuelan, nadam se da će samo proći kao i sve do sada. Što više kuliram same

simptome, to mi je bolje.

Kako se anksiozna stanja i okidaÄi "uÄe", tako se isto vremenom možemo i "oduÄiti". Bez obzira Å¡to je dan krenuo super, zdrava ishrana, bez stresa, samo se

desi PUF i eto nekog simptoma. :rolleyes: Meni su saveti na YTu dosta pomogli, jer ima postoji dosta sadržaja sa ljudima koji se pate kao i mi.

Jel ima neko simptom da ga drmaju onako stalno napadi panike, da mu se vrat steže i da je u haosu?

A da nije onaj klasiÄni napad panike sa lupanjem srca itd.

Ja inace imam dijagnozu napadi panike(izmedju ostalog), ali kad sam lose cesto imam osecaj da sam sva u panici i haosu..

Pozdrav svima, imam anksioznost vec 2 godine.

Bilo je tu boljih i losijih dana, sad sam malo pod stresom (udajem se uskoro) i uglavnom imam neku toplinu u ustima, na jeziku, nekad mi i jezik malo trni, naravno odmah se javlja panika i lose misli. Da li je iko imao takve simptome?

:-) :-) Hvala unaprijed

Ćao,

Dobrodošla na forum. Nikada nisam imala te simptome. Kad imam napad panike gušim se, ne mogu da dišem..

Koliko Äesto ti trne jezik? Da li si o tome razgovarala sa lekarom opÅ¡te prakse? Možda taj simptom nema veze sa psihom, idi kod lekara.

Å to se udaje tiÄe-srećno :) a taj stres je, po meni, sasvim normalan.

Hvala na dobrodoslici..

Ovo mi se pojavilo prije nekih desetak dana, ali stvarno je bilo mnogo nervoze i ostalih simptoma i onda se samo jos i ovo nadovezalo.

Nisam razgovarala, plasim se doktora, jedno vrijeme sam ih stalno posjecivala i odjednom se to promijenilo-odnosno bojim se mogucih dijagnoza. Hipohondar sam.

Hvala na lijepim zeljama :-)

Pa ne znam..:) To je stvarno neobiÄno. A da li si zbog hipohondrije iÅ¡la kod psihijatra, leÄi se a leÄe se i paniÄni napadi i ankcioznost?

Nadam se da ce se jos neko javiti sa ovim simptomom, da me malo utjesi.

Inace stalno mislim da su to neke najgore neuroloske bolesti, sve simptome vec napamet znam. Imam dvije drugarice koje su oboljele od takvih bolesti i onda sam ja dobila taj strah od istih.

Isla sam na psihoterapiju, nisam pila nikakve lijekove, i onda sam prestala ici jer mi je bilo bolje. Medjutim, nakon malog stresa sve se vraca..

Tremor cijeloga tijela- ruku, glave, koljena. Pritisak u grudima, teÅ¡ko disanje, vrtoglavica, glavobolja... Ponekad mi oÄni kapak 'treperi'. Znojenje, vrućina. And so on...

Nadam se da ce se jos neko javiti sa ovim simptomom, da me malo utjesi.

Inace stalno mislim da su to neke najgore neuroloske bolesti, sve simptome vec napamet znam. Imam dvije drugarice koje su oboljele od takvih bolesti i onda sam ja dobila taj strah od istih.

Isla sam na psihoterapiju, nisam pila nikakve lijekove, i onda sam prestala ici jer mi je bilo bolje. Medjutim, nakon malog stresa sve se vraca..

ja sam doktorirao i diplomiro neurologiju i autoimune bolesti.simptomi me natjerali na to.trnci, fascikulacije itd...ono poÄetni MS da ga hebeÅ¡, ali na sreću sve neuroloÅ¡ki sa magnetima se nije složilo.

somatoforni poremeÄaj.kroniÄna anksioznost.

Evo, meni su vec 2 meseca teske noge i vibriraju mi misici na nogama, ali suptiln i igra mi levi ocni kapak. Takodje, ledja me bole povremeno, sve pripisujem anksioznosti i neaktivnosti.

Mislim da sve dolazi podsvesno, cak i kada je sve ok, simptomi se pojave. Sto kazu mnogi, na to se treba navici i iskulirati. :)

Kada u plus fazi ne zaklapm i kada sami rođenoj majco iritantna... A kamoli ostalima...

Jedem se već danima zbpg toga... InaÄe nikad nisam...

Ali nikada i nisam bila ovoliko iritantna...

I da. Nervora me taj osećaj krivice koji za jednu stvar kpd mene da traje danima ist8g inteziteta ako ne i goreg...

Mda možda zato što mi je na ovo skrenula pažnju osoba koja mi je sada već ono bliska baš... Možda zato po prvo put sam ispizdela zbog toga...

A i tri ospbe su pizdele na to u istom danu.

