Jump to content
Depresija forum
Anteros

Nikotinizam - iskustva

Recommended Posts

Kupio mi tata WINSTON XS, 100' s tamno plavi.

Pišući samo uz kafe. Toliko se mogu iskontrolisati.

Hehe i ja sam tako se grebao od kume pa dok je ona tu ispalim po 3-4 ali ne vredi dodje mi tesko pa na kraju kupim cigare.Ne vredi to smanjivanje cigareta na kraju kad ti ne bude dan kako teba ispalices celu paklicu za dan.

4 minutes ago, daksi990 said:

Hehe i ja sam tako se grebao od kume pa dok je ona tu ispalim po 3-4 ali ne vredi dodje mi tesko pa na kraju kupim cigare.Ne vredi to smanjivanje cigareta na kraju kad ti ne bude dan kako teba ispalices celu paklicu za dan.

Ne ne, neće da mi kupuje tata ako pređem 5 dnevno. Tako da sam under control.  :)

Rekoh ti ja da to ogranicavanje cigareta ne pije vodu :( Wellbutrin xr nisam probao ajd sa srecom pa pisi rezultate da bih znao ako nestovredi da i ja probam snjim.

51 minutes ago, daksi990 said:

A jel wellbutrin xr mora na recept?Ako mora ne znam dali bi psihijatar hteo da mi ga prepise, jer se i za sanval bunio rekao mi je da nece da me privikava na to.Mnogo me koce cigarete radim fizicke poslove na gradjevini i penjanje uz stepenice predstavlja izazov + zbog ap-a dopamin nizak pa je svaki pokret na poslu borba jer nemam nikakvu volju.Ali i kad bih prestao da pusim onda bi se ugojio pa bih dosao na isto.Poceo sam da pijem neke multivitamine multi b complex i maglezijum 400 ne znam koliko im treba da pocnu da deluju ali kao da sam sada malo manje mrzovoljan.

Ide na recept, mada on ne izaziva apsolutno nikakvu zavisnost, tako da ne vidim zašto ti ga ne bi propisao. On podiže nivo dopamina i noradrenalina u među sinaptičkim prostorima. Nema dejstvo na serotonin. Antagonizuje nikotinske acetilholinske receptore slabo. Jako je efikasan, to znam. I kao antidepresiv je efikasan takođe.

Suplementi se moraju piti duži vremenski period da se popravi nutritivni status.

Edited by Apoptosis

Mislim da generalno lekari ne vole kad im pacijenti sufliraju sta zele, posebno kada su to procitali na internetu. Druga je stvar kada je pacijent pio neki lek pa kaze da mu je on vise prijao nego kada dodje i trazi konkretno sta zeli, kao da je u samoposluzi.
Daksi, mislim da je bolje da pokusas da objasnis doktorici da bi zeleo da ostavis cigarete, pa da kao pitas "da li ima neki lek koji bi to olaksao".

Evo 8 dana na Wellbutrin XR 150mg. Ne pušim cigarete niti duvan od 1. septembra i za sad ni u najavi želja za cigaretom! Uskoro ako Bog da idem na 300 mg, 1 tbl ujutru. Molim Boga da ne dobijem epi napad od Wellbutrina XR.

razmišljam da previše trošim na cigarete, i da bih MORAO da prestanem da pušim. ali kako, kako? pokušavao sam mnogo puta, i nema šanse, uvek se vraćam.

Ja ostavio cold turkey.
Jednostavno kad mi je prošlo kroz glavu koliko pušim, a sve suplemente + dodaci na lekove izađu jeftinije da plušim....
Plus, tu je i efekat da prestankom pušenja nema tog leka koji jače deluje nego kad se uzima sa cigaretama.
I efekat trovanja...
Šteta napravljenja na plućima je nepopravljiva.

16 hours ago, Apoptosis said:

Ja ostavio cold turkey.
Jednostavno kad mi je prošlo kroz glavu koliko pušim, a sve suplemente + dodaci na lekove izađu jeftinije da plušim....
Plus, tu je i efekat da prestankom pušenja nema tog leka koji jače deluje nego kad se uzima sa cigaretama.
I efekat trovanja...
Šteta napravljenja na plućima je nepopravljiva.

bravo majstore. ja izdržim max nekoliko dana, onda volja popusti. a moraću jednom i ja cold turkey.

