Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
vila

FOBIJE

Recommended Posts

Savo, koji? :D Ja znam, pa, samo troicu, ustvari ne poznamo se osobno, nismo nikada bili na kavi ali Äitao sam neÅ¡to o njima :P Ma mali Mike ;) Tako dobar bio, sjećam se, kao da je juÄer bilo, kada bi ga majka zvala:"Mike, ruÄak je na stolu!", dok bi loptu naganjali :P

imam fobiju od života općenito, ako postoji Bog onda je lik psihopata.

To ja kazem, autokrata i diktator ;).

ja sam ono bio napisao - sadistiÄko Ä‘ubre :P

ima ona teorija da su vanzemaljci stvorili naš svijet, onda su oni sadisti :D

A,sto Bog mora imati odlike coveka osecati kao i mi .Sa jedne strane imamoBogocoveka Hrista koji stvarno jeste idealni Bog koji strada za svoja stvorenja iz ljubavi ali meni je trenutno nekako bliza zamisao da je Bog sve sto postoji i da nema osecanja kao mi ljudi odnosno Bog je Zivot a zivot je realno borba ali mislim da u toj borbi ima nekog reda.

ima ona teorija da su vanzemaljci stvorili naš svijet, onda su oni sadisti :D

Poštujem, no kako bi se i mi odnosili prema eventualnoj umjetnoj inteligenciji koju stvaramo. Pa bili bi totalno bezosjećajni prema njoj, a takva bića bi nam vjerojatno i služila samo kao robovska radna snaga ;)

A,sto Bog mora imati odlike coveka osecati kao i mi .Sa jedne strane imamoBogocoveka Hrista koji stvarno jeste idealni Bog koji strada za svoja stvorenja iz ljubavi ali meni je trenutno nekako bliza zamisao da je Bog sve sto postoji i da nema osecanja kao mi ljudi odnosno Bog je Zivot a zivot je realno borba ali mislim da u toj borbi ima nekog reda.

većina religija kažu da je Äovjek stvoren na sliku Boga, pa valjda zato. kad razmiÅ¡ljam o Bogu najprije bi mogla vjerovati da je Bog energija koja stvara sve oko nas i nas

Poštujem, no kako bi se i mi odnosili prema eventualnoj umjetnoj inteligenciji koju stvaramo. Pa bili bi totalno bezosjećajni prema njoj, a takva bića bi nam vjerojatno i služila samo kao robovska radna snaga ;)

Zavisi, ako bi ja stvarala umjetnu inteligenciju, ne bi joj dala osjećaj boli, patnje, straha i sl. Svi ti osjećaji imaju neku svrhu u Äovjeka, da se zaÅ¡titimo, ali u velikoj većini situacija mi se ne možemo zaÅ¡titi i onda sve te emocije gube svoju svrhu i ostane nam samo da se uzaludno patimo. Ako razumijeÅ¡ Å¡ta sam htjela reći. Mogli smo biti stvoreni jaÄima, sposobnijima, mogao je svijet biti stvoren s manje opasnosti ili bez opasnosti i onda ne bi trebali takve emocije, sve je moglo puno drukÄije, pa zato tvrdim da ja nikad ne bi stvorila neÅ¡to na taj naÄin, okrutno je.

većina religija kažu da je Äovjek stvoren na sliku Boga, pa valjda zato. kad razmiÅ¡ljam o Bogu najprije bi mogla vjerovati da je Bog energija koja stvara sve oko nas i nas

Zavisi, ako bi ja stvarala umjetnu inteligenciju, ne bi joj dala osjećaj boli, patnje, straha i sl. Svi ti osjećaji imaju neku svrhu u Äovjeka, da se zaÅ¡titimo, ali u velikoj većini situacija mi se ne možemo zaÅ¡titi i onda sve te emocije gube svoju svrhu i ostane nam samo da se uzaludno patimo. Ako razumijeÅ¡ Å¡ta sam htjela reći. Mogli smo biti stvoreni jaÄima, sposobnijima, mogao je svijet biti stvoren s manje opasnosti ili bez opasnosti i onda ne bi trebali takve emocije, sve je moglo puno drukÄije, pa zato tvrdim da ja nikad ne bi stvorila neÅ¡to na taj naÄin, okrutno je.

