Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA, OLANDIX)

Recommended Posts

Ja pijem 20 mg Treane pred spavanje, savršen lek. Ne ukomira.

Ja pijem 20 mg Treane pred spavanje, savršen lek. Ne ukomira.

Doktor mi ga prepisao zbog nesanice. Iz kuce nisam izasao 1, 5 godina, osim na sigurna mjesta, kad smijem. E, ja ga ne pijem, strah me tih psihotika. Imam lose iskustvo sa njima, probao sam vecinu jos prije, ne gode mi. Pijem samo citram za agorofobiju....idem za deset dana na kontrolu, kad mu kazem da ne pijem treanu, uz citram, past ce lik u nesvjest. Svakako antipsihotik nema veze sa agorofobijom, bar mislim. On mi kaze; ovo je za nesanicu. Što baš psihotik, doduse, ja nisam spavao po 4 mjeseca. Nesanica me izbila iz cipela. Slabije tablete mi nisu pomogle. Tipa; sanval, lunata itd...

Meni NIÅ TA nije pomagalo za nesanicu izuzev ovog ljeka, i to sat vremena pred spavanje popijem 20 mg, i odspavam nekih 7 - 9 sati, kako kad.

Pušenje cigareta smanjuje dejstvo ovog leka.

Bolje ti je da se plašiš nesanice nego antipsihotika, odnosno neuroleptika.

Mnogo veću štetu nanosiš organizmu kroz nespavanje nego kroz pijenje tableta.

Prihvati da si bolestan ÄoveÄe jbt.

I nisu "psihotici" nego "ANTIpsihotici".

Prije će ti reći da si zrio za bolnicu nego da će pasti u nesvjest.

Boli psihijatre qu**c za to kako si ti i koliko spavaš i šta radiš.

Ili pij ljekove, ili u bolnicu na Å¡opanje tabletama, ukomiravanje.

Izbor je na tebi.

Mi mnogi ovdje smo bili u bolnicama, i da vidiš kako te tamo pumpaju što bi ti rekao "psihoticima" ali i drugim svim mogućim tabletama.

Pazi se, pij Olanzapin i budi pametan.

Sretno.

Bio sam dva puta u bolnici. Nije bilo potrebe da me hospitaliziraju, samo na razgovoru. Jednom me ukomirao leponex, pa me vukla hitna na kliniku. Koliko me uspavao, toliko mi je Å¡tete nanio.

Zbog nesanice. Prepisivan haldol + zypraxa... A prvi put prazine + fluxosetin.

Znao sam otici na hitnu, da me uspavaju, oni mi daju 10mg apaurina injekciju.

A ja bih im govorio da me uspavaju kisikom. Strah ih bilo. Mislili su da je lud covjek ispred njih.

I dalje imam problema sa nesanicom. Strasne nocne more, i cudni- lucidni snovi. Za razliku od prije godinu dana, malo bolje spavam

Pijem citram... po preporuci drugog psihijatra, preporucuje mi umjesto treane... TRITICO, pred spavanje.

Dijagnoza mi je f41 panicni napadi sa agorofobijom. Zbog toga, sto antipsihotik pred spavanje?

Nisam izasao iz kuce dvije godine, osim 500 metara od zgrade.

Usput receno, gdje sam imao napad, ne smijem više na ta mjesta.

Volio bih opet u tramvaj ili trolejbus. Ne sjecam se kako izgleda grad. HVALA!!!

... inace, prazine je za nasanicu, jedan od najblazih antipsihoika. A to drugo mi je prepisano tada za napade panike. P.s za nesanicu prvi put prazine a drugi zypraksa, a sada treana.

Sinoć sam umesto 20 mg Treane, Olanzapina, popio 15 mg!

Bez smetnji i problema! :)

Ako Bog da, do 17. januara ću ukinuti skroz Olanzapin!

Jedva Äekam.

Ugojio sam se od same Treane 32 kg, a uz ostale lekove ukupno 40 kg.

