Jump to content
Depresija Forum
Anteros

Nikotinizam - iskustva

Recommended Posts

Zato svi i pocnu da puše, vide druge. Inace niko razuman ne bi uvlacio dim od neke trave u usta. A tebi ako je do rituala uzmi cugarete bez nikotina u apoteci. Al videces da nije to to ubrzo, kada bi izvadio nikotin iz cigara koje pusis ne bi ni pusio. Bile bi ti bljutave. Stvar je u tome sto nikotin ne izaziva neke fizicke krize, nego neku prazninu nalik na glad, osecaj zelim cigaru, ritual,  pa ljudi misle da je to nije zavisnost. To je najadiktivnija droga, srecom nema jake fizicke krize i brzo nspusta telo. Za 5 dana.

Pusio sam i elektronsku. Ona je blaza varijanta. Bar nemas utisak da se gusis. Ali zavisnost je ista. 

Da, manje je stetna, unosis samo nikotin. A zavisnost je tu jer isto je dal unosis heroin kroz venu ili kroz nos. A nikotin se brzo povlaci, cim izdahnes dim. Zato te tera na drugi. Da nemas stvari koje te sprecavaju, neke kocnice ili granice koje ti telo ima u podnosenju nikotina pusio bi non stop lancano. Pusenje je lancana reakcija i jedini nacin je da prekines dovod nikotina, jer jedan dim izaziva drugi. Pusis samo da bi sebe doveo u stanje u koje si bio pre prve cigare jer tad nisi imao potrebu za cigarom i bio si miran. Sad cim nikotin pocne da se povlaci ti osecan neku nelagodu, zelim cigaru, nemam sta rukama itd. i palis da bi to otklonio i tako lancano.

Nervira me ta jaka zavisnost. Ne volim da zavisim niodcega, niti da robujem necemu. 

Ne volim ni previse ozbiljne stvari. Tako mi cigara recimo dok radim stvara neku dozu opustenosti. Fazon, radim, slusam muziku, pusim, kucam na viber. 

Lako je ostaviti, samo treba otkloniti sve iluzije oko cigare koje su nam usadjene kroz ispiranje mozga od malena od strane prodavaca duvana. Meni se upalilo to dugme u glavi gde sam doveo sebe u stanje kao da nikad nisam pusio. A to je samo shvatanjem sta je nikotin i kako hvata u zamku. Najsuptilnija droga, koja ne donosi nikakvo uzivanje (seti se prve cigare), samo ropstvo, trosak i polako trovanje

Kad bi mogao da pusim 10 cigara dnevno, ne bi ni ostavljao  :)

Ali od toga nema nista. Svi koji su prestali da puse imaju istu recenicu  "samo sam jednog dana zguzvao celu paklu i od tad ni jednu nisam zapalio"

A ne ja. Kao prestao, pa zapalim neku kad izadjem, pa onda aj uz kafu... i eto me opet, jos zavisniji.

Batalicu, javno se zaklinjem. Vi ste mi svedoci  :)

Kad sam mogao davno da ostavim drogu, i od skoro alkohol. Ostavicu i cigarete.

Najgora varijanta je smanjenje. Odrzavas zavisnost i cekas vreme kad ces da zapalis sledecu cigaru i zato sto si dugo apstinirao pa zapalio imas utisak da ti cigara prija. Prija samo zato sto si duze trpeo zelju za cigarom kao kad nosis tesne cipele. Smanjenje je mucenje.

Procitah jedan clanak iz nacionalne geografije. kaze "Losu naviku treba zameniti dobrom navikom". To je istina. Dok sam trenirao, mnogooo manje sam pusio.

Od danas smanjujem cigarete. Primer, recim uz jutarnju kafu umesto 5 cigaeta sam popusio dve. Tokom dana izbacujem kafu, jer uz svaku popusim jos 5, a izmedju kafa isto toliko ili jos vise. Takodje sam procitao na vise mesta da je bolje cigarete ostavljati postepeno. Naglo odsustvo neke supstance iz organizma moze da izazove neke probleme. Kao recimo pad imuniteta itd. Slicno kao kad izbacujemo neki lek pa se smanjuje doza. Drugarica je recimo naglo ostavila, i slomio je neki virus opasno. Sto ne mora da znaci da je od naglog prestanka pusenja.

Za koji dan izlazim iz guzve u poslu i vracam se treningu. Ali ovog puta ne smanjujem nego ostavljam skroz.

Imam jaku volju, ali i jaku zavisnost. Bice tesko, ali sam uveren da cu uspeti.

Prvi put sam ostavio cigarete uz pomoc el.cigare i to sa slabijom onom koja je kao cigara. Nekako sam imao volje i uspeo sam da ostavim i elektronsku posle par meseci.I to je trajalo mozda godinu dana i zbog alkoholisanja poceo sam opet.Sada imam el.cigaru mod koja je za zahtevne pusace ali mi ne ide :unsure:Tera me da zapalim pravu cigaru i to ti je.Sto se Mendilexa tice ja sam pio 1mg ali nisam primetio da nesto nemam volju za cigarom.Pio sam i Tabex i bilo je malog pomaka ali nista specijalno.Mislim da je najbitnije da se covek dobro pripremi psihicki i naoruza strpljenjem jer iskusenje je jako nezgodno i igleda da moze mesecima da vas ceka i iskusava :diablo:

Ta elektricna cigara je po meni stetnija nego obicna, vise ti nadrazuje nepce, bolje da predjes na duvan, ili na neku krdzu pa da te se gade i seru kad zapalis u njihovom drustu da smrdis na govno, onda ce te biti blam i sramota, i tako ces ih pre ostaviti.

