Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

Recommended Posts

To je isto sto i treana- olanzapin. Nema nikakve razlike. Sjajan lijek za dobar san.

kakav je za lecenje psihoza

U ponedeljak idem ponovo u bolnicu(psihijatrijsku) zbog menjanja ljekova. Do sad sam redovno pila od 2013 haldol i kventiaks. Posto imam shizoafektivni poremacaj. Nekako imam jos neke male psihoze i doktor mi je rekao da ce mi dati leponeks. Kad odem u bolnicu mogu li ja moliti pshijatra na odjelu da mi daju neke druge ljekove, samo ne leponeks jer sam cula i citala da proredjiva krv i da si od njega sklon raznim upalama. Imam fobiju od igala a bas zbog leponeksa bi me morali non stop bockati zbog kontrole bjelih krvnih sudova. Dali mogu moliti doktora za neke druge ljekove i koji mislite da je dobar. Od 2013 redno idem na kontrole i redovno uzimam terapiju. Nisam problematican pacijent. Bar do sad ne hehe. Majka sam dvoje tinejdžera. Zivim u Sloveniji, ali po forumu koliko citam koriste se isti ljekovi. Hvala na odgovoru.

Edited by Hyperdrive
Kva�ica.

Lirika, mislim da možeš da zamoliš dr da ti promeni terapiju u bolnici i posle bi tu terapiju trebao da primenjuje tvoj psihijatar. Probaj, zašto da ne?

Ja sam 2011 bila 12 dana na Institutu za medicinu rada, samo radi pregleda, nisam se tu leÄila..ali izmeÄ‘u ostalih lekara tu sam iÅ¡la i kod psihijatra. Požalila sam se da mi Bensedin ne odgovara i ona je dala neki drugi ansiolitik, a ja sam telefonom o tome obavestila tadaÅ¡nju lekarku-psihijatra. Nije se naljutila, kada sam sledeći put bila kod nje prepisala mi je taj isti ansiolitik koji sam poÄela da pijem u bolnici.

Å to se preporuke tiÄe, nisam lekar i ne mogu niÅ¡ta da ti preporuÄujem. Svako od nas individualno reaguje na neki lek, nekome je bolje, nekome loÅ¡ije..I zbog toga ali i zato Å¡to nisam lekar ne mogu niÅ¡ta da preporuÄim.

kakav je za lecenje psihoza

Ne znam to stvarno. Ja pijem za nesanicu u minimalnoj dozi. Generalno olanzapin je prvi izbor psihijatara... tacnije zypreksa...

Da je problem kod tebe samo nesanica,dobio bi hipnotik.Zelim reći da imaÅ¡ ozbiljan problem ako si dobio antipsihotik zyprexu.Ona istina pomaže kod spavanja,ali joj je prvobitna namjena ljeÄenje psihoza.Nisi u psihozi,to znam,vjerovatnije pokuÅ¡ava doktor njome otkloniti strahove.

Da je problem kod tebe samo nesanica,dobio bi hipnotik.Zelim reći da imaÅ¡ ozbiljan problem ako si dobio antipsihotik zyprexu.Ona istina pomaže kod spavanja,ali joj je prvobitna namjena ljeÄenje psihoza.Nisi u psihozi,to znam,vjerovatnije pokuÅ¡ava doktor njome otkloniti strahove.

Ne moze hipnotik da me uspava. Niti jedan. Vjerovatno je za strahove.

Jedini lek na svetu koji me za 10 minuta ukomira, i drži me u snu 9, 10 sati, a probudim se odmoran.

Nema mamurluka!

Od kako pijem onzapin stanje mi se znatno poboljsalo nestali su strahovi halucinacije sumanute ideje poceo sam pozitivnije da razmisljam ne izbegavam ljude odlicno spavam lek je kao stvoren za mene a pijem ga skoro mesec i po

Od kako pijem onzapin stanje mi se znatno poboljsalo nestali su strahovi halucinacije sumanute ideje poceo sam pozitivnije da razmisljam ne izbegavam ljude odlicno spavam lek je kao stvoren za mene a pijem ga skoro mesec i po

Kako izdržavaš apetit?

