Jump to content
Depresija Forum
ritm

Escitalopram (CIPRALEX, LEXPRO, ELICEA, CITRAM, ESRAM, STARCITIN ES, LATA, CITALON)

Recommended Posts

Juche mi je bio drugi dan da uzimam Cip., i uzasno sam bila nervozna pola dana...kad pijem samo Riv. to se ne deshava. Da li je to prilagodjavanje na Cip.?

Toliko sam bila nervozna da sam mogla izaci ispred zgrade i prebiti prvog prolaznika.... Mada vec popodne sam se malo bolje osecala, inache nisam izashla iz kuce ceo dan...

UPOMOC!!! 3 dana pijem po polovinu Cipa i nije mi dobro od 11, 12 ujutru kad ga popijem do 5 popodne...neverovatno sam nervozna....shta se to deshava...posle toga nishta...kao da crva nije ni bilo...sve cool, popijem josh 1/4 Riv. i ok sam, a i kad pijem sam Riv. ok sam...opet se ponavljam, al pomagajteeeeeeeee.....

Koliko je to polovina u mg?

Bas mi je zao sto ti se to dogadja, ja nisam imala gotovo nikakve nuspojave (koristim isti AD), ali znam za neke koji su bili kao na vatri kada su pocinjali sa drugim AD, stvarno im nije bilo dobro. Moguce je da je doza prevelika, ili ti AD ne odgovara, ili jednostavno moras pretrpjeti par tjedana, ne znam. Zar ne bi mogla otici do svog lijecnika, ili jos bolje psihijatra?

Slusaj, ako ti Rivotril pomaze (pretpostavljam da je to anksiolitik), 1/4 je pretpostavljam jako malo, mozda 0.25 mg?, uzmi ga par puta na dan dok se malo ne priviknes, sto ti je rekao lijecnik?

pa pijem kao prvih pet dana polovinu Cipa to je 5 mg, a posle tih pet polovina svako jutro po celu(10mg)...i rivotril 1/4 ujutru i istu popodne...mada sam sad ustala i popila pola Riv. i pola Cipa pa shta mi Bog da....

i da Bog mi dade da mi je do didi, wooohoo...malo sam pobrljavila ali mi je odlichno!!!

i da Bog mi dade da mi je do didi, wooohoo...malo sam pobrljavila ali mi je odlichno!!!

Procitaj na uputstvu leka (Cipralex) o nus pojavama, ?ak može i da pogorša trenutno stanje u roku od prve dve nedelje uzimanja leka. A i treba mu da prodeluje... bar kod mene je potrajalo. Treba biti istrajan.

znam znam, ne dam se tako lako... Nashla sam pravu dozu...Al' od sutra pijem CEO Cip. tj. 10mg, i videcemo kako ce biti...mada planiram da ga kombinujem sa 1mg Rivotrila...i kapiram da ce to biti dobra kombinacija....

Imam pitanje.

Da li je netko na ovom lijeku (ili Citalopramu) primjetio da cesce ima modrice? Meni evo sve noge plave a pojma nemam da sam seigdje udarila i ako da ona sigurno ne posebno jako.

Kako da ovo protumacim? Da mi od lijeka cirkulacija ne radi dobro ili koji su jos moguci uzroci lakog nastajanja modrica?

Imam pitanje.

Da li je netko na ovom lijeku (ili Citalopramu) primjetio da cesce ima modrice? Meni evo sve noge plave a pojma nemam da sam seigdje udarila i ako da ona sigurno ne posebno jako.

Kako da ovo protumacim? Da mi od lijeka cirkulacija ne radi dobro ili koji su jos moguci uzroci lakog nastajanja modrica?

Ne verujem. Ne bih rekao, jer ni u uputstvu o tome ne piše, a i ja ne prime?ujem da se plavim više nego obi?no.

U uputama od Cipralex-a stoji da postoji povecaana sklonost modricama, to su rijetke nuspojave s ljekovima koji djeluju na slican nacin kao escitalopram.

Bas sam htjela napisati da u mojim uputama to pise i to nisam znala sve dok nisam imala (ne znajuci da sam seigdje udarila) 6-7 modrica po nogama i nakon sto me trenerica cudno gledala...dakle imala vec nekoliko tjedana i tek onda isla citati uputstvo. Hvala foxey.

