Jump to content
Depresija Forum
ritm

Escitalopram (CIPRALEX, LEXPRO, ELICEA, CITRAM, ESRAM, STARCITIN ES, LATA, CITALON)

Recommended Posts

Jeste, Cipralex i Lexapro su dva potpuno ista antidepresiva (oba na bazi escitaloprama), razlika je samo pod kojim imenom se prodaju na razlicitim trzistima.

Alminja, ako imas mogucnosti raspitaj se za cenu u vise razlicitih apoteka. Ja sam u Novom Sadu kupovala u tri razlicite apoteke i svaka je imala razlicite cene (jedna 1745, druga oko 1400 a na kraju sam u jednoj nasla za 1250).

Ja ga placam oko 970 dinara, preko recepta!Pio sam ga 6 meseci jer sam imao problem sa fizickim stanjem i pomagao jeste, ne potpuno ali je pomagao!Nije bilo negativnih reakcija organizma, bas nikakvih!Onda sam uleteo u avanturu sa drugim lekovima, ali sam se vratio Cipralexu i pijem ga oko mesec dana!Sta znam nekad mi je malo bolje, nekad malo losije, ne deluje nesto preterano jako na mene!Mozda cete imati problema sa potencijom prvih par dana, ali posle ce biti bolje, bar iz mog iskustva!

Evo i mene sa komentarom, meni je cip najbolje djelovao od svih ad-ova, vratio me je u život, ponovo se osjećam sretnom i onom starom, još uvijek nije sve sjelo na svoje mijesto, ali nadam se i toma.Uglavnom nije bilo nikakvih nus pojava, osim nezainteresiranosti za sex.Sve pohvale za cipralex.

Moja nuspojava je nesanica, tocnije da ne mogu zaspati prije dva u noci nikad. Bez obzira ako sam dan prije toga AD popila cak u sest ujutro i bila na sportu dva sata uz normalan rad...ali eto.

Koliko je vremena potrebno da Cipralex dostigne svoje puno dejstvo?

(Btw, ja ga pijem oko mesec dana)

Zavisi od dijagnoze, ali kod panicnog poremecaja sa ili bez agorafobije, maksimalno dejstvo se postize posle oko 3 meseca. A kod depresije je obicno potrebno oko 2-4 nedelje.

Meni je "doneo"nesanicu,i totalni nedostatak apetita...

Hm... :hm: vidis to sam i zaboravila....ajd Majolina posalji jedno 14-est komada,taman za dve nedelje...da smrsam...prosli put sam smrsala 6kg...za dve nedelje koriscenja cipraleksa....

Naravno,ovo nikome ne preporucujem....

Meni je "doneo"nesanicu,i totalni nedostatak apetita...

Hm... :hm: vidis to sam i zaboravila....ajd Majolina posalji jedno 14-est komada,taman za dve nedelje...da smrsam...prosli put sam smrsala 6kg...za dve nedelje koriscenja cipraleksa....

Naravno,ovo nikome ne preporucujem....

A meni pojacane napade, u pocetku doduse... a nesanica, ja to imam odavno hahaha...

Kako ces, avionom ili bus-om :) ionako imam visak... posto se mama nakupovala da mi salje u Kanadu, a ja dosla kuci :lolcina:

Zavisi od dijagnoze, ali kod panicnog poremecaja sa ili bez agorafobije, maksimalno dejstvo se postize posle oko 3 meseca. A kod depresije je obicno potrebno oko 2-4 nedelje.

Majolina,

ja imam pan. poremecaj sa agorafobijom

i blagu depresivnu epizodu.

Inace, pijem 10 mg.

Majolina,

ja imam pan. poremecaj sa agorafobijom

i blagu depresivnu epizodu.

Inace, pijem 10 mg.

Moja dijagnoza je ista kao i tvoja... + anksiozno-depresivni poremecaj.

I meni je trebalo dosta dugo da prorade lekovi, samo sto sam ja u pocetku bila samo na polovini cipralexa, sto mi nikako nije odgovaralo, i onda je povecano na 10mg. Naravno trebalo je vremena i za tih 10mg da prodeluju, ali se isplatilo cekanje.

