Jump to content
Depresija Forum
Anteros

Nikotinizam - iskustva

Recommended Posts

Krenula sa elektronskom cigaretom kao nekom prelaznom fazom pri prestanku.

Vec neke 2-3 nedelje pusim iskljucivo elektronsku cigaretu i imam utisak da tek sada mogu da disem kako treba.

Sad mi se gadi obicna cigareta, smeta mi dim i miris.

Pa cu polako u nekom blizem periodu da smanjujem i ove elektronske.

daj koju cigaru koristis?

ja sam jednom kupio elektronsku ali neku jeftinu i sjebanu ocigledno

nije ono moglo da se koristi al uopste

a nikotin mi treba pa mi treba

IQOS

Puna cena je mislim oko 12k, meni je tata kupio na nekoj akciji u Sabcu za 6k.

Nije lose, sta znam. To je elektronska cigara, vise kao neki grejac, a kupujes za njih HEET cigare sa nesagorevajucim duvanom u vecim supermarketima. HEET kutija sa 20 cigara kosta 260 dinara.

Puni se na punjac , treba joj 4 minuta da se napuni i onda mozes da zapalis cigaretu. Mana je sto kad se napuni, moze samo jedna cigara i onda moras opet da je punis. Ja imam onaj eksterni punjac pa kad idem negde stalno ga nosim sa sobom da mogu da napunim cigaru da mogu da pusim.

Mislim da mi je ponovni potpuni prestanak pusenja tokom nekoliko dana doprineo psihickom stanju da bude vise pogorsano nego sto bi bio da i dalje pusim i malo, ili da sam nepusac od rodjenja.

Ljudi, mama koja je pusac se vraca danas kuci, bila je negde van grada nekoliko dana, bojim se da ne zapalim cim je vidim... :( I molim, ne spominjite elektronske cigarete, jer vam je to cista glupost sa tim.

Prestati pusiti je najjednostavnija stvar na svetu, a i jedna od najtezih. Vi samo trazite nacin da iskomplikujete toliko da onda imate izgovor da ne prestanete. Zajebano je, tesko je, umiracete od simptoma (neki), bice mnogo lakse nego sto ste mislili (neki)..

Ali zasto, pobogu zasto lazete sebe da cete da prestanete da pusite, ali "samo da predjem na elektronsku".. Znam za mnogo slucajeva koji isto su tako mislili, pa same sebe zajebali tako sto jesu prestali, ne puse vise "obicne" vec fensi cigarete, sad su vise strejt nego ranije. :rolleyes:

Slava Bogu, od kako sam se Ispovedio i ÄŒasno PriÄestio na dan Svete Petke (27. 10.) ne puÅ¡im.

Ono Å¡to me jako Äudi jeste to da mi se od dima cigarete povraća, da mi smrdi garderoba na dim...

Da mi je nos otpušteniji i tako...

Milsim da mojh 8 mg Mendilexa pomaže u tome, jer je on nikotinolitik.

Ovo je 32,. dan bez pušenja<!!!

Hocu i ja Mendilex onda. :(

Prestati pusiti je najjednostavnija stvar na svetu, a i jedna od najtezih. Vi samo trazite nacin da iskomplikujete toliko da onda imate izgovor da ne prestanete. Zajebano je, tesko je, umiracete od simptoma (neki), bice mnogo lakse nego sto ste mislili (neki)..

Ali zasto, pobogu zasto lazete sebe da cete da prestanete da pusite, ali "samo da predjem na elektronsku".. Znam za mnogo slucajeva koji isto su tako mislili, pa same sebe zajebali tako sto jesu prestali, ne puse vise "obicne" vec fensi cigarete, sad su vise strejt nego ranije. :rolleyes:

elektronska cigareta je super stvar doduse

Iako planiram i nju da ostavim, ne bi mi smetalo i da ostanem na elektronskoj jer je razlika ogromna

Jutros sam sat vremena pesacila i po prvi put se nisam zadihala i ostala bez daha

Vratila mi se boja u lice, ne izgledam vise onako zuto i sparuseno

Ne smrdim vise na cigarete

List goes on

Romantizovanje zavisnosti. I dalje si narkoman. Samo konzumiranje nikotina je delo drogiranja, sad mozes ti reci da zvaces duvan i da ti je super, isto je to sve. Ne planiras... e u tome je problem. Ili prestajes ili se zamlacujes zamenama, a ti radis to drugo.

I jebem ti podrsku ovde.

ViÅ¡e puta sam pokuÅ¡avala, jednom sam izgurala 6-7 meseci, ali opet sam se vratila cigaretama... Nije to nimalo lako ostaviti, sledeći moj pokuÅ¡aj će biti samo ako napravim ozbiljan plan kako to da izvedem, neću ni sluÄajno pokuÅ¡avati bez toga, to će biti ozbiljan projekat :D

Romantizovanje zavisnosti. I dalje si narkoman. Samo konzumiranje nikotina je delo drogiranja, sad mozes ti reci da zvaces duvan i da ti je super, isto je to sve. Ne planiras... e u tome je problem. Ili prestajes ili se zamlacujes zamenama, a ti radis to drugo.

