Jump to content
Depresija Forum
Ado

Da li imam psihozu?

Recommended Posts

Da se niko ne nađe uvređen...

Ako si psihotičan a pitaš -"Da li sam psihotičan?", to je već garant pečatirano da NISI PSIHOTIČAN jer psihotični ljudi nisu svesni toga da im bilo šta fali.

Šta više, psihotičaru će svi koji mu govore da nije dobro biti neprijatelji i on će za njih misliti da su psihotični i da njima, a ne njemu, treba pomoć.

Jedino kad psihotična osoba ima uvid u stanje je kad je psihotična osoba kompenzovana lekovima, ili u slučaju par poremećaja sa pseudo psihozom.

Znači osoba sa nekontrolisanom psihotičnošću nije svesna sebe niti okruženja...

Edited by Apoptosis

11 hours ago, Apoptosis said:

Da se niko ne nađe uvređen...

Ako si psihotičan a pitaš -"Da li sam psihotičan?", to je već garant pečatirano da NISI PSIHOTIČAN jer psihotični ljudi nisu svesni toga da im bilo šta fali.

Šta više, psihotičaru će svi koji mu govore da nije dobro biti neprijatelji i on će za njih misliti da su psihotični i da njima, a ne njemu, treba pomoć.

Jedino kad psihotična osoba ima uvid u stanje je kad je psihotična osoba kompenzovana lekovima, ili u slučaju par poremećaja sa pseudo psihozom.

Znači osoba sa nekontrolisanom psihotičnošću nije svesna sebe niti okruženja...

E nije da nije...

Ja sam znala da nešto itekako nije u redu. Znala sam da se sve promenilo, i da će svi verovatno misliti da sam luda. Znala sam da je put bez povratka, i nadala sam se da će proći to stanje, tj. da ću moći da kompezujem. Malo da sam luda malo ne...pa onda super živiš u radosti...:) ZNala sam da nešto debelo smrdi i jesam bila psihotična. Ne bi me džaba zatvorili i bacili ključ.

58 minutes ago, Jefimija30 said:

E nije da nije...

Ja sam znala da nešto itekako nije u redu. Znala sam da se sve promenilo, i da će svi verovatno misliti da sam luda. Znala sam da je put bez povratka, i nadala sam se da će proći to stanje, tj. da ću moći da kompezujem. Malo da sam luda malo ne...pa onda super živiš u radosti...:) ZNala sam da nešto debelo smrdi i jesam bila psihotična. Ne bi me džaba zatvorili i bacili ključ.

To se zove podromalna faza.

Tada jesi svesna da nešto nije kako treba ali ne i šta.

4 minutes ago, Apoptosis said:

To se zove podromalna faza.

Tada jesi svesna da nešto nije kako treba ali ne i šta.

Da, trajala je 3 meseca. Zanimljiv period. Neko uzima droge da bi mu bilo tako. Bilo je ok, zanimljivo...retki su provalili da nešto nije u redu. Ja sam znala da zaćutim i ne pričam o svojim umišljajima. MA drugi su verovtno to videli, samo niko nije ništa rekao, nije ih se ticalo. A moji....previše udubljeni u sebe i u uverenju da Jefimija kao stub porodice ne može da flipne.

Znam otprilike kako je.

Ja sam jedinac i to sin.

Sve najbolje se očekivalo od mene...

2 minutes ago, Apoptosis said:

Znam otprilike kako je.

Ja sam jedinac i to sin.

Sve najbolje se očekivalo od mene...

Da, tu je negde tema o tome, kakva su očekivanja drugih od nas bila i da li smo nekog razočarali. Mene baš briga...ma samo tako kažem. Još uvek se nešto braćakam jer ne mogu da priznam da sam "zdrava za penziju".

Just now, Jefimija30 said:

Da, tu je negde tema o tome, kakva su očekivanja drugih od nas bila i da li smo nekog razočarali. Mene baš briga...ma samo tako kažem. Još uvek se nešto braćakam jer ne mogu da priznam da sam "zdrava za penziju".

I mene je baš briga.

Pre su moji krili da sam bolestan, sad ne pa mi je nekako lakše, slobodnije da se ponašam.

3 minutes ago, Apoptosis said:

I mene je baš briga.

Pre su moji krili da sam bolestan, sad ne pa mi je nekako lakše, slobodnije da se ponašam.

