Jump to content
Depresija Forum
ritm

Escitalopram (CIPRALEX, LEXPRO, ELICEA, CITRAM, ESRAM, STARCITIN ES, LATA, CITALON)

Recommended Posts

Eliceu sam poÄela da pijem 2.8 1/2 od 10mg, zatim od 8.8 1x10mg. Pored elicee pijem i Rivotril 3x1/4 i 1/4 pp. Danas je 10 dan kako pijem eliceu 10mg. Na poÄetku sam imala nesanicu, uznemirenost, muÄnine. Osmog dana ter. od 10mg dobijam dijareje 5-10 dnevno koje jos uvek traju (3 dan danas). Istog dana kada sam dobila prvu dijareju dr mi je rekla da je to dobro da creva rade. TakoÄ‘e primećujem da mi se hrana ne vari,izbacujem u obliku u kom sam i unela nesažvakanom. Sledeća kontrola 21.8. Obratila sam se dežurnom lekaru dao mi je probiotik i dijetu. Bole me miÅ¡ići, ruke, noge, bubrezi. Dijareje nemam danju krenu noću posle 19. Äasova. Pre poÄetka elicee leÄila sam se od hroniÄne opstipacije. Lekar je zakljuÄio da je sve u redu sa debelim crevom i da se javim psihijatru. Bojim se ovog leka da ne napravi joÅ¡ neÅ¡to gore. Da li je neko imao sliÄnih iskustava? Koliko ovo traje, ponekad imam utisak da mi organi redom otkazuju.

Ma daj, izbacuj taj lek, ovo je previše.

I promeni doktora, ne mogu da verujem da puštaju pacijente da ovo doživljavaju.

InaÄe ovaj lek ima mali broj nuspojava, a ovo Å¡to ti navodiÅ¡ su dosta ekstremne stvari.

Pila sam Eliceu nekih 15 dana, pojavile su mi se modrice pa mi je dr iskljuÄila. Sada sam dobila Rivotril od 0,5 mg i Bromazepam od 1,5 mg. Imate li iskustva sa ovim kombom?

Elicea 5mg, Rivotril 3x1/4 i ukljuÄen je Ciprocinal (?) u interekcijama ciprocinal i Elicea mogu da izazovu neke opasne reakcije ali neuropsihijatra nisam naÅ¡la u petak da mi iskljuÄi Eliceu (pregled zakazan 10.9), a ciprocinal mi jeprepisan zbog tri bakterije koje su pronaÄ‘ene Acinetobacter preko 100000 u urinu, Esherichia coli i campylobactery u fecesu. Da li neko pio Eliceu sa Ciprocinalom ili nekim lekom sa kojim se ne preporuÄuje zbog nekoih opasnih efekata (na pr. produžen QT itd)

Pila sam Eliceu nekih 15 dana, pojavile su mi se modrice pa mi je dr iskljuÄila. Sada sam dobila Rivotril od 0,5 mg i Bromazepam od 1,5 mg. Imate li iskustva sa ovim kombom?

Ja pijem rivotril u kombinaciji sa Elieceom, nisam pila sa Bromazepamom. Kako su ti iskljuÄili Eliceu, postupno?, u kojoj dozi si je pila, ja pijem već Äeteri nedelja, prve nedelje 5mg, povećano 12 dana na 10mg ali se pojavila dijareija, pa dve nedelje smanjeno na 5mg.

Eliceu sam pila od 5mg 15 dana, trebalo je da se poveća na 10mg ali zbog nastanka modrica dr mi je iskljuÄila i odmah uvela Rivotril od 0,5 mg ujutro a na podne je ostao Bromazepam od 1,5mg. Sad pijem ujutro 1mg Rivotrila, na podne uobiÄajeno Bromazepam i uveÄe 1mg Rivotrila. Osjećam se pospano, bez energije da obavljam osnovne aktivnosti, koncentracija mi je loÅ¡ija, a najgore od svega anksioznost je skoro istog intenziteta. Definitivno ću tražiti promjenu terapije.

Babygirl izgleda da ti je to previše anksiolitika, ili je loša kombinacija, tim pre što ti nisu mnogo uticali na anksioznost..

