Jump to content
Depresija Forum
Anteros

Nikotinizam - iskustva

Recommended Posts

5 minutes ago, daksi990 said:

I meni su bili jos se i kamenac nahvatao iznutra pa su pocrneli!

Ista priča..

Ja sam platio oko 1500 ne znam koja je cena kod tebe skidanje kamenca.Jeste malo nezgodno ali vredi makar mozes da se nasmejes ko covek :D

1 minute ago, daksi990 said:

Ja sam platio oko 1500 ne znam koja je cena kod tebe skidanje kamenca.Jeste malo nezgodno ali vredi makar mozes da se nasmejes ko covek :D

Baš vala, u pravu si. Trebao bi i ja to da uradim.

mozda ne bi trebalo da vas sad plasim.... ali eto, mozda bas i treba splasit

imam prijatelja tamo iz zavicaja... tj. muz prijateljice, jako drag covjek

prije nekoliko mjeseci mi je davao neke savjete vezano uz koronu, na samom pocetku (on je medicinski radnik)... da stavim barem neki sal, maramu da se zastitim

i evo danas doznam da ima rak pluca, operirali su ga, valjda ce biti dobro

grozno, kako eto covjek ne misli dok pusta sav taj otrov u tijelo - kao da je jucer bilo kad smo se zadnji put ispricali uz kavicu i neki sok... i cigara naravno jedna za drugom, onako s uzitkom

ja sam nekih godinu dana poslije prestala s tim "uzitkom"

a eto on...:(

isto tako me splasilo kad sam vidjela na ulici - covjeka guraju u kolicima, a neka ogromna zeljezna boca kisika pozadi, ta slika mi se isto usjekla u pamcenje

iako naravno covjek uvijek misli - a nece bas mene.... ali tako svi mislimo, a nekom se eto i desi

@Gerda Svaka tebi čast i svima koji se ostave pušenja.
Dobar primjer je moj ćaća.
On je pušio od svoje 13. godine, do 50. ravno.
Razbolio se, sezonska gripa, prije 7 godina, i nije mu prijao dim.
I ostavi se onako, na suho.
I nikad nije zapalio, evo sad će sedam godina.
A pušio je preko 2 kutije dnevno...
Ja sam pogazio svoju riječ i zapalio maloprije...
Nisam mogao izdržati...

Cigarete meni psihički pomažu, deluju mi kao stabilizator, doduše slabiji, ali ipak.

Al ne pušim puno, do 5-6 dnevno maksimalno...

Više nemam cigareta...
A strašno želim da zapalim...

Jesi li pokusao sa elektricnom?Ona je dobra kad ti se bas prigusti onda povuces par puta i kriza jemalo manja tako je makar kod mene,mada ja i miksujem malo elektricna malo obicna.

53 minutes ago, daksi990 said:

Jesi li pokusao sa elektricnom?Ona je dobra kad ti se bas prigusti onda povuces par puta i kriza jemalo manja tako je makar kod mene,mada ja i miksujem malo elektricna malo obicna.

Nisam pokušavao sa električnom. 
Ne znam mogu li ja ovo izvesti zaista ne znam...

Tesko ako su krize jake plus ako si nervozan tesko da ces uspeti.Meni i sada nije jasno kako sam prvi put ostavio cigare.Ali bilo m je mnogo lakse tada sa elektricnom.Znaci cim sam imao malo krizu ja povucem par dima i zelja prodje.Sada nikako jos kada povucem elektricnu javlja se jos veca zelja da zapalim.Jeste da tu jaka rec igra veliku ulogu ali mislim da kod mnogih potrebna je i neka dopunska pomoc u vidu zvaka,flastera,zvaka.Moj kum je pusio 40 godina i imao je infrakt i doktor mu je rekao d ostavi cigare i on je ostavio.Ali kada mi je rekao da nije imao krizu ja nisam mogao da poverujem u to.

Vidiš, ja sam 2 puta bez krize ostavio nakon očitane molitve posle Ispovesti... A ostavio sam jednom i kad sam iskašljao katran pa sam se presekao... Danas sam ponovo zapalio... Ne vredi.

Da li ste čuli za fenomen da pušači bolje podnose koronu? mislim da je to neko pomenuo.Nekako mi i ima logike - sediš, i dok pušiš dublje dišeš, možda time ojačavaš pluća. Naravno, na duže staze je verovatno štetno.

Meni to nema nikakve logike cak su pusacima vise pluca ostecena i zapusena.Zato se i vise zamaramo jer pluca nemaju dovoljno vazduha.

Moguće da ja to nisam dobro čuo, ili shvatio.

Nestorović je car! :smoke:

Posted (edited)

Ma i taj je prolupao, slusao sam ga sta prica pre neki dan. Ako su mi to sve dr. nauka ja sam astronaut. 