SlonÄe, nema Å¡ta...

Jako se bojim dijabetesa jer imam njegove simptome, i holesterole i trigliceride.

Neću da se trujem.

Imam punih 26 godina, želim da doživim bar 30.

Sa Olanzapinom ne znam koliko bi to moglo biti izvodljivo.

Sinoć sam umesto 20 mg Treane, Olanzapina, popio 15 mg!

Bez smetnji i problema! :)

Ako Bog da, do 17. januara ću ukinuti skroz Olanzapin!

Jedva Äekam.

Ugojio sam se od same Treane 32 kg, a uz ostale lekove ukupno 40 kg.

SlonÄe, nema Å¡ta...

Jako se bojim dijabetesa jer imam njegove simptome, i holesterole i trigliceride.

Neću da se trujem.

Imam punih 26 godina, želim da doživim bar 30.

Sa Olanzapinom ne znam koliko bi to moglo biti izvodljivo.

Ovaj olanzapin je Äudo. 5mg pred spavanje i zakucam se. Ne znam da li da ga pijem viÅ¡e. Najsedativniji lijek sto sam probao. Ko ima problema sa nesanicom samo treana, mora ga oboriti. Smiri glavu, a u roku od sad vremena djeluje.

Kakva su iskustva sa 2,5 mg treane, do 5mg, i kakav je u sustini lijek ( pitam ove koji su ga dugo uzimali ) da li male doze lijeka mogu izazvati nezeljene nus pojave koje ste gore nabrojali. p.s moze li mala doza treane, pomoci kod napetosti i straha??? inace, pijem je pred spavanje... Molim vas malo opsirnije o treani, konkretno.

Male doze ne bi trebalo da izazove ikakve nuspojave.

Od Treane se dobro spava, rešava napetost i strah ali ne znam u kojoj dozi.

Ja sam je pio preko 4 godine, ne sećam se kad sam je ukinuo a ukinuo sam je bez problema.

Mada, nisu svi budale da ukidaju 20 mg za 4 dana...

Slava Bogu, saÄuvao me je apstinencijnog sindroma.

Pojem zalastu Q tab uveÄe od mg: imam straÅ¡ne bolove u nogama: najpre su se javili otoci; a nakon leka za izbacivanje teÄnosti i strahoviti bolovi u nogama: mokraća mi je gotovo crvena: kao da imam neku upalu; reumu i sl:

pojavile su se i male ranice u ustima; preterana osetljivost na ljuto kiselo pa i muÄnina prilikom uzimanja leka

ZALASTA Q TAB OD DESET MG

Dobar dan :)

Pre par meseci nova psih mi je prepisala Onzapin umesto Bipodisa. Čitala sam uputstvo za lek i uopšte ga nisam pila. A doza je bila 0+0+1/2 od 10 mg.

Da li imam razloga da se plaÅ¡im i da ne pijem taj lek? Prepisan je jer imam nesanicu a usput i flachback fenomene koji su simptomi ex PTSP-a a sadaÅ¡njeg trajnog poremećaja liÄnosti zbog traumatskog iskustva.

Hvala na odgovorima..

Ja pijem Vairu 10 mg.To ti je isto.Zadovoljan sam.Neznam da li mi je olanzapin pomogao ili neÅ¡to drugo,uglavnom nemam nuspojave i vodim priliÄno aktivan život bez bilo kakvih strahova.Samo ti probaj piti taj lijek neko vrijeme,bez straha, i napiÅ¡i iskustva.

PoÄinjem onda od nedelje..mada se plaÅ¡im..piÅ¡e da je nuspojava pojaÄan apetit a ja sam već gojazna zbog Seroxata koji sam ranije pila i zbog Zalaste koja mi je budila želju za slatkim.

A doza Onzapina je 5mg uveÄe, mala je zar ne?

Hvala joed!

Ja sam imao 95 kg kad sam poÄeo piti olanzapin.Za 6 mjeseci doÅ¡ao na 85 bez treninga ,jedino sam dosta Å¡etao.Dakle nije me udebljala.ÄŒak sam pao na 82 kile,,ali krenuo u teretanu prije 2 godine i sad doÅ¡ao sad na 87,ali dobio i miÅ¡ićnu masu.Želim reći da nije pravilo da svakoga udeblja.

Ima toliko napisanih nuspojava, pa Äak i iznenadna smrt..i zato sam bila uplaÅ¡ena i ne pijem ga..mada sam skoro srela ex psih i rekla mi je da ne budem smeÅ¡na već da ga pijem jer je dobar lek.

Hvala ti joed još jednom :)

SluÄajna smrt?..Ovo mi je prvi glas..Bilo je nekih slucajeva Å¡ećernih bolesti i sudskih tužbi ali za sluÄajnu smrt nisam joÅ¡ Äuo..Svaki antipsihotik ima nuspojave,meni recimo rispolept sjebao hormone i dobio ginekomastiju.

Da, piÅ¡e u uputstvu..i svaÅ¡ta joÅ¡ navode..poteÅ¡koće pri disanju, nevoljni pokreti oÄiju..A doza koju treba da pijem je mala 5 mg. PlaÅ¡im se jer kaÅ¡ljem ponekad i noću..to i podizanje apetita me najviÅ¡e plaÅ¡e.

Å okirala sam se kada sam proÄitala i to-iznenadna smrt.

Moram da skupim hrabrost i da ga popijem u nedelju. Nedeljom ređam lekove u onaj dozer, kao neka baba :) Pa, ako mi ne bude ništa nastavljam da ga pijem. A mogu i ovde da prenosim utiske..videću..

UPDATE:

Da pijem preko dana ne bih se toliko plaÅ¡ila, ali pijem-treba da ga pijem samo uveÄe.

Ja ga pijem 4 godine naveÄer i joÅ¡ sam živ..Meni treba radi spavanja najviÅ¡e.Već godinama nisam popio nijedan lijek po danu niti ne mislim.Svaki dan sam u autu i ne želim lijekove dok vozim.

Da, i meni je to dato da bih lakÅ¡e zaspala jer me muÄi nesanica. Joed, beskrajno mnogo hvala! Hvala do neba!

Moja ti je preporuka da popolovis treanu od 5mg na 2,5mg, dakle nozem. Ja zaspim od 2, 5 mg savrseno. To su minimalne doze, koje ne proizvode nikakve nus pojave, a to iznenadna smrt imas u svakom lijeku ( uputstvu ). Pa treanu piju i srcani bolesnici, i dijabeticari, itd. logicno je da stave iznenadna smrt, ali kod odabranih bolesnika. Ne moze treana, kao treana, proizvesti iznenadnu smrt kod normalnog covjeka, nije zabiljezeno... pogotovo ne u dozi od 5mg. Ne boj se, pij lijek, lijek je sjajan. Olanzapin = treana ne znam koji je tebi

Olanzapin prepisan. Ljudi piju po 20mg treane godinama, pa su zivi. Ne boj se i pij lijek, san bude savrsen. TREANA je meni licno najbolji lijek koji sam konzumirao za nesanicu. Nista mi nije pomoglo ni sanval, ni melotonin, ni nista, samo

Olanzapin

P.S napisi utiske

Olanzapina. Imat ces super san od minimalne doze... popij 2, 5 mg za pocetak, ja sam pio 5mg, sad sam smanjio na 2, 5 jer mi je dosta...spavam 8 sati, dakle sjajna tableta. Opusti se i popij. Nece ti nista biti.

Probaću kako je prepisano, volim da se držim uputstva lekara :) I javljam utiske!

Vazi, definitivno najbolja tableta za spavanje. To je minimalna doza koja se nekad prepisuje i kod same anksioznosti, vece doze su za teze slucajeve, tako da ne brini.