Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
chakalakaboom

Marihuana - iskustva

Recommended Posts

Ljudi...danas netrebate neke velike fakultete, diplome, profesore da se informirate o necemu pa na temelju informacija donosite zakljuÄke o necemu, odraz inteligencije..

Medicinska marihuana ne postoji. Nije lijek, ne lijeÄi magiÄno oboljenja tipa rak, depresija, hemeroidi...

Marihuana postoji samo u obliku cvjetova biljke cannabis (indica, sativa, ruderalis). Aktivna tvari u cannabisu, koje imaju psihofarmakološke osobine se zovu cannabinoidi koji se nalaze u smoli biljke. Najpoznatiji je THC koji i ima blago halucinogeno djelovanje. Ostali supstrati su sušena smola (hašiš), te alkoholna otopina smole (ulje)

Drugi spoj, koji je u biti medicinski se zove CBD, te on sam služi kao antidot za THC. Ovisno o omjeru kanabinoida u smoli, takvo je i djelovanje..od euforiÄnog do "katatoniÄnog" (ne doslovno)

Ljekovita svojstva se prepisuju upravo CBDu, koji je nemoguce sintetizirati u Äistoj formi, nego jedino iz biljke cannabis. Zanimljivo kako su Amerika i Izrael, izvori svega zla, pioniri u legalizaciji iste biljke, na kojoj je poÄivao cijeli njezin represivni sistem, sudstvo i zatvori, odjednom okrenuli ploÄu i shvatili da je ipak veci bussiness iskoriÅ¡tavati blagodati te biljke, a ne zatvarati ljude zbog koriÅ¡tenja iste. Sad mogu ovce plaÅ¡iti terorizmom i atomskim bombama, viÅ¡e nisu opasni "crnci koji puÅ¡e marihuanu i siluju mlade bjelkinje".

Nažalost, neuk narod kod nas sve vjeruje jbg, sto se vidi po šabloni...marihuana mi nije dovoljna idem lizat žabe :huh2:

U svakom sluÄaju, viÅ¡e Å¡tete pretrpi organizam i psiha od kutije prozaca nego od pokojeg jointa, sto vam nikako nece potvrditi niti jedan diler u bijeloj kuti na državnoj sisi koji dobiva provizije od farmaceutskih tvrtki bas zato jer je propisao helex a ne xanax

Bas je katastrofa sto nam uskracuju marihuanu, meni je bolja od xanaxa, a ne izaziva ovisnost.

koliko mi je poznato legalizirana je za medicinske svrhe a postaje sve vise legalna opcenito a narocito u europi

ako mogu talijani mozemo i mi samo sto je vlada ******irana

koliko mi je poznato legalizirana je za medicinske svrhe a postaje sve vise legalna opcenito a narocito u europi

Istina.

Nije vlada ******irana, vec su stvari posložene tako da odgovaraju onima na vrhu.

Prvo je- represija. Nevjerojatno uÄinkovit naÄin sisanja love, ograniÄavanja elementarnih sloboda itd.

Znaci ide procedura "ulovljen sa jointom-travom. Prvi hranidbeni lanac je policija. Dakle drot #1 i drot #2 dobivaju placu za obavljanje posla, smanjenje droge u optjecaju. Onda su na redu birokrati iz sudstva, kazneni progon itd. Treci je zatvorski sustav, na njega treba gledati kao na skupe hotele ili apartmane jel..moraju biti puni da bi bili rentabilni. Trece i najvažnije, farmaceutska mafija koja je najglasniji zagovornik kriminalizacije cannabisa. Razlog? Kanabinoidi se nemogu sintetizirati i proizvesti umjetno, a biljka se nemože patentirati. Sad kad je belosvetska šendermenija pronašla nacin da isisava novce jadnim bolesnim ljudima, sada je marihuana in, zdrava itd..

