Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jelllena

Simptomi koji vas najvise muce ili su vas mucili

Recommended Posts

Ja mu posaljem mail pa kada stigne ti odgovori, pitaj za neki konkretni lijek, ali ne njegovo ime vec sastav. Jer nije u Europi, a kod njih se lijekovi zovu drukcije.

Taj moj kaze da u razvijenim zemljama svaki drugi covjek pije antidepresive, svaki peti pije lijekove protiv kolesterola - statine, a autoimune bolesti samo rastu zbog stresnog nacina zivota.

Inace mene prozac samo znoji.

Ja inace tablete ne osjecam.

Ali sam itekako osjetila vracanje depresije, anksioznosti i svih sranja kada sam samoinicijativno prestala piti Prozac. Bila sam glupa,a li dovoljno pametna da sve kazem doktorici.

Koja me nije vikala vec mi je objasnila da mi se sve to desava zbog toga pa mi je dala duplu dozu da prebrodim krizu.

Moguce da vi nemate nuspojave od lijekova vec si samo umisljate jer ste anksiozni,a moguce je da vam bas neki lijek stvarno ne pase, pa treba probati s drugima.

Jelena ajde potrazi po forumu knjigu od Lindena, tamo ti sve pise o tome sto ti dozivljavas. To je anksiozni napad, trebala bi ga ignorirati, duboko disati i znati da ti nece biti nista (a jesam pametna, mislim lako je reci).

Ali bitno je ne vracati misli na prosl simptome, vec prepoznati da je to napad i tako ga prozivjeti.

Zao mi je sto ti ne mogu vise pomoci, te moje kosmare, ludilo i misli koje su same se stvarale sam ja rijesila sa lijekovima vrlo brzo ali zato drugi simptomi ostaju.

Ali neces poluditi jer nisi luda, mozda trebas iz sebe izbaciti neke negativne emocije ili visak fizicke energije, aja sada malo se...., sorry. i ja sam zivcana jer imam ispite pa mi je lakse kada mahnito tipkam.

Vidim, vidim :P/>

Zlato,micek, od 1993. sam u tome i prou?ila sam sve knjige, lijekove i tehnike, prosurfala Internet od-do...prošla sve lokalne i vrhunske psihijatre kod nas, pa ?ak i u inozemstvu, traže?i odgovore, ali hvala ti na savjetima (uz put sam normalno živjela, radila, ra?ala....)

Pogotovo znam koji lijek mi smeta, a koji ne, vjerovala ili ne. Kad mi je bilo loše, popila bih bila i otrov, da mi je netko ponudio, bez straha od nuspojava :unsure:/>

Mene poslenjih nedelja hvata ogromna tenzija i strah. Na sred ulice obavezno kao da mi sve odjednom postane suvise bucno i u sebi samo govorim neke lose stvari...mislim da je to posledica mog samonepostovanja....ako ste ranije citali moje postove pod drugim nickom onda znate na sta mislim.

A ova panika je zresce zajebana stvar!

Demiluce ti si borac, svaka cast. I ja sam bila pa sam malo stala, a da mi je netko prije vise od 20 godina, ma i 15 da mi je rekao, vec bi bila zdrava.

Nisam ti ja puno mlada od tebe, mozd anisam uopce?

Ma svaka cast na svacjoj borbi.

meni su rekli da zeleni caj ne sme da se pije sa ad-ima......i ja sam u inat htela da probam da vidim sta ce mi se desiti....i naravno cim sam probala zavrtelo mi se u glavi......psiha je cudo.....naravno nista mi se posle toga nije desilo evo kao sto vidiste ziuvaa sma.....

Ja pijem zeleni caj na tone...

Otkud to da ne smije da se pije?

E pa stvarno...neke informacije zaista znaju biti suvisne... :P/>

Dobro, sad, moze li mi neko reci, ima li pojma zasto gringos i AD ne ide zajedno...???

Ako neko zna, molim da mi pojasni... :clapping:

Demiluce ti si borac, svaka cast. I ja sam bila pa sam malo stala, a da mi je netko prije vise od 20 godina, ma i 15 da mi je rekao, vec bi bila zdrava.

Nisam ti ja puno mlada od tebe, mozd anisam uopce?

Ma svaka cast na svacjoj borbi.

Pogledaj na mom profilu datum ro?enja..Odmah ?eš znati sve o odnosu naših godina... angry.gif

Oko 8 - 10 godina razlike rolleyes.gif

Ne ide mi matka, a tek sam se ustala :rolleyes:/>

Teta, izgledas mi puuuno mlade!

to lebdenje sto jellena oseca me izludjuje.......ali sada mi se sve redje pojavljuje.....

pola posla je reseno naci dobrog psihijatra koji hoce da te saslusa......al mene moj prosto izbaci iz ordinacije u roku od 5 minuta najduze nista i ne stignem da ga pitam?

a druga polovina je sam sebi pomoci.....naravno uz lekove....

moras biti borac i to je to.....

samo dugoooooooo traje

jelo jesi bila juce kod dr?

Oko 8 - 10 godina razlike rolleyes.gif

Ne ide mi matka, a tek sam se ustala :)/>

Teta, izgledas mi puuuno mlade!

Zlo?esta curica..Sad sam ja tebi teta ?:huh: angry.gifangry.gifangry.gif (zazam se da se ljutim)

Znam da izgledam puno mla?e. angry.gif :icon_blushing: :icon_blushing: :icon_blushing:

Jelena,meni tise taj osjecaj desi-najvise-kada sam negdje van svog mjesta sa partnerom i na sekund njega nema ja bi ga taj tren "zadavila"i bude mi tako lose da vicem na njega na sred ducana.jer u tim sekendama meni prolaze sati mantanja i kao propadam,nema me,ludim,gubim zrak i srce BUM BUM i znoj i panika i eto me......... dddrrr5 ..........ti si Demilucie tu po meni medzu najvecim herojima-dosta mi je samo sta si radzala i bila trudna,da nista drugo nisi radila u ovom stanju to je vec......... :clapping: ..........ja sam radi ovog stanja sve u zivotu svela na to da moram samo sta moram........aliposao,djecu,mjesto zivljenja,partnera SVE napravila kao po planu........i sad me strah ako nesto od toga podze krivo :sadangel:

a ne znam šta je gore, planirati pa se razo?arati ili uop?e nemati plan,...ipak mislim ovo drugo....a nekmanta ako mora , ne dam mu gušta...ma u ovoj strci sa vremenom jednostavno ne?u ni milsiti na bolest, paniku , depru ili bilo šta....ali ona definitivno misli na mene.....donedavno sam visibabe smatrala prvim znacima prolje?a a sad mi je to ovaj osje?aj propadanja , umora , mrtvila....

"Živim san, živim za svaki novi dan, ja ne sanjam život, ja živim svoj san, još toliko mogu, još toliko znam.." pjeva Zdenka Kova?i?ek i ja sa njom...

Šaljem vam tisu?u osmjeha..

kada ja zelim misliti,to samo dodze od sebe,a kad treba misliti nesto ja bez koncentracije i izgubljena :smrk:

Spremala sam sad ladice i pronasla svoju dijagnozu F 41.2 ... ne znam zasto sam mislila da nemam sifru. Ima li neko sa tom dijagnozom, a da ne uzima lekove?

nemam pojma koja mi dijagnoza niti znam jesu li i kada su mi je odredili,uf kad je to bilo

?ao svima,evo i mene,htio bih da podijem najnovija iskustva sa vama i ako ko ima kakv savjet,.