Meni nije nikad prepisan bromaz ali sam uzela samoinicijativno par tableta od drugarice, da probam, pa jedino dejstvo koje je imao kod mene je da me obori da spavam, pri tom ni malo ne smiruje... i to me drži 12 sati, znaÄi ako ga popijem uveÄe pred spavanje oko 12, jedva se probudim ujutro za posao, i sve do podneva sam u nekom polusnu Å¡ta god radila i pokuÅ¡avala da se razbudim...

Posle kažu da je isto to sve, ma kakvi isto...

Meni smirujuće deluje bensedin, lepo me smiri a ne uspava, mogu da funkcionišem...

Sve o Äemu si pisala treba lepo da kažeÅ¡ svom dr pa neka ti prepiÅ¡e neÅ¡to drugo, jer ovako je sve neko beskorisno muÄenje :unsure:

Da li se uzimanjem antidepresiva desava da emocionalno nekako 'otupite'? Pijem Lata AD konkretno i to mi se desilo nakon 2 nedelje uzimanja.... takodje su mi izasle bubuljice i smanjio mi se libido.

takodje su mi izasle bubuljice i smanjio mi se libido.

i meni su nikle dok sam ih poÄela koristiti i otad imam problema s njima, a proÅ¡la sam cijeli pubertet bez njih

Å¡to se tiÄe ovog otupljivanja, na neki naÄin jest, ne da nisam niÅ¡ta osjećala nego mi je sve bilo nekako bezveze

Da napisem svoje iskustvo sa ovim AD-om,naravno ovo je samo moje iskustvo sa ovim lekom,a postoje kao i sa svakim AD veoma razliÄita individualna iskustva.Ovaj AD vise ne pijem jer pijem Taitu,ali ovo je AD koji sam do sada dva puta koristio,prvi put u terapiji anksioznosti a drugi put u terapiji depresije.Ovo je ujedno i prvi AD koji sam pio,a prva ljubav zaborava nema :) Pio sam Elicea 10mg.

Prvi put(anksioznost) imao sam odlicne rezultate,u smislu da su se svi simptomi povukli(panika,milion misli na sekund,puls 200,strah i onaj odvratni osecaj u telu) i prestao sam sa terapijom usled nekog povisenog raspolozenja koje me je ometalo,nekih pola godine od pocetka terapije.

Drugi put za depresiju,Elicea je uklonila uzasni osecaj potpune katastrofe i koncentrisanih crnih misli,podigla raspolozenje,podigla apetit koji je bio potpuno odsutan,smirila neki generalni osecaj teskobe i velike uznemirenosti.Medjutim,nije popravila san(isprekidan san) i osecao sam i dalje umor,cak je i doprinela pogorsanju tog umora.

Vrline:popravlja raspolozenje kvalitetno i brzo(kod mene licno 3-4 nedelje za neke znacajnije promene),neki osecaj sigurnosti,prijatan osecaj u telu,potpuno uklonjena nervoza

Neutralno:povisen apetit,osecaj bezbriznosti

Mane:osecaj umora,gubitak motivacije,oslabljena seksualna funkcija

Ovako danas sam promenio psihijatra posle 10 minuta raazgovora i konstatacije sa sam pre nego sto sam dosao kod njega koristio flunisan(fluoksetin) na sta je on rekao da je to preslab lek i dao mi Elicea 10mg svaki dan? Ja koliko sam cuo od drugih ovo je najslabiji AD od svih na listi.. Ima li neko pozitivno iskustvo sa ovim lekom??? Hvala unapred

Cipralex je bio moj prvi AD kod kojeg mi je krenulo na bolje.

Sad već dugo koristim Elicea Q-Tab 10mg. Bilo je baš sretnih mjeseci s njom ali možda je vrijeme za promjenu, na žalost.

Nista mi ne preostaje nego da elicei10mg dam sansu ne znam ni sam lutam i traze mi onaj AD koji ce me vratiti na staro.

Apetit mi za cetiri dana porastao da mi zeludac trazi hrane za petnaestoro.. I onda jedem pa se kajem sto sam jeo pa upadnem u jos vecu depresiju.. Vracam se ja starom dobrom fluoksetinu