Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
vila

FOBIJE

Recommended Posts

Ma ja se plasim svega a najvise smrti i bolesti

Svaki dan me nesto muci ,boli i to me natjera da razmisljam sta je sad to sta ce biti samnom,hocu li umrijeti Jos me nista nije zignulo a da ja u svojoj glavi nisam razvila film kako je to ono najgore i bojims e da cu umrijete

Najgore je kad srce lupa gusi davi , ma sve simptome imam , i nije mi bolje i neznam kad ce biti

bojim se vode, visine, klaustrofobicna sam, kornjaca.......

mislim da je to sve

ajd visine,vode,zatvorenog prostora a sto se plasis kornjaca?

Ma ja se plasim svega a najvise smrti i bolesti

Svaki dan me nesto muci ,boli i to me natjera da razmisljam sta je sad to sta ce biti samnom,hocu li umrijeti Jos me nista nije zignulo a da ja u svojoj glavi nisam razvila film kako je to ono najgore i bojims e da cu umrijete

Najgore je kad srce lupa gusi davi , ma sve simptome imam , i nije mi bolje i neznam kad ce biti

Zokili...

Molim te, nemoj da razmisljas tako.

Znam da je lako reci...Ali molim te, probaj da budes jaka i da ne ulazis u filmove - 'razbolicu se, samo je pitanje dana.'

Iz iskustva ti pricam.

Ja sam se uvijek plasila bolesti. Mozda zavrtim cijeli novi topic o tome. Mislim da bi mogao pomoci ljudima koji su zaglibili u hipohondriju.

Nemoj dozvoliti da budes u tom raspolozenju. Da sam na tvom mjestu - uradila bih osnovne pretrage, krv, pluca, srce, mozda bih uradila ultrazvuk grudi, pap test, znaci kompletan check up. I onda, kad vidis da je sve ok, okrenes plocu. Nemoj dozvoliti da ti dani prolaze u strahu i grcu, kad toliko lijepih stvari ceka da se desi bas tebi.

A cak i kad se bolesti dese...Pa sta...Znas..I to je dio zivota. Nista nije tako strasno kao iscekivanje...Meni je bilo najgore iscekivati dijagnozu. Kasnije sve ide svojim tokom. Covjek se bori dok je ziv i mora biti spreman na sve. Ni ne znamo koliko smo jaki dok nam se ne dese takve stvari...Nemoj dozvoliti da ti se zivot pretvori u iscekivanje bolesti. Sta ce ti to? :srce: Zdrava si, ponavljaj to svaki dan...i nastoj da unaprijedis svoje zdravlje. Ne da ga unazadjujes negativnim mislima. Hajde, bori se!

Uh, Zoki ima nas dosta s tim problemom...

Koje sve bolesti ja nisam sebi izmislila, nemaš pojma...

Pokušaj, kao što ti je Una rekla, postaviti stvari, pa što ako mi je nešto, oti?i do doktora, i krenuti u borbu protiv toga...

Imam fobiju od kredita na 6 godina kojega sam digao za novi auto... :meda:

Tko ?e izdržati dok sve to popla?a... :ludilo:

Imam fobiju od kredita na 6 godina kojega sam digao za novi auto... :meda:

Tko ?e izdržati dok sve to popla?a... :ludilo:

Tješi se ja imam na 7! -_-

bojim se da se ponovno ne po?mem bojati...?ega????same sebe, da se ne po?emm optuživati da nisam dovoljno dobra žena majka ,osoba svašta.....

Tješi se ja imam na 7! -_-

Ze?i?u, ve? se bolje osje?am.... :clapping:

:srce: :srce: :srce:

Guest Guest_gost_*

samo boga

a ja mislila da se bojiš admina addadadaa

Guest Pospani

Bojim se same sebe.

Potpisujem.

Trenutno letenja. Inache...

letenja, visine, guzve, bolesti, smrti, zivota.... -_-

Bojim se nemoci...

Bojim se patnje...

Nije da ne postoji nešto ?ega se bojim,ali to su sve males tvari bolje re?eno mali intenzitet da bi se moglo nazvati fobijom.

Tacno Ribo..ni ovo kod mene nisu fobije...bar zasad.

Bora ?or?evi?: Plašim se

Plašim se vukova i besnih pasa

plaše me agresivne ženke

plašim se podrške širokih masa

?esto se plašim sopstvene senke.

Plašim se doboša, plašim se truba

plašim se zemlje, zato što se vrti,

plašim se vatrenih rodoljuba,

plašim se starosti, plašim se smrti.

Plašim se ustaša, plašim se ?etnika,

od nesvrstanih i od blokova,

plašim se pravednih osvetnika

ludila i elektrošokova.

Plašim se desetara i generala,

i Homeinija i Prištine,

mnogo se plašim mo?nih budala

manje od laži, više od istine.

A ja sam hteo da budem hrabar,

najhrabrije da nadmašim,

ali sam brzo prdnuo u ?abar

i po?eo da se plašim.

Guest sito

ja se bojim da cu dobiti proljev ako nekud odem, i svako jutro me hvata panika ako do tocno odredjenog vremena ne odem na wc i obavim to!

naravno bojim se smrti, voznje autom, bojim se pricati s nepoznatim ljudima pa me uvijek svi koji me upoznaju smatraju nekomunikativnom i zatvorenom, bojim se da ce me neko silovat pa ako se nemam s kime vracat kuci navecer onda neidem nikud...i tako, jos puno stvari se bojim, al definitvno me najvise zivcira taj proljev!

jel se itko jos boji toga osim mene?

Ja imam socijalnu fobiju i to je vrlo teška fobija jer te spre?ava da normalno funkcioniraš u svojoj okolini-bojim se javnog nastupa, simpatije i op?enito upoznavanja s novimljudima.Al najve?i strah mi je javni nastup.?ak sam jednom morala javno pri?at pred puno ljudi i naravno, zblamsala sam se.Tak sam ljuta na sebe zbog te glupe fobije i zavidna sam ljudima koji takve stvari obavljaju sa lako?om :cry:

Ja sam ro?ena u Srbiji i od toga ?u i umreti.

Izme?u ostalog.

Trenutno "imam" rak mozga, verovatno i rak grla, a mogu?e je i da imam neki limfom.

Šalu na stranu. bolovala sam ?etiri godine od pani?nih napada kojima nisam otkrila uzrok. Onda sam sa svojim psihoterapeutom utvrdila da sam uz to i hiphondar.

Pani?ne napade sam sa u?estalosti od nekoliko puta dnevno, svela na jedan mese?no i sa tim mogu da živim. U me?uvremenu, "umirem od raznih neizle?ivih bolesti".

Periodi?no idem kod lekara, pregledam srce, kad imam para radim MR mozga, a kad nemam, patim jer nemam novaca za le?enje pa ?u od toga umreti. Do sada sam uspela da okrijem da mi je pokvaren jedan zub i da imam refluks bešike. Ali, to, naravno, nije ni blizu dovoljno za zadovoljavanje mojih apetita za hranjenjem fobija od smrtonosnih bolesti. Zato redovno kontrolišem bubrežnu funkciju.

Negde sam pro?itala da se hiphohondrija le?i jedino potvr?enom dijagnozom ozbiljne bolesti.

Da li da se nadam tome?