Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

Recommended Posts

Baronesa,

slazem se, u principu si u pravu, ali ako me debljina frustira (i ne daj Boze se dodatno ugojim) ne mogu da budem

srecna kao debela..:( Ako me razumes.

ne znam šta da ti kažem

delim mišljenje tvoje dr da je 5mg suviše malo za nuspojave ove vrste

ali možda si ti nekako osetljiva na ovu stranu leka ko zna

probaj da iskontrolišeš glad i da se aktiviraš dodatno

da makar zaustaviš debljanje pa posle vidi šta ćeš

Trudim se sve sto kazes - OBAVEZNO kontrolisem glad (svakako to radim i bez Zalaste)

i trudim se da dosta setam.

Nadam se samo da se necu ugojiti vise od ovoga..

Neko opet kaze da Seroxat izaziva glad i potrebu da stalno nesto jedes..Ne znam..

Eto tačno mesec dana kako pijem 2,5 mg. Suvoća usta se povukla, ali imam apetit za troje. I ne stižem sve planirano u toku dana da završim jer ne mogu da funkcionišem ako ne odspavam bar 10 sati.... Eto. Videću na sledećoj kontroli da uzmem drugi Ap. Ionako mi sada služi samo za spavanje.

On 9/4/2019 at 10:41 PM, Opsednuti lik said:

lek te samo umrtvi i gojite, dobar je za paranoju i to je to,prepisuju ga i ljudima bez psihoze,ali ja bih ljudima bez psihoze preporucio da se klone tog leka. nije vredan toga.

Meni nije pomogao sa paranojom iako mi nisu rekli da imam psihozu ali mislim da je to zato sto je moj strah bio realan a ne psihotican. Apsolutno se slazem da treba da se klone, ali sta ce ljudi kad su lekari neprofesionalni i gledaju samo profit od farmaceutske industrije.

On 9/5/2019 at 1:20 PM, atina said:

Ne znam jel goji Zalasta ili i Seroxat..Pitala sam na temi Seroxat ali niko nije odgovorio..

Kao sto rekoh, dr. mi rece da od 5 mg Zalaste ne mogu da se ugojim...

atina, ja sam ti tamo odgovorila da mene seroxat nije ugojio

Meni nije jasno nešto vezano za ovaj psihotropa.

Nekada steknem toleranciju na njega i onda nema spavanja, a nekad kao sinoć uz 10 mg zaspem k'o mrtav.

Čitao sam na više mesta kako posle Klozapina - Leponexa najviše goji, ali ni to se nije pokazalo kao tačno kod mene.

Olanzapine remains a big deal to me.

Evo mog iskustva. Pila sam olanzapin od početka avgusta do sredine septembra i onda ga izbacila zbog nenormalnog apetita. Inače mi je sredio spavanje i prestale su suicidne misli. Onda dibih upalu sinusa i grip, i toliko sam teško podnosila tu nemoć i rad u školi pod temperaturom da sam psihički opet flipnula. Prošlog ponedeljka sam ponovo počela da ga pijem i do Petka me je već smirio.

Možda me je apetit bio toliki jer sam ga pila sa eftilom...Pila sam olanzapin uveče polovinu od 5 mg, a sad pijem 1/4 od toga i zadovoljna sam kako deluje na mene. Videćemo sada da li će ova mala doza u kombinaciji sa lamiktalom uticati na apetit.

Paradis, meni je Eftil pojačavao apetit.

Sam Onzapin nije.

Kada sam ranije pored ad pila samo eftil, nije bilo pojačanog apetita. Vraćamo se na ono staro da je ipak sve individualno. Ko će ga znati.

Evo i mene nazad na Onzapinu...

Bar se dobro spava.

Uzimam olanzapin 3 god sad je doslo vreme da se skidam sa leka normalno uz dogovor sa psihijatrice  e sad ovih dana imam velike nesanice spavam po sat dva probudim se nemogu da zaspim ponovo , a cele godine sam uzimao pola tableta 5 mg psihijatrica mi govorila polovina nije nista  ali ja nemogu sinoc sam opet popio tabletu ,a hocu da se jos jednom obidim da se skinem sa ljeka 

E sad zanima me iskustvo neko sta se skinuo sa tog leka dali treba da izdrzim ove krize  nemogu poludeo sam bez spavanja

Isto. Zelim da se skinem s lijeka a citao sam horor price ljudi da posle zyprexe nisu vise nikad mogli da spavaju kako treba. U totalnoj sam panici i strahu da cu i ja tako zavrsit. Prvo su mi calixta ili seroxat uzrokovali da vidim duplo, sto se pogorsava, a sad i ovo. Moj zivot je pakao, potrazis pomoc i onda te lijekovi sahrane dodatno. Od sad se klonim bilo kakvog lijeka.

Ja sam svojevoljno ukinuo dugogodišnju upotrebu Olanzapina.

Bez problema spavao, apetit se normalizovao, ali je kilaža nenormalna, dok se ne pokrenem.

Ja sam doživeo tahifilaksu na Olanzapin, odnosno prestao je da me uspavljuje a bio sam na maksimalnoj dozi godinama.

Simptomi ne prestaju iako sam se vratio na manju dozu zyprexe. Nesanica je najgora. Iskreno ne nadam se nicemu dobrom. Lijekovi su mi unistili organizam. Dao bi sve da ih nikad nisam pio jer nisu ni pomogli.