Jump to content
Depresija Forum
ritm

Escitalopram (CIPRALEX, LEXPRO, ELICEA, CITRAM, ESRAM, STARCITIN ES, LATA, CITALON)

Recommended Posts

es ili ne es ja sam jutros brojala zalihu i ?isto me muka da moram kod dr po novu a s druge strane jeza me hvata ako ostanem bez svojih dozica! :smrk:

es ili ne es ja sam jutros brojala zalihu i ?isto me muka da moram kod dr po novu a s druge strane jeza me hvata ako ostanem bez svojih dozica! :smrk:

isto :zz_banghead: isto

se osjecam

i muka me hvata od toga :sisata:

hvala, nano...slažem se s ovim što si napisala...pani?nih nema...ali nema ni potpunog opuštanja.. :ludilo:

a vidi kod mene

ja jos imam panicne

ali zato nemam tjeskobe normalno spavam i opustenija sam

e sad sta je gore :crap:

ma cure moje sve je to skupa isti k...c ako mi sami na tome ne proradimo,pokusamo se predati pn i uvidjeti da nam ne moze nista biti,da ne mozemo izgubit kontrolu,srusit se,poludit,i nakon vece prakse to pocinje jenjavati.Vjerujte mi snaga AD-a je usudila bih se reci 20% a ovo drugo je sve na nama.Nije Ad antibiotik,pa popijes i prodjeZnate kod koga prolazi na taj nacin? kod onih koji si ufuraju u glavu da ce ih tableta umirit i pomoc im i da vise nece biti panicnih.Medjuti nas 80 %je ipak prepametno i previse smo skloni analizi i ne mozemo se umiriti i rijesiti da ce nam tableta pomoc i da ce sve prestati.Ok nije ni to lose ,medjuti postoji druga opasnost da ti isti kada se pocnu skidat sa tableta da pocnu mislit da im je opet lose jer ne piju dozu onoliku koja im je pomogla.Zato ja kazem a i moja doktorica meni "uzdaj se use i u svoje kljuse" To je dakako moje razmisljanje i stav,koji naravno ne mora biti tocan i ne morate se svi sloziti sa time.

ja sam od danas na 10 mg cipralex a i posle sat vremmena kada sam ga uzeo drzala me je jaka mucnina koja se javila jedno 3 sata sada je blaga ali mucnina postoji sad mi se i ne jede a lepo sam jeo imao sam apetit sada ne da li je jos ko to imao u pocetku pozzz

ja sam od danas na 10 mg cipralex a i posle sat vremmena kada sam ga uzeo drzala me je jaka mucnina koja se javila jedno 3 sata sada je blaga ali mucnina postoji sad mi se i ne jede a lepo sam jeo imao sam apetit sada ne da li je jos ko to imao u pocetku pozzz

Ista stvar se i meni dogadjala, mucnina, drhtanje i znojenje jedno tjedan dana. Sto se tice apetita, nisam ga imala prije Cipralexa, a tako se nastavilo i za vrijeme. Sada sam vec 5 mjeseci na AD-u, apetit mi se vraca, navecer pogotovo.

Ja sam imala iste takve nuspojave na pocetku, proslo je posle desetak dana.

Ako ne mozes da izdrzis, pitaj lekara da li mozes da malo smanjis tu pocetnu dozu, i onda postepeno povecavas.

Ja sam seckala pilule u pocetku i polako povecavala.

Psihijatar mi je rekao da cesto ljudi odustanu od AD jer su stavljeni na preveliku dozu na samom pocetku i ne mogu da izdrze nuspojave.

Treba malo testiranja gore-dole dok se ne ubodu miligrami koji pomazu, nekom treba vise, nekom manje.

'Ajde good luck, nadam se da ce ti uskoro biti bolje!

Meni se sve to desavalo pune dve nedelje,toliko su mi bile jake senzacije,da sam morala prekinuti.Sad da li je to placebo efekat ili ne,ali ja nisam mogla da izdrzim sve te mucnine,povracanja,razdrazljivost,nisam mogla nista da pojedem.....uzas!

Sad pijem uvece neki drugi AD i nemam ama bas nikakve nus pojave.

Meni se sve to desavalo pune dve nedelje,toliko su mi bile jake senzacije,da sam morala prekinuti.Sad da li je to placebo efekat ili ne,ali ja nisam mogla da izdrzim sve te mucnine,povracanja,razdrazljivost,nisam mogla nista da pojedem.....uzas!

Sad pijem uvece neki drugi AD i nemam ama bas nikakve nus pojave.

Majo, i meni je isto tako bilo, i ja sam morala da prekinem, nisam mogla da izdrzim, bilo mi je kao da mi je neko stavio mozak u blender. Na svu srecu, psihijatar me je bio nagovorio da probam ponovo ali sa jako malom dozom, bukvalno sam ziletom ljustila slojeve sa tablete. I to mi je pomoglo.

