Jump to content
Depresija Forum
Ado

Da li imam psihozu?

Recommended Posts

Da li ti je bilo mnogo stresno u bolnici? Mozda zato. 

Stvarno mi je zao nekad moramo samo bespomocno da trpimo, ah zivote

verovatno moras kod psihijatra na razgovor. A oni i da imas i da nemas jedva cekaju da nas nakljukaju antipsihoticima nije mi jasno zasto

55 minutes ago, Warrior said:

A oni i da imas i da nemas jedva cekaju da nas nakljukaju antipsihoticima nije mi jasno zasto

Pa kao prvo valjda svi lekari uče iz knjiga da za tu i tu bolest sleduje taj i taj lek, iz čega se samo nameće da verovatno, ne mogu sa sigurnošću da kažem, da što više lekova prepišu, dobijaju neke bonuse u vidu finansijskih stimulacija. Zašto?

Prosto i jednostavno da bi farmaceutske gigantske kuće mogle da se igraju sa svojim basnoslovnim bogatstvom.

Njima nije u interesu da pronađu 100 posto efikasan lek koji bi 100 posto izlečio bolest, nego samo tek na kašičicu da pacijentu bude bar malo bolje. Inače bi propali.

Što reče neko.. zašto bih ja verovao stomatologu koji preporučuje određenu pastu za zube koja rešava problem, recimo, krvarenja desni, kada samim tim on ostaje bez prihoda?

Sve je to gamad belosvetska..

Tako sam i pretpostavljala. Cula sam da i ovi nasi dobijaju da idu na neke farmaceutske seminare na fensi lokacijama

- Ne znam ni sam. Test ličnosti je pokazao da imam ali još uvijek nije ništa službeno.

Hvala :) . Ma i ja se nadam. Trebao bih uskoro kod psihijatra al' me je strah. Na psihoterapiji sam već 1,5 godinu. Kod mene je test pokazao da postoji mogućnost da imam paranoju plus PTSP, depresiju, anksioznost i socijalnu fobiju. Užas živi.

Ne mozes ti imati psihozu cim postaavis pitanje Da li imam psihozu..

Psihoticne osobe nisu svesne toga u pocetku..

Anxiozan si samo..

@Warrior, par neuobičajenih pitanja: koje lekove uzimaš, da li ih uzimaš sa hranom i koliko kofeina konzumiraš?

3 hours ago, Hyperdrive said:

@Warrior, par neuobičajenih pitanja: koje lekove uzimaš, da li ih uzimaš sa hranom i koliko kofeina konzumiraš?

Vezano za taj period kad sam postovala na ovoj temi pila sam neke dodatke za ishranu, a zadnjih nedelju dana pijem svasta. Uzimam sa hrano ali malo jedem, kofein ne podnosim tako da ga ne konzumiram.

Kada sam bila sigurna ranije da ludim ili imam nesto na mozgu nisam nista pila ali sam meditirala, sto sam zapravo opet probala, mislim da to nikako nije dobra ideja za mene. Inace uopste ne mogu da se fokusiram ali jednom kad se to desi to je ludilo

Tako da sam uglavnom sam u nekom raspadnutom stanju gde ne vidim i ne cujem nista emocije idu tamo vamo, a onda odjednom vidim sve jasno i previse jasno gledam gledam oko sebe toliko fokusirano da pocnem da se gubim moram da skrenem pogled, sve postaje cudno, gubim tlo pod nogama nekad vidim svetlost i kao da cu da poletim

Hvala ti na pitanjima

Hmmm...mislim da ovo objašnjava to što tvoj psiholog "ne voli dijagnoze". Jednostavno - tu ima još nečega. Ja sam pomislila da možda imaš kofeinske halucinacije sa antidepresivima na prazan stomak, jer se to meni dešavalo, ali ako nije tako...zanima me šta će reći lekar.

14 hours ago, Hyperdrive said:

Hmmm...mislim da ovo objašnjava to što tvoj psiholog "ne voli dijagnoze". Jednostavno - tu ima još nečega. Ja sam pomislila da možda imaš kofeinske halucinacije sa antidepresivima na prazan stomak, jer se to meni dešavalo, ali ako nije tako...zanima me šta će reći lekar.

Mislis jos neka dijagnoza za koju mi nije rekao? I za ovo sto znam mi je rekao tek kad sam ga pitala direktno. Mislim da ih je dovoljno :D

Nisam znala za te halucinacije

Nasla sam psihijatra napokon pa cu javiti Hvala na interesovanju

Da se niko ne nađe uvređen...

