Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
zelenka

HELEX - ne pijem ga vise...

Recommended Posts

neznam dali je to pametno ili ne ali bojim se da se ne navucem na helex i prestala sam ga piti. buduci da nista ne radim i ne idem nigdje, nisam pod nikakvim stresom i anksioznost mi se povukla, vec nekoliko dana sam dobro. tako sam skuzila da zaboravim popit helex, popijem samo ujutro sa zoloftom, a evo jutros namjerno nisam. nekako osjecam da mi ne treba, barem sad. sta mislite o tome, jel to dobro ili lose???

i nekako mi se cini da se moram pocet borit sama, jer zelim da znam da sam neki uspjeh imala ja , a ne da je zbog helexa. ali ako osjetim i malu anksioznost, popit cu ga. bojim se i ako ga stalno pijem cak i kad mi ne treba da mi onda kad mi stvarno bude trebao nece dobro djelovati, kao alkohol, trebas sve vise i vise da postignes isti efekt. Zoloft pijem redovito i dalje, to nije upitno. samo me zanima za helex dali je bolje ovako da se ne kljukam bespotrebno s njime 3 puta dnevno ako mi netreba? :cloud9:

neznam dali je to pametno ili ne ali bojim se da se ne navucem na helex i prestala sam ga piti. buduci da nista ne radim i ne idem nigdje, nisam pod nikakvim stresom i anksioznost mi se povukla, vec nekoliko dana sam dobro. tako sam skuzila da zaboravim popit helex, popijem samo ujutro sa zoloftom, a evo jutros namjerno nisam. nekako osjecam da mi ne treba, barem sad. sta mislite o tome, jel to dobro ili lose???

i nekako mi se cini da se moram pocet borit sama, jer zelim da znam da sam neki uspjeh imala ja , a ne da je zbog helexa. ali ako osjetim i malu anksioznost, popit cu ga. bojim se i ako ga stalno pijem cak i kad mi ne treba da mi onda kad mi stvarno bude trebao nece dobro djelovati, kao alkohol, trebas sve vise i vise da postignes isti efekt. Zoloft pijem redovito i dalje, to nije upitno. samo me zanima za helex dali je bolje ovako da se ne kljukam bespotrebno s njime 3 puta dnevno ako mi netreba? :cloud9:

A blago ti se!

Ak ti ne treba nemoj ga ni slucajno piti.

Ja sam se totalno navukla na helex i sad vec 2 dana pijem normabele, al osjecam apstinencijsku krizu.

Nadam se da ce proci uskoro, pa cu se valjda s normabela lakse skinut.

Helex je koma kad se navuces na njega!

Popij ga samo kad ti je kriza!

Hvala na savjetu... zbog tebe sam se i prepala od helexa, kad sam cula sta sve prozivljavas. inace ne bi ni razmisljala o toj ovisnosti, samo bi ih gutala 3×dnevno, i kad treba i kad ne treba. srce.gif

Hvala na savjetu... zbog tebe sam se i prepala od helexa, kad sam cula sta sve prozivljavas. inace ne bi ni razmisljala o toj ovisnosti, samo bi ih gutala 3×dnevno, i kad treba i kad ne treba. srce.gif

A zato smo tu da si pomognemo! :kiss:

Pa ja bas i nisam za takav nacin. Gle, pijes Helex 3 puta dnevno (koliko mg?), i sad odjednom malo ti je bolje i odmah prestajes. I to na svoju ruku. Helex se smanjuje postupno, nikako odjednom. :eusa_naughty:

Pozdrav,

Brondy

Pa ja bas i nisam za takav nacin. Gle, pijes Helex 3 puta dnevno (koliko mg?), i sad odjednom malo ti je bolje i odmah prestajes. I to na svoju ruku. Helex se smanjuje postupno, nikako odjednom. :eusa_naughty:

Pozdrav,

Brondy

Ebony pije 3x po 0.25. To je minimalna doza, i bolje je da prestane ak se dobro osjeca, nego da se navuce na njega. Vjerojatno joj je proradio zoloft, pa joj vise ne treba!

A što bi joj falilo da dva tjedna pije 2x0,25 a onda 2 tjedna samo jednu. Sigurno se nece tako navuci.

Pozdrav,

Brondy

Slazem se da ga treba postepeno smanjivati a nikako odjednom prestati.

Sad ga pij 2 puta dnevno npr 10 dana pa posle po 1 dnevno pa pola.....

Najbolje ti je od svega i svih saveta da ti doktor kaze kako da ga prekines.

Ovo sto ti radis nikako NEVALJA!

Al ne znam zasto bi a pila, ak osjeca da joj nije potreban. Kad je ulovi kriza, neka popije jedan helex.

Pa nije to ad, pa da ga mora redovno piti

ma ne pijem ga ja dugo, skoro 2 mjeseca. i postepeno sam ga smanjila, pila sam prvo 3 pa bi onda nekad skuzila da mi treca ni ne treba ili bi jednostavno zaboravila, i tako neko vrijeme. onda sam pocela zaboravljat i drugu pa sam pila samo ujutro sa zoloftom. a evo jutros nisam uzela namjerno i sasvim mi je ok, ne vidim razliku. mislim da mi zoloft djeluje, osjecam se drukcije, u pozitivnom smislu.

ma ne pijem ga ja dugo, skoro 2 mjeseca. i postepeno sam ga smanjila, pila sam prvo 3 pa bi onda nekad skuzila da mi treca ni ne treba ili bi jednostavno zaboravila, i tako neko vrijeme. onda sam pocela zaboravljat i drugu pa sam pila samo ujutro sa zoloftom. a evo jutros nisam uzela namjerno i sasvim mi je ok, ne vidim razliku. mislim da mi zoloft djeluje, osjecam se drukcije, u pozitivnom smislu.

I to je super!

Bas mi je drago!

Hocu, bila sam mu rekla da pijem samo 2 ali nista nije rekao. ma tek za 2 tjedna idem opet kod njega. valjda ce mi bit ok, ako osjetim :veca: odmah gutam helex.

Hocu, bila sam mu rekla da pijem samo 2 ali nista nije rekao. ma tek za 2 tjedna idem opet kod njega. valjda ce mi bit ok, ako osjetim :veca: odmah gutam helex.

E ja mislim da je bas fazon u tome,zato treba postepeno....gutaj ga ako nista svaki drugi dan dok ne odes doktoru

Ebony, pozdravljam tvoju odluku i ako ne osecas potrebu, nemoj da uzimas Helex. Budi pametna i uci se na iskustvu drugih ljudi. Helex spada u grupu benzodiazepama, sto znaci da se pre ili kasnije stice ovisnost. Svako 'ko je prosao kroz te muke, zna o cemu pricam. Ja sam par puta ovde na forumu pisala o svom iskustvu, i od tada ja uzimam sve tablete za smirenje samo po potrebi a nikako kao prevenciju. Ono sto nikako ne treba ciniti to je da prestanes s AD na svoju ruku i ako na to pomisljas obavezno pricaj s doktorom. Sto se benzodijazepama tice, oni se smanjuju postepeno samo kod onih osoba kod kojih je vec doslo do ovisnosti, znaci kod onih koji prilikom prestanka osecaju krizu. Ja sam svojevremeno mesec dana prolazila kroz pravi pakao i tada sam prvi put shvatila zasto kazu da je kriza od benzodijazepama gora i od heroinske ;)/> U takvim slucajevima preporucuje se postepeno ukidanje, i najcesce promena na neku drugu vrstu leka, takodje benzodijazepama. Ja sam doduse naglo prestala iako to u mom slucaju nije bas bilo preporucljivo ali ja sam tako htela iz nekih svojih razloga. Medjutim, lekovi za smirenje ni ne moraju da se uzimaju svaki dan, njihova primarna namena bas i jeste u tome da se uzimaju po potrebi ili u ekstremnim slucajevima nekih par nedelja i to najcesce dok se ceka da AD pocnu delovati. Ako ipak nisi sasvim sigurna, otidji kod doktora i sigurna sam da ce ti dati slican savet (sem naravno ako nije od onih koji se zalazu za sto vise tableta, bez obzira kako se osecas).

Ja ti na osnovu svega sto znam i sto je najgore - na osnovu vlastitog iskustva - od srca savetujem da Helex uzimas samo po potrebi, znaci ako bas osetis nervozu ili napad panike koji se nikakvim drugim metodama ne moze sanirati. Mogucnost da se stekne ovisnost smanjuje se i tako sto se pravi pauza od barem dva-tri dana izmedju uzimanja benzodijazepama. Na taj nacin mogucnost stvaranja ovisnosti je minimalna.

ja se toga i najvise bojim, te krize, strah me da me taj helex jos vise ne unisti... jer ako sam mogla 7 godina bez njega sto nebi mogla i sada. jucer su mi se od gladi malo tresle ruke pa sam ipak popila helex, ali cim sam pojela sam se smirila, dakle nije bilo od anksioznosti. bojim se kad bih zapala u tu krizu da bi mi se jos gore pojacala panika, od straha sto se samnom desava. a nekad mi je stvarno zao trovat se bez veze kad se osjecam dobro i kad mi helex stvarno ne treba. a i taj osjecaj lazne sigurnosti... kako cu znat dal mi je bolje i dali jos imam anksioznost ako pijem helex - nikako. ovako bar znam na cemu sam. zoloft pijem i dalje, on mi je dobar, malo sam zivnula...

tako je draga...helex je samo za hitne slu?ajeve..kao npr kad imaš gnojni proces u zubu piješ antibiotike protiv upale a voltarene samo protiv boli..isto ti je i sa heleksima i antidepresivima...nemoj samo mu?it samu sebe..ispravno djeluješ to je sigurno...nosi helekse uz sebe i nastoj da ti se od starosti raspadnu u torbici...onda najbolje djeluju, kad ih samo nosiš uokolo..

evo jedan mi se raspo, malo se probusila folija kako sam ga nosila u torbi. ostatke sam bacila u wc. sav je bio smrvljen. ali nazalost sad sam morala poipt novi heleks jer sam zbog jedne obaveze koja ce biti tek u 7. mjesecu momentalno dobila anksioznost. popila sam ga prije jedno pola sata i sad konacno, valjda zato sto ga nisam dugo pila (nekoliko dana) djeluje. vec osjecam kako su mi kapci teski. da sam pila svaki dan, izgubio bi djelovanje. samo me muci ta glupa anksioznost jer se ja vec sad sikiram oko neceg sta ce biti tek u 7. mjesecu... :zz_banghead: sad sam nahebala do 7 mjeseca... cry.png

to je bio i moj point - do sedmog mjeseca ces ovo pamtit kao lose razdoblje iza sebe, kad si upoznala divne ljude koji su ti dali potporu kad ti je trebala hehe, potpisan cijeli forum:)

Potpisujem što je Draga rekla.

Još da dodam mišljenje svog psihijatra koja je odmah rekla da su anksiolitici vrlo opasni što se ti?e ovisnosti.

Meni ga ?ak nije htjela ni prepisati, ve? je to u?inila na moje inzisitiranje, kad bolje razmislim ne znam kako bih bez toga izdržala nus pojave.

Sada sam potpuno Xanax-free, uzmem ga vrlo, vrlo rijetko po potrebi.

Ako osje?am da ne?u mo? zaspat, drmnem jednu Draminu (to je ono protiv mu?nine u busu).

Ali zato je meni vrhunski poznati i priznati psihijatar propisivao Apaurin i Lexaurin u visokim dozama pune tri godine.Mogla bih ga ubiti.Zapravo, sve više razmišljam o tome da ga ipak tužim.Ne znam, možda ?e me pro?i...

a joj, pa jesi se uspjela skinut sa toga? i kako? :(/>

ma ja sam odmah vidjela da je meni previse uzimat helex 3×dnevno, pogotovo otkad sam stalno doma pa nisam stalno anksiozna. a po okusu sam skuzila da su unutra gadne kemikalije... :bljak: