Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA, OLANDIX)

Recommended Posts

20 mg od večeras

Posted (edited)
On 6/29/2020 at 8:07 PM, Apoptosis said:

20 mg od večeras

Odlično izmišljen lek!!

Edited by Apoptosis

Pijem ga navečer za spavanje i pomaže.

Pozdrav svima. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se blizu 3 godine (F32, F41). Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i xanax 0.5 po potrebi.

Danas mi je uveden i Olanzapin 5mg 1/2 uvece.

Kakva su vasa iskustva sa ovim lekom, nuspojave, period adaptacije i sl. Hvala unapred.

Posted (edited)

Bez brige, ta doza utiče samo na serotoninske i histaminske receptore, znači trebalo bi da utiče na dep. i anx, uveče bi trebalo da te uspava, a preko dana očekuj sedaciju. Takođe pojačava dejstvo Seroxata, tzv. augmentacija.

Jesi li dobio uslužnu dg. ili moraš da kupiš? 

Srećno! 

Edited by Koba

16 minutes ago, Koba said:

Bez brige, ta doza utiče samo na serotoninske i histaminske receptore, znači trebalo bi da utiče na dep. i anx, uveče bi trebalo da te uspava, a preko dana očekuj sedaciju. Takođe pojačava dejstvo Seroxata, tzv. augmentacija.

Jesi li dobio uslužnu dg. ili moraš da kupiš? 

Srećno! 

Hvala na detaljnom odgovoru. 

Ovaj put mi je ostavila moje dijagnoze F32 i F41 pa sam morao da kupim. Iz nekog razloga nije htela da mi piše novu šifru jer se beleži u zdravstveni karton.

Ne znam na šta bi to moglo da utiče?

Cena leka je 1.100 dinara u Beogradu, što i nije baš jeftino. Preko zdr. osiguranja se plaća valjda samo 50 din, pa ću je pitati da mi napiše na osiguranje. Kontrola mi je za dve nedelje, pa će da vidi da li će me ostaviti na 2.5mg ili će dizati na 5mg.

Znaš li možda zbog čega nije htela da mi piše diag?

Hvala na podršci :))

Zato što ide na dg psihoze, manija i bipolarni, a verovatno iz razloga koji si naveo. Pitaj sledeći put, osim ako ti je bitno da ti u kartonu ne stoji neka od ovih gore dg. 

56 minutes ago, Koba said:

Zato što ide na dg psihoze, manija i bipolarni, a verovatno iz razloga koji si naveo. Pitaj sledeći put, osim ako ti je bitno da ti u kartonu ne stoji neka od ovih gore dg. 

Znam da mora da ide na dg psihoze to mi je i rekla nego mi nije rekla konkretan razlog zasto ne zeli da napise. Sto se mene tice meni apsolutno nije bitno sta ce mi pisati u kartonu ali bi mi zbog trenutne finansijske situacije znacilo jer me ovako sa ovim i ostalim lekovima i lekovima za astmu izadje preko 3.000 din mesecno.

Iz tog razloga sam te pitao da li mozda znas sta bi predstavljalo da mi u kartonu pise i ta sifra a ja cu je svakako pitati sledeci put.

Imaš lekara koji hoće da napišu tzv. uslužnu dg, da pacijent ne bi plaćao, a ima i onih koji neće jer ipak je to zvanični dokument i verovatno se plaše da unesu netačnu informaciju da ne bi bilo u budućnosti event. posledica po njih, treći pak neće da napišu da ne opterete pacijenta dijagnozom, sve zavisi od lekara

40 minutes ago, Koba said:

Imaš lekara koji hoće da napišu tzv. uslužnu dg, da pacijent ne bi plaćao, a ima i onih koji neće jer ipak je to zvanični dokument i verovatno se plaše da unesu netačnu informaciju da ne bi bilo u budućnosti event. posledica po njih, treći pak neće da napišu da ne opterete pacijenta dijagnozom, sve zavisi od lekara

Aha, sad razumem. Pitaću je ja svakako sledeći put pa javljam.

