Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

Recommended Posts

Goksy procitao sam ako se ne varam da si pre onzapina pio rispolept, i ja sam prvo rispolept pa onda injekciju xepliona sto je otprilike isto...ovaj onzapin mi mnogo vise prija, smirenije se osecam, nemam anxioznost , depresivne misli, nemir i neki umor u toku dana i jedva da sam mogao da pricam sa ljudima bukvalno sam cutao na rispoleptu.mozda je rano jos za bilo kakvu ocenu jer ga pijem samo 3 dana i to 5mg, ali imam osecaj da je mnogo bolji.Sta ti mislis?

Ne znam da li je onzapin bolji ali mene u Lazi svo osoblje vec zove Mr. Rispolept.

Jel osecate gubitak pamcenja, koncentracije ili orijentacije u prostoru od olzapina?

Evo ja samo da dam komentar nakon mesec dana koriscenja Zalaste.Osecam se odlicno, spavam 10, 11 sati...Imam energije preko dana, mogu da radim.Nisam dobio ni jedan kg do sada.Pijem 10 mg uvece i to me lepo uspava.Mnogo bolje od rispolepta i xepliona.Popravlja mi se libido, skoro nestaje anxioznost.Srecno svima!

Srcko,isto je bilo kod mene,ja vec 5 godina pijem 10 mg, i manje više je sve isto.

Jel osecate gubitak pamcenja, koncentracije ili orijentacije u prostoru od olzapina?

to je na pocetku jedno cetiri meseca posle se organizam navikne ja na pocetku nisam mogao da gledam film nisam imao koncentracija da ga pratim isto i auto sam teze vozio olanzapine ti blokira misle

Nova sam na forumu, pijem vairu 6 dana, navecer od 5 mg. Inace pijem ad tritico 200mg, a radi anksioznosti mi je doktor dodao vairu. Inace idem i u dnevnu bolnicu u jer mi je tesko funkcionirati na poslu, pa sam na taj nacin na bolovanju. Dijegnoza mi je anksiozno-depresivni poremecaj, i vec mjesecima pokusavamo naci odgovarajucu terapiju za mene, do sada bezuspjesno. Uglavnom od vaire prvu polovicu dana provedem u polusnu, tek popodne dodem k sebi. Kada je vama prestala ta pospanost? Da li je ikome rijesila anksioznost?

Hvala na odgovoru Vasko...Marincice pospanost bi trebalo sa vremenom da se smanjuje posle par meseci.Anksioznost mi je resila za nekih 70, 80%.A mislim da i kod depresije pomaze.Srecno!

pomaze kako ne ja pijem zalasta zbog blage depresije sa panicne napade

antidepresivi nisu mogli da mi rese situaciju ali sa zalastom sam mnogo bolje

Jel se neko ugojio od Zalaste? (nadam se da nije:unsure:)

lol ona je među najgorim od svih ap što se tiče gojenja

gojenje čak i nije najveći problem nego tzv metabolički sindrom kad ti sve ode u kurac i masnoće i jetra i sve

a da i dijebetes...

nego... ja razmišljam da se vratim na njega

recimo jedno 10mg umesto 10mg aripiprazola?

ta doza od 10mg ne bi trebalo da me tooooliko ugoji koliko onih 20mg od pre

a možda me malo aktivira...

Znaci goji?:o:o (+ taj metabol. sindrom)

Pa ja cu tek onda da se isfrustriram ako se ugojim

Ja je pijem nedelju dana  5mg zbog prisilnih misli i malo zbog spavanja (dijagnoza F40)

On 4/22/2019 at 4:48 PM, Srcko said:

Hvala na odgovoru Vasko...Marincice pospanost bi trebalo sa vremenom da se smanjuje posle par meseci.Anksioznost mi je resila za nekih 70, 80%.A mislim da i kod depresije pomaze.Srecno!

I meni je pomogla kod anks.

a nene od 5mg zaista sumnjam da ćeš se ugojiti

opustićeš se i srediće ti prisilne

ovi lekovi drugačije deluju u drugačijim dozama

nećeš imati izraženih nuspojava bilo kakavih na tako maloj dozi (pije se do 20mg)

eto ja mislim da pijem 10mg i sumnjam da ću i tada imati nuspojave

Huh, sad mi je lakse...Mislim da mi je pomogao kod anks. i spavanja (zbog groznog stanja imala sam isprekidan san + budjenje u 6 itd)

Hvala baronesa :flower:

Pomislila sam - smao mi fali jos da se ugojim pa da se i oko toga osecam isfrustirano.

Naravno, najvaznije je da si ok ali opet ne bih da se ugojim..

Onda, jos jednom da potvrdim(o):green: - mislis da nema sanse da se ugojim?

Atina ne bih da te plasim ali ja sam se i od male doze ugojila mislim da je bilo od 5-10 mg, mada tokom sest meseci 15 kg. Ipak bolje da znas ali i sama ces videti kakav ce ti biti apetit ja sam samo o hrani mislila

Ne goji lijek nego hrana. Ne moram ja jesti šunku ili kobasicu kad god ogladnim. Mogu ispeći štapiće mrkve, gavune, papaline..

Postoji i hrana sa negativnim kalorijskim indeksom kao npr. gljive. Nabereš mlječnica, zapečeš na tabli i mlati.

Zašto ne bi voće, povrće?

Nisam jela nezdravo i svejedno sam se ugojila. Ali jesam jela non stop. Doktorka je mislila da je to dobro s obzirom da sam neuhranjena.

Nakon sto sam prestala da ga uzimam oslabila sam 10 kg. Lek mi je generalno bio uzas, bila sam kao zombi i imala jos nekih fizickih promena, ali mozda nekome odgovara.

Ne trazi mi se nesto posebno da jedem mada ja uglavnom jedem voce i povrce.

Slatko i testa obozavam ali se max. trudim da ih zaobidjem.

A inace na mene ne deluje da sam kao zombi.

@Warrior,r, jel ti uticao mozda na menstr. ciklus?

Atina jeste, i to je doktorici bilo cudno, izostao mi je punih sest meseci koliko sam ga i pila. Mozda to ima neke veze s tim da sam imala 17 godina pa drugaciji hormoni, stvarno ne znam. Prolaktin mi je bio nenormalno visok, visi nego kod trudnica.