On 2/7/2021 at 12:49 PM, weirdo said:

bravo majstore. ja izdržim max nekoliko dana, onda volja popusti. a moraću jednom i ja cold turkey.

Ma u k*rac mi...
Ponovo pušim...

Uspeo sam, i ovog puuta neću postustati.

Pokušaću da batalim cigare sutra prekosutra

Kupio sam nikorete da mi pomognu oko fizičke krize 

Imam motivaciju, pre svega finansijsku ali i estetsku, a sad samo da skupim neophodnu volju

Mislim da neće biti toliki problem 

Prestao sam da pušim baš tih 2.5 godine kad je moj poremećaj ličnosti baš došao do izražaja. Onda sam shvatio da su mi pljuge najmanji problem u životu, i evo sad srećan pušim. Možda nekad prestanem, ako nađem dovoljan razlog (žena, dete----) ali kako se to neće u skorije vreme dogoditi, eto mene pljuge moje voljene! Mene su uništile neke druge zavisnosti, pored kojih nikotinizam deluje kao mala beba. 

Nisi ni svestan sta cigare mogu da naprave od tvog organizma,Nikotinska zavisnost deluje mozda kao bezazlena u odnosu na druge ali vise stete prave na primer cigarete nego alkohol.Naravno kod svakog je drugacije ali eto ja znam alkose koji piju jedno 20 pa mozda i vise godina i dalje su citavi.Naravno uz alkohol je nekako su normalne i cigare odnosno domaci duvan od kojeg sam ja ujutru kad se probudim toliko se zakasljem da pocnem da povracam.Ti mislis da su ti cigare najmanji problem ali ako ne mozes bez njih onda i jesu problem.Mada ne bas toliki ali bez njih ces se sigurno bolje osecati i imati vise snage.Jbg covek je jako cudan voli sebe da truje raznim govnima i to ti je.Ja sam dosta smanjio cigare sada sam u fazi grebanja sto bas ne volim ali sta cu ovako ispusim mozda 5-6 cigara na dan a ovako sam po paklicu-paklicu ipo.

Razmisljam par dana o stetnosti cigareta jer na taj nacin zelim da shvatim da mi nisu potrebne. Cigarete su unistile i moju porodicu izmedju ostalog ali i dalje svi purnjamo jer ne znamo sta cemo od nemoci. Ne zelim da zivim tu nemoc. Ne zelim da je gledam svakog dana. Trebalo bi da mi to bude glavni motiv ali snage nema. Volela bih da mogu da zapalim samo ponekad onako, iz nekog uzitka.  To je eto neki cilj. Pokusavala sam nekoliko puta da ih ostavim ali nije islo.

Pusenje je povezano sa mrznjom prema sebi i zeljom da se umre. Povezano je sa kukaviclukom i svim drugim losim osobinama koje zelimo da maskiramo. 

Pusenje mi je povezano i sa cekanjem.

Pusenjem izracunavam minute pa tako taman imam vremena 5-6 minuta. Za sta to?!

Pusim kad sam nervozna i kad nemam sta sa rukama. 

Pusim kad sam gladna, a necu skoro jesti.

Pusim uz limunadu iako je odvratno. 

Pusim zadihana.

Pusim kad nemam sta drugo da radim.

Pusim dok mesam jelo koje spremam.

Pusim cim sednem.

Uvek joj pridajem znacaj. Ne preterujem kad kazem da najveci znacaj dajem cigareti. Toliko sam zavisna od nje. Ljudi me opisuju sa cigarom u ruci. 

Ponekad me je sramota od azurnih konobara koji stalno menjaju pikslu jer moju brzo punim. Brojim pikavce. Ako sam sa nekim pusacem poredim broj ispusenih i uvek je moj veci. Sramota me je. Isto tako me je sramota u drustvu nepusaca koji masu rukama kako bi sklonili dim od sebe i koji preziru moju naviku.

Uverena sam da utice i na moj ten, kao i osmeh.

Kad udahnem dim zamisljam izgled svojih pluca, punih skrama. Iskasljavam zelatin. Lice mi sa susi.

Imam izrazen sportski duh u sebi koji se ugusio.

Edited by NewDawn Fades

pusio sam pre par godina samo vikendima,i sad mi je ostala navika da kad vidim nekoga sa cigarom ,odmah trazim od njega jednu.ali,samo jednu popusim,vise ne.to se desava jednom nedeljno.ne mogu toga da se oslobodim,slab sam.nikako da prelomim.