Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sister

Da li se suocavate sa svojim strahovima?

Recommended Posts

Sve cega se plasim pretvorim u misao "sta je najgore sto se moze desiti? Da umrem? Can't wait" i sve prodje, koliko god da zvuci ludo.

Sa klaustrofobijom da, par puta, naravno bezuspeÅ¡no. Konkretno, namerno sam bio zaustavio lift izmeÄ‘u spratova da vidim kako to izgleda biti zaglavljen, odma je srce poÄelo da lupa a ja da drhtim, izdržao sam 4-5 sekundi, ponovo ga pokrenuo i izaÅ¡ao. A kad putujem avionom slede posebne "pripreme" u vidu gledanja filmova i igranja video igrica sa vazuhoplovnom tematikom.

Uglavnom, ne. Trudim se da sprecim agorafobiju time sto cesce izlazim napolje, ma dugo mi stvari ne idu. Krene nesto ali ostalo ne ide.

Kad spomenu avion svaki put kada bi usao u avio hteo sam da istrcim napolje...ali kad se vrata zatvore "kazem sebi kasno je sad"

Kad avio se zajuri po pisti "kazem sad je definitivno kasno" pa cutim i blejim kroz prozor...i kad cujem da cemo da sletimo lakne mi :)

Strah od smrti ili strah od neprijatnosti i bola, tu je dilema meni. Mislim da je svaki strah strah od smrti, mada nisam nacisto. Irvin jalom pise o tome. Ja sam imao veliki strah kad sam trebao u sko,u, pa na fax, pa na posao, u depresiju sam upadao. To jenstrah od smrti valjda.

Pokusam, ali kad krenem da razgovaram o tome ili se direknot susretnem sa svojim strahovima, obuzme me panika i anksioznost, mnogo se gore osecam. Mnogo mi je bolje kad se pravim da to ne postoji, da ga izbegavam kao i sve situacije koje me mogu podsetiti na moj strah. Pod lekovima malo bolje, bez lekova strahovi samo bujaju ...

Ja mislim da nemam nijedan strah. Mozda od gubitka clanova porodice. A sto se mene licno tice, whatever.

mene financije muce mislim koga ne ! ja se toliko bojim na bankomat otici. u zadnje vrijeme sam upao u minus nisam u crvenom tj nikada nisam ni bio u miusu i sad stalno mislim da se nikad necu iscupat.kad treba na bankomat cura ide neznam zasto me strah.mozda ce vam biti smjesno,ali meni je to najgore.objasnjavam si u glavi da nije nista ali eto stalno mislim da cu zaglibit

Kad se neÄega bojim nema teorije da mu okrenem leÄ‘a Å¡to god bilo. Ili idem u napad ili gledam kako ću izbjeći napad.

Ovisi koliko su jaki ti strahovi i koliko imam snage u tom trenutku suoÄiti se sa njima.

Cuo sam negde da su dva osnovna urodjena straha od jakog zvuka i gubitka tla.

Bilo je price sta je racionalnu a staniracionalni strah. Kako ja shvatam, racionalni je kad ti preti beka stvarna opasnost. Npr.kada treba da pomazis nekog opasnog psa za koga znas da je opasan i koji stvarno ujeda. A ako treba da pomazis bekog za koga se zna da je miran i ne ujeda a ti se plasis i dalje, to je iracionalni.

Suocavam se, ali strahovi su jaÄi od mene i lekova, Äim se okrenem i pobegnem na sigurno, smirim se.

• Create New...