Kod nas ti "legalni" preparati koštaju 1500-2000 kuna za mjesecnu dozu kanabisa u kapsulama :)

osnovna kemija iz 7 razreda osnovne škole, kako se iz cvjetova marihuane pravi extrakt i ulje, sada farmaceutske industrije pokusavaju naplatiti 10x više od realne cijene. Ma komedija...

u kojoj mi pi.. materini živimo strašno

ma naravno da je tako oni na vrhu upravljaju sa svime a sve radi novaca ili da se sto vise ljudi pobije

psihijatrija je dobar primjer nazalost posto njima ide u korist da uvale tablete i da se sto vise prodaje i da sto vise ljudi zatvoreno po psihijatrijama krepa a da ne spominjem proslost

na zalost puno toga mozemo uzeti za primjer ovo je samo jedan od njih

ali ajde sve ima i svojih ljepsih strana nije sve bas tako crno ali opet nisu svi ljudi glupi i naravno da razumijemo zbog cega nesto funkcionira kako funkcionira posto onima na vrhu to ide u prilog iz X razloga

novac je veliko zlo ali u takvome svijetu zivimo i mozemo samo gledati i plakati

cijeli jebeni svijet je poludio samo je pitanje vremena vise

Bas dugo nisam duvala. Poslednji put nisam mogla nikako da uvucem dim, odmah bi me spopao napad kaslja i naravno nista me nije uhvatilo.

protiv marihuane

Teenagers who smoke cannabis damage their brains for LIFE and may be more likely to develop schizophrenia

Glas razuma.

Videla sam jednog momka koji Äesto to puÅ¡i i ne izgleda puno bolje od heroinskih zavisnika.

OÄi Äudne, u svom nekom svetu, ego tripu, mrÅ¡av.

Ma idi i to je kao nešto što bi trebalo da se legalizuje.

Svakako da jedan džoint ne škodi, ali koliko njih tu stane.

Drugo su medicinske svrhe i tu podržavam jer ljudi zaista svedoÄe da im puÅ¡enje trave smanjuje bolove.

Ali ta medicinska trava treba da ide na dupli recept, strogo kontrolisano, kao opijati sada.

U svemu treba poznavati granice. Naravno da nije normalno ako neko konzumira svaki dan po vise puta. Secam se u srednjoj su mnogi uzimali na velikom odmoru i isli takvi na casove, a u izlascima u roku 5h uzmu tri puta.

A alkohol je recimo legalan, a posledice mnogo gore - trovanje, saobracajne nesrece, porodicno nasilje. Ovde u kraju ima dosta alkoholicara, to je zalosno, upropastili su sami sebi zivot, ni nasta ne lice i pre bi izabrali kafanu nego dobrobit svoje porodice.

Pa treba da legalizujemo još jedan otrov, jer jedan nije dovoljan?

Alkohol je, nažalost, legalan.

Pa treba da legalizujemo još jedan otrov, jer jedan nije dovoljan?

Alkohol je, nažalost, legalan.

Ne kazem da sam za legalizaciju, samo policiji ne bi islo u prilog da se legalizuje, manje bi zaradjivali, a napaljeni klinci ne bi imali cime da se kurce po kraju.

Ako se pravilno koristi marihuana ima lekovito dejstvo.

Legalizovace se u terapeutske svrhe, pre ili kasnije i to nije upitno. Samo pre toga se mora odraditi mnogo stvari, ko ce da je uzgaja i ko kontrolise, kako ce se distibuirati, kome ce se davati i na koji nacin,...

Marihuana je psihoaktivna supstanca i kao takva ne treba da se legalizuje i slobodno prodaje, drzava bi na taj nacin najvise zaradila, uvedu akcize kao na cigarete i alkohol i samo udri. Te price moze da se pusi, ne stvara zavisnost, leci od depresije, raka,...., macku o rep. Dovoljno je samo na ovom forumu procitati iskustva ljudi i videti koliko njih je dozivelo psihozu na marihuani i za koliko njih je marihuana bila okidac za druge psihicke poremecaje. Verovatno su svi oni imali genetske predispozicije za tako nesto, ali je marihuana bila okidac. A da ne pominjem sve one kojima je marihuana bila samo prvi korak ka tezim drogama.

Da se ja pitam zabranio bi i alkohol i cigarete iako sam pusac. Ali ide se i ka tome.

Jel je treba legalizovati u smislu da mozes da je kupis na kiosku, kao cigarete?

Nek se ubijaju, nijednog mi nije zao. Koliko su porodica unesrecili sa tim sranjem smrt je najmanje sto zasluzuju

Slazem se i za kockarnice, ali kakva marihuana. Gledam klince po Beogradu od 12 godina nabijaju se u nargila barove i ne izlaze, napravise bisnis ljufi. Zamisli da im marihuanu ucinis dostupnom? Vidi navalu na forumu za modafinilom, ljudi su narkomani u dusi, od sebe polazim.

Ja sam Äitala da put do težih druga obiÄno poÄinje od "kućne hemije" sa crvenim trouglom, tipa Bensedini, Tramadoli, Rivotrili, s tim da se to uzima po Å¡aku ili tablu i Äesto uz alkohol. Pa onda ide ilegalna hemija pa heroin. Da, popuÅ¡e oni i džoint, ali heroinski zavisnici preziru travu. PuÅ¡e i piju mnogi pa ne zavrÅ¡e kao narkomani, ima tu neka crta kod njih, verovatno uroÄ‘ena koja ih tera da sipaju u sebe recimo tablu Trodona.

Å to se alkohola tiÄe, bio je pokuÅ¡aj zabrane, pa je to propalo.

To je nužno zlo, ali prohibicija bi bila još veće.

Trava - da, za medicinske svrhe, s tim da se uvek prijave površine koje se gaje, kao sada mak kada se gaji.

I dekriminalizacija za posedovanje za liÄnu upotrebu.

Ne znam, voleo bih ja da probam sve to ali sve vise cenim cìstu svest koja nije pod uticajem bilo kakvih psihoaktivnih supstanci. Nemam nista protiv legalizacije u terapeutske svrhe, ali kontrolisano.

Nece alkohol i cigarete da se zabrane, samo ce da se dize akciza dok ljudi ne odluce da im je to suvise skupo i prestanu da puse i piju. Dizanje akciza i kontrola prometa, vrlo brzo ce dati rezultata.

Ja sam 90-tih isao u srednju skolu u srbiji i bila je apsolutna anarhija po pitanju marihuane. Tri skolska druga su posle marihuane zavrsila na dopu, dva se zalecila, jedan se predozirao.

Sti se tice dekriminalizacije, i sada ako ti nadju jedan dzoint u najgorem slucaju ces da das izjavu. E ako te nahvataju 10 puta, onda si sumnjiv.

Kada te interventna zaustavi uglavnom postoji razlog i taj jedan dzoint dodje kao slag na tortu. Nece normalna policija da te maltretira zbog takvih stvari, ne mialim bukvalno jedan dzoint ali ako ne postoji razlog da posumnja da je to tvoj dzoint a ne za prodaju nece te maltretirati.

Verovatno ce nas narod svakako da se snadje, ali u nekim drugim zemljama je dalo rezultata. Cigarete u razvijenijim zemljama polako i postepeno godinama poskupljuju, pa nema reklama, ne mogu da se kupe u prodavnicama, pa ih izbace i iz kioska i naprave da se prodaju samo u tobako shopovima, pa tim sopovima ogranice radno vreme,.... sve to traje i radi se polako, ljudi se postepeno skidaju sa cigareta i alkohola. Kada prodje kriza i ne razmisljaju vise o tome.

Ma od poskupljenja cigareta i alkohola najmanje koristi ima država, a najviše crno tržište i oni koji ga kontrolišu.

Skupe cigarete - narod kupuje duvan na pijaci, bez raÄuna i akciza.

Skup alkohol - opet može na crno da se prodaje, na tezgama, po kućama, a to je i opasno, može da se potkrade metil umesto etil alkohola, bio sluÄaj u Srbiji, masovno trovanje.

Moja pokojna majka uzgajala, naraste ogromna biljka a ja ni probao nisam.

Domaca sljivovica od bistrice ili cacanke, bez secera i kemije. 17 - 18 gradi..

Domace vino, pravljeno za sebe ;)

To je medicina.

Marica samo za odredjene namjene. Za teze bolesnike, pod kontrolom lijecnika Äuda radi.