Ne bi ti ..... ali pogledaj sve te svjetske sileÄ‘ije, pa u jednoj Å vicarskoj žene nisu imale pravo glasa do 1971. tek toliko ..... sada svijet gazi Bliski Istok, zbog Äega, zbog svojih sebiÄnih interesa .... da ne priÄamo o Africi i "krvavim dijamantima", uostalom o trgovini "bijelim robljem" ovdje kod nas. JoÅ¡ smo mi presadistiÄka vrsta, proći će joÅ¡ neÅ¡to vremena dok ne evoluiramo u malo humanija stvorenja, bar se naivno nadam da će se to stvarno i dogoditi ....

jedno istraživanje tvrdi da polovica ljudi ima manjak empatije, naravno nisu snimali mozak polovice ljudi na svijetu, nego polovica ispitanika je imala vrlo mali ili nekativan onaj centar za suosjećanje u mozgu, pa ne Äudi Å¡ta sve ljudi rade. empatija je kod ÄovjeÄanstva zakazala

jedno istraživanje tvrdi da polovica ljudi ima manjak empatije, naravno nisu snimali mozak polovice ljudi na svijetu, nego polovica ispitanika je imala vrlo mali ili nekativan onaj centar za suosjećanje u mozgu, pa ne Äudi Å¡ta sve ljudi rade. empatija je kod ÄovjeÄanstva zakazala

Pogledaj samo politicare. Pa i neke lekare koji nece bez mita da te operisu. I razne druge. Kakva empatija. Ne znam kako oni nocu spavaju. Ja ne spavam kad nisam sigurna da li je trebalo detetu u skoli da dam 3 ili 4. Ali ko mi je kriv sto prezivljavam sve njihove muke kao svoje.

meni je empatija neÅ¡to najljpÅ¡e, sva se rastopim kad vidim da je neko suosjećajan i da pomaže nekome, a opet kad vidim koliko ljudi tolerira i smatra normalnim uraditi neÅ¡to loÅ¡e drugoj osobi zgrozim se, pogotovo se zgrozim Äinjenice da takvih ljudi ima puno, da su bar manjina pa hajd

Pogledaj samo politicare. Pa i neke lekare koji nece bez mita da te operisu. I razne druge. Kakva empatija. Ne znam kako oni nocu spavaju. Ja ne spavam kad nisam sigurna da li je trebalo detetu u skoli da dam 3 ili 4. Ali ko mi je kriv sto prezivljavam sve njihove muke kao svoje.

oni, oni spavaju fenomenalno, na žalost :( a provalio sam, tu već jednom, da kuda stvari vode "empatija" će uÄi u onu F-klasifikaciju kao psihiÄki poremeÄaj :/

oni, oni spavaju fenomenalno, na žalost :( a provalio sam, tu već jednom, da kuda stvari vode "empatija" će uÄi u onu F-klasifikaciju kao psihiÄki poremeÄaj :/

Da znas, krenulo sve nekim ludim putem...

Ja nisam smio zaspati oko mjesec dana mislio sam ako zaspim da cu umrijeti u snu.

Strah od smrti, umiranja u teÅ¡kim mukama, da će svi moji najdraži umreti i da ću ostati sama, strah od doktora, bolesti, pogorÅ¡anja ili neizleÄenja trenutnih bolesti, psihiÄkog i fiziÄkog nasilja, maltetiranja. Strah me da ne znam da se ponaÅ¡am u druÅ¡tvu. Ponekad sam paralizovana od straha. Koja je ovo vrsta fobije ne znam (F400)

Strah od ljudi definitivno. Cesto i ako Znam da nemam nikakvog razloga da se bojim Moje tijelo To ne zna. Uhvati ne nervoza, Panika itd. I ne mogu jednostavno nista protiv toga.

I mene je strah ljudi, mislim novih ljudi, kada treba nesto uraditi u prisustvu stranih ljudi pocnem se tresti.

PA da. I mene je samo od novih ljudi strah. I Prode to relativno brzo. Na poslu sam samo prvih desetak Dana Bio bas nervozan Ali u tih 10 dana sam vec ostavio losu sliku o sebi i nisam To kasnije znao izgladiti.

Strah od smrti, umiranja u teÅ¡kim mukama, da će svi moji najdraži umreti i da ću ostati sama, strah od doktora, bolesti, pogorÅ¡anja ili neizleÄenja trenutnih bolesti, psihiÄkog i fiziÄkog nasilja, maltetiranja. Strah me da ne znam da se ponaÅ¡am u druÅ¡tvu. Ponekad sam paralizovana od straha. Koja je ovo vrsta fobije ne znam (F400)

Mia, dijagnoza F40.0 je agorafobija, strah od izlaska na ulicu..ali po tvom pisanju ti imaš još nekih fobija.

Guglao sam i stvarno postoji:

Fobofobija . Fobija da ces dobiti fobije. Ako malo razmislite o toj fobiji zavrti vam se u glavi. Bojis se da ces dobiti fobije Ali Tim strahom Ti dobjes fobiju. 😅

Mia, dijagnoza F40.0 je agorafobija, strah od izlaska na ulicu..ali po tvom pisanju ti imaš još nekih fobija.

Znam da tu ima svaÄeg...Strah od neizleÄenja bolesti (ne umiÅ¡ljenje) je doveo do ove dijagnoze.

Moram da se rijesim ove nedavno nastale fobije od voznje, jer to nikad ranije nisam osjecao, a vozio sam razna kola, i ovdje i po inostranstvu. Iz prakticnih razloga, otac je sve slabiji, uskoro cu ja morati potpuno da preuzmem volan.