Pusio sam i duvan a to sto nekom smeta me bas zabole ja za to ne marim.Jedino svilu od kukuruza nisam pusio pa da mi se zgadi.To da je elektricna stetnija od obicne sumnjam jer sam je vec koristio i nisam imao lose iskustvo sem sto su mi usta jedno vreme bila suva od propilen glikola.Ne mislim da je ona mnogo zdravija ali ako uporedis koliko hemikalija ima u klasicnoj cigari i elektricnoj ja sam ipak za elektricnu.Mada meni i nije toliko do zdravlja nego trebam da idem u inostranstvo pa hocu da uz pomoc elektricne prestanem kao sto sam i prvi put uspeo.Sad dali je do arome ne znam ali moracu nekako da se priviknem na elektricnu jer bas da isprobavam sa lekovima nebih jer nisu ni bas jeftini a ja sa Tabex-om imam lose iskustvo.A da stvar bude gora cim ne palim cigaru povecava se apetit.A apetit vodi gojenju pa samo jos fali da se utovim na 110 kg onda od kondicije nema nista :unsure:

Postoje razne dijete i cajevi kada se ostavljaju cigare, probaj i sa zvakama(nikorete) i duvanom za zvakanje ima i flasteri.

meni je danas 6 dan kako ne pusim. najvise mi smeta nesanica koju uzrokuje zudnja za cigarom. mada jutros je zudnja nesto manja. nadam se da cu istrajati

Poslednjih nedelja pusim mnogo vise nego ranije... Ne bih ni primetila da ovde gde zivim cigarete nisu jezivo skupe... I uopste nemogu da se zaustavim...

1 minute ago, ruzza said:

Poslednjih nedelja pusim mnogo vise nego ranije... Ne bih ni primetila da ovde gde zivim cigarete nisu jezivo skupe... I uopste nemogu da se zaustavim...

Isti slučaj.
Meni je dr rekao da mi želju za cigaretama može podsticati Propranolol, pa smo taj lek ukinuli...

Toliko puta sam neuspešno pokušavao da ostavim cigarete, da sam odustao od odustajanja.

Kupujem neke cigare bez akcize, dosta jeftinije izadje.

Ja pušim, evo sa prekidima, 11 godina... Toliko puta ostavio pa relaps... Smanjuju drastično koncentraciju psihotropa, posebno Olanzapina i Lamictala, što mi je izuzetno nevaljalo... Pokušavaću se ostaviti kako Bog da, a najgore mi je što koštaju Boga Oca... Da sam zaposlen, lakše bi mi bilo... I uništavaju, anuliraju mi vitaminsko - mineralni status... Jebada.

Ja nemam baš puno zadovoljstava u životu, još kad bih prestao da pušim, ne znam da li bih imao razlog da ustanem iz kreveta..

Ja sam osnivač ove teme. Da, tada sam imao drugi profil.:oioi: Ne mogu ih se ostaviti nikako. Nisam pušio oko nepuna 2 meseca, od kraja januara do početka marta... Ispovedio se i očitana mi je molitva pa sam se ostavio bez problema. Sad ne pamtim od kad nisam bio na Svetoj Liturgiji, negde pred uvođenje vanrednog stanja, redovno se Pričešćivao, i onda ode sve dođavola... Hteo bih od sutra do kraja posta postiti i Ispovediti se pa se Pričestiti na dan Uspenja Presvete Bogorodice, ali nemam snage za post, mnogo mi je neizvodljivo da odem do crkve jer živim preko 7 km od crkve, uvodim Tegretol CR koji je sačuvaj me Bože jak lek, i COVID19 hara, moji mi ne daju da idem u crkvu zbog puno naroda... Pušiću cigarete samo kad mi se BAŠ puši i to je to. Aleluja!

Posted (edited)
3 hours ago, Apoptosis said:

Ja sam osnivač ove teme. Da, tada sam imao drugi profil.:oioi: Ne mogu ih se ostaviti nikako. Nisam pušio oko nepuna 2 meseca, od kraja januara do početka marta... Ispovedio se i očitana mi je molitva pa sam se ostavio bez problema. Sad ne pamtim od kad nisam bio na Svetoj Liturgiji, negde pred uvođenje vanrednog stanja, redovno se Pričešćivao, i onda ode sve dođavola... Hteo bih od sutra do kraja posta postiti i Ispovediti se pa se Pričestiti na dan Uspenja Presvete Bogorodice, ali nemam snage za post, mnogo mi je neizvodljivo da odem do crkve jer živim preko 7 km od crkve, uvodim Tegretol CR koji je sačuvaj me Bože jak lek, i COVID19 hara, moji mi ne daju da idem u crkvu zbog puno naroda... Pušiću cigarete samo kad mi se BAŠ puši i to je to. Aleluja!

Bože koja greška... 
Post počinje 14. avgusta a ne 1. :ph34r2:
Kupio mi je tata danas Lucky Strike, 100˙s, braon beli...
Taj mi je omiljeni...
Pokušaću od sutra "cold turkey" , iliti na suvo skidanje.
Bitno mi je da znam da cigareta imam, a onda mi je lakše dosta da se obuzdam.
Da li ću uspeti da se obuzdam, ne znam, ali nadam se i molim...
Jednog dana ću uspeti...
Ono, for the last smoke!

Edited by Apoptosis

Ispuših sad taj Lucky...
Ne znam šta mi bi, rekoh da razmontiram filter...
Imao sam šta videti, maltene crna boja filtera, koji je još nešto kao profiltriran...
Yeah right.
TO da upuvljivam u sebe...
E neće moći više.
Od sutra, što rekli Britanci FULL STOP ili mi Balkanci TAČKA! ( TOČKA! ) !!!

meni su baš žuti zubi od cigara.

I meni su bili jos se i kamenac nahvatao iznutra pa su pocrneli!