I jebem ti podrsku ovde.

meni se samo svidja sto vise ne smrdim na duvan i sto mogu da disem

its not that deep

:)

elektronska cigareta je super stvar doduse

Iako planiram i nju da ostavim, ne bi mi smetalo i da ostanem na elektronskoj jer je razlika ogromna

Nisam siguran jesam li ovdje pisao, oslabilo mi je pamcenje od terapije. Pusim domaci duvan, kupujem kod jednog djede na zelenoj pijaci. Pusim 30ak cigareta dnevno i ne planiram da ostavim, bar ne za sad.

Ostavljala sam cigarete nekoliko puta u životu. Poslednji put sam spojila 2 godine.

Pre mesec i po sam zapalila pljugu, a za njom odmah i drugu... :/ Najviše bih volela zapravo da pušim umereno... Jer ceo taj ritual, dim, miris, kafa, razgovor...

Ja prvu u životu zapalio negdje sredinom 2008.

Prva "prava" i poÄetak puÅ¡enja je bilo sa bivÅ¡im frendicama, svaki Božji dan, i to po kutiju dnevno, od 9. 11. 2009.

Sve mi je to iÅ¡lo na živce, i skupo brate bilo, a sad kako je skupo da ne priÄam.

Kad sam bio u Hrvatskoj po Domovnicu 2013., sjećam se da me je kutija cigareta koštala nešto manje od 15 kuna!

Ostavljao par puta u životu.

Uz onu knjigu, pa uz Tabex, pa uz Wellbutrin 2 puta, ma kakav...

Opet propušio.

Sad sam na max 5 cigareta dnevno, i to pušim one "damske", slims, kao blaže su. :D

hahaaahahahhaha

Težim k' tome da u potpunosti prekinem.

Jest da kofein smeta spavanju, ali nikotin isto JAKO.

Kad se prepušim, tj ispušim više od 10/d, sutradan kad se probudim, budem ko mamuran, ko da sam se napio...

Ja kad god zapalim, ispusim 3 cigare jednu za drugom. Najvise volim ujutru, uz kafu. Pusim hercegovacki duvan, kosta 20e pola kila. On je kao, zakon medju duvanima u regionu. Mada ni albanski nije los, samo nikad nisi siguran sta kupujes, nekad je dobar, nekad trecinu bacim. Ne savijam rizlu niti kartice, kupujem gotove filtere, kvalitetni su a 200 komada kosta 1e . Ne bih mogao da se vratim na cigarete, duvan ima mnogo jaci smek, kao da ne osjecam nista kad zapalim cigaretu. Narucio sam i stigla mi je sjajna tabakera preko Ali Expressa, volim da imam te rekvizite, kvalitetne. Sad sam narucio i vrhunsku motalicu, elektricnu i sa metalnom cijevi.

Ja ne vidim nacin na koji bih ostavio cigare, dosta ljudi mi zvoca, bio sam na savetovalistu ali nisam imao snage da pratim njihov program.

Najvise me plasi, sta ako ostavim, pomislim, evo uspeo sam ostavio sam i posle godinu dana opet zapalim jednu i pocnem opet da pusim i tako opet moram sve ispocetka.

Prema nikotinu osecam veliku ambivalenciju.Strastveni sam pusac,sto je samo lepsi nacin da se kaze tezak nikotinski zavisnik.

Rob sam tog dima i bez svega se moze,al ako nisam ispusio cigaru sat vremena krece ozbiljno nedostajanje.U isto vreme,volim da udisem i izdisem,cigara ide uz svaki trenutak,ujutru cim otvorim oci,uz kafu bozanstveno,posle jela da ne pricam,u dosadnim pauzama itd.Najgori aspekt jeste finansijski,jer je stvarno postalo luksuz sa ovim sve vecim cenama.

Uspeo sam jednom da prestanem dve godine i nazalost opet iz hira propusio sto smatram jednom od glupljih odluka.Mogu da prestanem,al moram imati pauzu od svih obaveza i stresa(dakle od zivota)na dva meseca da bi se to izvelo,a to sada ne mogu sebi priustiti.

Kicavac,hvala na predlogu,cuo sam za famoznu knjigu,al nikad citao...

Nemas sta da izgubis, ili ces ostaviti ili ces pusiti kao do sada.

Mom organizmu su se smucile cigare,ne pusim od oktobra,jednostavno imam mucninu kad hocu da pusim i pijem kafu.Nekako mi je to i sumnjivo,ja koja sam volela da pijem kafu i da zapalim ne mogu.U stvari mogu uz kaficu retko kad par cigareta.A to je bas retko.Nedostaje mi nekako.