Pa apetit mi je u picetku bio pojacan mogao sam slona da pojedem bio sam gladan non stop medjutim sada jedem normalno

I meni je dobar,Äak me nije neÅ¡to udebljao,prvo sam na njemu puno smrÅ¡avio,kasnije nabacio opet kilograme,ali viÅ¡e je to masa zbog teretane.

Moram da pijem Onzapin. Doza, poÄetna je 0+0+ 1/2 od 5 mg, kasnije se povećava.

I dalje se plaÅ¡im ali dr mi je rekla da je to glavni lek za mene. VeÄeras "sveÄano" poÄinjem sa tom polovinom od 5 mg.

Ajde,bilo je i vrijeme,neće ti biti ništa,ne brini.

Jao 2,5 mg, ja samo 20 mg. :D

Onzapin me lepo uspavljuje. Nemam nikakve nuspojave, pojaÄanu želju za slatkiÅ¡ima i sl. Bila sam glupa Å¡to ga nisam pila ranije. Neželjene misli sam imala juÄe, preko dana, noću ih, za sada, nema.

Dobro je. Videću kako će biti kad povećam na 5mg-sama mi je dr rekla da povećam na 5mg posle nekoliko dana.

Sam ti ja lijepo rekao,ali još je rano.Nadam se da bude i dalje sve u redu.

Pijem Onzapin već nedelju dana, od 2,5mg. OdliÄno spavam.

Nuspojave nemam. Od ponedeljka ću povećati dozu na 5mg i javiću utiske. :)

Od veÄeras krećem sa dozom od 5mg. I dalje se pomalo plaÅ¡im tog leka.

Da li on usporava i da li je moguće da se od njega zaboravlja..npr uopšte ne mogu da se setim naziva gaziranog soka koga STALNO pijem :unsure: već moram da uzmem flašu i vidim kako se zove.

Banalan je primer, ali...plašim se jer ovih dana moram da budem pribrana, stabilna i skoncentrisana.

Da li neko od vas koji pijete Onzapin ima te probleme usporenosti i zaboravnosti?

Stojke, ja imam neke neželjene misli, vizualne halucinacije, nemam psihozu, ali je dr napisala "psihotiÄni nivo" posle onog depresivna, ankciozna..

Å to se lekova protiv crnih misli tiÄe, ja sam pila Haloperidol, on spada u antipsihotike.

Razumem tvoj gnev, mislim da si morao da kažeš da ti je od lekova loše..i lekovi ove vrste se menjaju sve dok se ne pronađe prava terapija.

Ja nisam imala ni crne misli, ni halucinacije, ni fleÅ¡bekove, ama niÅ¡ta, pa sam bila na AP pet meseci i to me je uniÅ¡tilo. Samo sam bila otiÅ¡la kod doktorke narokana kofeinom na prazan stomak, ne znajući da to i Flunisan nisu dobra ideja, i samo sam za jednu epizodu paralize sna gde su mi bubice pokazale strelu nadole (!!!) mislila da mi je neko turio benzos, jer nisam znala da postoji paraliza sna, da si tad fiziÄki nepokretan i da može da ti se priviÄ‘a. Pomislila sam da je "logiÄno" da neko zezne crnu ovcu, kako bi joj se posle smejao - pogreÅ¡ni zakljuÄci i antagonizacija tipa koji krade tvitove i od toga pravi biznis u celom regionu su imali smisla. Ko veli, ako ne znam Å¡ta je, to je tip sa Mudrolija, on deluje kao svinja.

InformiÅ¡ite se o stvarima, uvek, svugde, svakako. Nemojte da se i vama zbog kombinacije ljudske gluposti i crta karaktera koje su npr. tipiÄne za neki poremećaj liÄnosti dogodi neÅ¡to ovakvo.

Addendum: moj modus operandi je "neko me mrzi, jer delujem kao da nisam deo toga-i-toga, kao da ne pripadam". Ja sam poput onih majki koje misle da se baÅ¡ njihovo dete kurva i neće da im kaže. Posle mi je reÄeno da to nema veze sa psihozom. Pretpostavljam da ostatak reÄenice glasi "nego si kreten!". :P