:lol: e da..."otišla Jefimija kod tetke u Ameriku" :) Svaki put kad sam u bolnici. "Na putu je". Ispadoh ja svetski putnik, dalje od kuće nisam bila. :) Sad možda i preterujem sa tim. Bolesna sam pa šta. Ali šta ćeš- trebalo mije 10 godina da stanem iza sebe. Hvala Apoptosis

Ista nam je tuga, isto nam je sve...

Nema na čemu, hvala tebi.,.

U posljednje vrijeme prolazim kroz stresan period,živim u nekom strahu naprosto.

Izlovao sam se od ljudi.

Pijem 25 mg Leponeksa ali evo par dana me muči sljedeće:

Stalni  osjećaj nestvarnosti ,kao da posmatram život iz nekog sna,ne znam kako objasniti ali ne osjećam se "normalno".
U posljednjih par dana prolazim kroz pakao.
Jako mi je danas teško pratiti kad neko nešto priča,znam samo odlutati negde u mislima i pitati šta si rekla...
Bojim se da nije nedaj Bože psihoza,mada bio sam u ovim situacijama...

Koncentracija je nikakva,ništa ne mogu pratiti,gledati itd itd..
Volio bi kad bi Vam mogao opisati taj osjećaj,ali naprosto kao da to nisam ja,ne znam kako da vamn objasnim.
Da li je ovo od Leponeksa,ili je moj mozak u k..cu ne znam više ni sam ali strah me je jako jer vidim da to nisam stari ja.

Inače mi je dijag BPD,i imam tešku nesanicu već par godina.

Nemam nikakve ideje,deluzije i slične stvari.. nego muči me taj osječaj nestvarnosti nekakvo kao pijano stanje nz kako vam mogu objasniti da me razumijete.

Ljudi jel ovo psihozaa,pomagajte....:(

Meni je tako bilo od Risperidona osecaj kao da si u snu.Cesto sam sam sebe preispitivao dali sam uopste ziv dali sanjam? noge su mi bile teske i ukocenost tela .Ja bih rekao da ti je to od leka mozda i prodje taj osecaj kroz nedelju dve.

hmmm,si siguran da nije nedaj Bože psihoza??

Mislim da je isto ovako bilo sa Zalastom sjećam se i nikad ovo nije prošlo,premda Zalasta je lijek iako slabiji ali ima duže poluvrijeme eliminacije...

Jedini način da saznam je da ne popijem Leponeks jednu večer,ali pobogu pijem najmanju dozu hmmmm....

Pa ne znam ja sam zbog psihoze i pio Risperidon dok sam bio pod psihozom imao sam osecaj da me prate,prisluskuju i td ali nikad osecaj kao da sanjam i da preispitujem sebe dali sam ziv.Znaci posle 2-3 nedelje koriscenja Risperidona poceo je taj cudan osecaj da preispitujem realnost i taj osecaj kao da niste u svom telu.

Ne,nemam ja ništa od toga,takve misli ne....čekaj pa ispade da ću ja onda od antipsihotika dobiti psihozu odnosno simptome iste...tako ispadne jbg,jel....

Moze mi neko objasniti tačno šta znači gubitak kontakta sa realnošću,kako to izgleda?

18 minutes ago, frozensun said:

Ne,nemam ja ništa od toga,takve misli ne....čekaj pa ispade da ću ja onda od antipsihotika dobiti psihozu odnosno simptome iste...tako ispadne jbg,jel....

Moze mi neko objasniti tačno šta znači gubitak kontakta sa realnošću,kako to izgleda?

Nemaš psihozu,samo si običan hipohondar.

Od antipsihotika ne možeš dobiti shizofreniju, niti bilo koju psihozu. Slažem se sa joed da si hipohondar.

Pa dobro je ako nije psihoza,ako nije psihoza onda ne znam šta je onda ovo,jer ovaj osjećaj je grozan...

oprostite što ja pitam ali zanima me kako izgleda to kod vas gubitak kontakta sa stvarnoscu/realnosti jer ja se osjećam tako...kao da više to nisam ja,kao da sve oko mene je nekako drugačije...

Posted (edited)
13 minutes ago, frozensun said:

Pa dobro je ako nije psihoza,ako nije psihoza onda ne znam šta je onda ovo,jer ovaj osjećaj je grozan...

oprostite što ja pitam ali zanima me kako izgleda to kod vas gubitak kontakta sa stvarnoscu/realnosti jer ja se osjećam tako...kao da više to nisam ja,kao da sve oko mene je nekako drugačije...

Imaš teme na subforumu o psihozama. Ovo tvoje liči na neurozu, anksioznost.