Ako si psihotičan a pitaš -"Da li sam psihotičan?", to je već garant pečatirano da NISI PSIHOTIČAN jer psihotični ljudi nisu svesni toga da im bilo šta fali.

Šta više, psihotičaru će svi koji mu govore da nije dobro biti neprijatelji i on će za njih misliti da su psihotični i da njima, a ne njemu, treba pomoć.

Jedino kad psihotična osoba ima uvid u stanje je kad je psihotična osoba kompenzovana lekovima, ili u slučaju par poremećaja sa pseudo psihozom.

Znači osoba sa nekontrolisanom psihotičnošću nije svesna sebe niti okruženja...

Edited by Apoptosis

11 hours ago, Apoptosis said:

Da se niko ne nađe uvređen...

Ako si psihotičan a pitaš -"Da li sam psihotičan?", to je već garant pečatirano da NISI PSIHOTIČAN jer psihotični ljudi nisu svesni toga da im bilo šta fali.

Šta više, psihotičaru će svi koji mu govore da nije dobro biti neprijatelji i on će za njih misliti da su psihotični i da njima, a ne njemu, treba pomoć.

Jedino kad psihotična osoba ima uvid u stanje je kad je psihotična osoba kompenzovana lekovima, ili u slučaju par poremećaja sa pseudo psihozom.

Znači osoba sa nekontrolisanom psihotičnošću nije svesna sebe niti okruženja...

E nije da nije...

Ja sam znala da nešto itekako nije u redu. Znala sam da se sve promenilo, i da će svi verovatno misliti da sam luda. Znala sam da je put bez povratka, i nadala sam se da će proći to stanje, tj. da ću moći da kompezujem. Malo da sam luda malo ne...pa onda super živiš u radosti...:) ZNala sam da nešto debelo smrdi i jesam bila psihotična. Ne bi me džaba zatvorili i bacili ključ.

58 minutes ago, Jefimija30 said:

E nije da nije...

Ja sam znala da nešto itekako nije u redu. Znala sam da se sve promenilo, i da će svi verovatno misliti da sam luda. Znala sam da je put bez povratka, i nadala sam se da će proći to stanje, tj. da ću moći da kompezujem. Malo da sam luda malo ne...pa onda super živiš u radosti...:) ZNala sam da nešto debelo smrdi i jesam bila psihotična. Ne bi me džaba zatvorili i bacili ključ.

To se zove podromalna faza.

Tada jesi svesna da nešto nije kako treba ali ne i šta.

4 minutes ago, Apoptosis said:

To se zove podromalna faza.

Tada jesi svesna da nešto nije kako treba ali ne i šta.

Da, trajala je 3 meseca. Zanimljiv period. Neko uzima droge da bi mu bilo tako. Bilo je ok, zanimljivo...retki su provalili da nešto nije u redu. Ja sam znala da zaćutim i ne pričam o svojim umišljajima. MA drugi su verovtno to videli, samo niko nije ništa rekao, nije ih se ticalo. A moji....previše udubljeni u sebe i u uverenju da Jefimija kao stub porodice ne može da flipne.

Znam otprilike kako je.

Ja sam jedinac i to sin.

Sve najbolje se očekivalo od mene...

2 minutes ago, Apoptosis said:

Znam otprilike kako je.

Ja sam jedinac i to sin.

Sve najbolje se očekivalo od mene...

Da, tu je negde tema o tome, kakva su očekivanja drugih od nas bila i da li smo nekog razočarali. Mene baš briga...ma samo tako kažem. Još uvek se nešto braćakam jer ne mogu da priznam da sam "zdrava za penziju".

Just now, Jefimija30 said:

Da, tu je negde tema o tome, kakva su očekivanja drugih od nas bila i da li smo nekog razočarali. Mene baš briga...ma samo tako kažem. Još uvek se nešto braćakam jer ne mogu da priznam da sam "zdrava za penziju".

I mene je baš briga.

Pre su moji krili da sam bolestan, sad ne pa mi je nekako lakše, slobodnije da se ponašam.

3 minutes ago, Apoptosis said:

I mene je baš briga.

Pre su moji krili da sam bolestan, sad ne pa mi je nekako lakše, slobodnije da se ponašam.

:lol: e da..."otišla Jefimija kod tetke u Ameriku" :) Svaki put kad sam u bolnici. "Na putu je". Ispadoh ja svetski putnik, dalje od kuće nisam bila. :) Sad možda i preterujem sa tim. Bolesna sam pa šta. Ali šta ćeš- trebalo mije 10 godina da stanem iza sebe. Hvala Apoptosis