dakle prije neka 3-4 dana sam bio kod psihi?a; susret nije bio nimalo prijatan,prvo je vikao što sam zakasnio(mada je bilo samo minut),..onda je opet isto vikao jer sam mu rekao da nisam uzimao ladiomil,..dao je dijagnozu borderline PD,..propisao parzine,..te reakao da je u mene teži poreme?aj li?nosti,..da još ga je ispizdilo što sam iprted sebe pustio neku stariju i bolesnu ženu,..itd.,..to je meni bilo pomalo komi?no,..i propisao mi je prazine 25 mg 1+1+2,.o.k.rekoh si sada ?u da budem fini pacijent i uzima?u lijekove(rekao je i to da imam nerealan stav o sebi,te da ho?u da mijenjam svijet a ne sebe,te da sam sumnji?av i da se tako nemogu izlije?iti ako preispitujem doktorske recepte itd.,..sve je to zaklju?io a da ja nisam ni 2 progovorio),...dakle 1.dan uzimanja prazine osjetio sam malu pospanost i sedaciju,ali ništa extra,..to ve?e isto,..sljede?i dan isto tako,..drauag tableta mi je pomogla da ne osje?am teskobu i stezanje u prsima,..dakle idemo redom,..pred spavanje uzeh tre?u,ali se nisam osje?ao nimalo opušteno,onada i 4.(sve po uputstvima),..e tek tada iza pon?i sm po?eo da ludim,..dobio sam tahikardiju,aritmije,užasan nemir i strah da sam htio isko?iti iz kože te sam hodao po sobi sa prekriženim rukama,..mislio sam da ?u poludjeti ili umrijeti,(zapravo oboje),..u normalnim okolnostima bih uzeo propranolol ali u opisu prazine piše da se ni za živu glavu na miješaju to dvoje,..ina?e,....jedva,jedva me nekako spusti lexaurin od 3mg i sanval od 5mg,..

zan?i doživio sam neku reakciju,pani?ni napadaj,..aritmije isprovocirane i sli?na sranja dok sam uziomao lijek koji treba da to sprije?i,..e sada pitam nekoga od vas da li je imao šta sli?no sa prazine,da li da uzimam lijek(to mi nije baš neka opcija),..da mijenjam psihi?a(nema u njega da pita imaš li kakvih problema mimo toga,da li piješ recimo propranolol isl),..da,jutros sam ustao popio 1.5 mg lexaurina,i nogo mi je bolje jutros,..ili da pošaljem sve u p.m.,..mislim da ?u po?eti sa malim dozama propranolola i blagim lex.,..pa ?u vidjeti,..možda drugu psihi?,..kako sam kod ovog išao i od njegov lijeka,mislim,da umalo nisam riknuo,..e pa da ?ujem koga od vas

?ao svima,evo i mene,htio bih da podijem najnovija iskustva sa vama i ako ko ima kakv savjet,.

dakle prije neka 3-4 dana sam bio kod psihi?a; susret nije bio nimalo prijatan,prvo je vikao što sam zakasnio(mada je bilo samo minut),..onda je opet isto vikao jer sam mu rekao da nisam uzimao ladiomil,..dao je dijagnozu borderline PD,..propisao parzine,..te reakao da je u mene teži poreme?aj li?nosti,..da još ga je ispizdilo što sam iprted sebe pustio neku stariju i bolesnu ženu,..itd.,..to je meni bilo pomalo komi?no,..i propisao mi je prazine 25 mg 1+1+2,.o.k.rekoh si sada ?u da budem fini pacijent i uzima?u lijekove(rekao je i to da imam nerealan stav o sebi,te da ho?u da mijenjam svijet a ne sebe,te da sam sumnji?av i da se tako nemogu izlije?iti ako preispitujem doktorske recepte itd.,..sve je to zaklju?io a da ja nisam ni 2 progovorio),...dakle 1.dan uzimanja prazine osjetio sam malu pospanost i sedaciju,ali ništa extra,..to ve?e isto,..sljede?i dan isto tako,..drauag tableta mi je pomogla da ne osje?am teskobu i stezanje u prsima,..dakle idemo redom,..pred spavanje uzeh tre?u,ali se nisam osje?ao nimalo opušteno,onada i 4.(sve po uputstvima),..e tek tada iza pon?i sm po?eo da ludim,..dobio sam tahikardiju,aritmije,užasan nemir i strah da sam htio isko?iti iz kože te sam hodao po sobi sa prekriženim rukama,..mislio sam da ?u poludjeti ili umrijeti,(zapravo oboje),..u normalnim okolnostima bih uzeo propranolol ali u opisu prazine piše da se ni za živu glavu na miješaju to dvoje,..ina?e,....jedva,jedva me nekako spusti lexaurin od 3mg i sanval od 5mg,..

zan?i doživio sam neku reakciju,pani?ni napadaj,..aritmije isprovocirane i sli?na sranja dok sam uziomao lijek koji treba da to sprije?i,..e sada pitam nekoga od vas da li je imao šta sli?no sa prazine,da li da uzimam lijek(to mi nije baš neka opcija),..da mijenjam psihi?a(nema u njega da pita imaš li kakvih problema mimo toga,da li piješ recimo propranolol isl),..da,jutros sam ustao popio 1.5 mg lexaurina,i nogo mi je bolje jutros,..ili da pošaljem sve u p.m.,..mislim da ?u po?eti sa malim dozama propranolola i blagim lex.,..pa ?u vidjeti,..možda drugu psihi?,..kako sam kod ovog išao i od njegov lijeka,mislim,da umalo nisam riknuo,..e pa da ?ujem koga od vas

Postoji nesto sto se u zove "paradoksalna reakcija", sto u principu znaci da ti lek koji si dobio za odredjene simptome, samo jos pogorsava te iste simptome, a to se upravo tebi dogodilo. Takvi slucajevi su retki, ali se dogadjaju. Prema tome, taj lek vise nemoj uzimati a i ja bih ti kao Lidija savetovala da menjas psihijatra, ovaj je ocigledno izgubio strpljenje za pacijente i nema potrebe da ti zbog toga ispastas.

proslasam slicno,ali kad promjenis doktora molim te pripazi i na njega kakav je jer je i moj dr.nakon takvog bio opet takav.razmisli sam pitaj nas mi ipak znamo dosta.......pa cemo vidjeti a od toga BJEZI ODMA

hvala vam svimana podrsci,mijenja?u psihi?a,ovaj nije regularna,..ina?e sam danas prili?no o.k.,..držim se sa 1.5 mg lexa,..i dobro je,..hvala svima,..nije ni doktorima baš vjerovati,..ovaj ima predodžbu da si ?im mu do?eš ili lud ili gdje si tu si,..zato ima i aroagantno ponašanje

Ja sam imala isre reakcije od Prozaca i trpjela sam tjedan dana, ali nakon toga je i sam psihijatar rekao da se radi o nuspojavama i da prekinem...

Promijeni psihijatra...

Da,treba ga mjenjati i imati jaku srecu naci drugog dr.da je ok.Kako sam samo ljuta na dr. :wipe:

ja se zovem amar i bolujem od ansioznih poremeceja vec 6 godina. imam iste simptome kao svi vi.

trenutno moj najveci problem su putovanja,ne smijem nigdje iz grada(zivim u sarajevu). kad i pomilim da moram negdje da putujem automatski me uhvati panika. inace kad me potrefi napad cijelo tijelo mi se ukoci i obicno zavrsim u hitnoj pomoci. pio sam razne vrste lijekova i nista mi nije pomoglo.

Dobro nam dosao, Amare! :kiss:

I ja sam iz Sarajeva i ima nas jos odavde...

I ja sam imala iste pobleme koje opisujes....i mnogi od nas ovdje..

Kako mislis da ti lijekovi nisu pomogli? Sta si pio?

Ako ti treba peporuka za doktora ili bilo sta drugo, javi se...tu sam..