Nema na cemu:)

Preporucila bi svima kad primjete nesto cudno da pogledaju upute, ja sam u tome jer sam ih tek pocela piti.

I ja sam kao i ti u pocetku citala upute i onda nazalost nalazila da imam sve nuspojave sa papirica. Tako da sam odlucila za svoje dobro ignorirati upute (dobro i na nagovor terapeuta) i od tad mogu reci da bolje podnosim terapiju.

Da , istina.

Ali mislim da sam ok sa time (barem mislim da jesam),

hehe :rolleyes:

u pocetku kad sam pocela sa pola doze imala sam neke mucnine pa prestalo nakon par dana i

seksualna disfunkcija u smislu postizanja orgazma :icon_blushing:

hehe ;)

ali nakon par dana sve ok i sada kad sam pocela sa punom dozom malo probavnih tegoba, mucnina i umor

no znam da ce proc, a smanjeni apetit me ne ne smeta ni najmanje, pogotovo

zato jer sam u fazi depresije nakupila 2-3 kile sad na jesen.

Tako da sve pet :)

No da, dobro je znati da te nuspojave prolaze ali ja sam bila nesigurna sto su stvarne nuspojave a sto sam "dobila" samo zato jer sam procitala na uputstvu da se i to moze dobiti, ovako sam se blazenim neznanjem stitila od nekih dodatnih nuspojava koje to ne bi ni bile osim u mojoj glavi.

Ne verujem. Ne bih rekao, jer ni u uputstvu o tome ne piše, a i ja ne prime?ujem da se plavim više nego obi?no.

U uputama od Cipralex-a stoji da postoji povecaana sklonost modricama, to su rijetke nuspojave s ljekovima koji djeluju na slican nacin kao escitalopram.

Sori za prethodno. MISLIO SAM da sam prou?io dobro uputstvo za Cip, ali nisam. A kao što znamo misliti i cve?e brati...

Ina?e, dobro se ose?am sa njim, što svima vama koji ga koristite, isto tako želim.

Sori za prethodno. MISLIO SAM da sam prou?io dobro uputstvo za Cip, ali nisam. A kao što znamo misliti i cve?e brati...

Ina?e, dobro se ose?am sa njim, što svima vama koji ga koristite, isto tako želim.

Pozdrav ,flojd.Ja ga pijem jedno izvesno vreme,ali ne osecam nikakvo poboljsanje,cak mi je i nesto gore.Pre toga sam pila seroksat,koji su mi ukinuli jer nije postigao zeljene rezultate.Reci mi koliko mu otprilike treba da proradi,jer se osecam veoma lose.`

Proradi kako kome Ninoska, zavisi šta te mu?i, meni je baš ?ekao dugo da se aktivira. Pun kapacitet posle 8-9 meseci... Ali sad kad jeste, drugi sam ?ovek.

Imam jedno pitanje:

Koliko košta kutija Cipralexa u Hrvatskoj?

Imam jedno pitanje:

Bok!

Ja pijem cipralex... 2 dana tek ... propisan mi je na recept i nadoplatiš ga oko 55 kn ...

Imam jedno pitanje:

Nedavno kupljen tj. prije 7 dana - 140,00 kuna.

Imam i jedno pitanje. Da li je uobi?ajena pojava na po?etku uzimanja AD neka ?udna ravnodušnost?

Za mene doduše pomalo ugodan osje?aj nakon svih onih nemira, napetosti, strahova, neznam ?ega sve ne ranije, ali ravnodušnost na duži rok ne želim.

Znaci, Cipralex kosta 55 Kuna uz recept, a 140 bez recepta? Koliko je u Srbiji i u Bosni? Koliko je tableta u kutiji?

Ja koliko znam u Bosni ga nema, bar ne u mom gradu. Ima citalopram.

Sad mi pade na pamet - vidite kako mi u Bosni imamo mali izbor pa guramo. i to dobro guramo.

Ma Bosna, sama od sebe, je prirodni antidepresiv. Ho?eš - ne?eš - moraš.

Normalno, ne mislim ništa loše o drugim državama. U Hrvatsku volim oti?i, u Srbiju bih htjela oti?i, u Evropi sam živjela nekoliko godina... ali Bosna ti je... kažem prirodni AD.

jel moze neko da mi kaze da li je cipralex potpuno isto sto i lexapro???

hvala ^_^