Mada ove dve ne iritira toliko koliko tu osobu do Äijeg mi je miÅ¡ljenja jedino stvarno stalo...

Evo, meni su vec 2 meseca teske noge i vibriraju mi misici na nogama, ali suptiln i igra mi levi ocni kapak. Takodje, ledja me bole povremeno, sve pripisujem anksioznosti i neaktivnosti.

Mislim da sve dolazi podsvesno, cak i kada je sve ok, simptomi se pojave. Sto kazu mnogi, na to se treba navici i iskulirati. :)

Jao mene ova tri dana ubijaju bolovi u glavi grudima i rebrima.

II ja sumnjam na anx. Tj na strahove koji su se opet vratili jeeeej. -.-

Je li moguce da sami sebi opsesijom od neke bolesti stvorimo fizicke smetnje?

Moram ovo podijeliti s nekim.

Imala sam zaista sve moguce i nemoguce simptome anksioznosti. Vec duze vrijeme, nekih 10 mjeseci kad jako stisnem sake osjetim struju, kao neko skripanje u prstima ruku. A to mi je nastalo nakon sto sam jedno vrijeme konstantno istezala prste, provjeravala da li gubim osjecaj, stavljala na toplo/hladno. Zivi uzas :-(

Ali bukvalno sam bila opsjednuta tim i na kraju dobijem tu posljedicu, ne mogu nikako da je se rijesim. Pogotovo kad npr. perem sudje, nakon toga se ta struja najcesce javlja (u dodiru s vodom i deterdzentom), i prodje za par sec. Toliko me smara ovo, a vec sam utripovala multiplu, i mnogo toga.

Nekako sumnjam da se ovo ikome desava, tesko mi je cak i objasniti taj simptom, kad nekom pricam vjerovatno misli da sam pala s marsa, a mene baca u ocaj.

Pozdrav svima

Nakon jednog stresa prije par mjeseci, taj cijeli dan sam plakala, odjednom mi se desio neki cudan osjecaj. U usnoj supljini kao da nisam osjecala nista, doslovno. Dodirujem zube ali su tako mali, sitni, usne kao da nisu moje, grlo isto tako. I ponekad mi se opet javlja taj osjecaj. Prestravim se. Je li se to ikome desavalo? 😥

Pa da li je simptom bolesti ili side effect terapije ali mislim da sam izgubio culo mirisa, i to traje par godina.

Tek kada je neki miris ili smrad intenzivan ili sam vrlo blizu izvora, onda osetim, ovako skoro i da nista ne osecam.

Negde sam i citao da gubljenje cula mirisa moze znaciti skoru smrt jedinke.

Tako da, make it quick.

Ponekad se noću probudim i ne znam gde sam, oko mene tama, napad panike zato što ne znam gde sam, to traje od 5 - 15 min, nakon toga nastavim da spavam, do ujutru zaboravim, što kraće traje to više puta zaboravim na taj panični napad, i ujutru kao da se ništa nije dogodilo. Nekad se setim toga u toku dana ali nema uticaja na ostale aktivnosti. 

21 hours ago, Mia said:

Ponekad se noću probudim i ne znam gde sam, oko mene tama, napad panike zato što ne znam gde sam, to traje od 5 - 15 min, nakon toga nastavim da spavam, do ujutru zaboravim, što kraće traje to više puta zaboravim na taj panični napad, i ujutru kao da se ništa nije dogodilo. Nekad se setim toga u toku dana ali nema uticaja na ostale aktivnosti. 

Ja sam u pocetku panicnih bio stalno napet razmisljajuci sta mi je.Zadnji panicni kada sam imao i izmjerio tlak 200/95 samo sebi rekao:"smiri se vec ti se ovo desavalo i jos si medju zivima"Legao poceo da duboko disem i za 10 minuta panicni je nestao kao rukom a tlak se spustio 130/75.Tako da sada poslije panicnih manje obaracam paznju sto su mi se desili,sta nije u redu sa mnom.

Sto se tice panicnih ataka, mislim da vremenom jenjavaju iz razloga sto, kako da se izrazim, mozak skapira da ne moze sam sebe na jednu te istu foru da dribla.

Kod mene su u pocetku bili cesti i intenzivni pa se vremenom proredili i nestali. Ne zato sto sam ja nesto posebno radio, jesam bio na terapiji, ali svakim novim dozivljajem mozak uci da ne stiti sebe uvek sa "fight or flight" rezimom.

Moram i da dodam da su bili nasumicni, bez ikakvog trigera ili necega sto bi me uznemirilo, jednostavno neke turbulencije u podsvesti koje ne dodju do svesti ali fizicki se manifestuju, tj. mozak ih registruje.

Ali u principu to su strasne stvari koje se desavaju coveku u momentu panicnih ataka. Sav horor i zlo se skupi u tih petnaestak minuta.

nesanica :unsure:do te mere da završim na psihijatriji sa dijagnozom psihoze(nekad f20 nekad f29):unsure: