Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Ninche

Ljubavni problemi u pubertetu i pdd-nos (blazim oblikom autizma)

Recommended Posts

Dragi moji, rec je o mom bratu i njegovoj prejakoj zaljubljenosti u devojke sa kojima nikad nece biti, a on jos ni ne zna (postoji mogucnost da i nikad nece znati) da bude sa jednom. Nikakve intimne stvari mu se, osim zagrljaja, nisu desavale sa njima. Jako je tuzan. 'Ajd' da on ne pripada ovom podforumu, ne bi to bilo nista strasno, ali kako se postaviti u takvim trenucima? Da li neko zna? (cula sam kako prica sa mamom, pa znam sve to)

Ne znam, ja ne bih razgovarao s njim o tome jos, pokusao bih da pruzim podrsku ono diskretno. Manje svadje mozda diskretno neki savjet. Pa onda kad se tebi povjeri u vezi tog problema, mozes ono konkretnije da djelujes.

Koliko godina ima brat?

Ima 17, ali je, mogu reci, polno mnogo razvijeniji bio i kad je bio mnogo mladji. Sad je jos stariji, a voleo bi da ima vecu bliskost sa nekim devojkama koje su sa njim u horu.

Neka ne forsira veze kao sto su te sa tim devojkama. Ako su zauzete, pa vala ih ima jos n puta toliko koje slobodno setaju gradom. Sta je se zaljepio na te dvije xD? Treba da ima devojku slezem se sa tim.

Pozz.

Ja sam se zaljubljivala od 12-16 godine 4-5 puta dnevno.

Onda se to smanjilo na 2-3 puta dnevno.

Cak i kada sam bila u vezi i jako zaljubljena i dalje sam se zaljubljivala u druge osobe ( ali sam ostajala vijerna momku ).

Sta hocu da kazem, sve je to normalno. Pubertet drma svakoga. I sve ce biti ok u svoje vrijeme. ;)

Ne forsirati.

Ohrabriti.

Koliko razumem, ovaj problem je dodatno pojaÄan pdd-nos-om tako da ne znam da li se mogu neki generalni saveti onih koji nemaju pdd-nos primeniti u ovoj situaciji.

Je l' bilo neÅ¡to u meÄ‘uvremenu, jeste li pokuÅ¡avale nekako da priÄate s njim o tome?

To je priliÄno normalno u toj dobi, jer emocije su Äesto prejake. Alarmno stanje je tek u 30-ima, zapravo.

Kako? Ovo me bas zanima. Oduvek sam zelela da znam sto vise o njegovom stanju.

Koliko razumem, ovaj problem je dodatno pojaÄan pdd-nos-om tako da ne znam da li se mogu neki generalni saveti onih koji nemaju pdd-nos primeniti u ovoj situaciji.

Je l' bilo neÅ¡to u meÄ‘uvremenu, jeste li pokuÅ¡avale nekako da priÄate s njim o tome?

Ma, nije, proslo ga je to, iako su mu i dalje simpatije.

Mislila sam, kad vec postoji ovaj podforum ovde da pomognem i bratu na taj nacin.

ne postoji osoba koja u pubertetu nije imala ljubane probleme

Khm, e pozdravlja te ta jedna nepostojeća osoba. :D

Khm, e pozdravlja te ta jedna nepostojeća osoba. :D

:laugh4::biggrin:

hah kao nisi imala neku simpatiju i tako to?

Ko zna, svi ljudi su razliciti. ;):D

hah kao nisi imala neku simpatiju i tako to?

Ne.....................................

• Create New...