To je super sto sad sa ovim drugim AD nemas nus pojave, znas kako je to retko.

Da li osecas da ti je bolje?

Ja pijem Cipralex 10 mg ve? 2.5 mjeseca i nisam osjetila nekakvo znatnije poboljšanje. Ono što sam htjela naglasiti, a možda je to ovdje na forumu ve? netko napisao, pa da ne otkrivam toplu vodu, UZIMATI CIPRALEX I IZLAGATI SE SUNCU JE JAKO OPASNO! To sam saznala prije 2 dana od svoje psihi?ke. Rekla je da on izaziva krvarenje u mozak. Treba obavezno nositi šešir. Nisam se odmah sjetila pitati, ve? kad sam došla ku?i palo mi je na pamet da mi je ujak prije 7 mj. umro od moždanog udara, pa nekada davno djed i to je genetski nasljedno. Sada se plašim da možda i ja to nosim u sebi, a još k tome s Cipralexom još više to poti?em. Moram nazvati psihi?ku i razgovarati s njom o tome da ga prestanem piti i da pre?em na nešto drugo, jer ionako ama baš ništa ne osje?am da mi je pomogao.

Htjela sam samo ovo gore napomenuti!

Pusa svima!

ma jel ovo istina? :cmook: zašto nigdje ne piše ? :D

ma jel ovo istina? :cmook: zašto nigdje ne piše ? :D

Nikad cula za to, ne vjerujem...

10mg cipra i 3 puta po jedan helex od 1mg

imam jedno pitanje u vezi nuspojava cipralex.koristim ga vec 7 mjeseci,psihicki sam super mislim da sam se totalno vrtila u normalu,ali tri mjeseca nakon pocetka uzimanja poceli su mi se javljati proljevi plus krvave stolice.kako me psihic poceo skidaTI s tog lijeka pocela sam kuzit da svaki put kad smanji dozu proljevi se prorjede,pa i sukrvica.zadnjih mjesec dana su mi se poceli javljati jaki svrbezi po tjielu i vrtoglavice ,te abnormalna potreba za hranom.Kako sam pocela sumnjat da je od lijeka sugerirala sam psihijatru da me skine s njega ,a tako je i internista preporucio posto su drugi nalazi uredni.SAd sam vec par dana bez cipralex ,nema vrtoglavice,svrabeza,proljeva ali idlaje imam krvave stolice.Nigdje nisam naisla na takav izvjestaj o cipralexovim nuspojavama ,osim sto je na jendom forumu jedan decko isto zalio na probavne smetnje,navodno da ljudi s iritabilnim kolonom (osjetljivim) znaju imat te smetnje,ali u njegovom slucaju je bila rijec o drugom antidepresivu. IMA tko sta za rec na ovu temu?kakav savjet ?jel tko cuo sta takvo?

thnks

Jedino mi pada na pamet da ti se debelo crijevo mozda izritiralo od cestih proljeva.

Nemoj se posebno zabrinjavati posto si sve provjerila, znaci, proci ce.

Jedino mi pada na pamet da ti se debelo crijevo mozda izritiralo od cestih proljeva.

Nemoj se posebno zabrinjavati posto si sve provjerila, znaci, proci ce.

tenks..ma jednostavno si nekako mislim ako moze uzrokovat krvarenje u mozgu, moze i u crijevima,valjda po principu gdje je ko tanji.A i psihijatar mi je reko da je teoretski moguce da ovaj lijek izaziva krvarenje al da od 150 pacijenata koliko ih trenutno ima da nitko nema te simptome.poslala sam pitanje i na plivu hr pa cemo vidit sta ce rec..

osim toga morat cu nastavit terapiju na nekom drugom lijeku cisto da se sprijeci recidivizam,pa me zanima osim cipralexa sta je jos dobro..strah me malo tog prilagodavanja na novi lijek znamo da su pocetni simptomi malo neugodni.

puno hvala pusajava script:emoticon(':cloud9:', 'smid_14')

:cloud9:

Pijem Cipralex i od tad mi je libido užas! Postao sam frigidan!

Skidam se sa njega što prije, jer me to baca dodatno u bed.

Zato ga nemojte uzimati ako mislite imati curu, vezu, normalan seksualni život.

Jedina dobra stvar je što ne djeluje na alkohol.

Pijem Cipralex i od tad mi je libido užas! Postao sam frigidan!

Skidam se sa njega što prije, jer me to baca dodatno u bed.

Zato ga nemojte uzimati ako mislite imati curu, vezu, normalan seksualni život.

Jedina dobra stvar je što ne djeluje na alkohol.

Ose?am potrebu da napišem nešto o ovom tipu iznad koji btw ne zna da žene mogu biti frigidne, a da muškarci mogu biti impotentni.

Ali ne?u.

Cipralex zaista smanjuje libido, ali u kratkom periodu, par nedelja. Kasnije se sve vra?a u normalu (ili horizontalu).

Ne preterivati sa alkoholom, to i ina?e nije dobro, ali koje pivo tu i tamo ne?e napraviti štetu dok ste na ovom AD-u.

ja sam pila Cipralex dvije godine 10mg ujutro...i onda je jednostavno prestao djelovat...tada sam prije dva mjeseca prešla na Mirzaten (Calixtu), ali sam se u 2 tjedna udebljala 8 kilograma, tako da sam ga prestala piti...doktor više nije znao što sa mnom jer sam pila gotovo sve ad-e bez imalo pomaka (Zoloft, Fevarin, Prozac, Anafranil...) , pa sam mu ja predložila da se vratim na Cipralex, ali da probamo pove?at dozu i on se složio...sad pijem 15mg ujutro, a planiramo povisiti na dvadeset... ina?e još ne vidim baš pomak, makar mi je nekad davno pomagao, a sad ga nanovo pijem ve? mjesec dana, malo više...ne znam više što sa sobom...pijem još i Seroquel 300mg...

p.s. meni Cipralex nije djelovao na libido, ali sam primijetila da puno teže postižem orgazam :icon_blushing:

Evo i mene nakon duze vremena:)

I ja sam po?eo da uzimam cipralex prije nesto vise od mjesec dana.10mg dnevno.Vjerovali ili ne od nuspojava nisam osjetio ama BAS NISTA!Jedina nuspojava koja mi se javljala je neka blaza uspavanost koju sam vise dozivljavao kao neko lijepo opustanje ali i to je proslo.?ak nisam po?injao ni s manjom dozom nego sam odmah po?eo sa 10 mg!

Dakle poboljšanja ve? po?injem da osje?am a to mi daje nadu da cu se u buducnosti osjecati sve bolje i bolje..a pijem ga tek mjesec dana.Jedino sam se bojao problema u vezi seksualnosti posto znam da SSRI izazivaju to a imao sam lose iskustvo sa seroxatom :zz_banghead: (ne bih ga nikom preporucio) Medjutim s ovim se desilo obrnuto ,libido mi se poboljsao i opcenito seksualnost u cjelini..vedrina i manjak straha..Sve sam si nekako poravnao!Prosto za nepovjerovati ,za mene je cip definitivno najbolji antidepresiv ikada!:(

Samo mi je krivo sto ga prije nisam otkrio..

dobih danas u Pasterovoj Cipralex prvih pet dana po pola tablete od 10mg...pa posle po cela svako jutro u kombinaciji sa Rivotrilom...na shta ce to da lichi, videcemo....

dobih danas u Pasterovoj Cipralex prvih pet dana po pola tablete od 10mg...pa posle po cela svako jutro u kombinaciji sa Rivotrilom...na shta ce to da lichi, videcemo....

E, a kako si dosla do te klinike u Pasterovoj? Napisi mi na PP, ako ne mozes javno. Bas me zanima. To bi trebalo da je ona dnevna bolnica sa leve strane na samom putu kao Urgentnom Centru, jel da? :)

Otishla sam u dom zdravlja svoj kod svoje doktorke opshte prakse i rekla joj da bi mi to trebalo da idem negde kod nekog psihologa ili vec chega...i dala mi je uput za Institut za psihijatriju u Pasterovoj 2...to je sve

Otishla sam u dom zdravlja svoj kod svoje doktorke opshte prakse i rekla joj da bi mi to trebalo da idem negde kod nekog psihologa ili vec chega...i dala mi je uput za Institut za psihijatriju u Pasterovoj 2...to je sve

J*bote, pa to je "Laza"? :) (ali, ako je dnevna bolnica, trebalo bi da je odmah na ulazu, na putu do Urgentnog Centra, a sa leve strane?)

Ma nije laza, pitala sam nekog med. brata na ulazu gde je dnevna bolnica, on mi reche :"...desno je Laza Lazarevic a levo dnevna bolnica...", i ja odoh levo...i tamo se zadrzah 2 debela sata...

Ose?am potrebu da napišem nešto o ovom tipu iznad koji btw ne zna da žene mogu biti frigidne, a da muškarci mogu biti impotentni.

Ali ne?u.

Nije ti bas to tocno :nono: , mogu i muskarci bit frigidni!

Impotencija je kad ti se ne moze dignut tj. problemi sa erekcijom, a libido je spolna zelja tj. zelja za seksom.

Ja sam tako u depresivnoj fazi imao skoro pa normalnu erekciju, a ni l od libida, pa sam bio frigidan, na neki nacin.

U depresiji jednostavno ne mozes uzivati u zivotu pa tako ni u seksu, tako je i meni bilo, radje bi TV gledao..