Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA, OLANDIX)

Recommended Posts

Sinoć sam zaspala negde oko pola 2. Bilo je neželjenih misli ili halucinacija kako ih psih naziva i pored toga što pijem Onzapin.

Koliko vremena treba da prođe da bi AP pokazao da deluje?

Ili su ove moje halucinacije vezane za kolena simptom drugog trajnog poremećaja liÄnosti usled traume, i ako imam tu dijagnozu i te simptome, a dijagnoza je "trajni poremećaj" zaÅ¡to uopÅ¡te pijem Onzapin?

Ovaj neuroleptik je sjajan!

Odmah ispoljava sedativno dejstvo.

A neuroleptiÄko, kao i antidepresivi - ~ mesec dana.

Ako Bog da, od veÄeras ga ukidam.

Ugojio me je kao krmaÄu, i viÅ¡e me ne uspavljuje...

Idemo po 1/4 svakih 4 dana, to je 5 mg, a ja pijem 2 tablete - 20 mg.

Sinoć popio 5 mg manje, znaÄi 15 mg, umesto 20 mg, legao u 22h i probudio se ranije nego inaÄe, pre 5h ujutru.

Pre sat i po.

Ovo skidanje će biti peace of cake.

Uz saglasnost psihijatra, sinoć sam popio 10 mg Olanzapina.

Zaspao kao beba, tako se i probudio.

JoÅ¡ veÄeras pijem 1/2, znaÄi 5 mg i prekosutra 5 i to je to, ukinut. :)

Pijem Onzapin i apetit se povećao a neželjene misli ostale. Javljaju se bar jednom u dva, tri dana. Isto je bilo i pre nego Å¡to sam poÄela terapiju Onzapina, sa jednom ogromnom razlikom - apetit je bio regulisan, nisam imala želju da non stop neÅ¡to grickam i nisam želela svakodnevno da jedem slatko.

Jedva Äekam kontrolu i da ovo isto kažem i psih. Besmisleno je da pijem lek koji mi u suÅ¡tini ne pomaže već samo odmaže.

Jedino brže zaspem..ali za nesanicu je mogla da prepiše ili Flormidal ili Sanval ili neki treći lek.

Jedino brže zaspem..ali za nesanicu je mogla da prepiše ili Flormidal ili Sanval ili neki treći lek.

Flormidal je midazolam, znaÄi benzodiazepam, brzo gubi svojstva.

Olanzapin ne gubi dejstvo na san, par godina.

Tako je bar u mom sluÄaju bilo.

Ja ću prekinuti Onzapinom. Apetit je povećan, a efekti se ne vide..i dalje imam te neželjene misli i flashback fenomene.

Mislim da mi umesto Onzapina treba psihoterapija, plus da stvarno rešim taj problem sa levim kolenom..

Nije placebo,onzapin dize secer u krci i samim tim povecava apetit.

jedan od najgorih ap sto se tice metabolizma i gojenja

Amin!!!

Njemu mogu da zahvalim za 10 dobijenih kg.

Ajde ljudi,ja sam.izgubio 10 kg na njemu,i sada još 3.Treba se gibati,vježbati i nema problema.

osim sto sam dobio na kilazi nista drugo nisam osjetio.inace mi je propidana kao pomocno stedstvo uz antidepresive za tesku depresiju

da li iko uz olanzapin pije aripiprazol/(bipodis)... moj "pametni" doktor me ne skida sa ova dva leka uz eftil. terapija je: eftil ujutru i uveÄe po 1 ipo, bipodis 10mg ujutru i onzapin 5mg uveÄe. Dg: 25.8 Imam žešći problem sa tremorom ruku, bio kod neurologa kaže to ti je do lekova. ostalo Å¡to me brine, zadnjih par noći se budim sa kratkim dahom, kao da jedva diÅ¡em. težina je OK, laboratorija OK. ima li ko iskustava sa kombinacijom ap, da pitam doktora za savet da menjam ili probam kod drugog? ovu terapiju mi drži 9 meseci

Sa tom dijagnozom teško da ćeš dobiti nešto što ne izaziva takve nuspojave. :(

InaÄe, to Å¡to si opisao je bila moja reakcija na Bipodis - kratak dah, težina je bila ista, pa posle krenula dole.

znaÄi moguće da je do njega Å¡to se tiÄe kratkog daha. a tremor može biti od onzapina koliko sam proÄitao u temi.

Å¡to se dijagnoza tiÄe ja sam specifiÄan sluÄaj.

vodio sam se i pod drugim Dg: f23.2, pa f29,pa f23.1, zatim f31.8, pa f25 i f25.8 a eftil mi doca daje na dg:f31.7....

znaš li koji ap imaju manje nuspojava?kontam da je individualno al opet... da pitam doktora za mišljenje, pa i po cenu da doda dg...no big deal.

Nisam uzimala nijedan drugi AP sem tog, jer mi je F31 bila pogrešna dijagnoza, pa je ukinut kad je promenjena u F60.3.

Imaš ovde temu o svakom, pa pogledaj, možda ti nešto pomogne. :)

Dobar je za nesanicu. Mala ja pijem calixtu sada... Ne znam... Dobar je ovo lijek.

Pozdrav svima...Dva dana pijem zalastu 5 mg za bipolarni poremecaj tip 1, treba nakon dve nedelje da povecam na 10mg.Na ovih 5mg se osecam odlicno nisam uspavan u toku dana i nemam anxioznozst kao na rispoleptu.Zanima me da li se na 10mg oseti velika razlika?Da li cu biti mnogo uspavaniji u toku dana i da li ce se usporiti razmisljanje? I da li sa vremenom sedativno dejstvo slabi...I da li vam je sa libidom sve ok?

Ja pijem već 5 godina 10 mg olanzapina.Nemam nuspojava,libido normalan .PoÄeo i ja sa 5 mg i prebacili na 10 i nikakvih problema nije bilo.Težina mi ista,Äak i prvu godinu smrÅ¡avio skoro 10 kg.S obzirom da me i nakon 5 godina uspava nakon 2 sata ,mislim da sedativno dejstvo ne slabi,a to mi je bitno,jer sam uvijek teÅ¡ko zaspao.To su moja iskustva.

Hvala na odgovoru Joed...Samo mi jos reci koliko spavas sati u toku noci i da li budes pospan ujutru ili u toku dana?

Budim se svaku noc obavezno jedanput.Spavam oko 10 sati.Nisam pospan tokom dana niti malo.

Bas si mi ulio nadu :) valjda ce i kod mene biti tako...pozdrav

ja pijem onzapin od 20 mg spavam oko 12 sati i tokom dana nisam pospan