Edited by Erik

7 hours ago, Erik said:

Ma i taj je prolupao, slusao sam ga sta prica pre neki dan. Ako su mi to sve dr. nauka ja sam astronaut. 

Jesi slušao govor kako su ljudi plavih očiju sa Marsa? :D

10 minutes ago, Apoptosis said:

Jesi slušao govor kako su ljudi plavih očiju sa Marsa? :D

:laugh4: :yahoo: :dance3:

Naleteh slucajno na ovu temu... Elem, svi smo razliciti ali mislim da svako ko hoce da ostavi, treba prvo da bude spreman da ne zapali ni jednu mesec dana. Naravno, bice tu krize i ne znam ko se usled nje ne ugoji tih prvih mesec dana ili prvih meseci. Ja sam koristila tabex za te prve dane i delovale su. Mislim da nisi izlecen bivsi pusac dok ne prodje sest meseci do godinu dana. To deluje strasno ali nije. Ja nisam ostavila iz prve, a pusila sam skoro deset godina. Bilo je bukvalno ostavljanja po dva ili tri meseca pa ponovo. Kada sam pocela da se budim sa velikom kolicinom slajma i da mi se zestoko povraca od prve cigare, tada sam resila da ih ostavim zauvek. I to ne zbog zdravlja, vec zbog tih simptoma i zbog novca, iskreno. Gadilo mi se da bacam novac na to. Prvi dan bez cigareta mi je uvek bio najzesci. To je onaj nalet jake anksioznosti pracene nekom groznicom/kriza. Prvih dve nedelje su bile isto zestoke ali ne samo zbog fizickih simptoma, vec zbog rituala koje svi pusaci imaju sa cigaretama. U tim prvim naletima, menjala sam ih veliko kolicinom kafe i hranom. Nije lose ako umereno zamenis jednu zavisnost drugom, koju lakse mozes da prevladas, kada na nju dodje red. Mislim da je kljuc uveravati sebe da ce ta zavisnost proci (a hoce) i da ne zapalite nijednu. To je jako bitno. Iskreno, svima koji bi to voleli zelim da ostave cigarete. Mislim da je to jedna beskorisna, bezvezna i skupa navika.

Ostavio sam cigarete dva puta uz pomoć Wellbutrin XR 300 mg ujutru, dalje mi nije bio od pomoći. Ostavio koliko se sećam, a long time ago, uz pomoć Tabexa, ali nije ponovo delovao. Probao sami Biomed 500 protiv pušenja, nimalo pomogao nije. Allen Care, ne znam da li se tako piše, uz njegovu knjigu sam ostavio pušenje dok se nisam počeo družiti intenzivno sa drugaricama iz osnovne... Evo, III dan bez cigareta, i nemam krize ni u podsvesti. Hvala Bogu i Svetom Vasiliju Ostroškom, što mi pade na pamet da koristim Tabex® tbl.

7 dana bio clean. Danas zapalio nekoliko. Svakako nastavljam sa Tabexom...

Otkako sam bio  u bolnici sam poceo da pusim,prestao pa opet poceo nakon sto sam dosao kuci..Sveukupno  nakon 4-5 prestajanja pa pocimanja pusenja  u godini dana,sad sam 5 dana bez cigareta ,kontam ako opet zapalim da probam neku alternativu za prestajanje pusenja.

On 8/20/2020 at 9:32 PM, aenimabinned said:

Otkako sam bio  u bolnici sam poceo da pusim,prestao pa opet poceo nakon sto sam dosao kuci..Sveukupno  nakon 4-5 prestajanja pa pocimanja pusenja  u godini dana,sad sam 5 dana bez cigareta ,kontam ako opet zapalim da probam neku alternativu za prestajanje pusenja.

Ja sam prvu zapalio 4. novembra, 2009. uz nagovor drugarica.
Od tada sam XY puta ostavljao pa nastavljao.
Ne valjaju cigarete nizašta.
Danas sam na 4 tbl Tabexa, i zadnji dan da pušim.
Ako opet počnem, onda sam istinsko govno.

4 hours ago, Apoptosis said:

Ja sam prvu zapalio 4. novembra, 2009. uz nagovor drugarica.
Od tada sam XY puta ostavljao pa nastavljao.
Ne valjaju cigarete nizašta.
Danas sam na 4 tbl Tabexa, i zadnji dan da pušim.
Ako opet počnem, onda sam istinsko govno.

Dzaba pijes Tabex ako pusis on bi trebao da smanjuje zelju za nikotinom ali kod mene nije bas delovao i isto sam palio cigare pa sam na kraju i batalio da pijem jer mi nije imalo efekta.Stim da sam mozda smanjio cigarete dok sam pio Tabex ali uzalud kad opet pusim kao i pre.Jedino da probas sa elektricnom ja sam snjom prvi put batalio ali sada vec ne mogu.