Jump to content
Depresija Forum
chakalakaboom

Marihuana - iskustva

Recommended Posts

@Maat u svakom sluÄaju lijepo piÅ¡eÅ¡ ali potresno.

Dali treba mjenjati svjet ili sebe ? Kolike su naše šanse da promjenimo svjet a kolike da ga prihvatimo ovakvog kakav jeste ?

Mislim da je mnogo lakše promjeniti sebe i onda će se promjeniti i naš pogled na svjet .

Kao Å¡to reÄe jedan monah "Smirite se i svjet će se smiriti oko vas".

Zapravo samo treba posmatrati i prihvatiti ono što jeste .Buđenje je bolno ali nakon buđenja neće više biti iluzije da nam zaklanja pogled i stvara lažnu sliku o svjetu.

Naš svjetonazor i nije toliki problem .Naš svjetonazor nam pomaže da ne odemo u ludilo ili mistiku a mistika je takođe jedan oblik ludila.

Tako da svako preispitivanje sopstvenih pogleda na svjet trebamo uraditi polako i oprezno.Ljudi su složen kompjuter koji se godinama apdejtuje , ima svoj antivirus i radnu i pasivnu memoriju :).Svaki bag samo smeta .

Mi smo centar naÅ¡eg svjeta i sve Å¡to se odvija u ovom svjetu zapravo se odvija u naÅ¡oj glavi.NaÅ¡e oÄi su vidjele , naÅ¡ centar u mozgu je promio sliku , naÅ¡ operativni sistem je procesuirao informacije , sve se dogaÄ‘a u naÅ¡oj glavi.Naravno da ne tvrdim da je svjet iluzija , svjet je vrlo materijalan i duga je priÄa o tome , ali materija je vrlo gusta i prožeta beskrajnim prostorom, prostorom koji ispunjava sve i svemu dozvoljava da postoji.

Evo ja se skidam sa lijekova pa sam nešto u fazi navikavanja na odsustvo terapije tako da se suosjećam sa tobom.

Marihuanu sam lako ostavio jer sam imao paniÄne ali mi ponekad nedostaje ta doza smirenosti i superpercepcije , mada mislim da je u pitanju serotonin i dopamin i joÅ¡ neÅ¡to Å¡to reaguje sa THC .Mi smo Äista hemija.Ja pokuÅ¡avam uživati u hrani , duvanu i kafi ponekom druženju.I to je hemija ali bar za sad podnoÅ¡ljiva napaćenom organizmu

Edited by Grani�niHisterDistimić

@GHD

Zaista si odliÄno i istinitito sve ovo napisao. Volim Äitati tvoja razmiÅ¡ljanja.

Naravno da bih i ja trebala prestati. Ako ništa, morat ću iz finansijskih razloga. A za lijekove ne znam, teško da bih podnosila sva trenutna životna dešavanja bez oboje.

Lijepo je bilo sve to dok je trajalo - moje pisanje i rezonovanje iz tamo nekog multiverzumskog ugla : ) valjda mi je trebalo malo da se ispušem...

Ok, onda će se stvari promijeniti ako prirodni poredak bude tako želio; ja kao jedinka naspram univerzuma sam totalno nebitna, ali možda mi, sve jedinke skupa imamo neku važnost u svemiru. Izgleda da ipak nikada neću saznati odgovor, i svi govore da nije toliko ni bitno. Niko viÅ¡e ne želi ni razgovarati o tome, u startu odustanu jer su uvjereni da naizgled nemoguće zaista i jeste tako. Dok nauka ne dokaže "moje" sulude ideje, najpametnije je da Å¡utim. PokuÅ¡at ću i ja joÅ¡ jedanput da "odustanem" od tih ideja. I nadam se da je marihuana zaista najveći uzrok ovakvom mom razmiÅ¡ljanju. Kada je viÅ¡e ne bude, nadam se da će ovaj put sa njom otići i sve ove misli o postojanju sviju i svega Å¡to me stalno proganjaju, i da će se u meni probuditi želja za navodno normalnim stvarima kao da napokon postanem supruga i majka u normalno situiranom životu, da me Äine sretnom sve te stvari koje ispunjavaju normalne ljude, da postanem odrasla i zrela osoba (Å¡tagod to znaÄilo).

Tu se valjda krije pravi mir, da budeš dio mase jer si tada najviše prihvaćen pa samim tim i najmanje primjetan, i valjda te onda napokon svi i sve pusti na miru.

InaÄe, kadgod budeÅ¡ mogao ili želio piÅ¡i kako ide trijezni život : ) Nikada se ne zna kome može pomoći tvoje iskustvo ili Äija priÄa može tebe inspirisati... Meni pomaže znati da nažalost nisam jedina koja sve ovo proživljava.

Marihuana je opasna. Konzumirao sam tu travu. Moze izazvati jaku paranoju, ali i psihozu. Laici govore da nije opasna, vecinom klinci... koji nemaju iskustava sa time. Ulicna mariuhana prskana hemijom je jako opasna za centralni nervni sistem.

Ma Å¡to fali Å¡pricanoj?!? :P

Je, napuÅ¡iÅ¡ se kao zadnja budala... Doslovno kao zombi doÄ‘eÅ¡ kući i cijelu nedjelju plaÄeÅ¡ kao kiÅ¡na godina. Ne možeÅ¡ zaustaviti suze a nemaÅ¡ pojma zaÅ¡to. Starcima ci nejasan pa te pitaju koji ti je k... SpasiÅ¡ se jer imaÅ¡ sutra ispit, pa im provaliÅ¡ - Ma sutra mi je ispit a ja mislim da ću pasti. JoÅ¡ te oni jadni poÄnu i tjeÅ¡iti.

Eto tako nakako izgledaš kada si bolje spržiš mozak...

Za sve ove moje godine nikad nisam cuo da je nekoga obicna trava ovako odradila, ali NIKADA... To je bila neka "prskana" garant, obican grass ne moze tako da pukne coveka nema sile....

Daj se malo educirajte, bar danas u 21. stoljeću imate sve moguce info na dlanu, netreba fakulteti ili ona balkanska "pricao mi roÄ‘o iz NjemaÄke"...

Prskana trava ne postoji. Prska se eventualno pesticidima u rastu ili folijarno gnojivima (nutrijentima preko lista). Od takve trave vam može doci slabo, ali ne zbog psihoaktivnog svojstva vec zato sto puÅ¡ite N (duÅ¡ik) P (fosfor) K (kalij) iz raznoraznih kemijskih Ä‘ubriva-gnojiva ili zbog Äistog inhaliranja CO (ugljiÄni monoksid) koji izaziva izmeÄ‘u ostalog i muÄninu.

Prskana trava ne postoji. Prska se eventualno pesticidima u rastu ili folijarno gnojivima (nutrijentima preko lista). Od takve trave vam može doci slabo, ali ne zbog psihoaktivnog svojstva vec zato sto puÅ¡ite N (duÅ¡ik) P (fosfor) K (kalij) iz raznoraznih kemijskih Ä‘ubriva-gnojiva ili zbog Äistog inhaliranja CO (ugljiÄni monoksid) koji izaziva izmeÄ‘u ostalog i muÄninu.

:lol: Sime bas me nasmija :D

Ti vjerojatno trosis domacu, neprskanu ;)

Drago mi je sto te opet vidim na forumu :) wb.

ljudi moram zasaditi dobru biljku mada ne znam kako da dođem do semenki

mislio sam u jednom praznom plakaru da držim t opremu i svetiljke i sve

ne treba mi više od dve biljke koliko bi stalo tu

samo za moje potrebe

kk,predlozit cu ti nesto..

:lol: Sime bas me nasmija :D

Ti vjerojatno trosis domacu, neprskanu ;)

Drago mi je sto te opet vidim na forumu :) wb.

Å ime samo dalmatinski homegrown. :lol:

Kako ne bi postojala "prskana" trava. Naravno da je isuviše urbanih legendi i svaki drugi stoner će se hvaliti kako je nedavno pljugao prskanu, ali dok postoji PCP nemamo mi što raspravljati. Prskano je prskano. :D

Aj bok. :biggrin:

Ljudi, pažljivo, trava je i dalje ilegalna u svim našim državama, a PCP je ipak anestetik za kerove. ;)

Iskustva. Fuj to! Å to dalje od tog govna zvani vutra, mara i sl.

Nemam naročita iskustva, (lična), u smislu da sam nakon konzumiranja iste imala samo blagu glavobolju. Apsolutno mi nije interesantna:)

Moj bivši ju je upražnjavao svakodnevno (ovisan, bez obzira šta govorio on, ili ljudi koji tvrde da trava ne izaziva ovisnost), i u najvećem broju slučajeva baš me je bilo briga. Mislim, konzumiranje iste mi se nije činilo kao konzumiranje neke druge vrste opijata - naprimer, ja sam mnogo gora zbog svojih anksiolitika, koristeći ih ili ne. Međutim, nisam sigurna koliko sam kompetentna da sudim, obzirom da nemam iskustva s ljudima koji su koristili nešto drugo, a i moj bivši je trošio marihuanu toliko dugo da je već i sam bio zaboravio otkad - i ona je na njega imala prvenstveno smirujući uticaj. Ono što mi se nije dopadalo, bilo je kad bi preterao, ili u isto vreme pio, zato što bi onda postajao zajedljiv i podjebljiv. Ali ništa s čim se nije dalo živit.

Travu nikad (ni pre iskustva od skoro 2 godine s bivšim) nisam svrstavala u teške opijate, ili bog zna kakave opijate, i dan dans iskreno mislim da su lekovi koje ja rabim mnogo gori po mene. Osim toga, ja sam pušač, i to agresivni pušač, tako da imam još jedan dodatan razlog da budem kuš. Lakše sam se u životu skidala s lekova a s cigarama ko Mark Twain (mislim da je on) što reče: nema ništa lakše nego ostavit cigare - ja sam ih ostavljo sto puta. :laugh4:

I ja isto :laugh4: