Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA, OLANDIX)

Recommended Posts

Moguce da je imalo veze sa godinama a mozda i nije..ko ce ga znati..

Ja sam trenutno u pms-u (vec duze vreme) ali nikako da dobijem menstr. Pojacan mi je malo apetit

pa sve mislim da je od pms-a a ne od leka...

Cini mi se da sam sva naduvena kao balon..:(

Antipsihotici dižu prolaktin, samim tim poremete ciklus. Koju dozu uzimaš?

Možda se obrati psihijatru i pitaj za smanjenje doze, eventualno za zamenu leka ako baš mora antipsihotik.

To što si otekla, ili si nabacila koje kilo, ili ti se zadržava voda u organizmu.

Da, porazgovaraj sa psihijatrom, nadam se da nije ko ta moja, uostalom nije F40 za taj lek, ali nisam strucnjak

@the crown,

pijem 5 mg. Uh, sumnjam da sam nabacila 3, 4 kg za ovako kratko vreme, nisam nista previse jela, mada otkud znam.

Kao sto rekoh u pms-u sam. Jedno vreme sam pila Eglonyl koji takodje podize prolaktin (isto antipsihotik) pa nisam imala

problema sa dobijanjem menstr. 

Pitala sam na temi Seroxat da li se neko (mozda) ugojio od njega ili otekao ali jos cekam odgovor..

@Warrior,

dr. mi je dao lek zbog prisilnih misli i preranog budjenja ujutru (slabo sam spavala),

Imam zakazanu kontrolu za 3. septembar pa tek onda mogu da pitam.

Na njemu sam spavala po 15 sati haha. I seroxat sam pila nisam se ugojila od njega

Ne secam se ali bila je manja doza pet mozda kasnije najvise 10. Secam se da je doktorica govorila to je bejbi doza. Ali ne vredi da ti ja govorim mene je taj lek unistio, mogu samo reci najgore, nekome je mozda pomogao. Nakon sto sam prestala da ga uzimam zivela sam u paranoji da me je trajno ostetio.A nemam reci ni za to sto prepisju antipsihotik tek tako. Meni je za OKP pomogao Zoloft i Ksalol.

Meni skoro nista nije pomagalo kod prisil. misli.

Warrior,

jesu ti kg (kad si prestala sa Zalastom) sami spali ili si drzala dijetu?

Btw, videh u prospektu da od njega moze biti naduvenost, natecenost, izostanak menstruacije..

Mislim da ksalol mora pomoci vece doza ali opasno je.

Sami su spali, mada posto sam se vratila u normalu  malo sam jela posto je za mene normalno da sam neuhranjena. Iako sam zbog njega imala normalnu kilazu nije mi prijalo mozda zato sto sam se naglo ugojila

Ne znam sto se onda moja psihijatrica cudila ako vec pise da izostaje.

Ako  nemas veliki apetit bice ok, ja bih pojela sve sto ima u kuci. A kad prestanes jesces kao ranije.

Kontrolisem apetit mada mi se cini da jeste malo povecan (iako jedem voce i povrce)

Sva sam se nadula, sve mislim pms ali kako mi deluje (nadam se da gresim) izgleda da od menstr. nece biti nista..

Hvala ti :) Nalivam se cajevima u tu svrhu koji su mi uvek pomagali ali sad nista...

Jednom sam ovo pila protiv nesanice i nikada više.

Bila sam mamurna od njega jako ujutru, i užasan apetit, non-stop sam bila gladna.

On jako goji.

Za spavanje sada uzimam 100 mg Aktavela (Serokvela) i radi okej recimo, a apetit mi je normalan, s tim da Serokvel u toj dozi nije AP, pa deluje samo na san. :)

Ja ga ovako dobro podnosim (da kucnem u drvo..) ali mi smeta naduvenost i sto bih samo nesto jela..

Baronesa rece da ne goji, izgleda da nije kod svakoga bas isto..

Ja se plasim da se dodatno ne ugojim odn. dok ne odem na kontrolu

Suše mi se usta strašno od ovog ap. Kao da uopšte ne lučim pljuvačku. Teško mi je i da guta hranu (kao da ću se zadaviti). Pijem enormne količine vode, ali ni to ne pomaže. 

Ima li još neko ovu nus pojavu. 

On 8/24/2019 at 2:00 PM, paradis said:

Suše mi se usta strašno od ovog ap. Kao da uopšte ne lučim pljuvačku. Teško mi je i da guta hranu (kao da ću se zadaviti). Pijem enormne količine vode, ali ni to ne pomaže.

To su antiholinergična neželjena dejstva, možda se povuku tokom vremena. Da li možda imaš zatvor ili neke probleme sa probavom? Izvinjavam se na delikatnom pitanju.
Samo pij dosta vode i obavezno uzimaj žvake, jer je veća verovatnoća da će se javiti karijes zbog suvih usta, tako da je bolje to sprečiti.

23 minutes ago, thecrown said:

To su antiholinergična neželjena dejstva, možda se povuku tokom vremena. Da li možda imaš zatvor ili neke probleme sa probavom? Izvinjavam se na delikatnom pitanju.
Samo pij dosta vode i obavezno uzimaj žvake, jer je veća verovatnoća da će se javiti karijes zbog suvih usta, tako da je bolje to sprečiti.

Začudo, probava mi je super. Hvala na savetu za žvake. 

A nadutost verovatno ne prolazi brzo? 

cao svima da li neko zna gde ima da se kupi lek Onzapin od 20 mg posto ga nema ni u drzavnim apotekama a ni u privatnim da li su lek povukli iz prodaje ili sta  vec?hvala

7 hours ago, Goksy said:

cao svima da li neko zna gde ima da se kupi lek Onzapin od 20 mg posto ga nema ni u drzavnim apotekama a ni u privatnim da li su lek povukli iz prodaje ili sta  vec?hvala

I ja sam tražio Onzapin, ali ga nema kao ni Sizapa već deceniju...

Ima ih na listi RFZOa ali ne uvoze se...

Samo Treana...

16 minutes ago, Apoptosis said:

I ja sam tražio Onzapin, ali ga nema kao ni Sizapa već deceniju...

Ima ih na listi RFZOa ali ne uvoze se...

Samo Treana...

Bilo ga je do skoro a sada ga nema nigde ima od 10 mg,ali meni treba od 20 mg

12 hours ago, Goksy said:

Bilo ga je do skoro a sada ga nema nigde ima od 10 mg,ali meni treba od 20 mg

Ja nikad nisam našao od 20 mg. :huh2:

On 8/24/2019 at 2:00 PM, paradis said:

Ima li još neko ovu nus pojavu. 

Mozda kasno odgovaram ali ja sam imala prvih par dana bas izrazenu suvocu usta, imala sam utisak da nemam ni p.

od pljuvacke, jezik mi se maltene lepio za nepca ali se smanjilo i proslo za 6, 7 dana.

Ne znam goji li ovaj lek (neko kaze da, neko ne), pijem 5 mg, i osecam se naduveno a ugojila sam se par kg.

(pitam se je li od Zalaste ili od Seroxata (ako on uopste goji, pitah na temi) ali moj dr.

kaze da ne mogu da se ugojim od 5 mg.

lek te samo umrtvi i gojite, dobar je za paranoju i to je to,prepisuju ga i ljudima bez psihoze,ali ja bih ljudima bez psihoze preporucio da se klone tog leka. nije vredan toga.

Ne znam jel goji Zalasta ili i Seroxat..Pitala sam na temi Seroxat ali niko nije odgovorio..

Kao sto rekoh, dr. mi rece da od 5 mg Zalaste ne mogu da se ugojim...