Meni je vrlo brzo po uzimanju Cip. bilo bolje, ali cini mi se da mi se sad opet pogorsava.

Meni je vrlo brzo po uzimanju Cip. bilo bolje, ali cini mi se da mi se sad opet pogorsava.

Opet kazem, to je sasvim normalna pojava... mislim da sam to na tvom topicu napisala... a ovde sam ti i napisala kada pocinje puno dejstvo Cipralexa.

Drugim recima, ja sam se u pocetku isto osecala bolje, mada bilo je tu pojacanih napada, ali to je sasvim normalno... a onda, i pored AD-a, naisao je period totalne krize... i sada posle svega toga, sada mogu da kazem da se osecam mnogo, mnogo bolje.

Samo ne treba se oslanjati samo na AD, vec i sam raditi na tome da bude bolje, jer su nama lekovi smao 'pomocne stake' da bi uspeli da preguramo takve periode.

Opet kazem, to je sasvim normalna pojava... mislim da sam to na tvom topicu napisala... a ovde sam ti i napisala kada pocinje puno dejstvo Cipralexa.

Drugim recima, ja sam se u pocetku isto osecala bolje, mada bilo je tu pojacanih napada, ali to je sasvim normalno... a onda, i pored AD-a, naisao je period totalne krize... i sada posle svega toga, sada mogu da kazem da se osecam mnogo, mnogo bolje.

Samo ne treba se oslanjati samo na AD, vec i sam raditi na tome da bude bolje, jer su nama lekovi smao 'pomocne stake' da bi uspeli da preguramo takve periode.

I ja sam se u početku osječala puno bolje a ovo sadašnje stanje......nadam se da je to totalna kriza poslije koje slijedi to konačno poboljšanje.

To bi ti se dogodilo sa bilo kojim lijekom. AD podigne i ako onda u roku par mjeseci ne ucinimo nista sa nasim zivotima posve je logicno da se kriza vrati. Nazalost.

meni je ciprić zbilja pomogao, za razliku od zolofta koji mi nije nikako pasao.

ima nade, ima nade :aha:

To bi ti se dogodilo sa bilo kojim lijekom. AD podigne i ako onda u roku par mjeseci ne ucinimo nista sa nasim zivotima posve je logicno da se kriza vrati. Nazalost.

Kefir,

kako to mislis?

Ja ga uzimam tek mesec dana, malo vishe.

Kad sam pila Fluxilan to mi se nije desavalo.

Mislim ovako: lijek sam po sebi nije nikog izlijecio. Tako da te lijek digne a ti onda moras terpaijom srediti zivot jer lijek nece moci prekirvati sranje, na duge staze.

Mene je Cip. prvo digao, a brzo posle spustio. U tome je problem.

Inace, slazem se sa svim sto si rekla.

Samo sto ja nemam psihoterapiju :cry:

Atina, imaj malo strpljenja da lek prodeluje...

Nista ne moze da se dogodi preko noci.... ja sam ti vec napisala da sam isto u pocetku bila super, pa sam posle doslovno 'pala'

Nije te lijek spustio, spustila si se sama. A ja bih svima kao uvjet za dobiti AD uvela psihoterapiju ali neki lijecnici su eto nesavjesni i bas ih briga. Recept i sljedeci.

Tih padova ces imati dok ne naucis uz pomoc terapeuta kako izbjeci destruktivna ponasanja.

Nije te lijek spustio, spustila si se sama. A ja bih svima kao uvjet za dobiti AD uvela psihoterapiju ali neki lijecnici su eto nesavjesni i bas ih briga. Recept i sljedeci.

Tih padova ces imati dok ne naucis uz pomoc terapeuta kako izbjeci destruktivna ponasanja.

Kefir,

ja ne znam gde da nadjem takvog terapeuta..Nemam novca za privatnog..

Ljudi sad procitah da cigarete umanjuju dejstvo cipralexa, pa me zanima kada bih prestao da pusim koliko bi vremena trebalo da pocne da deluje u punoj snazi!?:)