Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jelllena

EFECTIN

Recommended Posts

Joj ljudi ja ne dobih danas kod dr seroxat nego EFECTIN!Jel ko pijo ovo?Kakav je ovo ad.Sad pomisljam na neke glupave ideje ko zna od cega ja bolujem i koja mi je dijagnoza....usrala sam se!

Jelllena,

ono što sam našla na netu je da je to ad za Endrogenu depresiju.

Upiši u tražilicu i na?i ?eš nešto o toj vrsti depresije.

Šta mi se to doga?a s porukama....? wacko.png

Efectin je valjda isto što i Effexor, odnosno glavni sastojak je Venlafaxine.

Ja cu da umrem.........sad sam procitala da ovaj lek moze da izazove epilepticki napad :blink:/> ......UOPSTE NE ZNAM DA LI UOPSTE DA GA PIJEM :zz_banghead:

alo jelllena :blink:/>

pa ne bi ti lekar prepisao bezveze taj lek.... nemaš ti epilepsiju.

pij to i ?uti smile.png

Jellena draga, pa svaki AD moze izazvati epilepticki napad ali se to jako, jako retko dogadja. Ako se eventualno i dogodi najcesce se radi o ljudima koji vec imaju historiju epileptickih napada pa se i zbog toga stavlja kao jedna od mogucih, retkih nuspojava. Drugim recima, to sto si procitala mozes odmah zaboraviti jer ako nisi nikada imala epilepticke napade neces ih ni sada dobiti.

E bas mi je zao ali ovaj efectin nigde u cacanskim apotekama nema(drago mi je)tako da ce moja dr morati da mi da drugi ad

Ipak je kupljen juce efectin.Moj muz nasao kod nke njegove apotekarke i kupio.Inace da napisem nesto sto sam procitala na papiricu.

Delovanje:lecenje depresivnih stanja,lecenje anksiozno-depresivnog poremecaja,stanja straha i anksioznosti,socialnih fobija,prevencija relapsa epizoda depresije i prevencija novih epizodarekurentne depresije.

nezeljena dejstva:pospanost,ubrzan ili nepravilan rad srca,crvenila,smanjen apetit,opstipacija,mucnina,nervoza,agitacija,vrtoglavice,slabosti,teskoce sa spavanjem,abnormalni snovi,inpotencija,osamucenost,ukocenost misica ili tremor,peckanje ili pecenje koze,znojenje,suvoca usta,zevanje,poremecaj vida,abnormalne ejakulacije(ili orgazam)

Na nijednom drugom leku nisam procitala vise nezeljenih efekata a ovamo kao ima najmanje nuspojava???????????

KAZE OVAKO JOS: paznja! potreban je oprez pri uzimanju efectina (kapsula) istovremeno sa drugim lekovima koji uticu na zivcani sustav.ZA VREME LECENJA TREBA IZBEGAVATI KONZUMIRANJE ALKOHOLNIH PICA!UVEK TREBATE OBAVESTITI LEKARA DA UZIMATE EFECTIN PRE NEGO VAM DA NEKE DUGE LEKOVE!

E SAD ME ZANIMA DA LI JA UOPSTE SMEM RIVOTRIL DA PIJEM UZ OVE LEKOVE?

ZAMISLITE PREHLADIM SE I ODEM LEKARU NPR ZBOG TEMPERATURE JAKE A ON NEMA POJMA ZA EFECTIN KAKO CE ON DA MI DA NESTO OD ANTIBIOTIKA ILI NEKI DRUGI LEK?

Jelo sa tri l, tek sad sam video da pitaš za Efektin. Ja sam ga pio jedno vreme. Odmah da ti prenesem samo svoje iskustvo:

te nuspojave koje su opisane su u potpunosti ta?ne. Kad sam po?eo da ga pijem imao sam ih, ali pazi, ?ini mi se da me skoro nijedna nije zaobišla, ali to je trajalo dan do dva. Posle toga su nestale i on je na mene delovao izuzetno brzo, za samo 7 do 10 dana.

I sad moje glupo mišljenje. Ako piješ AD dijagnoza ti je da si u manjoj depresiji i šta te briga za dalje. Vrlo Važno, pa pola tvoje i moje zemlje je u depresiji.

Za "epileptiku" nemam pojma, ja ih nisam imao. Lek me nije uspavljivao, prijao mi je i govorio sam "ja ovo mogu ceo život da pijem". Vratio me je u smeh, onakav kakav sam uvek i bio, možda za malu nijansu iznad. Prema tome moje iskustvo ti ga toplo preporu?uje.

Sad sam se vratila od moje dr.vecers mogu da pocnem da ih pijem.Rekla mi je uvece da ih pijem zbog moguce pospanosti.Inace i ja se nadam da ce mi super prijati!

Hvala vam svima!

sve naj naj zelim i da ti sto prije pocne pomagati:) eto, velik si korak napravila, svaka cast! sad ce do daljnjega valjda biti pomalo bolje:)

Ja popih sad u 21h prvu tabletu pa sta mi bog da.

Kako ide, Jeco?

Sve pod kontrolom?

Kako ide, Jeco?

Sve pod kontrolom?

zasad je dobro,nisam imala nikakvih nusefekata(kuc kuc)cak sam i opustena lepo

Jelo,

DOBRO je!!!!

Samo naprijed,dolaze bolji dani!!

:----:

zasad je dobro,nisam imala nikakvih nusefekata(kuc kuc)cak sam i opustena lepo

Tako je Jeco, samo pozitivno, ovaj lijek ce ti pomoci. :meda:/>

Ej ljudi stvarno je dobar(KUC KUC....)za prvi dan.Nikakvih nuspojava nemam.Lepo se osecam,cak sam i opustena.kao sto rece Lida pijem i rivotril.Joj samo sto me ubi bol u besici i krstima...

Ne znam sta da kazem,ali ja se osecam mnogo bolje za ovih 27 dana pijenja efektina.Mozda ja samo to umisljam ili je stvarno tako.Toliko sam se dvoumila da ovo napisem jer se plasim da ce mi posle biti lose.Nadam se da efectin deluje,nadam se da ja nisam umislila,ali ako je on u pitanju i ako je on odgovoran za ovo kako se sad osecam nemam reci onda kako da ga nahvalim :P

drago mi je!

sigurno nisi umislila...mislim,mozda je i prisutra sugestija ali ne 100%-o!

jel su te prosla krsta!?

Danas sam bila kod moje doktorke i ona je zadovoljna kako napredujem.Nije se uopste nadala ovako brzom poboljsanju.Inace od danas pijem ujutru i uvece efectin i rivotril 1/8.Skida me polako sa rivotrila i kaze da ce ova doza efectina biti meni dovoljna i da mi rivotril vise nece biti potreban.

U prvobitnoj terapiji od narkomanije sam pio ovaj effectin, valjda iz razloga sto jako brzo deluje. Za 3 nedelje se javlja puno dejstvo.

Fin je lek. Lepo je i radio.

Ali on je bio i jedan od onih koje sam iskoristio u suicidu, popivsi svu preostalu terapiju...

• Create New...