Edited by Apoptosis

12 hours ago, frozensun said:

..kao da više to nisam ja,kao da sve oko mene je nekako drugačije...

Ovo bi mogao biti opis depersonalizacije/derealizacije, koje mogu biti plod raznoraznih faktora (ljudi su ti tu neke vec naveli). Pojasni doktoru kako se osjecas, da budes mirniji, ali isto mislim da nema nikakve potrebe da se plasis psihoze. 

Mozda bi ti pomoglo i da fokus stavis malo vise na stvari/ljude izvan sebe? Kad se previse osamimo, povucemo u sebe, obicno pocnemo vrtiti sve i svasta po glavi i to uglavnom ne vodi nicem dobrom. Savjet (koji nam, mislim, svima dobro dodje): ne proucavaj se toliko :)

Pa ja definitivno znam da je to od lijekova,ali kako zbog čega nisam psihijatar i ne znam.I osjecaj je grozan,naprosto je to začarani krug,koji kad se pojavi a stslan je plaši me,uvodi dodatni nemir,anx a to pojačava taj osječaj magle i tako u krug....kako izaći iz toga ne znam,izgleda nikako...a grozno je vjerujte...

ali psihijatar nikad ni jedan nije htio priznati da je to od lijeka,rečeno mi je da je to od mog mozga...tj neke disocijacije šta znam,gluposti po meni,jer ja bolje znam kako na šta reagujem i šta mi pravi sranja a šta ne...

4 hours ago, frozensun said:

Pa ja definitivno znam da je to od lijekova,ali kako zbog čega nisam psihijatar i ne znam.I osjecaj je grozan,naprosto je to začarani krug,koji kad se pojavi a stslan je plaši me,uvodi dodatni nemir,anx a to pojačava taj osječaj magle i tako u krug....kako izaći iz toga ne znam,izgleda nikako...a grozno je vjerujte...

ali psihijatar nikad ni jedan nije htio priznati da je to od lijeka,rečeno mi je da je to od mog mozga...tj neke disocijacije šta znam,gluposti po meni,jer ja bolje znam kako na šta reagujem i šta mi pravi sranja a šta ne...

Vidi, sy. derealizacije i depresonalizacije spada u podgrupu disocijativni poremećaji, a do disocijativnosti dolazi usled izrazito jake anksioznosti oko koje uopšte ne moraš ni shvatati da je imaš, ili da je bar toliko jaka da ti mozak " izbaci i takta".
To što imaš nesanice, imam ih i ja, upravo ovih dana prolazim kroz pakao gde nijedan lek ne drži u snu duže od 4 h za čitavih 24 h, osim ako ne popijem puno Lorazepama i Bensedina i odspavam dodatnih 2 h.
Leponex, pio sam ga u bolnici i ambulantno...
Bio sam jako sediran, i katastrofalno sam se osećao ali kako se doza povećavala, tako se koncentracija i pažnja vraćala, i solidan sam bio na tom leku psihički, ali fizički sam se ruinirao.
Ja imam paranoidnu shizofreniju, i povratnu psihotičnu depresiju, dakle ja sam morao piti Leponex.
Zašto piješ baš Leponex, a nemaš deluzije, halucinacije i kognitivne deficite??? ( "Oprosti za ovo kognitivni deficiti" , ne želim ulaziti ni u čiji mentalni sklop" )
Traži promenu leka, ili promeni psihijatra!!!

Anksioznost i posledična disocijativnost se rešavaju SSRI antidepresivima i po potrebi benzodiazepinima kao što su: Bromazepam, Rivotril, Flormidal ( ako ne možeš spavati), Lorazepam itd...

Pijem Leponeks jer 5 godina ne mogu da spavam prirodno i sve do sad što sam pio,razni benzosi,sedativni A.D. više ne djeluju.

Imam tako reći idopatsku nesanicu i ne može me više ništa nažalost uspavati sem Leponeksa,premda i Rivotril djeluje ali pio sam ga jako dugo.

Postoje i druga 2 lijeka koji djeluju da spavam ali od ta 3 sa Leponeksom ova 2 su mi gora tako da sam nažalost prinuđen ga piti  za spavanje,jer mi je nesanica baš teška,bezbroj puta sam zaredao po 3-4 noći i dana bez 5 min sna i to je pakao...

Ne piše mi u nalazima da sam psihotičan,valjda,ali ni sam ne znam zašto pijem Leponeks sem spavanja,vodim se pod GPL.