A da li znaš slučajno da li ove F šifre mogu da utiču prilikom zapošljavanja? Tj. da li poslodavci traže lekarsko?

Ja radim u IT-u (servis, software, web programiranje) ali sam trenutno nezaposlen.

Hvala još jednom

Zakon, ali goji.

Izbacujem ga postepeno.
Na 20 mg BEZ melatonina me ne uspava ni najmanje.
Ne znam zašto i kako, ali ne deluje uspavljujuće na mene, samo me goji.

Dijagnoze koje imam su : F41.2, F32.1

Terapija:

Seroxat 20mg: 1+0+0

Rivotril 2mg: 1/4+0+1/4

Po potrebi Xanax 0.5mg

Pre mesec dana mi je uveden Onzapin 5mg, prvo 1/2 a sada jedna tableta pred spavanje. Na pocetku (par dana) me je uspavljivao bukvalno nokautom i imao sam konstantan san od nekih 7 sati. Budjenje je bilo ok ali bih pre podne bio pospan, apetit mi nije povecavao, libido takodje normalan. Onzapin mi je regulisao sve sumanute ideje i misli koje su me obuzimale. Sada kada pijem jednu tabletu pred spavanje najbolje funkcionisem u kombinaciji sa ostalim lekovima koji su mi terapija. Sve u svemu zadovoljan sam ovim lekom i nadam se da ce tako i ostati. Jedino sto bih izdvojio su veoma zivopisni snovi koji se ponekada cine kao realnost. Eto toliko za sada. Nadam se da ce ovo moje iskustvo biti nekome od koristi. Ako neko ima dodatnih pitanja tu sam. Pozdrav svima.

On 9/15/2020 at 12:48 AM, Rust said:

Dijagnoze koje imam su : F41.2, F32.1

Terapija:

Seroxat 20mg: 1+0+0

Rivotril 2mg: 1/4+0+1/4

Po potrebi Xanax 0.5mg

Pre mesec dana mi je uveden Onzapin 5mg, prvo 1/2 a sada jedna tableta pred spavanje. Na pocetku (par dana) me je uspavljivao bukvalno nokautom i imao sam konstantan san od nekih 7 sati. Budjenje je bilo ok ali bih pre podne bio pospan, apetit mi nije povecavao, libido takodje normalan. Onzapin mi je regulisao sve sumanute ideje i misli koje su me obuzimale. Sada kada pijem jednu tabletu pred spavanje najbolje funkcionisem u kombinaciji sa ostalim lekovima koji su mi terapija. Sve u svemu zadovoljan sam ovim lekom i nadam se da ce tako i ostati. Jedino sto bih izdvojio su veoma zivopisni snovi koji se ponekada cine kao realnost. Eto toliko za sada. Nadam se da ce ovo moje iskustvo biti nekome od koristi. Ako neko ima dodatnih pitanja tu sam. Pozdrav svima.

Očito si kao i ja uživao u"True  Detective" seriji,radi tvoje profilne.I ja pijem olanzapin i zadovoljan sam,već 6 godina.

Od danas:

Mendilex 2 mg - 2 tbl ujutru.

Propranolol 40 mg - 1 + 1 + 0

Metoten 5 mg - 1 + 1 + 2

Onzapin 10 mg - 2 tbl

Seroxat 20 mg - 2 + 1 + 0

Rivotril 2 mg - 3 x 1

Bromazem 6 mg - 3 x 1

Wellbutrin XR - 1 ujutru

Lamictal 100 mg - 3 x 1

Eftil R. 500 mg - 3 x 1

pijem 10mg i za sada sam zadovoljan

trebalo bi da pijem i anafranil ali mi je bolje bez njega jer mislim da me baš baš otupljivao

a na olanzapinu takođe imam živopisne snove i budim se baš naspavan

ne blokira me toliko i funkcionalniji sam

nisam se ni ugojio kao prvi put dok sam ga pio 

doduše tad je bilo 20mg